Hore

Veľkoformátové plátno od imageposter.eu

Len nedávno sme odskúšali foto pod akryl a boli sme veľmi spokojní. Luxusné prevedenie s kvalitným finišom doslova rozžiarilo fotografie. Nie každému toto prevedenie vyhovuje. Možno aj pre svoju prílišnú modernosť. Veľmi populárnou veľkoformátovou alternatívou je tlač na plátno. Po prvé je to pre samotný vzhľad. Fotografia na plátne sa podobá obrazu. Farba je nanesená na textiliu a napnutá na drevený rám. Plátno má textúru, ktorá približuje fotografiu maľbe. Po druhé je to priaznivejšia cena, aj pri najväčšom rozmere o šírke cez 2 metre, nepresiahne 206 € (lacnejšou alternatívou je produkt Plátno Poster, aký je medzitýmito vyhotoveniami rozdiel nájdete TU).

Ako sa vyrába fotografia vytlačená na plátno sa môžete pozrieť na tomto odkaze.

Vyskúšali sme tlač na plátno veľkosti 100 x 65cm (Foto na Plátno 51,10 €/ Plátno Poster 35,50 €). Ako zdrojový obrázok som vybral jednu z fotografií Macedónskeho bojovníka, príbeh jej vzniku ste sa mohli dočítať nedávno. Fotografiu som vybral zámerne. Použil som fotoaparát Nikon D800E, čo zaručovalo dostatočne vysoké rozlíšenie. Fotografia je v štýle low-key s prevahou tmavých tónov. Tie dôkladne preveria akýkoľvek spôsob tlače. Stáva sa, že sa kresba v tieňoch stratí, najmä na poréznejších materiáloch. Na testovanej fotografii k ničomu takému nedošlo, kresba je dobre viditeľná aj na tmavom múre v pozadí, či macedónskej prilbe. Farebná vernosť je zachovaná, oproti fotografii na monitore je tu mierny pokles kontrastu a saturácie. To je charakteristické pre tlač na akúkoľvek matnú podložku. Živé farby dosiahnete pri tlači na lesklý materiál alebo tzv. velvet, či semi-matt/semi-glossy. Pri tlači na plátno to musíte brať do úvahu a fotografiu mierne “oživiť”.

Štruktúra plátna na testovanom produkte je jemná a pomáha zachovať na fotografii aj jemné detaily. V porovnaní s rovnakým produktom od firmy CEWE, ktorý sme dávnejšie testovali,  je štruktúra plátna výraznejšia. Sú to rozdielne povrchy a záleží na každom, čomu dá prednosť. Kto preferuje viac fotografiu v štýle maľovaného obrazu, zvolí imageposter.eu. Fotografia na plátne, ktorú sme nechali vyhotoviť u imageposter.eu, bola naviac bez povrchových kazov.

Kvalitu produktu neurčuje len kvalita tlače. Plátno je náchylné na oder a veľmi dôležité je kvalitné napnutie na drevený rám. Fotografia Macedónca k nám prišla zabalená v bublinkovej fólii a kartóne. Žiaden oder som nenašiel ani na ploche ani na bočných hranách. Drevený rám je pevný. Nie vo všetkých rohoch, kde sa spájajú jednotlivé časti, je presné lícovanie. Nemá to žiaden vplyv na pevnosť ani kvalitu napnutia. Rám je tuhý, nemá tendenciu krútiť sa. Plátno je napnuté starostlivo, spinky nie sú umiestnené len tak hala-bala.


Obraz je predpripravený na zavesenie.


Detaily rámu.

Záver

Výhodou produktu fotografia na plátne je široká ponuka formátov od 30 x 25 cm, až po 200 x 110 alebo 250 x 55 cm, priaznivá cena a aj nízka hmotnosť. Fotografiu naviac netreba rámovať, či inak finalizovať, je to hotový produkt pripravený na zavesenie.

Nami odskúšaná tlač spĺňa vysoký kvalitatívny štandard. Malý nedostatok v nepresnom lícovaní rámu nemá vplyv ani na vzhľad fotografie, ani na funkciu rámu.

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
Marián Kuric
2014-11-13 08:46:16
vdaka, dobry clanok, dobre nacasovany, inspriacia cim obdarit okolie na Vianoce
 
total empty
2014-11-13 09:04:35
Karol, vyskúšaj pretrieť vodovým lakom na drevo -matným, alebo polomatným to plátno.
Malo by to vytiahnuť kontrast a oživiť farby.
 
Marián Kuric
2014-11-13 10:13:51
príspevok od: total empty
Karol, vyskúšaj pretrieť vodovým lakom na drevo -matným, alebo polomatným to plátno.
Malo by to vytiahnuť kontrast a oživiť farby.
mas s tym aj nejaku realnu skusenost? alebo len z pocutia? ak mas skusenost, hocijakym dostupnym lakom vo farby laky? alebo mas nejaku preferovanu znacku? diky
 
Hlavicka1971
2014-11-15 17:22:44
S produktami od Imagewell mám iba tie najlepšie skúsenosti!
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia