Hore

Mesto čiernobielo II.

Pokračujeme v našej fotoškole. Prezradíme vám pár trikov a inšpiratívnych kompozičných tipov.

Triky

Fotograf má stále nejaké triky v rukáve, ktoré môže v pravú chvíľu vytiahnuť a ozvláštniť tým fotografie. Kompozične, expozične, použitím filtrov… Začnem odrazmi. Využiť môžete vodné plochy (kaluže, rieku, fontány…), alebo lesklé materiály (sklo, mramor, kovy…).

Odraz veže Dómu sv. Martina v protihlukovej bariére zo skla. Fotoaparát som oprel priamo o sklo a namieril smerom hore.

Odraz veže Dómu sv. Martina na mramorovom pamätníku.

Po daždi sa na tomto mieste niekoľko dní drží voda. Fotoaparát som takmer položil na hladinu, komponoval som pomocou výklopného displeja.

Veľká mláka pred hotelom Carlton.

Hrad v odraze fontány pred budovou parlamentu.

Ďalším spôsobom, ako môžete fotografie zvláštniť, je použitie silných ND filtrov, vďaka ktorým dokážete pohybovo rozostriť vodu, mraky, chodcov a dopravné prostriedky.

Mraky rozmazané vďaka silnému ND filtru.

Ak chcete pokračovať v čítaní tohto článku, aktivujte si eKonto Classic alebo ekonto PLUS.


Ak už máte niektoré z eKont aktivované, pre odomknutie článku musíte byť prihlásený. Ak sa Vám článok neodomkne, skúste aktualizovať okno prehliadača (napríklad stlačením F5, alebo Aktualizovať v okne prehliadača).

ePhoto.sk vám chce ponúknuť ešte lepší obsah, viac kvalitných článkov a ďalšie užívateľské vylepšenia. Okrem prístupu k spoplatnenému obsahu fotoškoly získate viac priestoru pre svoje fotografie, benefity a zľavy u vybraných partnerov a množstvo ďalších výhod. eKonto PLUS vám navyše ponúka aj hosting a prístup k atraktívnym témam pre ľahké a intuitívne vytvorenie vlastnej webstránky. To všetko už od 1,17€ na mesiac vrátane DPH.

Príjemné čítanie vám želá tím ePhoto.sk


Platbu je možné realizovať prostredníctvom SMS (len SR), PayPAL a prevodom z bankového účtu. Pri platbach SMS a PayPal prebehne aktivácia účtu v priebehu niekoľkých minút po potvrdení platby. O aktivácii budete informovaní SMS alebo emailom (podľa typu platby). Pri platbe prevodom môže aktivácia trvať 1-2 dni. O aktivácii vášho konta budete informovaní emailom. Do aktivácie vami vybraného ekonta, môžete využívať vybrané funkcie v režime Basic. Pri konte Classic môžete realizovať upgrade na dlhšie obdobie alebo na eKonto PLUS do 30 dní od jeho aktivácie.

Aktivovať eKonto        Registrovať

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
Hanigal
2017-06-06 09:50:01
Karol - výborný článok. Veľmi sa mi páčil - vďaka za zhrnutie a poskytnutie know how...
 
Hakuna Matata
2017-06-06 09:50:37
Oba články výborné. Plánuje redakcia - aspoň výhľadovo - niečo o experimentovaní s tilt-shiftami? Prípadne je tu niekto, kto často fotí s T/S?
 
matpi
2017-06-06 13:44:02
Skvele tipy a rovnako vyborne fotky.
 
j.a.r.o.
2017-06-06 19:14:39
Pekné fotečky!
 
JanoB
2017-06-06 20:43:18
Vďaka za inšpiráciu.
 

Ďalší článok z kategórie

Z kategórie

Inzercia