Hore

Rozhovor Eva Nemcová

Nick na ephoto: Iwn*

Do tohto rozhovoru som išiel s malou dušičkou. A to z toho dôvodu,  že v profile Evky sa nachádza veta o tom ako nerada dáva o sebe informácie. Keďže mojou úlohou je pre čitateľov priniesť práve čo najviac informácií, cítil som, že môže nastať problém. Napriek tomu som dúfal v nájdenie zmierlivého kompromisu. Avšak hneď pri prvej reakcií na moju správu sa moje obavy rozplynuli ako dažďové mračná letnej búrky. Z predpokladaného tajnostkára sa vykľula veľmi srdečná, inteligentná a zhovorčivá dáma.

V galérii Evky nájdeme, nie príliš rozšírený druh fotografického žánru - abstrakt. Aspoň na našom portáli by sme takýchto fotografov vedeli zrátať na prstoch jednej ruky nešikovného mäsiara. Abstraktná fotografia v podaní Evky Nemcovej sa vyznačuje veľmi príjemnými kompozíciami, kde využíva bohatej reči výtvarného umenia.  Radenie, zoskupovanie obrazových prvkov je vždy citlivé k prirodzenému vnímaniu človeka. Línie, plochy, farby a tvary dokáže expresívne spojiť do jedného celku, pričom v každej  jej fotografii sa ukrýva ako cukrík v šuštiacom obale, silný emotívny účinok.  Jednoznačným pôvodcom tohto stavu, ktorý vo vás vyvolávajú jej fotografie je osobitý výber prevládajúcich farebných tónov. Použitá tonalita vyplývajúca z vnútra autorkinej duše je určujúca pre výslednú náladovosť a atmosféru, ako ju pociťuje divák. O tom, že je veľmi príjemná ako rozhovor so samotnou autorkou sa presvedčte v nasledujúcich riadkoch.

Evka, viem, že nerada o sebe rozprávaš. Prezradíš aspoň svoje pôsobisko, kde momentálne žiješ?

Je pravda, že o sebe nerada podávam informácie vo forme dotazníka či životopisu, ale keď už ste ma takto poctili, niečo prezradiť musím. :) Žijem v Bratislave. Pracujem v odvetví, ktoré má od fotografie poriadne ďaleko – zahraničný obchod / energetika, elektrotechnika...  Preto aj vravievam, že moje fotografie sú z inej dimenzie môjho sveta. :) Vo fotení sa orientujem predovšetkým na makro-abstrakty. Prečo?

V niektorých veciach som detailista. Nezriedka som veľký pedant, ochotný obetovať hodiny vylepšovaniu detailov, ktoré si všimnú iba najvšímavejší zo všímavejších. A tak tým možno niekedy zbytočne strácam čas... :) Asi vplyvom týchto aspektov sa prirodzene nasmerovala k tomu, čo fotím. Obdivujem netradičný dizajn, originálne nápady. Také, pri ktorých si môžem povedať: "Tak toto by ma nikdy nenapadlo!" Oceňujem však, keď sa originalita spojí s funkčnosťou. Rada vymýšľam, tvorím, či pretváram už hotové veci, aby som ich aspoň trochu prispôsobila na svoj štýl. Riadim sa vlastným mottom: "Občas mám obe ruky ľavé, ale... prečo sa s nimi o niečo nepokúsiť?" Som nočný typ, moje nápady a práce vznikajú prevažne okolo polnoci. Noc má svoju moc... :)

Človek, keď pozrie na tvoju galériu, má pocit, že tvorca musí byť určite študovaným umelcom. Nie je to klamné zdanie?

Veru, zdanie klame a ja som toho po mnohých stránkach živým príkladom :) Asi jediný predmet, čo som kedy absolvovala a niesol náznaky umenia, bolo odevné výtvarníctvo.

Keď som sa ako 13-14-ročná musela „rozhodovať o budúcnosti“, uprednostnila som pred gymnáziom dve alternatívy záujmu – fotografiu a odevníctvo, nakoľko som si veľa kreslila a navrhovala odevy – túžila som vtedy stať sa módnou návrhárkou. :) Môj výber však urýchlila skutočnosť, že Stredná umelecko-priemyselná škola, odbor fotografia mala v tom roku pre okres, v ktorom som žila, nastavenú kvótu na prijatie len 1 osobu a to chlapca, čo vylúčilo možnosť podať si tam prihlášku. Neviem, prečo toľká diskriminácia...

Napokon ma však viac ako odborné predmety bavila matematika a analytické myslenie a postupne som sa dostávala k záujmovým oblastiam, ku ktorým majú bližšie asi muži ako ženy. U mňa zrejme prebieha neustály boj o dominanciu medzi ľavou a pravou hemisférou mozgu... :)

Ale vráťme sa k fotografii...

Pamätáš si ešte, ako si prvý krát zobrala fotoaparát do rúk a spravila svoju prvú fotografiu?

Nie, na ten prvý cvak sa nepamätám... :)

Ešte na ZŠ som mala fotoaparát CMEHA SMENA 8M (made in USSR). V ôsmej triede som navštevovala fotografický krúžok. Vývojku, ustaľovač, zväčšovák, tmavú komoru  – toto všetko som si v tom čase vyskúšala. Kto by si však myslel, že fotím roky a moje fotografické videnie a skúsenosti sa rokmi rozvíjali, mýlil by sa. Po tom, čo sa mi „baľšaja technika“ pokazila (a bolo to dosť skoro), fotoaparát som zo zvedavosti sama rozobrala a viac ho nezložila (podotýkam, bola som ešte dieťa :) ).  A fotografovanie som asi na 20 rokov vypustila z hlavy.  Až éra digitálnej fotografie si ma opäť získala.  Vlastne ani neviem, ako sa vo mne po toľkých rokoch znovu prebudil záujem... Chcela som sa sama naučiť tvoriť webstránky a vytvoriť si vlastnú stránku, tá však potrebovala aj nejaký obsah, tak som začala fotiť...  Alebo to bolo naopak? Učila som sa CSS len preto, aby som si mohla vytvoriť vlastný web a zavesiť naň fotky? :)

Tak to klobúk dole. Si veľmi šikovná. Čo ťa tak fascinuje na výtvarnej fotografii?

Asi to, že to nie je len dokumentárne podanie reality, ktorú je ľudské oko schopné bežne zachytiť, ale subjektívna hra autora s obrazom, jeho formovanie vlastnou predstavivosťou a následne vytváranie priestoru pre predstavivosť a fantáziu diváka. Páči sa mi, keď môžem použiť fotoaparát na navodenie nejakej ilúzie. Keďže fotím s makroobjektívom, fascinuje ma objavovanie neprebádaného neživého makrosveta. Je to pocit, ako keď sa pozrieš cez mikroskop a si prekvapený, čo tam zrazu vidíš. Nechávam sa zlákať aj možnosťou využitia hry farieb pri pôsobení na náladu človeka. Na farby myslím ale už pri výbere objektu a potom pri nasvietení scény.


Kde hľadáš námety pre svoju tvorbu?

Rôzne.  Doma – v kuchyni, v chladničke, pri jedení, na nákupoch, v obchodoch s takzvanými kreatívnymi potrebami…

Fotím predovšetkým farebné abstrakty z detailov drobných predmetov. Pri fotení miniscén pátram po optimizme, farbách a netradičných pohľadoch, ktoré človeku bežne unikajú. Mojimi "modelkami" sú najčastejšie rôzne guličky, pierka a predmety bežnej dennej potreby. V galérii u mňa nájdete aj špongiu a drôtenku na umývanie riadu, zubnú kefku, dekoračné guličky do váz, potraviny či drobnosti z textilnej galantérie. Nadchla ma možnosť ukázať svetu u týchto bežných vecí aj ich druhú "tvár" a estetickejšiu podobu. Tvrdím, že estetický, tajomný abstrakt sa dá nafotiť aj s WC-kefou. :)

Pomocou fotoaparátu sa snažím objavovať nové dimenzie a skupenstvá v makrosvete bežných vecí, podnikám hĺbkovú sondáž v na prvý pohľad nezaujímavých predmetoch, hľadám abstraktné obrazy v neabstraktne... s využitím hry svetla a farieb...

Ale aby som nezabudla... Ako každý „správny makrista“ som si aj ja vyskúšala zopár fotení kvetov. :)

Dodám, že sú to vydarené skúšky fotenia kvetov :) A čo technika? Akú používaš pri fotení?

Takmer všetky moje fotografie boli zhotovené kombináciou fotoaparát Olympus E-510 a objektív Olympus Zuiko 35mm f3.5 Macro. Samozrejmosťou pri makre je aj statív. Čo sa týka fotoaparátu, uvedomujúc si technické nedostatky a predovšetkým boj so šumom,  viackrát  som mala nutkanie vymeniť ho. Povedala som si však, že si lepší nezaslúžim,  pokiaľ si sama neviem zadefinovať, čo presne chcem a kým ho teda skutočne nechcem. :)

Ale už začínam tušiť a chcieť, takže to aj zrealizujem... :)

Pri makro záberoch nie je nikdy dosť svetla. Používaš aj umelé svetlo, alebo čisto len prirodzené?

Keďže fotím prevažne v noci, som na umelé osvetlenie doslova odkázaná. Väčšina scén na mojich fotkách bola nasvietená iba jednou pracovnou lampou s dlhou výbojkou. Táto lampa však moje neustále natáčanie nevydržala a rozpadla sa. Teraz mám 3 malé LED-lampy z istého nábytkárskeho obchodu, ale stále nie som celkom spokojná. A ešte používam fotostôl. Aj keď prevaha fotiek vznikla na obyčajnom bielom pracovnom stole.

Každá tvoja fotografia má aj svoj názov. Nebolo by lepšie nechať fotku bez názvu, aby si divák utvoril svoj vlastný príbeh?

Ani nie, veď si ho nemusí prečítať :) Názov slúži väčšinou ako pomôcka pre tých, čo chcú pochopiť zámer autora. Ja osobne ho pri cudzích fotkách väčšinou neregistrujem. Až keď ma fotka zaujme a som zvedavá, či sa môj dojem zhoduje  s autorovým zámerom, tak si ho pozriem. Niekedy sú názvy trochu zavádzajúce a slúžia na navodenie nejakej ilúzie. Napríklad pri fotke „Sen sústružníka“ som  v skutočnosti fotila nerezovú drôtenku na umývanie riadu. Alebo vo fotke „Chuť na babkin malinový koláč“ išlo len o hydrogelovú dekoratívnu guličku v procese pučania po namočení vo vode.

Úžasné čo všetko dokážeš zužitkovať pri svojej tvorbe. Nemám však predstavu, ako dlho môže Tvoja fotografia vznikať, ak počítame do nej aj prípravu...

Prípravou na fotenie je asi len samotné zháňanie a nákup predmetu.

Keď idem fotiť, nikdy neviem, ako bude finálna fotografia vyzerať. Mám len objekt, o ktorom som presvedčená, že je niečím zaujímavý a ja sa to snažím zachytiť. Sama sa nechávam prekvapiť, čo sa mi zo scény nakoniec podarí vytvoriť. Keďže fotím s makroobjektívom, je to hra s milimetrami. Každým posunom objektívu o milimeter je záber iný. Nakoľko fotím s malou hĺbkou ostrosti, musím vidieť scénu v tenučkých vrstvách zaradených za sebou. Takéto fotenie je dosť namáhavé na zrak, najmä keď sa používa objektív s krátkym ohniskom a lampy svietia do očí. Hlavne keď fotíš pierka, vtedy nesmieš takmer ani dýchať :), lebo jeden prudší výdych a  obraz je nenávratne preč. Pri fotení makra sa vzhľadom na malú plochu ťažko komponuje a na prípadných poznámkach ku kompozícii sa preto často iba v duchu pousmejem, pretože kritik nemá ani tušenie, za akých podmienok fotka vznikla. Keď objekt posuniem o kúsok, zrazu sa mi pretvorí všetko – okolie aj pozadie a zámer je fuč :) Budem musieť začať používať pinzetu a sekundové lepidlo...

Často je moje fotenie aj o trpezlivosti. Lebo nech pozerám, ako pozerám, nič zaujímavé nevidím a keď nevydržím hľadať správny uhol, ani nič nenájdem a nič nenafotím... :)

Niekedy fotím aj 2-3 hodiny a keď si neskôr prezerám fotky v počítači, zrazu nič... Nič, čo by som chcela ukázať. Postupom času sa to stáva čoraz častejšie, začínam byť k sebe kritickejšia.

Prevaha veselých pastelových farieb vyvoláva optimistické pocity. Si aj ty podobný optimista?

Hovorí sa, že optimista je len zle informovaný pesimista... Som realista :)

Musím si však dávať pozor na to, aby som sa usmievala čo najviac, pretože keď som vážna, vyzerám vraj nahnevane.

Raz darmo, úsmev ľuďom pristane... :)

Evka úplne s tebou súhlasím. Ďakujem za rozhovor. Želám veľa úsmevov do ďalšej tvorby a aj mimo nej.

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
zuzuliena
externý redaktor 2012-05-04 07:02:09
wn, krasne fotky. A Jozef ako obvykle - skvely rozhovor.
 
Marcel Rebro
2012-05-04 07:33:13
iwnajsamfasaveseleabstrktiky
 
b.a.f.o.a.r.t.
 
Helen1
2012-05-04 08:16:02
super...krásne fotečky, zaujímavý rozhovor
 
Monika Šalgová
2012-05-04 08:20:04
Nádhera, vysoký obdiv
 
sese
2012-05-04 08:27:24
colorterapiu potrebujem!....denne
 
jan.zitniak
2012-05-04 08:33:07
Krásne fotky a zaujímavý rozhovor ... vďaka
 
wayne
2012-05-04 08:34:55
nadherne fotky, o cosi podobne sa obcas snazim ale zjavne nemam az taky umelecky cit =(
 
bebel
2012-05-04 08:47:27
paradnicke .)
 
spektrum
2012-05-04 08:48:37
tak toto mi je veľmi blízke, gratulujem k rozhovoru a hlavne k tomu, že tu dostal priestor abstrakt
 
walde
ocenenie redakciou 2012-05-04 09:24:34
Gratulujem Evka, tvoje skvelé práce vždy túto stránku obohacovali o špecifický žáner a teším sa že si to aj redakcia touto formou všimla a zaslúžene ťa ocenila...prajem veľa nápadov do budúcna
 
sebosska
2012-05-04 09:26:55
pekny rozhovor... fotografka ma ozaj uzasnu trpezlivost a obdivuhodne oko, vyborne fotky.
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2012-05-04 09:35:23
blahoželám k oceneniu, super foto.
 
zolec
ocenenie redakciou 2012-05-04 10:49:15
Gratulujem Iwn
 
bonifacko
2012-05-04 12:04:26
Zaujimave, pekne farby
 
zlate.slnko
2012-05-04 12:19:10
Juj, super! Presne k takýmto obrázkom mám vzťah! Realita mimo reality.
 
slavmiro
2012-05-04 12:59:15
well done!
 
Koma
ocenenie redakciou 2012-05-04 14:33:07
tiež kongratulkujem
 
AnnaM
2012-05-04 15:54:17
Gratulujem Iwn!
 
jaza
2012-05-04 17:54:11
Gratulujem k oceneniu! Tvoja koloroterapia prináša pohodu a prospieva duši...
 
noik
ocenenie redakciou 2012-05-04 18:21:57
Pripajam sa ku Komovej kongratulacii a vsetkym gratulantom
Skutocne zaujimava tvorba!
 
PaPi
2012-05-04 18:44:23
Uplne mimo moj zaner... ale fotky su vzdy peckove!!!
 
Koma
ocenenie redakciou 2012-05-04 19:29:57
príspevok od: noik
Pripajam sa ku Komovej kongratulacii a vsetkym gratulantom
Skutocne zaujimava tvorba!
Ona pani Eva bude asi naozaj ako je v článočku spomenuté ..tajnostkárka..pôvabná a pôsobivá......v pondelok som s ňou bol na vernisage a o rozhovore ani mrňavého múúka necekla
 
ywap
2012-05-04 20:04:57
Fotocolorterapia-fotky,čo pohladia dušu, fotky, ktoré liečia. Krásne fotky, gratulujem!
 
Iwn*
ocenenie redakciou 2012-05-04 20:31:34
Ďakujem redakcii za ocenenie, vážim si to

Ďakujem aj Jozefovi, že napriek tej malej dušičke rozhovor so mnou veľkodušne zvládol
A že mi počas rozhovoru neskákal do reči...
 
Iwn*
ocenenie redakciou 2012-05-04 20:32:14
príspevok od: zuzuliena
wn, krasne fotky. A Jozef ako obvykle - skvely rozhovor.
Ďakujem Ti
 
Iwn*
ocenenie redakciou 2012-05-04 20:33:26
príspevok od: Marcel Rebro
iwnajsamfasaveseleabstrktiky
Ďalšie nové pekné zložené slovo , vďaka.
 
Iwn*
ocenenie redakciou 2012-05-04 20:34:50
príspevok od: b.a.f.o.a.r.t.
jeees
Ďakujem, no ale tá fotka...
Kritiku pošlem do ss


 
Iwn*
ocenenie redakciou 2012-05-04 20:37:12
príspevok od: Helen1
super...krásne fotečky, zaujímavý rozhovor
Helen, ďakujem Ti

(Nový imidž ?
 
Iwn*
ocenenie redakciou 2012-05-04 20:37:41
príspevok od: Monika Šalgová
Nádhera, vysoký obdiv
Vďaka
 
Iwn*
ocenenie redakciou 2012-05-04 20:38:20
príspevok od: sese
colorterapiu potrebujem!....denne
Aj ja Ďakujem.
 
Iwn*
ocenenie redakciou 2012-05-04 20:38:55
príspevok od: jan.zitniak
Krásne fotky a zaujímavý rozhovor ... vďaka
Aj ja ďakujem
 
Iwn*
ocenenie redakciou 2012-05-04 20:40:19
príspevok od: wayne
nadherne fotky, o cosi podobne sa obcas snazim ale zjavne nemam az taky umelecky cit =(
Som rada, že sa páčia, vďaka
 
Iwn*
ocenenie redakciou 2012-05-04 20:40:53
príspevok od: bebel
paradnicke .)
Vďaka
 
Iwn*
ocenenie redakciou 2012-05-04 20:43:45
príspevok od: spektrum
tak toto mi je veľmi blízke, gratulujem k rozhovoru a hlavne k tomu, že tu dostal priestor abstrakt
Teší ma, že je viac priaznivcov abstraktu
 
Iwn*
ocenenie redakciou 2012-05-04 20:44:29
príspevok od: walde
Gratulujem Evka, tvoje skvelé práce vždy túto stránku obohacovali o špecifický žáner a teším sa že si to aj redakcia touto formou všimla a zaslúžene ťa ocenila...prajem veľa nápadov do budúcna
Ďakujem za pekné prianie
 
Iwn*
ocenenie redakciou 2012-05-04 20:45:16
príspevok od: sebosska
pekny rozhovor... fotografka ma ozaj uzasnu trpezlivost a obdivuhodne oko, vyborne fotky.
Vďaka za pochvalu
 
Iwn*
ocenenie redakciou 2012-05-04 20:45:38
príspevok od: Martin Brojo
blahoželám k oceneniu, super foto.
Ďakujem Ti pekne
 
Iwn*
ocenenie redakciou 2012-05-04 20:46:37
príspevok od: zolec
Gratulujem Iwn
Vďaka
Raz si sa ma pýtal, ako to robím... Tak už vieš
 
Iwn*
ocenenie redakciou 2012-05-04 20:47:07
príspevok od: Aria Baró
 
Iwn*
ocenenie redakciou 2012-05-04 20:47:36
príspevok od: bonifacko
Zaujimave, pekne farby
Vďaka
 
Iwn*
ocenenie redakciou 2012-05-04 20:48:30
príspevok od: zlate.slnko
Juj, super! Presne k takýmto obrázkom mám vzťah! Realita mimo reality.
Hm, "realita mimo reality"... to sa mi páči
Ďakujem.
 
Iwn*
ocenenie redakciou 2012-05-04 20:48:58
príspevok od: slavmiro
well done!
Teší ma
 
Iwn*
ocenenie redakciou 2012-05-04 20:49:25
príspevok od: Koma
tiež kongratulkujem
Tiež ďakujem
 
Iwn*
ocenenie redakciou 2012-05-04 20:49:46
príspevok od: AnnaM
Gratulujem Iwn!
Ďakujem, Anka
 
Iwn*
ocenenie redakciou 2012-05-04 20:50:22
príspevok od: jaza
Gratulujem k oceneniu! Tvoja koloroterapia prináša pohodu a prospieva duši...
Vďaka, Janka
 
Iwn*
ocenenie redakciou 2012-05-04 20:51:19
príspevok od: noik
Pripajam sa ku Komovej kongratulacii a vsetkym gratulantom
Skutocne zaujimava tvorba!
Vážim si, ďakujem
 
Iwn*
ocenenie redakciou 2012-05-04 20:52:21
príspevok od: PaPi
Uplne mimo moj zaner... ale fotky su vzdy peckove!!!
Na žánri nezáleží, každý sme uletení iným smerom...
Ďakujem.
 
Iwn*
ocenenie redakciou 2012-05-04 20:55:16
príspevok od: Koma
Ona pani Eva bude asi naozaj ako je v článočku spomenuté ..tajnostkárka..pôvabná a pôsobivá......v pondelok som s ňou bol na vernisage a o rozhovore ani mrňavého múúka necekla
Pondelok...
Ale veď to sme len tak narýchlo - dnes pri rannej káve zbúchali, lebo ráno nemali na web čo zavesiť
 
Iwn*
ocenenie redakciou 2012-05-04 20:55:57
príspevok od: ywap
Fotocolorterapia-fotky,čo pohladia dušu, fotky, ktoré liečia. Krásne fotky, gratulujem!
Ďakujem, potešilo
 
verika
2012-05-04 21:36:28
krasne fotky Iwn, farby ma vzdy potesia, gratulujem
 
Anena
2012-05-04 22:31:08
Gratulujem, krasne fotky, fajn rozhovor
 
andrish
2012-05-04 22:38:52
Pekne fotoabstrakty
 
Dedo
2012-05-04 22:42:43
Moja poklona trpezlivej dáme. Dlhdobo ma tešia hlavne jej optimo - abstraktky. Myslím si, že okrem toho čo bolonapísané je v jej fotečkách niečo čo nás vie očariť a aj prezent jej osobnej filozofie. Je to niečo z R.Tolkiena, ale niečo iné, jemmé, dotieravé a inokedy obyčajné - fyzikálne.
 
Cerberus
2012-05-04 23:22:54
Mám rád Tvoje abstrakty Iwn*. Prebúdzajú fantáziu, v myšlienkach sa pri pozeraní na Tvoje fotografie dá preniesť do iných svetov. Na pohľad príjemné, no zároveň vyvolávajúce otázniky, pretože v niektorých cítiť napätie. Napätie medzi hmotou a ľahkosťou okolia. V Tvojich abstraktoch sa dajú čítať vzťahy farieb a hmoty. Dá sa pri nich mysľou utiecť z reality.
Držím Ti palce v ďalšej tvorbe a úprimne blahoželám k oceneniu.
 
Matej Rumanský
2012-05-04 23:38:24
gratulujem, krasna praca (-;
 
Špagetka
2012-05-04 23:51:33
...huraaaa, Evi, konecne si poctu zasluzil aj abstrakt! Tesim sa s Tebou.
 
bacil2
2012-05-05 00:38:26
super fotečky + šarmantná fotografistka...
...dobrá kombinácia
gratulujem!
 
Imiy
2012-05-05 04:03:42
Iwn s hvizdičkou .... zas neviem ako sa robi
 
JanTchi
2012-05-05 06:16:15
Wow, výborne!
 
b.a.f.o.a.r.t.
2012-05-05 08:22:55
príspevok od: Iwn*
Ďakujem, no ale tá fotka...
Kritiku pošlem do ss


co mate teta proti panorame na vysku kde je krasna dlhonoha blondina po boku pekneho chlapa?
 
Iwn*
ocenenie redakciou 2012-05-05 08:34:34
príspevok od: b.a.f.o.a.r.t.
co mate teta proti panorame na vysku kde je krasna dlhonoha blondina po boku pekneho chlapa?
Proti panorámam na výšku nemám nič
 
Iwn*
ocenenie redakciou 2012-05-05 08:47:16
príspevok od: verika
krasne fotky Iwn, farby ma vzdy potesia, gratulujem
Ďakujem Ti pekne
 
Iwn*
ocenenie redakciou 2012-05-05 08:47:51
príspevok od: Anena
Gratulujem, krasne fotky, fajn rozhovor
Vďaka, Anka
 
Iwn*
ocenenie redakciou 2012-05-05 08:50:21
príspevok od: andrish
Pekne fotoabstrakty
Som rada, že sa Ti páčia, dík
 
Iwn*
ocenenie redakciou 2012-05-05 08:52:12
príspevok od: Dedo
Moja poklona trpezlivej dáme. Dlhdobo ma tešia hlavne jej optimo - abstraktky. Myslím si, že okrem toho čo bolonapísané je v jej fotečkách niečo čo nás vie očariť a aj prezent jej osobnej filozofie. Je to niečo z R.Tolkiena, ale niečo iné, jemmé, dotieravé a inokedy obyčajné - fyzikálne.
Ďakujem Ti, aj za komentáre pod fotkami
 
Iwn*
ocenenie redakciou 2012-05-05 08:54:03
príspevok od: Cerberus
Mám rád Tvoje abstrakty Iwn*. Prebúdzajú fantáziu, v myšlienkach sa pri pozeraní na Tvoje fotografie dá preniesť do iných svetov. Na pohľad príjemné, no zároveň vyvolávajúce otázniky, pretože v niektorých cítiť napätie. Napätie medzi hmotou a ľahkosťou okolia. V Tvojich abstraktoch sa dajú čítať vzťahy farieb a hmoty. Dá sa pri nich mysľou utiecť z reality.
Držím Ti palce v ďalšej tvorbe a úprimne blahoželám k oceneniu.
Ďakujem Ti za pekný komentár
 
Iwn*
ocenenie redakciou 2012-05-05 08:54:31
príspevok od: Matej Rumanský
gratulujem, krasna praca (-;
Vďaka
 
Iwn*
ocenenie redakciou 2012-05-05 08:56:09
príspevok od: Špagetka
...huraaaa, Evi, konecne si poctu zasluzil aj abstrakt! Tesim sa s Tebou.
... huraaá, ďalšia "abstraktica"
Ďakujem.
 
Iwn*
ocenenie redakciou 2012-05-05 08:57:16
príspevok od: bacil2
super fotečky + šarmantná fotografistka...
...dobrá kombinácia
gratulujem!
Vďaka, pán fotograf
 
Iwn*
ocenenie redakciou 2012-05-05 08:58:22
príspevok od: Imiy
Iwn s hvizdičkou .... zas neviem ako sa robi
Takto ************************
 
Iwn*
ocenenie redakciou 2012-05-05 08:59:14
príspevok od: JanTchi
Wow, výborne!
Ďakujem
 
brki
2012-05-05 10:16:33
Gratulujem Evička ! Pokračuj vo fotení, ide Ti to
 
Maxx818
ocenenie redakciou 2012-05-05 10:26:33
super
 
Azimut
2012-05-05 11:27:34
Veľmi pekné fotky. Hovoríš,že námety hľadáš aj v kuchyni,tak som presvedčený,že keď odfotíš varechu v guláši,tak to bude mať šmrnc
 
IceDive1
2012-05-05 12:34:38
príspevok od: b.a.f.o.a.r.t.
co mate teta proti panorame na vysku kde je krasna dlhonoha blondina po boku pekneho chlapa?
si ma mohol aspon trochy vyretusovat.
Evi k zasluzenemu oceneniu gratulujem.
 
SteveS
ocenenie redakciou 2012-05-05 16:21:53
Spomínam si na dávne časy, keď si tu začínala publikovať ako som ťa hneval ohundrávaním Verím že to mam už odpustené, lebo aj keď je komponovanie ako píšeš veľmi náročné v tomto tvojom obore, nás rozmaznaných divákov stále zaujímal iba výsledok no a ten a tie sa u teba za tú dobu už vyšperkovali do množstva dokonalých obrazov, z ktorých tento výber hovorí za všetko.
...
Všetko ostatné bolo už rozobraté aj spomenuté, zostáva mi už len poďakovať Jožovi že ťa vybral na ocenenie a rozhovor a tebe, že si súhlasila a dali ste dokopy tak príjemné bezprostredné čítanie a pozeranie. Potešil text aj fotky. Prííííjemne nám to ordinuješ v tej svojej Colorterapii, radosť byť pacientom
 
SteveS
ocenenie redakciou 2012-05-05 16:28:08
príspevok od: b.a.f.o.a.r.t.
jeees
A hľa, tá slečna má v duchu Evkinej Colorterapie na sebe kopu terapeutických pomôcok a liečivých farbičiek Mala by Evke robiť reklamu a uvádzať jej vernisáže

BAFo, ja ti do SS zas posielam pochvalu. A čo to za fešný párik si to vlastne nafotil?
 
b.a.f.o.a.r.t.
2012-05-05 16:36:11
príspevok od: SteveS
A hľa, tá slečna má v duchu Evkinej Colorterapie na sebe kopu terapeutických pomôcok a liečivých farbičiek Mala by Evke robiť reklamu a uvádzať jej vernisáže

BAFo, ja ti do SS zas posielam pochvalu. A čo to za fešný párik si to vlastne nafotil?
ja ti ani neviem ale teta sa mi pacila tak veselo zladeno oblecena a aj ten ujo co tam stal ale pozor to nebol oficialny par bo to by uz bol bulvar a ja som nebol to ten baforazzo bo som fetil sirokacom
 
peky
2012-05-05 19:58:09
Blahoželám... a ďakujem, takéto pohľady vždy potešia...
 
Iwn*
ocenenie redakciou 2012-05-05 20:43:46
príspevok od: brki
Gratulujem Evička ! Pokračuj vo fotení, ide Ti to
Dik
 
Iwn*
ocenenie redakciou 2012-05-05 20:44:03
príspevok od: Maxx818
super
Vďaka
 
Iwn*
ocenenie redakciou 2012-05-05 20:44:47
príspevok od: Azimut
Veľmi pekné fotky. Hovoríš,že námety hľadáš aj v kuchyni,tak som presvedčený,že keď odfotíš varechu v guláši,tak to bude mať šmrnc
Varecha je príliš veľká...
 
Iwn*
ocenenie redakciou 2012-05-05 20:45:37
príspevok od: IceDive1
si ma mohol aspon trochy vyretusovat.
Evi k zasluzenemu oceneniu gratulujem.
Ďakujem Ti
 
Iwn*
ocenenie redakciou 2012-05-05 20:50:37
príspevok od: SteveS
Spomínam si na dávne časy, keď si tu začínala publikovať ako som ťa hneval ohundrávaním Verím že to mam už odpustené, lebo aj keď je komponovanie ako píšeš veľmi náročné v tomto tvojom obore, nás rozmaznaných divákov stále zaujímal iba výsledok no a ten a tie sa u teba za tú dobu už vyšperkovali do množstva dokonalých obrazov, z ktorých tento výber hovorí za všetko.
...
Všetko ostatné bolo už rozobraté aj spomenuté, zostáva mi už len poďakovať Jožovi že ťa vybral na ocenenie a rozhovor a tebe, že si súhlasila a dali ste dokopy tak príjemné bezprostredné čítanie a pozeranie. Potešil text aj fotky. Prííííjemne nám to ordinuješ v tej svojej Colorterapii, radosť byť pacientom
Ďakujem teda pacientovi, aj učiteľovi v jednej osobe... za veľa užitočných rád.
A nezavádzaj, nikdy som sa nehnevala , veď keď si ma "nešetril", tak vždy dosť šetrne, aby mi to aj niečo dalo...
 
Iwn*
ocenenie redakciou 2012-05-05 20:52:09
príspevok od: SteveS
A hľa, tá slečna má v duchu Evkinej Colorterapie na sebe kopu terapeutických pomôcok a liečivých farbičiek Mala by Evke robiť reklamu a uvádzať jej vernisáže

BAFo, ja ti do SS zas posielam pochvalu. A čo to za fešný párik si to vlastne nafotil?
Skúsim ju raz presvedčiť
 
Iwn*
ocenenie redakciou 2012-05-05 20:54:06
príspevok od: b.a.f.o.a.r.t.
ja ti ani neviem ale teta sa mi pacila tak veselo zladeno oblecena a aj ten ujo co tam stal ale pozor to nebol oficialny par bo to by uz bol bulvar a ja som nebol to ten baforazzo bo som fetil sirokacom
Ďakujem, že si uviedol vec na pravú mieru
Človek je tvor domýšľavý...
 
Iwn*
ocenenie redakciou 2012-05-05 20:54:51
príspevok od: peky
Blahoželám... a ďakujem, takéto pohľady vždy potešia...
Ďakujem, aj mňa potešilo...
 
SteveS
ocenenie redakciou 2012-05-05 21:18:59
príspevok od: b.a.f.o.a.r.t.
ja ti ani neviem ale teta sa mi pacila tak veselo zladeno oblecena a aj ten ujo co tam stal ale pozor to nebol oficialny par bo to by uz bol bulvar a ja som nebol to ten baforazzo bo som fetil sirokacom
Aha, Iwn píše, že človek je tvor domýšľavý. Veru veru potvrdzujem. Z tvojho komentu som si jasne aj ja vedel hned domyslieť, že naznačuješ že fetíš či správnejšie že fetuješ. No ale kým ťa nechytia, kludne si pomôž ako sa dá
 
igorg
2012-05-05 22:09:24
Parádny rozhovor a ešte parádnejšie fotky, gratulujem
 
Iwn*
ocenenie redakciou 2012-05-06 10:38:55
príspevok od: igorg
Parádny rozhovor a ešte parádnejšie fotky, gratulujem
Ďakujem Ti
 
ivans
2012-05-06 10:50:37
Škoda, že rozhovor nebol publikovaný, pred vernisážou, určite by som len nezakýval hlavou na pozdrav, dovolil by som si zopár otázok k tým krásnym fotečkám...
 
Iwn*
ocenenie redakciou 2012-05-07 08:33:05
príspevok od: ivans
Škoda, že rozhovor nebol publikovaný, pred vernisážou, určite by som len nezakýval hlavou na pozdrav, dovolil by som si zopár otázok k tým krásnym fotečkám...
Ešte snáď bude príležitosť..., ďakujem
 
Milstar
2012-05-07 13:59:36
Veľmi dobrý článok, k fotkám nie je čo dodať - super a gratulujem.
 
atiart
2012-05-07 19:45:58
.... som rád že po dlhom čase som nasiel čas na e-photo, a este viac som rad , ze ma privitala s rozhovorom prave dáma, umelkyna, ktorá svojou tvorbou stale ma dokazala ocarit . Ewi , nech Ti to klape nadalej tak ako si to sama prajes ....
 
Iwn*
ocenenie redakciou 2012-05-08 11:00:13
príspevok od: Milstar
Veľmi dobrý článok, k fotkám nie je čo dodať - super a gratulujem.
Ďakujem pekne
 
Iwn*
ocenenie redakciou 2012-05-08 11:01:33
príspevok od: atiart
.... som rád že po dlhom čase som nasiel čas na e-photo, a este viac som rad , ze ma privitala s rozhovorom prave dáma, umelkyna, ktorá svojou tvorbou stale ma dokazala ocarit . Ewi , nech Ti to klape nadalej tak ako si to sama prajes ....
Potešilo ma, že si si po dlhom čase našiel čas... a prispel práve sem
Ďakujem
 
pYro
2012-05-08 11:49:03
uplna radost pozerat kreativno krasne dostelovane abstraktoidne doplnky ktore cvakas juj hned bude den krajsi
 
Iwn*
ocenenie redakciou 2012-05-08 15:03:36
príspevok od: pYro
uplna radost pozerat kreativno krasne dostelovane abstraktoidne doplnky ktore cvakas juj hned bude den krajsi
Ale veď dnes je pekný deň tak či tak
Vďaka.
 
humanface
2012-05-09 11:15:36
prijemny rozhovor a krasne fotky, prajem pani fotografke vyborne svetlo a vela dalsich skvelych makro zaberov, co oko potesia!
 
Iwn*
ocenenie redakciou 2012-05-13 20:36:16
príspevok od: humanface
prijemny rozhovor a krasne fotky, prajem pani fotografke vyborne svetlo a vela dalsich skvelych makro zaberov, co oko potesia!
Ďakujem za pekné prianie, tiež želám podobne
 

Ďalší článok z kategórie

Z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované