Hore

Flume pre MacOS

Instagram využíva veľa fotografov na svoju propagáciu a prezentáciu. Popularitou predbieha Facebook. Jeho nevýhodou je, že Instagram núti užívateľov používať telefón. Stránku instagramu si môžete pozrieť aj na počítači, ale cez webové rozhranie nemôžete nahrávať fotografie a videá.

Aplikácia Instagram nie je ani optimalizovaná pre tablety, ktoré predsa len poskytujú väčšiu plochu. Pritom veľa fotografov chce nahrávať upravené fotografie. Aplikácia Instagram je ideálna pre tých, ktorí fotia telefónom a fotky upravia v ňom. Pre komplexnú správu svojich instagramových účtov by viacerí prijali, keby bol Instagram plne funkčný aj z počítača. Túto medzeru sa snažia vyriešiť viacerí výrobcovia softvéru. Reálne tu hrozí riziko, že si do počítača nainštalujete škodlivý, alebo minimálne otravný softvér. Ja používam plugin do Lightroomu (LR/Instagram). Ten umožňuje posielať fotky z Lightroomu priamo na Instagram. Už to je veľká pomoc. Pre komplexnú správu účtov to však nestačí.

Po dlhom hľadaní som našiel aplikáciu, ktorá mi 100% vyhovuje. Volá sa Flume, bohužiaľ je určená len pre počítače s operačným systémom MacOS. Neplatená verzia umožňuje sledovať váš instagramový účet, ale fotografie pridávať nemôžete. To umožňuje až platená verzia Pro. Tá stojí 12 USD s daňou. To nie je veľa, aktívnym užívateľom sa to určite oplatí. Licencia je platná pre 5 počítačov. V Pro verzii môžete spravovať všetky vaše instagramové účty, nielen jeden.

Po inštalácii sa aplikácia uhniezdi v hornej lište, má však aj svojho zástupcu v docku. Aplikácia poskytuje všetko, čo k vedeniu instagramového účtu potrebujete. Nebudem tu vymenovávať všetky funkcie. Väčšinu z nich poznáte z aplikácie na telefóne a naviac si Flume môžete vyskúšať aj zdarma. Neotestujete akurát nahrávanie fotografií.

Program môžete ovládať klávesovými skratkami. Nechýbajú nastaviteľné notifikácie. Modul pre nahrávanie fotografií má slušné editačné funkcie, k dispozícii je niekoľko filtrov.


Flume Pro ako plávajúce okno.


Flume Pro v režime samostatnej pracovnej plochy.

Aplikácia je konfigurovateľná, meniť môžete farby grafiky, ponuku menu a mnoho ďalších funkcií. Dokonca vie aj po česky. Ak máte Macbook Pro s Touchbarom, môžete ho využiť, Flume ho podporuje.


Okno pre nahrávanie obrázkov. K dispozícii sú filtre a pokročilé úpravy. Pridávať môžete popis, hashtagy, lokáciu, označenie osôb a aj zdieľanie na iných sociálnych sieťach.


Ukážka niektorých funkcií a nastavení.


Ak chcete vidieť fotografiu vo veľkom, stlačte medzerník (Space). CMD+N je skratka pre nahranie fotografie.


Záver

Flume som si obľúbil od prvého okamihu a po vyskúšaní základnej verzie okamžite zakúpil verziu Pro. Aplikáciu odporúčam všetkým majiteľom počítačov Apple, ktorí aktívne a pravidelne pracujú s Instagramom. Flume si môžete stiahnuť zo stránky https://flumeapp.com/.

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
cinges
2018-01-24 08:21:24
Perfektne, velka vdaka za toto!
 
55pali
2018-01-24 12:01:27
Pre majiteľov Androidu je možné nahrávať fotografie cez aplikáciu - Bluestacks.
(BlueStacks umožňuje inštalovať a hlavne testovať väčšinu existujúcich Android aplikácií na PC so systémom MS Windows. Program umožňuje inštaláciu vrátane simulácie pamäťovej karty a následné spúšťanie a testovanie.

1. Stiahnite a nainštalujte Bluestacks . Po nainštalovaní kliknite na tlačidlo vyhľadávania (lupa) v pravom hornom rohu programu. Vyhľadať Instagram. Vyberte ho a nainštalujte aplikáciu.
Možno to niekomu pomôže a bude sa hodiť.

2. Po nainštalovaní Instagramu sa zobrazí na paneli Dashboard. Kliknutím na ikonu aplikáciu spustíte. Prihláste sa ako obvykle.

3. Ak chcete nahrať fotografiu z pracovnej plochy, kliknite na tlačidlo fotoaparátu a potom vyberte ikony polaroid v pravom dolnom rohu okna aplikácie. Týmto sa zobrazí výzva na výber fotografie z jednotky. (Ak používate aplikáciu Instagram v systéme Android, tento proces určite poznáte.) Potom upravte a nahrajte fotografiu ako obvykle.
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované