Hore

CeWe Kalendár na lesklom fotopapieri

Druhou novinkou v ponuke Fotolabu je nástenný kalendár tlačený na lesklom fotopapieri. Podľa vašich reakcii na ephoto.sk, ste na takúto možnosť netrpezlivo čakali. Na rozdiel od nedávno recenzovaného kalendára tlačeného digitálne na lesklý papier, je kalendár na fotopapieri možné navrhnúť nielen online. Možnosti editovania v programe sú omnoho bohatšie, ako u online editora.

Môj CeWe Fotosvet

Podľa stránky Fotolabu nie je súčasná verzia kompatibilná s najnovším operačným systémom Mac OSX 10.7 Lion. Ja som to riskol a nainštaloval ju. Program fungoval bez problémov. Vytvoril som dva kalendáre. Prvý s námetom Neusiedler, druhý s fotografiami z chorvátskeho fotoworkshopu. Ten som vytvoril v prostredí Windows Vista, rovnako bez problémov. Titulnú stránku som u obidvoch navrhol kompletne vo Photoshope. Ostatné strany sú navrhnuté v programe od CeWe. Opäť som volil jednoduché šablóny. Hromadne som v nich zmenil podklad, tak aby ladil s motívom kalendárov. Program si môžete stiahnúť vo verzii pre Windows, Linux a Mac OSX na http://www.fotolab.sk/fotoprodukty/stiahnut-moj-cewe-fotosvet. Online si môžete vytvoriť kalendár na tejto adrese: http://fotosluzba.fotolab.sk/kalendare-kalendare-na-fotopapieri.html.

 

Pracovné prostredie programu Môj CeWe Fotosvet.

 

Výber podkladu. K dispozícii sú desiatky farieb, textúr, fotografii. Ďalšie sa dajú stiahnuť z internetu.

 

Fotografiu metódou Drag and Drop premiestníte na príslušné miesto.

 

Fotografiu môžete editovať aj v prostredí programu. Odporúčam radšej využiť externý editor a tu upravovať len orez a posun.

 

Kalendár mám hotový. Prv než zadám objednávku si ho ešte stranu po strane dôkladne prekontrolujem.

 

Prvý krok objednávky cez internet.

 

Vyberám si, kde si vyzdvihnem svoj kalendár.

 

Posledná kontrola objednávky, pred jej definitívnym odoslaním.

 

Dáta sa posielajú na spracovanie.

 

Výhodou návrhu v programe je možnosť kalendár uložiť. K práci sa môžete kedykoľvek vrátiť. Výhodné je to aj keď potrebujete doobjednať ďalšie kusy. Oproti online editoru sú možnosti grafického vyhrania sa omnoho bohatšie. Teoreticky si môžete vytvoriť kalendár v inom programe a importovať po obrázkoch. Okrem fotografii môžete do programu vložiť aj objekty s priesvitným pozadím. Odporúčam formát PNG 24.

Kalendár Chorvátsko

Kalendár Neusiedler See

 

Dodacia lehota u tejto služby je cca 2 týždne. Aké bolo moje prekvapenie, keď sa v tomto predvianočnom zhone objavil prvý kalendár už po týždni. Tradične som si ho vyzdvihol v zberni, ktorú mám 50 m od domu. Kalendár prišiel v tvrdom kartónovom obale bielej farby. Obal nebol tak pekný ako u predchádzajúceho, ale o to krajší bol kalendár, ktorý bol vnútri balíka!

Lesklý fotopapier Kodak Professional Endura je to najlepšie, na čo môžete kalendár v CeWe vytlačiť. Kontrastné, ostré fotografie doplnené grafikou. Už len tie meniny a sviatky chýbajú. Špirálová väzba s očkom na zavesenie je rovnaká ako v predchádzajucej recenzii.

 

Kalendár na lesklom fotoapieri u mňa vyhráva. Môžem si navrhnúť krajší dizajn a kvalita tlače je jednoznačne najlepšia.

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
bear
2011-12-16 14:39:40
Fotiek na kalendar by som mal dost, ale kalendar si vytlacit nedam. Uz som dostal zopar peknych kalendarov, ktore skoncili v zbere papiera, lebo nemali vyznacene sviatky a meniny.
 
Marek Janicko
2011-12-16 16:15:30
Minuly rok som riesil kalendar u firiem, ktore takuto sluzbu ponukali a kedze ponuke kalendarov chybali sviatky a meniny vyrobil som si vlastny. Jedina vyhoda tejto sluzby bude kvalitna tlac a moznost importu svojich navrhov.

No bez toho ma kalendar rovnaku hodnotu ako fotky v podobe klasickeho vyvolania. Velka skoda.
 
marish1
2011-12-16 17:18:44
minuly rok som si tiez tlacil cewe kalendar a jedina vec, ktora mi chybala boli sviatky a meniny. bez nich je to akurat pekny plagat na stenu, co sa kazdy mesiac meni.
nevidim v tom az taky velky technologicky problem, vytvorit databazu a obmedzit ju na dizajny, v ktorych je ich mozne pouzit. pocet zakaznikov by im to urcite znacne rozsirilo.
 
izzino
2011-12-17 10:43:18
Mozem z vlastnej skusenosti potvrdit vysoku kvalitu vytlackou a velmi kvalitne spracovanie. Pekny kusok ktory sa urcite bude vynimat.
 
DEVOTEE
ocenenie redakciou 2011-12-17 12:49:29
Ja som predndavnom v IDD vyskladal tiež vlastný kalendar "Machines" ale kvalita tlace sa spomenutej firme urcite nevyrovná. Premna je kalendar zhrnutim fotiek nejakej serie do pekneho prezentacného materialu, a cisla a mesiace v nom nehraju hlavnu rolu ... výhoda vlastneho kalendáru je neobmedzovat sa v grafike, navrhnut si vsetko podla seba, bez sablon a predurcených vzorov. (ak clovek ovlada ako tak grafiku...)
 
morak
2011-12-19 23:35:32
Pozor na to ak chcete nejaký fotodarček z fotolabu - musíte si to objednať cez internet (okrem nejakého druhu kalendára).... nedávno som krúžil pol hodinu v meste kým som nakoniec zaparkoval u dvoch levov a po prechádzke na námestie SNP som zistil v predajni že napr. fotky pod akrylátové sklo sa dajú objednať len cez internet+ podla mňa meganelogicky spravená stránka resp. objednávanie viacerých fotiek pod sklo
 
Mondos
2012-01-05 18:21:34
Objednal som si 2 rovnake kalendare, akurat jeden je ne lesklom papieri (digitalna tlac) a druhy na fotopapieri KODAK ENDURA. Ten na lesklom papieri co sa farieb tyka je uplne v poriaku, farby su totozne s tymi ktore vidim na obrazovke. No ale kalendar na fotopapieri ma farby mimo, hlavne odtiene pleti a zltej, pletovky su blede takmer biele a odtiene zltej su vyblednute, ako keby zahmlene. Zvazujem ze to pojdem reklamovat... ale predtym to pisem sem ci neviete niekto kde by mohol byt problem? Vsetky fotografie boli v sRGB, automaticke upravy som mal vypnute, objednaval som cez net.
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované