Hore

Samsung GALAXY Camera

Len nedávno som písal o začiatku novej éry tzv. smart cameras - fotoaparátov s operačným systémom. Na trhu sú dva fotoaparáty s operačným systémom Android. Nikon so zastaralou verziou 2 a Samsung GALAXY Camera s najnovšou “želatínovou fazuľkou”. Prv než sa na chytrý fotoaparát pozrieme bližšie, odporúčam propagačné video s hercom Jamesom Francom, ktoré vám ozrejmí, ako takýto prístroj funguje.

Základné parametre

Samsung GALAXY Camera nesie doplňujúce označenie EK-GC100. Ponúka sa v dvoch farbách: bielej a kobaltovo čiernej. Kombinuje vlastnosti chytrého zariadenia a kompaktného fotoaparátu typu travelzoom.


 • 16.3 megapixel BSI CMOS senzor

 • 21x optický zoom (35mm equiv: 23-483 mm), optický stabilizátor obrazu

 • vstavaný blesk

 • Full 1080p HD video

 • citlivosť ISO Auto, 100, 200, 400, 800, 1600, 3200

 • makro od 10cm

 • závierka 1/8 – 1/2.000 s v manuálnom režime 16 – 1/2.000 s

 • Expozičné režimy: Auto, motívove programy, PASM, panoráma

 • hlasové ovládanie


 • štvorjadrový procesor Exynos 1,4GHz

 • 4.8” HD super clear dotykový displej 1280x720 bodov

 • Android 4.1 (Jelly Bean) s nadstavbou TouchWiz UX

 • Wi-Fi a 3G/4G, microSIM

 • Pamäť 8 GB (vrátane oblastí iba na čítanie, ako je napríklad operačný systém Android)

 • batéria 1650 mAh
   

Inštruktážne videá: http://www.samsung.com/sk/consumer/mobile-phone/galaxy-camera/galaxy-camera/EK-GC100ZWAXSK?tabname=tutorials

Podrobnejšie informácie: http://www.samsung.com/sk/consumer/mobile-phone/galaxy-camera/galaxy-camera/EK-GC100ZWAXSK

Kobaltovo čierne, či skôr modré prevedenie.

Sci-Fi biela verzia

Prvý dojem

Som akýsi rozpoltený. Neviem ako mám k zariadeniu pristupovať. Je to fotoaparát s operačným systémom a fukciami chytrého telefónu, alebo opačne. Sme fotografický portál a tak ho budem brať ako fotoaparát.

U fotoaparátov bežne sledujeme parametre objektívu a rozlíšenia, na krabici GALAXY Phone čítam aj iné parametre. Typ procesora a jeho frekvenciu, verziu operačného systému, parametre Wi-Fi a HSPA+ pripojenia. Budem ich musieť zaradiť do svojho slovníka. Pozrime sa konečne na fotoaparát. Dizajn je strohý, priam sparťanský. Minimum ovládacích prvkov. Vďaka gripu a objektívu toto zariadenie vyzerá ako fotoaparát. Kým ho neotočíte na staranu s displejom. Okrem neho tam nič nieje. Nami testovaný kus bol tmavomodrej, takmer čiernej farby s tmavomodrým dekoratívnym lemovaním. V tomto farebnom prevedení je decentnejší a viac sa podobá na fotoaparát. Ak chcete pútať pozornosť, upriamte svoju pozornosť na biely model. Ten je ako zo sci-fi filmu.

Fotoaparát je pomerne veľký a ťažký. Aj keď má grip, v jednej ruke sa zle drží, pretože palec sa šmýka po lesklom displeji. Ak nechcete omylom stláčať ovládacie prvky na displeji, musíte fotoaparát chytiť do dvoch rúk, ako panička s čerstvo nalakovanými nechtami.

Dizajn a ergonómia

Osobne sa mi jednoduchý dizajn tohto prístroja páči. Rovnako aj tmavomodré prevedenie. Spredu vyzerá GALAXY Camera ako kompaktný fotoaparát. Rovnako aj zhora. Tam sa nachádza tradičná spúšť s ovládaním transfokácie, ktorú na chytrých telefónoch nenájdete. Zozadu je to ale plnohodnotné chytré zariadenie s displejom cez celú plochu. Po stranách nájdete ovládanie blesku a konektory ukryté pod krytkou. Na boku gripu sú dva úchyty pre popruh. A tým končí moje asi najkratšie vymenovanie ovládacích prvkov na fotoaparáte.

Na hornej strane je len spúšť s ovládačom zoomu a tlačidlo ON/OFF.

Na zadnej strane nájdete len obrovský 4,8” LCD displej.

Napájanie

GALAXY Camera je napájaná vymeniteľným akumulátorom, ako to poznáme z fotoaparátov. Nabíja sa v prístroji cez USB kábel pripojený k počítaču alebo dodávanej nabíjačke. Akumulátor má len obmedzenú výdrž. Po dvoch hodinách intenzívnejšieho fotografovania hlásil polovicu kapacity.

Chytré zariadenie

Samsung Galaxy Camera je chytré zariadenie a to plnohodnotné. Výkonné s najnovším OS Android™ 4.1 Jelly Bean. Ako také už od základu obsahuje program na editáciu fotografii. Ja som si doinštaloval obľúbený Snapseed. Ten je zdarma, ale odkedy prešiel do vlastníctva Google, podporuje zdielanie len na Google+. Zariadením som sa pripojil na Hot Spot v obľúbenej kaviarni, vybral fotografie, upravil a nechal zdieľať. Všetko bez problémov. V prítmí som chcel otestovať fotoaparát pri vyššich citlivostiach. Stačilo stlačiť ikonku fotoaparátu a bol som rýchlo prepnutý do režimu fotografovania. Do toho sa dostanete aj keď chvíľu podržíte spúšť. Šikovné.

Fotografia upravená v programe Snapseed. Po fotografovaní som ju upravil v kaviarni a nechal zdielať. To všetko bez nutnosti použiť iné zariadenie.

Displej

Dotykový HD Super Clear displej s uhlopriečkou 4,8" (121,2 mm) má rozlíšenie 1280x720 bodov (308 DPI), takže ho môžeme zaradiť medzi tzv. retina displeje. Pomer strán je 16:9 a tak je optimálne ak budete s týmto pomerom aj fotografovať ak chcete vyžiť celú jeho plochu. Aj keď sa nejedná o AMOLED displej ale len o TFT, musím ho pochváliť. Displej ma výborné pozorovacie uhly aj podsvietenie.

Snímač

Snímač má veľkosť 1 / 2,3" a je vyrobený technológiou CMOS so zadným podsvietením (BSI). Tá by sa mala vyznačovať menším množstvom šumu. Nie je tomu tak. O tom viac v časti venovanej kvalite fotografií.

Objektív

Práve objektív by mal byť hlavným rozdielom oproti chytrým telefónom s funkciou fotoaparátu, ktoré majú pevnú ohniskovú dĺžku. Tento je známy z kompaktu Samsung WB850F. Je to Schneider-KREUZNACH s 21-násobným priblížením, f = 4,1 – 86,1 mm (ekvivalent 35 mm filmu: 23 – 483 mm) so svetelnosťou F/2,8-5,9. Zaradiť ho tak môžeme medzi praktické travelzoomy. Pri takomto rozsahu je samozrejmosťou optická stabilizácia obrazu. Najzaujímavejší je údaj o širokouhlosti. Ekvivalent 23 mm objektívu je zaujímavý a nadpriemerný parameter. Širokouhlosť ocení fotograf v krajine, architektúre, pri fotení interiérov.

Rád by som zhodnotil kvalitu objektívu z hľadiska ostrosti a optických chýb. Vzhľadom na nekvalitu fotografií, kde sú detaily rozbité JPG kompresiou a prílišným vyhladzovaním šumu, to neviem vyhodnotiť.

Automatické zaostrovanie je viacbodové s dotykovým ovládaním výberu zaostrovacieho senzoru. Nechýba ani detekcia tvári. Minimálna zaostrovacia vzdialenosť je 10 cm v širokouhlom nastavení a 150 cm u teleobjektívu. Objektív nedisponuje obzvlášť veľkým približením detailov.

Detailný záber. Supermakro od fotoaparátu nečakajte. V porovnaní s inými zábermi je kvalita prekvapujúco dobrá.

Slovnaft je od môjho bydliska vzdialený niekoľko kilometrov. Vďaka výkonnému objektívu nie je problém nasnímať aj z tejto diaľky detailné zábery.

Blesk

Vstavaný blesk je určite plusom tohto prístroja. Jeho dosah je obmedzený na necelé 4 metre, ale je to lepšie riešenie ako prisvetľovacia dióda, ktorá sa bežne používa v telefónoch. Blesk je vyskakovací a aktivuje sa mechanicky.

Konektivita

 • 3,5 mm 4-pólový stereofónny konektor

 • Zásuvka na externú kartu microSD (SDXC 64 GB)

 • MicroSIM

 • Micro USB 2.0

Praktické fotografovanie

Obrovský 4,8” displej je dobre čitateľný aj na slnku a výrazne uľahčuje komponovanie. Keď som sa v zápätí pozrel na 3” LCD svojho fotoaparátu, pripadal mi ako 10-ročný “starý krám”. Pri fotografovaní som si všimol nekorektné zobrazovanie modrej oblohy, ktorá vo svetlejších častiach bola zobrazovaná tyrkysovo. Ovládanie fotoaparátu je veľmi jednoduché. K dispozícii sú aj pokročilejšie programy PASM, ale na tomto prístroji sa využívať asi nebudú. Užívateľské nastavenia sú oklieštené len na tie najzákladnejšie.

Rýchlosť fotoaparátu zodpovedá štandardu medzi kompaktami. Pomerne svižné je prepínanie medzi režimami fotografovania a užívania chytrého zariadenia. Potešila ma možnosť vybrať zaostrovací bod dotykom prstu. Pri prezeraní fotografii som ocenil, že kolíska zoomu funguje ako lupa. Celkovo sa mi s fotoaparátovou časťou pracovalo dobre, sklamanie nastalo až pri prezeraní záberov v počítači.

Kvalita fotografii

Pokiaľ si nepozeráte fotografie na monitore počítača, pripadajú vám dostatočne kvalitné. Kryštáľovo čistý displej Samsugu Galaxy Camera je skvelý pri komponovaní aj pri prezeraní a editovaní. Do svojho Apple iMacu som najprv musel nainštalovať malý program Android File Transfer. Súbory majú veľkosť okolo 4,5 až 5 MB. Fotografoval som do formátu JPG v najvyššej kvalite, RAW k dispozícii nie je. Kvalita fotografii je jednoznačne sklamaním. A to veľkým. Aj pri ISO 100 je obraz prekrytý krupicovým šumom, ktorý sa fotoaparát pokúša neúspešne potlačiť. Jemné detaily, ktoré by ste u 16 Mpx fotografií očakávali, sú zničené. A nejde s tým nič urobiť. Na prezeranie fotiek na monitore a tlač malých fotografii je kvalita dostatočná, ale na to ste si takýto prístroj nekupovali.

Spracovanie obrazu je nepredvídateľné. V priebehu niekoľkých minút som nasnímal niekoľko fotografii toho istého motívu a medzi fotografiami bol veľký rozdiel v množstve zachytených detailov.

Dynamický rozsah snímača je malý a tak má fotoaparát tendenciu k častým prepalom na oblohe.

Dynamický rozsah fotoaparátu je malý. Už dávno som nevidel toľko prepalov.

Dobré svetelné podmienky, nízke ISO. Fotoaparát by nemal mať s touto scénou najmenšie problémy, detaily sú však rozbité. Naviac u iných fotografií (viď galéria), snímaných v tom istom čase, je kvalita lepšia.

Video

Pri snímaní videa sa využije optický rozsah objektívu. Práve to odlíši video od tých nasnímaných telefónmi. Veľkosť videozáznamu je 1920 x 1080 (30 sn./s), 1.280 x 720 (60 sn./s), 1.280 x 720 (30 sn./s), 640 x 480 (60 sn./s), 640 x 480 (30 sn./s), 320 x 240 (30 sn./s). V menšom rozlíšeni 768 x 512 (120 sn./s) je dostupná funkcia Slow Motion v rozlíšení.Plusy a mínusy

+ elegantný dizajn
+ veľký 4,8” LCD
+ výkonný 4-jadrový procesor
+ najnovší OS Android 4.1 (Jelly Bean)
+ praktické prepínanie medzi fotoaparátom a chytrým zariadením
+ rozsah objektívu
+ vstavaný blesk
+ slot pre pamäťovú kartu
+ konektivita

- rozmery a hmotnosť
- ergonómia držania
- podpriemerná kvalita fotografií
- menšia výdrž batérie
- nefunguje ako telefón
- len 8GB vstavanej pamäte

Záver

Na každodenné nosenie a univerzálne používanie sa mi zdá fotoaparát veľký, najmä jeho hrúbka. Ak ho chcete využívať skôr ako PDA a hudobný prehrávač, bude vám hrúbka vadiť. GALAXY Cameru len tak ľahko do vrecka nestrčíte. Musíte ho prepravovať v taške alebo puzdre na opasku. Nepohodlné je držanie na výšku, kde vás do dlane tlačí objektív.

Ako chytré zariadenie je GALAXY Camera výborné. Skvelý displej, najnovší Android, štvorjadrový procesor. Pripojenie k internetu cez Wi-Fi alebo 3G. Funkciu telefónu ale nehľadajte, aj keď má prístroj slot pre sim kartu. Tá slúži len pre dátové pripojenie. Do chytrého fotoaparátu môžete nainštalovať desiatky aplikácii pre prácu s fotografiami. Tieto možnosti práce s obrazom poznáme z tabletov a smartphonov a nie sú ničím novým. Rovnako pre nás nie sú nové ani ďalšie možnosti využitia operačného systému Android. K dispozícii je cez 600 000 aplikácií. Preto som sa pri testovaní sústredil najmä na fotografickú časť. Ak má byť tento prístroj úspešný, musí priniesť pre fotografov vlastnosti, ktoré u iných chytrých zariadení nenájdu.


Ako fotoaparát vyzerá GALAXY Camera, na prvý pohľad dobre. Rozsah objektívu je výborný a na displeji vyzerajú fotky krásne. Ovládanie je jednoduché a až na zoom a spúšť, dotykové. Aj keď sú k dispozícii pokročilé expozičné režimy, väčšina majiteľov toto zariadenia, ich asi nikdy nepoužije a spoľahne sa na automatiku. Kvalita fotografií je veľkým sklamaním. Môže za to všadeprítomný šum, ktorý doslova rozbíja detaily a to aj za dobrých svetelných podmienok. Veď tento prístroj mal fotografovať aspoň o triedu lepšie ako tie najlepšie chytré telefóny. Nie je tomu tak. Kvalita fotografií uspokojí len menej náročných.


Myslím, že mnohým postačí fotoaparát, ktorý je v chytrých mobilných telefónoch a tabletoch, zoom a vyššie rozlíšenie neocenia. Kde ale vidím využitie je cestovanie a v práci. Cestou na dovolenku sa môžete hrať hry, čítať knihy, pozerať filmy, počúvať hudbu, navštevovať internetové stránky. Na mieste oceníte objektív s praktickým rozsahom, poctivý blesk, dobrú obrazovú kvalitu. Fotografie môžete okamžite upravovať a zdieľať. Druhým smerom využitia je nasadenie v profesiách, ktoré potrebujú dokumentovať fotografiami rôzne objekty a činnosti. Napr. poisťovníctvo, reklama, reality. Firma si môže nechať naprogramovať aplikáciu, ktorá bude zbierať fotografické podklady od svojich zamestnancov, alebo bude využívať už hotové aplikácie. Zdieľanie fotografii je rýchle a bez nutnosti nahrávať ich do počítača a odtiaľ zdielať.


Kompakty sú v súčasnej podobe na ústupe. Ich miesto zaberajú chytré telefóny, ktorých evolúciou pre fotografov, je práve tento prístroj. Je to budúcnosť masovej fotografie? V Samsungu asi veria, že áno. Ukáže čas. Mám ale pre konštruktérov návrh, ktorý by Smart Cameru urobil pohodlnejšiu na nosenie. Vybavte ju schovaným periskopickým objektívom a grip zrušte. Prístroj bude o polovicu tenčí a už sa zmestí aj do vrecka. Znížte rozlíšenie na 8 - 10 Mpx a popracujte na menšom šume.


Produktové foto: Samsung 

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
DeXo
2013-01-24 09:14:58
dobrá recenzia zlého fotoaparátu ...nerád kritizujem kvalitu fotografií, ale v tomto prípade je to veru bieda....môj prvý kompakt kúpený v r 2005 robil o niekoľko tried lepšie foto ako tento zázrak
bude to asi zamerané iba na ľudí, čo si robia maximálne foto 10x15 cm
 
SalvadorD
2013-01-24 09:21:58
DeXo suhlasim s tebou,dobra recenzia na veeelmi spatny fotak a este horsiu znacku SAMSUNG ne ostane pri bielej technike(chladnicka)...
 
DEVOTEE
ocenenie redakciou 2013-01-24 09:25:02
imidžovka fajna, no škoda výsledkov tie su na h.... Recenzia fajn !
 
Marcel Rebro
2013-01-24 09:29:14
príspevok od: SalvadorD
DeXo suhlasim s tebou,dobra recenzia na veeelmi spatny fotak a este horsiu znacku SAMSUNG ne ostane pri bielej technike(chladnicka)...
Chladnicky? Si docestoval prave z roku 1994?
Podiel Samsung na trhu smartfonov, tabletov, LCD TV nic?
 
Marcel Rebro
2013-01-24 09:29:47
K zariadeniu : no nevydalo
 
jan.zitniak
2013-01-24 09:56:02
Samsung dokonca vyrába aj lode. Neviem, neviem, ja by som Samsung ako fotoznačku vôbec nehanil, má aj výborné modely
 
b.a.f.o.a.r.t.
 
Strhak
2013-01-24 10:32:09
príspevok od: jan.zitniak
Samsung dokonca vyrába aj lode. Neviem, neviem, ja by som Samsung ako fotoznačku vôbec nehanil, má aj výborné modely
Samsung má v svojom portfóliu veci od mobilov až po atómové elektrárne Ale radšej nech sa im nepodarí takýto fotoaparát ako dáky atómový reaktor Inak nápad je to fajn len škoda toho obrazu
 
LAPoska
2013-01-24 11:28:17
Samsung je neskutocne svindlujuca firma, ktora ide len po zisku... Tlacia na marketing a predstavuju jednu "prevratnu" novinku za druhou... No ich skutocne vyuzitie nikto nevidi...
Tento fotak je na nic, drzal som ho v ruke v obchodaku... Vsetko nastavovat cez dotikovu obrazovku, pri tom lagovani, ake ten fotak robi je dost umenie... Je to fotak pre "duckface"-ovych facebook maniackam a instagramovim hrdinom... Neviem presne aka silna baterka je v nom, no keby ztensili telo, tak len na ukor baterky a vydrz by sla niekde na uroven bez nabijacky ani krok...
 
jan.zitniak
2013-01-24 13:00:34
príspevok od: LAPoska
Samsung je neskutocne svindlujuca firma, ktora ide len po zisku... Tlacia na marketing a predstavuju jednu "prevratnu" novinku za druhou... No ich skutocne vyuzitie nikto nevidi...
Tento fotak je na nic, drzal som ho v ruke v obchodaku... Vsetko nastavovat cez dotikovu obrazovku, pri tom lagovani, ake ten fotak robi je dost umenie... Je to fotak pre "duckface"-ovych facebook maniackam a instagramovim hrdinom... Neviem presne aka silna baterka je v nom, no keby ztensili telo, tak len na ukor baterky a vydrz by sla niekde na uroven bez nabijacky ani krok...
Ja to beriem skôr tak, že skúša rôzne cesty. Proste má na to, aby šla aj "slepou" cestou, ale to ukážu zákazníci a čas ...
 
SalvadorD
2013-01-24 15:11:52
príspevok od: Marcel Rebro
Chladnicky? Si docestoval prave z roku 1994?
Podiel Samsung na trhu smartfonov, tabletov, LCD TV nic?
velmi dobre viem ze samsung je obrovsky ale zial vo mne evokuje jednu s tych slabsich znaciek a co som mal osobne moznost v praxi skusit dakujem nikdy viac.Ked si predstavim ze samsung spolupracuje z renault automobilkou tak nechcem vidiet ich vysledky...
 
Marcel Rebro
2013-01-24 15:18:08
príspevok od: SalvadorD
velmi dobre viem ze samsung je obrovsky ale zial vo mne evokuje jednu s tych slabsich znaciek a co som mal osobne moznost v praxi skusit dakujem nikdy viac.Ked si predstavim ze samsung spolupracuje z renault automobilkou tak nechcem vidiet ich vysledky...
No francuzke auta som mal dve ... dakujem uz neprosim ... a to este v sebe nemali ani komponenty od Samsung, ale dokazali napriek tomu zit vlastnym zivotom
 
Jozi Mačutek
2013-01-24 15:38:01
foťak sa mi páčil a čakal som že to bude mať vysledku ako p7000........................................................ až kým som nevidel výskedky no hruza ta kvalita
 
Jozi Mačutek
2013-01-24 15:43:36
ešte jedná vec proste je to hlúpe a detinské spraviť fotoaparat do ktorého si mam dávať aplikácie a widgety možno dokonca aj hry a dejaky chatOny ... na to je MT a ked foťák mne tam stáči uplne normalný Uzavretý fotografický OS kde si nastavujem expozične režimy pozeram v nahlade fotky a nastavujem si kvalitu vyvaženie a atd....
 
LAPoska
2013-01-24 15:53:37
príspevok od: jan.zitniak
Ja to beriem skôr tak, že skúša rôzne cesty. Proste má na to, aby šla aj "slepou" cestou, ale to ukážu zákazníci a čas ...
Slepou cestou ide skor zakaznik... je zaslepeny s tym hurhajom okolo marketingu, ako dievcatko v reklame mavne rukou a tv roluje samo stranku... akurat zabudnu dopisat, ze ani na prezentacke to nefungovalo... ne... ludia uz zabudli, su hlupi, a nevedia, co este potrebuju a co je uz uplna volovina a chcu to cim skor a kazdy mesiac aktualizaciu a produkuju sa same havede... a kvoli tomu sa nam zda, ze niektore znacky su pomale a zaostavaju, ale oni len idu "starim" tempom a davaju si zalezat na kvalite/ergonomii/vyuzivatelnosti... samsung si vybralo poslednych 5-7rokov cestu cim viac zarobit a ludia im to hltaju... a nie len pri samsungoch...
 
Dano Leitman
2013-01-24 18:47:49
spojit XZ-1 a nieco z radu Galaxy PDA do jedneho a myslim ze by to bol pre panov viac nez len dalsi gadget nazval by som to OLYSAM Galaxy XZ-1
 
kobliha
2013-01-24 19:14:19
no kedže robím v Samsung servise mal som to už v ruke a tiež ma moc neoslovil, imidžovka ako vyšitá... btw to je tak keď nejaká spoločnosť robí veľa druhov elektroniky
 
landov
2013-01-24 19:41:06
Tudy cesta nevede: drzal som ho nazivo v NAYke - je to velka opacha a ako vidim este aj s tragickym vystupom.
 
Bruce
2013-01-24 19:58:50
Od doby kedy som mal Sony DSC V1 by som uz kompakt nechcel. V1 ma sice 5mpx a iba 3x zoom, ale foto robila k mojej spokojnosti skvele. Vsak aj cena na tu dobu 30 litrov Sk bola fajna. Tento Samsung ma veru neoslovil, ani neponukol nic pre co by som ho mal niekomu odporucat..
 
yves998
2013-01-24 22:08:17
príspevok od: LAPoska
Samsung je neskutocne svindlujuca firma, ktora ide len po zisku... Tlacia na marketing a predstavuju jednu "prevratnu" novinku za druhou... No ich skutocne vyuzitie nikto nevidi...
Tento fotak je na nic, drzal som ho v ruke v obchodaku... Vsetko nastavovat cez dotikovu obrazovku, pri tom lagovani, ake ten fotak robi je dost umenie... Je to fotak pre "duckface"-ovych facebook maniackam a instagramovim hrdinom... Neviem presne aka silna baterka je v nom, no keby ztensili telo, tak len na ukor baterky a vydrz by sla niekde na uroven bez nabijacky ani krok...
samsung je dnesne sony
 
wayne
2013-01-24 22:44:17
príspevok od: yves998
samsung je dnesne sony
To rozhodne nie je.
 
legolas380
2013-01-25 10:33:21
podla mna upolne zbytocne zariadenie. skoro kazdy nosi pri sebe mobil schopny pripojit sa na internet a da sa s nim aj telefonovat podla tych fotiek toto nie je ani fotoaparat ako sa to navonok tvari. takze celkovo clovek musi so sebou zase len nosit dve zariadenia. keby o samsung skombinuje do jedneho zariadenia bolo by to fajn. a este sa trosku pohrali s kvalitou fotoaparatu. (samsung na to urcite ma predpoklady, v tomto pripade mi to ale pripada ako odflaknuta hracka)
 
S3030150
2013-01-25 11:58:41
tzv. "retina displeje" ? Retina (s R v kruzku) je tzv. registered trademark
 
S3030150
2013-01-25 11:59:53
príspevok od: Marcel Rebro
No francuzke auta som mal dve ... dakujem uz neprosim ... a to este v sebe nemali ani komponenty od Samsung, ale dokazali napriek tomu zit vlastnym zivotom
vacsina francuzskych aut, s ktorymi som mal cest, vsak nezila vlastnym zivotom, potrebovali povzbudit v servise
 
Marcel Rebro
2013-01-25 12:10:31
príspevok od: S3030150
vacsina francuzskych aut, s ktorymi som mal cest, vsak nezila vlastnym zivotom, potrebovali povzbudit v servise
A ako by si nazval situaciu ked mi raz jeden francuzky vynalez po snahe aktivovat pravu smerovku stiahol prave zadne okno (vdaka pouzitiu centralnej digitalnej zbernice sa zmensil pocet kablov)?

Je sice pravda ze nakoniec pomohlo povzbudenie v servise, ale nastastie to bolo na Orave (hornej) a bolo -20 a ten servis bol vzdialeny len 100 km.
 
S3030150
2013-01-25 12:42:31
príspevok od: Marcel Rebro
A ako by si nazval situaciu ked mi raz jeden francuzky vynalez po snahe aktivovat pravu smerovku stiahol prave zadne okno (vdaka pouzitiu centralnej digitalnej zbernice sa zmensil pocet kablov)?

Je sice pravda ze nakoniec pomohlo povzbudenie v servise, ale nastastie to bolo na Orave (hornej) a bolo -20 a ten servis bol vzdialeny len 100 km.
na zodpovedanie Tvojej otazky potrebujem doplnit jednu vec: ktory z troch francuzskych vynalezov to bol ?
 
Marcel Rebro
2013-01-25 12:47:02
príspevok od: S3030150
na zodpovedanie Tvojej otazky potrebujem doplnit jednu vec: ktory z troch francuzskych vynalezov to bol ?
Citronova CePetka, ale je to uz 8 ci 9 rokov ... medzitym urcite vydumali soudruzi nejake nove a lepsie funny features
 
S3030150
2013-01-25 12:55:25
príspevok od: Marcel Rebro
Citronova CePetka, ale je to uz 8 ci 9 rokov ... medzitym urcite vydumali soudruzi nejake nove a lepsie funny features
uz som mal pripravenu vetu ze "pi** patri do gati a nie na cestu", ale ten citroncepetka mi to cele pokazil. teraz musim pohladat nieco ine.

a k teme: dufam ze na tento zazracny pristroj sa da nainstalovat instagram, to budu mat emaci pri rezani zil radost ... a developeri nove premenne pri pisani aplikacii
 
S3030150
2013-01-25 13:02:08
Dufam ze toto zariadenie ma rovnaky "skvely multitásk", ako ta placka v reklame
 
vilkoo
2013-01-27 14:22:51
Neni zly aparat ale smyka sa v ruke mal som pocit akoby mi chcel stale vypadnut z ruky ,novinka ktora nezaujme vela ludi a ta cen !
 
miro11
2013-01-27 14:28:01
nie, prosím. nemám rád takéto "experimenty"
 
total empty
2013-01-27 18:38:20
Škoda,že netelefonuje, , fakt to vyzerá ako mobil z lepším objektívom.
 
jozko007
2013-01-29 23:59:22
Stále je to mydlová krabička...
 

Ďalší článok z kategórie

Z kategórie

Inzercia