Hore

Druhý objektív (2020) - ukážky

V článku o druhom objektíve, ktorý by ste si mali kúpiť, ak sa chcete fotografii venovať serióznejšie, sme si vymenovali objektívy, ktoré si začiatočník-amatér dokupuje najčastejšie.

Uviedli sme aj dôvody, prečo si ten ktorý objektív vybrať. Lepšie než akékoľvek opisy, sú reálne fotografie. Preto tu máme pokračovanie článku “Druhý objektív (2020)” s ukážkami, čo sa dá jednotlivými druhmi objektívov fotografovať.

Lepší setový objektív

Náhradu setového objektívu fotografi hľadajú hlavne z troch dôvodov:

väčší rozsah zoomu požiadavka na lepšiu svetelnosť požiadavka na lepšiu obrazovú kvalitu

Môže to byť ale aj z dôvodov rýchlejšieho zaostrovania, utesnenej konštrukcie, či bezproblémovejšieho použitia filtrov.

Keď som si kúpil Nikon D300 (APS-C) vymenil som objektív 18-70/3,6-5,6 za 17-55/2,8. Bol opticky kvalitnejší a vďaka svetelnosti F2,8 som mohol fotografovať detaily s krajším bokehom.

Svetelnosť F2,8 som využil aj pri fotení reportáží. Mohol som používať nižšiu citlivosť (menej šumu) a pri práci s bleskom som mohol lepšie pracovať so stávajúcim svetlom pre celkovú lepšiu svetelnú atmosféru.

Pri fotení vodného mlynu v Jelke som využil väčší rozsah objektívu 18-105 mm. Vďaka ohnisku 105 mm som mohol urobiť tento detail.

Pre porovnanie, takéto najväčšie priblíženie mávajú lacné setové objektívy, napr. 18-55. Fotka je tiež pekná, ale tu možnosti priblíženia končia.

Travelzoom

Travelzoom v sebe spája dva objektívy, štandardný zoom a telezoom. Je to teda praktický objektív na cesty, ak nechcete so sebou vláčiť väčšiu výbavu.

Ak chcete pokračovať v čítaní tohto článku, aktivujte si eKonto Classic alebo ekonto PLUS.


Ak už máte niektoré z eKont aktivované, pre odomknutie článku musíte byť prihlásený. Ak sa Vám článok neodomkne, skúste aktualizovať okno prehliadača (napríklad stlačením F5, alebo Aktualizovať v okne prehliadača).

ePhoto.sk vám chce ponúknuť ešte lepší obsah, viac kvalitných článkov a ďalšie užívateľské vylepšenia. Okrem prístupu k spoplatnenému obsahu fotoškoly získate viac priestoru pre svoje fotografie, benefity a zľavy u vybraných partnerov a množstvo ďalších výhod. eKonto PLUS vám navyše ponúka aj hosting a prístup k atraktívnym témam pre ľahké a intuitívne vytvorenie vlastnej webstránky. To všetko už od 1,17€ na mesiac vrátane DPH.

Príjemné čítanie vám želá tím ePhoto.sk


Platbu je možné realizovať prostredníctvom SMS (len SR), PayPAL a prevodom z bankového účtu. Pri platbach SMS a PayPal prebehne aktivácia účtu v priebehu niekoľkých minút po potvrdení platby. O aktivácii budete informovaní SMS alebo emailom (podľa typu platby). Pri platbe prevodom môže aktivácia trvať 1-2 dni. O aktivácii vášho konta budete informovaní emailom. Do aktivácie vami vybraného ekonta, môžete využívať vybrané funkcie v režime Basic. Pri konte Classic môžete realizovať upgrade na dlhšie obdobie alebo na eKonto PLUS do 30 dní od jeho aktivácie.

Aktivovať eKonto        Registrovať

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok

Ďalší článok z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované