Hore

Fotografujeme na dovolenke III.- CSC fotoaparáty

Relatívne nová kategória fototoaparátov označovaná skratkou CSC, u nás nazývana aj bezzrkadlovky, je asi najvhodnejšou pre náročnejšiu cestovateľskú fotografiu.

Relatívne nová kategória fototoaparátov označovaná skratkou CSC, u nás nazývana aj bezzrkadlovky, je asi najvhodnejšou pre náročnejšiu cestovateľskú fotografiu.

CSC fotoaparáty poskytujú kvalitu a funkcionalitu zrkadloviek v menšom a ľahšom balení. V predchádzajúcej časti som vám sľúbil, že sa bližšie pozrieme na tento typ fotoaparátov. Vybral som pre vás niekoľko fotoaparátov, o ktorých si myslím, že sú na cesty najvhodnejšie. Je to môj výber a nemám nič proti tomu, ak s ním nebudete súhlasiť. Nakoniec je to konkrétny fotograf so svojimi požiadavkami, ktorý si vyberie fotoaparát tak, aby mu “sadol”.

Amatéri

Začneme fotoaparátmi pre začínajúcich fotografov. Každý z nich poskytuje výbornú obrazovú kvalitu, porovnateľnú s drahšími modelmi. Chudobnejšia je výbava. Typickým znakom týchto fotoaparátov je absencia elektronického hľadáčiku, ktorý by automaticky zdvihol cenu. Zato sú tieto fotoaparáty veľmi kompaktné. Hľadáčik je užitočný, najmä na priamom slnku, kde na displeji skoro nič nevidíte. Ak nie ste finančne limitovaný, oplatí sa za hľadáčik priplatiť.

Panasonic Lumix GX800

Panasonic Lumix GX800.

Ak hľadáte čo najmenší fotoaparát a naviac máte radi selfíčka, mal by vás zaujať tento fotoaparát. V malom tele nájdete snímač, ktorý je použitý vo vyšších modeloch. Obrazová kvalita je preto veľmi dobrá. Tento základný model je slušne vybavený, hľadáčik však chýba.

Olympus PEN E-PL8 a Olympus OM-D E-M10 Mark II

Olympus PEN E-PL8 sa ponúka v niekoľkých farbách.

Olympus PEN E-PL8 je štýlový malý fotoaparát, ktorý zaujme najmä príslušníčky nežného pohlavia. Podobne ako Panasonic G800 je vstupným modelom do sveta bezzrkadloviek. Praktickejší je však model OM-D E-M10 Mark II. Za porovnateľnú cenu ponúka naviac zabudovaný hľadáčik a lepšiu ergonómiu ovládania. Celkovo je to jeden z najzaujímavejších amatérskych fotoaparátov na trhu.

Fujifilm X-E2s

Ak chcete pokračovať v čítaní tohto článku, aktivujte si eKonto Classic alebo ekonto PLUS.


Ak už máte niektoré z eKont aktivované, pre odomknutie článku musíte byť prihlásený. Ak sa Vám článok neodomkne, skúste aktualizovať okno prehliadača (napríklad stlačením F5, alebo Aktualizovať v okne prehliadača).

ePhoto.sk vám chce ponúknuť ešte lepší obsah, viac kvalitných článkov a ďalšie užívateľské vylepšenia. Okrem prístupu k spoplatnenému obsahu fotoškoly získate viac priestoru pre svoje fotografie, benefity a zľavy u vybraných partnerov a množstvo ďalších výhod. eKonto PLUS vám navyše ponúka aj hosting a prístup k atraktívnym témam pre ľahké a intuitívne vytvorenie vlastnej webstránky. To všetko už od 1,17€ na mesiac vrátane DPH.

Príjemné čítanie vám želá tím ePhoto.sk


Platbu je možné realizovať prostredníctvom SMS (len SR), PayPAL a prevodom z bankového účtu. Pri platbach SMS a PayPal prebehne aktivácia účtu v priebehu niekoľkých minút po potvrdení platby. O aktivácii budete informovaní SMS alebo emailom (podľa typu platby). Pri platbe prevodom môže aktivácia trvať 1-2 dni. O aktivácii vášho konta budete informovaní emailom. Do aktivácie vami vybraného ekonta, môžete využívať vybrané funkcie v režime Basic. Pri konte Classic môžete realizovať upgrade na dlhšie obdobie alebo na eKonto PLUS do 30 dní od jeho aktivácie.

Aktivovať eKonto        Registrovať

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok

Ďalší článok z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované