Hore

Fotografujeme na dovolenke IV. - najčastejšie chyby

A máme tu štvrtý diel našej dovolenkovej fotoškoly. Konečne sa budeme venovať samotnej fotografii.Pozerať cudzie fotografie z dovolenky je častokrát za trest. Desiatky až stovky nezaujímavých fotografií. Chápem, že nie každý má vyššie fotografické ambície. Väčšinou mi nevadí ani nižšia technická kvalita, ak zodpovedá použitej technike. Zlepšiť svoje fotografie však môže aj nefotograf alebo začínajúci fotograf. V tejto časti nášho seriálu si popíšeme najčastejšie chyby, ktoré dovolenkári pri fotení robia.

A koho sme to vôbec fotografovali? Pekná zbierka chýb.

Hlavný objekt je príliš malý

Veľmi často sa na fotografie z dovolenky pozeráme na malom formáte, málokto si nechá vytlačiť fotografie väčšie ako 10x15 cm. Aby sme na tak malej ploche rozoznali fotografovanú osobu, musí vypĺňať dostatočne veľkú časť fotografie. Problém nie je v tom, že by to fotoaparát nedokázal, alebo sa fotografovi nechcelo prísť bližšie. Fotograf cielene fotografovanú osobu odháňa. “Choď ešte ďalej do vody, takto ti nikto neuverí, že si bol pri mori”. Výsledkom je hlavička špendlíku zapichnutá uprostred mora, o ktorej autor tvrdí, že je to nejaká konkrétna osoba. Rovnako sa fotograf správa aj pri fotografovaní pred nejakou pamiatkou, či významnou budovou. Budovu chce mať celú v hľadáčiku a fotografovanú osobu vyšle desiatky metrov ďaleko, až k budove. Ak sú navôkol ďalší turisti, je dielo skazy dokonané. Divák len háda, že fotograf chcel asi odfotiť tú malú postavičku, čo sa takmer v pozore pozerá priamo do objektívu.

Vašou úlohou nie je doniesť forenzné dôkazy o tom kde ste boli, ale sprostredkovať dojmy, emócie, priblížiť architektúru a život.

Nie vždy je vašou chybou, že hlavný objekt je malý. Tu bola vzdialenosť priveľká aj na silný teleobjektív. Kde nie je technika, pomôže kompozícia.

Jeden z najčastejších a najobyčajnejších motívov dovolenkových fotografií. Niekto známy pred niečim známym. Veľmi často sú pri takýchto záberoch fotografované…

Ak chcete pokračovať v čítaní tohto článku, aktivujte si eKonto Classic alebo ekonto PLUS.


Ak už máte niektoré z eKont aktivované, pre odomknutie článku musíte byť prihlásený. Ak sa Vám článok neodomkne, skúste aktualizovať okno prehliadača (napríklad stlačením F5, alebo Aktualizovať v okne prehliadača).

ePhoto.sk vám chce ponúknuť ešte lepší obsah, viac kvalitných článkov a ďalšie užívateľské vylepšenia. Okrem prístupu k spoplatnenému obsahu fotoškoly získate viac priestoru pre svoje fotografie, benefity a zľavy u vybraných partnerov a množstvo ďalších výhod. eKonto PLUS vám navyše ponúka aj hosting a prístup k atraktívnym témam pre ľahké a intuitívne vytvorenie vlastnej webstránky. To všetko už od 1,17€ na mesiac vrátane DPH.

Príjemné čítanie vám želá tím ePhoto.sk


Platbu je možné realizovať prostredníctvom SMS (len SR), PayPAL a prevodom z bankového účtu. Pri platbach SMS a PayPal prebehne aktivácia účtu v priebehu niekoľkých minút po potvrdení platby. O aktivácii budete informovaní SMS alebo emailom (podľa typu platby). Pri platbe prevodom môže aktivácia trvať 1-2 dni. O aktivácii vášho konta budete informovaní emailom. Do aktivácie vami vybraného ekonta, môžete využívať vybrané funkcie v režime Basic. Pri konte Classic môžete realizovať upgrade na dlhšie obdobie alebo na eKonto PLUS do 30 dní od jeho aktivácie.

Aktivovať eKonto        Registrovať

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
mishik
2014-08-27 14:44:40
Tento článok odomknúť a zdieľať na "mamičkovských" portáloch.
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované