Hore

Skylum Luminar 4 - ČB I.

Luminar 4 nie je len nástupcom Luminar 3, ale aj náhradou za Tonality Pro, čo bol program špecializovaný na úpravu ČB fotografii.

S presetmi

Silou Luminaru sú presety (looks). Najdete medzi nimi aj čiernobiele presety. Prv, ako sa pustíte do úprav, odporúčam stiahnuť si zo stránok Skylum ďalšie ČB presety Tonality Mega Pack https://skylum.com/luminar/marketplace/looks. Tie nahradzujú kedysi zaujímavý program Tonality Pro špecializovaný na ČB fotografiu. Balíček presetov je veľmi bohatý, rozdelený na všeobecné a podľa žánrov. Vďaka náhľadom si rýchlo vyberiete ten, ktorý sa najlepšie hodí pre vašu fotografiu.

Medzi presetmi (looks) nájdete aj tie pre ČB fotografiu. Stiahnite si balíček Tonality Mega Pack, ktorý obsahuje množstvo ČB presetov a najviac je zdarma.

Ak si zo stránok Skylum stiahnete presety nainštalujete ich cez File/Add Luminar Looks Collection…

Po aplikácii presetu môžete fotografiu ďalej upravovať. Začiatočníci môžu siahnuť po nových funkciách AI.

AI funkcie rýchlo a jednoducho vylepšia ľubovoľnú fotografiu.

Manuálna konverzia

Samotná konverzia do ČB s nastavením Luminance väčšinou nestačí. Treba doladiť expozíciu, kontrast, prípadne prekreslenie svetiel a tieňov. Tieto úpravy môžete robiť aj pred konverziou do ČB. Možno sa k ním po konverzii budete musieť vrátiť a doladiť.

Celkovú úpravu záberu z hľadiska expozície, kontrastu, prekreslenia svetiel a tieňov, môžete urobiť pred, alebo po…

Ak chcete pokračovať v čítaní tohto článku, aktivujte si eKonto Classic alebo ekonto PLUS.


Ak už máte niektoré z eKont aktivované, pre odomknutie článku musíte byť prihlásený. Ak sa Vám článok neodomkne, skúste aktualizovať okno prehliadača (napríklad stlačením F5, alebo Aktualizovať v okne prehliadača).

ePhoto.sk vám chce ponúknuť ešte lepší obsah, viac kvalitných článkov a ďalšie užívateľské vylepšenia. Okrem prístupu k spoplatnenému obsahu fotoškoly získate viac priestoru pre svoje fotografie, benefity a zľavy u vybraných partnerov a množstvo ďalších výhod. eKonto PLUS vám navyše ponúka aj hosting a prístup k atraktívnym témam pre ľahké a intuitívne vytvorenie vlastnej webstránky. To všetko už od 1,17€ na mesiac vrátane DPH.

Príjemné čítanie vám želá tím ePhoto.sk


Platbu je možné realizovať prostredníctvom SMS (len SR), PayPAL a prevodom z bankového účtu. Pri platbach SMS a PayPal prebehne aktivácia účtu v priebehu niekoľkých minút po potvrdení platby. O aktivácii budete informovaní SMS alebo emailom (podľa typu platby). Pri platbe prevodom môže aktivácia trvať 1-2 dni. O aktivácii vášho konta budete informovaní emailom. Do aktivácie vami vybraného ekonta, môžete využívať vybrané funkcie v režime Basic. Pri konte Classic môžete realizovať upgrade na dlhšie obdobie alebo na eKonto PLUS do 30 dní od jeho aktivácie.

Aktivovať eKonto        Registrovať

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok

Ďalší článok z kategórie

Inzercia