Hore

FUJIFILM X70 a XP90

FUJIFILM X70

Predstavujeme fotoaparát FUJIFILM X70, najmenší a najľahší model radu X so senzorom APS-C a novým objektívom FUJINON 18.5mm * f1 F2.8.

     

Spoločnosť FUJIFILM Corporation (prezident: Shigehiro Nakajima) s hrdosťou oznamuje uvedenie prémiového kompaktného digitálneho fotoaparátu FUJIFILM X70 na trh. Fotoaparát je vybavený novým objektívom FUJINON 18.5mm *1 F2.8. Fotoaparát bude k dostaniu vo februári 2016, má senzor X-Trans CMOS II veľkosti APS-C a procesor pre spracovanie obrazu EXR II.

Fotoaparát nesie všetky charakteristické znaky radu a spája jednoduché ručné ovládanie s najvyššou kvalitou obrazu. X70 je prvým modelom rady X, ktorý ponúka dotykovú obrazovku, ktorá sa otáča o 180 ° a umožňuje užívateľovi fotiť z výšky smerom nadol a zachytávať selfie.

Hlavné funkcie fotoaparátu X70

1. Nový objektív FUJINON 18.5 mm F2.8

Vďaka použitiu optického riešenia prevzatého z fotoaparátu X100T bolo možné vyvinúť kompaktný vysoko kvalitný širokouhlý objektív umiestnený v tenšom a menšom tele. Objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou rovnomerne roznáša svetlo na celú plochu snímku pre zábery s vysokým rozlíšením od stredu až po jeho hrany.

2. Vysoko kvalitná povrchová úprava a jednoduchá obsluha

Vďaka svojej hmotnosti iba 340 g *2 je X70 najľahším prístrojom rady X, ktorý má senzor veľkosti APS-C. Horná doska je vyrobená z hliníka s vyfrézovanými ovládacími prvkami tak aby bola hmotnosť čo najmenšia. Otvorenie clony je možné meniť v krokoch po 1/3 alebo 1 a navyše je zaostrovací prstenec zdvojený ako ovládací prvok, ktorý umožňuje prístup k celej rade funkcií.

X70 je tiež vybavený páčkou prepínanie automatického režimu (Auto Mode Switch), ktorým je možné navoliť plne automatický režim Advanced SR Auto, vďaka ktorému si fotoaparát zvolí optimálne nastavenie tak, aby boli dosiahnuté vynikajúce výsledky pri fotografovaní akejkoľvek scény.

3. Kompaktné telo so senzorom X-Trans CMOS II *3 veľkosti APS-C a procesor EXR II

Kľúčové technológie, ktoré zaisťujú vysokú kvalitu obrazu na ktoré sú jedinečné v modeloch série X, boli stlačené do tela prístroja, ktoré sa zmestí do vrecka. Zahŕňajú ohromujúci technológiu reprodukcie farieb vyvinutú ako výsledok viac ako 80 rokov výskumu fotografického filmu a jedinečné zariadenie optimalizujúce moduláciu objektívu (Lens Modulation Optimiser) (ZMO), ktorá koriguje optické chyby, ako je difrakcia s cieľom dosiahnuť ostré hrany a realistický trojrozmerný efekt.

Fázová detekcia v senzore vykonáva ultra rýchle ostrenie za 0.1 sekundy *4 a vďaka vysokorýchlostnému spracovaniu obrazu procesorom EXR II sa fotoaparát zapne do 0.5 sekundy *5, čas oneskorenia uzávierky je 0.01 s a interval medzi zábermi 0.5 sekundy *6.

4. Prvý výklopný LCD s dotykovou obrazovkou vo fotoaparáte radu X

X70 je vybavený dotykovou LCD obrazovkou. Zapnutím nastavenia dotykového panela je možné pri fotografovaní voliť funkcie dotykového snímania (Touch Shot) a oblasť ostrenia (Focus Area). Pri prehrávaní je možné vykonávať intuitívne operácie podobné funkciám inteligentného telefónu, ako poklep, pretiahnutia, zmenšenie, zväčšenie a zmena veľkosti dvojklikom.

5. Špeciálne príslušenstvo k rozšíreniu možností fotoaparátu X70

Boli vyvinuté štyri voliteľné doplnky s cieľom urobiť fotoaparát X70 ešte univerzálnejším. Tieto štyri doplnky obsahujú kožené puzdro BLC-X70 pre ochranu a lepšie držanie, slnečnú clonu LH-X70, ktorá má obmedziť oslnenia a tiene, optický hľadáčik VF-X21 a širokouhlú predsádku SKP-X70 21mm (ekvivalent 35 mm).

*1 Ekvivalent formátu 35 mm: 28 mm.
*2 Hmotnosť vrátane batérie a pamäťovej karty.
*3 X-Trans ochranná známka alebo registrovaná ochranná známka spoločnosti FUJIFILM Corporation.
*4 Výskum spoločnosti Fujifilm na základe smerníc CIPA vo vysoko výkonnom režime k januáru 2016.
*5 Vo vysoko výkonnom režime.
*6 Režim ručného ostrenia.

Hlavné funkcie fotoaparátu X70

(1) Objektív FUJINON 18.5mm F2.8 s prstencom na ovládanie vybranej funkcie

・Objektív sa skladá zo siedmich prvkov združených do piatich skupín vrátane dvoch vysoko výkonných asférických prvkov a zaisťuje vysoko detailné snímky, vynikajúcu ostrosť a nádhernú reprodukciu farieb. Jedinečná povrchová úprava HT-EBC objektívu FUJINON bola použitá s cieľom regulovať odlesky a tiene.

・Použitie neteleskopického objektívu o minimálnej dĺžke umožnilo zmenšiť rozmery a vyhnúť sa vysunutiu objektívu pri zapnutí. Fotoaparát X70 je pripravený začať fotografovanie v okamihu, keď ho užívateľ zapne.

・Clona skladajúca sa z deviatich listov spoločne s min. hodnotou F2.8 a vysoko kvalitnou optikou umožňuje užívateľovi zhotovovať snímky s nádhernými efektmi rozostrenia (bokeh).

・Krátka vzdialenosť ostrenia cca 10 cm *7 umožňuje užívateľovi využiť všetky prednosti makro fotografie.

*7 Vzdialenosť od predného povrchu objektívu k fotografovanému predmetu.

(2) Jednoduchá obsluha a prémiová povrchová úprava

・ Ovládanie rýchlosti uzávierky a kompenzácie expozície je na hornej doske vyrobenej z hladkého hliníka rovnako ako u série X100.

・  Otvorenie clony je možné nastaviť v krokoch 1/3 pomocou prestenca clony, zatiaľ čo na ovládači na hornej doske je možné zvoliť kompenzáciu expozície až ± 3.

・  Fotoaparát má tiež páčku spínača pre aktiváciou funkcie automatického režimu (Auto Mode), ktorým sa volí plne automatický režim SR Auto mode. V tomto režime si fotoaparát automaticky volí optimálne nastavenie pre danú scénu tak, aby fotografovanie bolo jednoduché.

・ Fotoaparát X70 je vybavený ôsmimi funkčnými tlačidlami a každé z nich je možné upraviť podľa potrieb užívateľa. Ďalšia úprava podľa potrieb užívateľa je možná pomocou tlačidla Q na zadnej strane fotoaparátu: je možné si zvoliť akúkoľvek zo 16 funkcií podľa toho, čomu dáva užívateľ prednosť.

・ Fotoaparát je konštruovaný tak, aby užívateľ mohol držať ľavú ruku na krúžku clony a pravou rukou ovládať rýchlosť uzávierky a kompenzáciu expozície na hornej doske. To umožňuje okamžitú zmenu nastavenia tak, aby uspokojili potreby užívateľa.

・ Okrem prstenca clony má tubus objektívu ďalší ovládací prvok. V závislosti od režimu fotografovania sú tomuto ovládaciemu krúžku automaticky priradené rôzne funkcie, vďaka čomu je prístup k nim a ich zmena rýchlejšia. Funkcie ako citlivosť ISO, simulácie filmu, vyváženie bielej, sériové fotografovanie a digitálny telekonvertor je možné priradiť stlačením tlačidla nastavenie ovládacieho krúžku na ľavej strane tela.

・ X70 má 3.0 palcový monitor s 1.04 mili.pixelov a je možné ho nakloniť o 180°.

 

(3) Režimy simulácie filmu a ďalšie kreatívne funkcie

・ Senzor 16.3 megapixelov X-Trans CMOS II obmedzuje moiré a falošné farby pomocou farebného filtra X-Trans s náhodným usporiadaním pixelov RGB, čo vylučuje potrebu LP filtra.

・ Difrakcia *9 je korigovaná pomocou jedinečnej funkcie optimalizácie modulácie objektívu (Lens Modulation Optimiser), ktorá zaisťuje vykreslenie detailov a to dokonca aj pri nastavení otvorení clony na F16.

・ X70 má režim simulácie filmu CLASSIC CHROME, ktorý snímke dodáva tlmené tóny a hlboké farby. Užívatelia si môžu vybrať z desiatich ďalších režimov, ktoré simulujú efekty tradičných filmov spoločnosti FUJIFILM. Jedná sa o inverzné farebné filmy (PRO Neg.Std / PRO Neg.Hi), ​​monochromatické filtre (MONOCHROME, Ye filter, R filter a G filter) a SEPIA.

・ Fotoaparát X70 má tiež funkcie vyspelých filtrov. Užívatelia si môžu vybrať z ôsmich rôznych umeleckých efektov:

Pop Colour kladie dôraz na kontrast a sýtosť farieb

Toy Camera vytvára tieňované hranice, ako keby obrázok bol zhotovený detským fotoaparátom

Miniature rozostruje hornú a dolnú časť snímky a dodáva mu tak efekt miniatúry

Dynamic Tone vytvára živý a vysoký kontrastný efekt

Partial Colour uchováva jednu farbu (je možné si vybrať medzi červenou, oranžovou, žltou, zelenou, modrou alebo temne červenú) a zvyšok mení na čiernobielu farbu

Low-Key ztemňuje tóny

High-Key zvyšuje jas a znižuje kontrast, aby zosvetlila tonalitu

Soft Focus dodáva snímke celkovo jemný dojem

・Funkcia prekladanej expozície (Multiple Exposure) ponúka užívateľom možnosť spojiť dva rôzne objekty na jedinej fotografii, čo je dokonalé riešenie pre pridávanie osôb na fotografie.

・Pomer strán snímky fotoaparátu môže byť zvolený z možností 3:2, 16:9, a 1:1 (štvorec) a umožňuje tak použitie celej rady fotografických štýlov.

・Fotoaparát má tiež režim ADVANCED SR AUTO, ktorý umožňuje automatické rozpoznanie tváre a scén a ktorý potom optimalizuje ostrenie, expozíciu, ISO a ďalšie nastavenia tak, by sa dosiahla dokonalého výsledku

Fotografovanie v intervalovom snímaní je možné v rozsahu až 999 snímok s intervalom od 1 sekundy do 24 hodín.

・Fotoaparát má úplne nehlučnú elektronickú uzávierku, ktorá je schopná dosiahnuť expozície až 1/32000 s. Teraz je možné robiť fotografie s malou hĺbkou ostrosti so široko otvorenou clonou

・Ďalšími funkciami je digitálne rozdelenie snímky (Digital Split Image), ktorá pomáha k presnému manuálnemu ostreniu a funkciu Focus Peaking, ktorá zvýrazňuje obrysy fotografovaného predmetu. Tieto oblasti môžu byť označené bielo, červeno alebo modro a môžu byť vodítkom pri fotografovaní

scény, ktorú je ťažké zaostriť.

*8 Pri zvýšenej citlivosti.

(4) Intuitívne funkcie s dotykovou obrazovkou

・Dotykový panel fotoaparátu X70 umožňuje pohodlné a intuitívne používanie. Zapnutím nastavenia dotykového panela je možné pri fotografovaní vykonávať nasledujúce operácie v rámci režimov fotografovania a prehrávania:

Režimy fotografovania

・ Voľba oblasti ostrenia: Posuňte bod zaostrenia na zvolené miesto kliknutím prsta na LCD monitor.

・ Dotykové fotografovanie: Zvoľte určitý bod, na ktorý má prístroj zaostriť a potom ho odfoťte.

Režimy prehrávania:

・ Posun prstom: Posúvaním prstom po obrazovke prehliadajte snímky.

・ Zväčšenie trojitým poklepaním: Dvojitým poklepaním na obrazovku zväčšiť snímku, poklep smeruje na aktívny bod zaostrenia použitý pri fotografovaní.

・ Pretiahnutia: Pohybom prsta cez obrazovku vysuniete zväčšený záber mimo rámček.

・ Roztiahnutie: Položte dva prsty na obrazovku a zväčšite vzdialenosť medzi nimi na obrazovke a tým zväčšite snímku.

・ Stiahnutie: Ak je zobrazený záber zväčšený, jeho veľkosť zmenšíte tak, že umiestnite dva prsty na obrazovku a pritiahnete ich k sebe *10.

・ Všetky funkcie dotykovej obrazovky sú vypnuté, ak je vypnuté nastavenie dotykovej obrazovky.

*10 Maximálne možné zväčšenie je veľkosť pôvodnej snímky.

(5) Digitálny telekonvertor *11 s tromi nastaveniami

・Jedno telo, dve objektívy. Pevný objektív fotoaparátu X70 ponúka zorný uhol 28 mm (ekvivalent 35 mm), ale vďaka digitálnemu telekonvertoru si užívatelia môžu tiež zvoliť možnosti 35 mm a 50 mm. Nastavenie digitálneho telekonvertora je možné zvoliť v menu alebo na funkčnom prstenci tubusu objektívu, čo užívateľovi umožňuje rýchlo skontrolovať obraz na LCD monitore pred začatím fotografovania.

*11 Kvalita snímky môže byť horšia pri použití funkcie digitálneho telekonvertora. Detekcia fázy je účinná len v strede obrazovky. Na zvyšku obrazovky je aktívna kontrastná.

(6) Systém AF s režimom Zone a Wide / Tracking pre jednoduché zachytenie pohybujúcich sa objektov

・ Systém AF ponúka štandardný 49 bodový AF režim pre rýchle a presné ostrenie a tiež nové režimy Zone a Wide / Tracking, ktoré využívajú väčšiu 77 bodovú plochu na zachytenie pohybujúcich sa objektov.

・Režim Zone umožňuje užívateľom zvoliť si zónu 3x3, 5x3 alebo 5x5 zo 77 bodovej plochy pre automatické ostrenie. V priebehu automatického kontinuálneho ostrenia (AF-C) *12, fotoaparát nepretržite sleduje predmet umiestnený v strede zóny. V strede umiestnené zóny 3x3 a 5x3 umožňujú rýchlejšie zaostrenie vďaka AF pomocou detekcie fázy na senzore.

・ Režim Wide / Tracking je kombináciou širokouhlého režimu (v priebehu automatického ostrenia AF-S), kedy fotoaparát automaticky identifikuje a sleduje plochu ostrenia v oblasti 77 bodov pre automatické zaostrenie a prediktívneho sledovacieho režimu Tracking (pri automatickom ostrení AF-C), ktorý využíva celú 77 bodovú plochu k ďalšiemu sledovanie objektu. Táto funkcia umožňuje nepretržité ostrenie na objekt, ktorý sa pohybuje hore a dole, doľava a doprava alebo smerom k a od fotoaparátu.

・ Režim jedného bodu (Single Point) rozdeľuje plochu ostrenia na menšie časti, aby bolo možné presne určiť vzdialenosť k objektu, aby zaostrenie bolo presnejšie. Pracovný rozsah AF pomocou detekcie fázy na senzore funguje pri vysokej rýchlosti aj pri nedostatočnom osvetlení alebo ak je objekt nedostatočne kontrastný.

・ Fotoaparát je vybavený funkciou detekcie očí pri automatickom ostrení. Táto funkcia automaticky detekuje a zaostruje na ľudské oko a umožňuje tak ľahké zaostrenie očí i za ťažkých podmienok pri fotografovaní portrétu s otvorenou clonou tak, aby bolo možné získať napríklad silný efekt rozostrenia (bokeh).

・ Automatická funkcia Makro automaticky aktivuje režim Makro. To umožňuje priradiť tlačidlo Macro na inú funkciu.

・ Nový optimalizovaný algoritmus automatického ostrenia zaisťuje plynulejšie a prirodzenejšie automatické ostrenie pri zázname videa.

・ Vďaka kombinácii dát AF pomocou detekcie fázy a automatického ostrenia, ktoré predvída pohyb subjektu, je fotoaparát schopný nepretržite snímať s funkciou AF-C s rýchlosťou až cca 8 snímok za sekundu.

*12 Systém automatického ostrenia nepretržite zaostruje, ak držíte tlačidlo uzávierky stlačené napoly.
*13 Pri nastavení AF-C a CH je plocha ostrenia pevne stanovená a zodpovedá veľkosti strednej mriežky 3x3 (režim "Single Point" mode), alebo strednej mriežky 5x3 (režim "Zone" / "Wide / Tracking").

(7) Video s vysokým rozlíšením so senzorom X-Trans CMOS II

・ Pomocou fotoaparátu X70 je možné snímať plynulé video s vysokým rozlíšením rýchlosťou 60 snímok za

sekundu. K dispozícii sú tiež rýchlosti 50, 30, 25 a 24 snímok za sekundu.

・ Možné sú tiež režimy simulácie filmu vrátane najnovšej CLASSIC CHROME a presné nastavenie vyváženia bielej.

・ Pri natáčaní videa je možné expozíciu nastaviť ručne. Clonu, rýchlosť uzávierky *14 a citlivosť ISO je možné meniť, čo umožňuje natáčanie filmov s expozíciou, ktorú si užívateľ sám zvolí.

・ Vysokorýchlostné a vysoko presné ostrenie je možné pomocou inteligentného hybridného automatického zaostrovania (Intelligent Hybrid AF), ktoré automaticky prepína medzi AF pomocou detekcie fázy a kontrastným automatickým zaostrovaním podľa charakteru scény a to aj v priebehu natáčania filmu. Možné je aj ručné ostrenie.

・ Je možné použiť šesť funkcií rozpoznania scény.

・ Vysoká prenosová rýchlosť 36 Mbps umožňuje zachytiť jemné pohyby s vysokým rozlíšením.

*14 Pri zázname je možné meniť clonu a rýchlosť uzávierky. Je možné nastaviť len rýchlosti uzávierky, ktoré sú vyššie ako nastavená rýchlosť snímania.

(8) Vstavané Wi-Fi pre natáčanie pomocou inteligentného telefónu alebo tabletu *15.

・ Ak si užívateľ stiahne bezplatnú aplikáciu FUJIFILM Camera Remote do svojho inteligentného telefónu alebo tabletu, môže využiť funkciu diaľkového ovládania (Remote Control), ktorá poskytuje obrovské možnosti diaľkového ovládania prístroja. Táto funkcia je skvelá pre zhotovovanie celej rady snímok vrátane skupinových fotografií, autoportrétov a zvierat v ich prirodzenom prostredí.

・ Fotografie a videá môžu byť ľahko odosielané do smartfónov jediným stlačením ovládacieho prvku. Obrázky a videá je možné si vo fotoaparáte prezerať, vyberať a importovať ich pomocou inteligentného telefónu  bez nutnosti zadávať identifikačné číslo alebo heslo. Je tiež možné pridať na snímku informáciu o mieste.

・ Fotografie môžu byť odoslané priamo z fotoaparátu do tlačiarne Instax SHARE pre okamžitú tlač fotografií z inteligentného telefónu.

・ Prenosová funkcia Wi-Fi Transfer *16  umožňuje bezdrôtové zálohovanie dát do počítača *17.

*15 Android™, inteligentné telefóny a tablety, iPhone / iPad.
*16 Wi-Fi® je registrovaná ochranná známka spol. Wi-Fi Alliance®.
*17 Vyžaduje inštaláciu bezplatného špecializovaného SW "FUJIFILM PC AutoSave" do vášho počítača.

Prémiová rada príslušenstva

・ Kožené púzdro 「BLC-X70」

Štýlové puzdro z pravej kože pôsobí príjemne na dotyk a dokonale sa hodí ku klasickému dizajnu fotoaparátu X70. Batériu je možné meniť bez toho aby ste museli vybrať fotoaparát X70 z ochranného puzdra a prístroj je tak pohodlne chránený. Súčasťou dodávky je aj ramenný popruh a ochranný textilný obal.

・ Slnečná clona (vrátane redukčného krúžku) 「LH-X70」

Slnečná clona a redukčný krúžok z kovu sa dodáva spoločne. Krúžok je tiež kompatibilný s bežne predávanými filtrami 49 mm.

・ Externý optický hľadáčikVF-X21

Upevňuje sa na pätici blesku nad optickú os objektívu. Optický hľadáčik má jasný rámček pre zorné uhly 28 mm a 21 mm *18 (ekvivalent formátu 35 mm). Jeho súčasťou je tiež ochranné semišové puzdro.

*18 Efektívny zorný uhol v prípade použitia širokouhlého objektívu WCL-X70.

・ Širokouhlý objektív 「WCL-X70*19

WCL-X70 je špeciálny širokouhlý objektív, ktorý mení pevnú ohniskovú vzdialenosť cca 0.8x na 21 mm (ekvivalent formátu 35 mm). Tento objektív nielen zdôrazňuje perspektívu, je tiež dokonalý pre zachytenie širších pohľadov ako napríklad fotografovanie úzkych miest alebo krajiny. (Predpokladá sa, že sa na trh dostane na jar 2016)

*19 Na fotoaparáte X70 nie je možné použiť predsádky WCL-X100 a TCL-X100 radu X100. Plánuje sa upgrade firmwaru pre verejnosť spoločne s uvedením WCL-X70 na trh - urobte si láskavo upgrade posledného firmware.  

Plánovaná MOC: 699,- EUR
Dostupnosť: začiatok februára 2016


Kompaktný, ľahký a robustný - nový fotoaparát FinePix XP 90

Spoločnosť FUJIFILM Corporation (prezident: Shigehiro Nakajima) s hrdosťou oznamuje uvedenie nového fotoaparátu FinePix XP90 na trh. Je ideálnym fotoaparátom pre dovolenky a voľnočasové aktivity. Hmotnosť kompaktného a ľahkého tela fotoaparátu XP90 je len 203 g *1.
Odolný voči všetkým živlom
Fotoaparát FinePix XP90 je ideálny pre snowboarding, lyžovanie, jazdu na horskom bicykli a ďalšie športové aktivity v prírode a spĺňa požiadavky noriem IP68 *2. Je vodotesný do hĺbky 15 m, odolá pádu z výšky až 1.75 m *3, je schopný pracovať aj pri teplotách až -10°C a je odolný proti vniknutiu prachu a piesku. Ďalej je chránený proti poveternostným vplyvom dvojitým uzamykacím mechanizmom, ktorý zabraňuje náhodnému otvoreniu priestoru batérie / pamäťovej karty a aparát je tiež vybavený predným úchytom a opierkou palca pre spoľahlivé držanie.
Vysoká rýchlosť fotografovania a fotografické funkcie zaisťujú vynikajúce výsledky
XP90 je vybavený 1/2.3“ 16.4 megapixelovým senzorom BSI CMOS, ktorý zaisťuje pôsobivé výsledky. Fotoaparát je spojený s výkonným procesorom a zaisťuje tak vysokú kvalitu snímok, umožňuje robiť fotografie rýchlosťou až 10 snímok za sekundu pri plnom rozlíšení a neuveriteľných 60 snímok za sekundu pri zníženom rozlíšení (2 MP). Okrem toho sa fotoaparát XP90 tiež dodáva s intervalovým časovačom pre vyhotovenie snímok v nastavených intervaloch 10 minút, 5 minút, 60 sekúnd, 30 sekúnd a 15 sekúnd na funkciu Time-Lapse Video, ktorá automaticky prevádza sekvencie snímok na video. Tieto funkcie umožňujú snímanie stavov, ako je západ slnka alebo otváranie kvetov. Je možné zvoliť rýchlosť 10 snímok za sekundu, 30 snímok za sekundu alebo 60 snímok za sekundu a tiež tri rôzne veľkosti videa vrátane najvyššieho rozlíšenia.
Vysoká kvalita, ostré snímky
Fotoaparát XP90 ponúka objektív s premenlivou 5x ohniskovou vzdialenosťou, ktorý obsahuje širokouhlé nastavenie 28 mm *4 pre fotografovanie malebných krajiniek. Rozsah nastavenia ohniskovej vzdialenosti je možné zdvojnásobiť na 10x pomocou inteligentnej digitálnej technológie spoločnosti Fujifilm - Intelligent Digital Zoom, funkcia optickej stabilizácie obrazu zaisťuje minimalizáciu vplyvov otrasov fotoaparátu.
Kompaktný a univerzálný
FinePix XP90 váži len 203 g vrátane batérie a pamäťovej karty, ľahko sa nosí a zmestí sa do vrecka a akejkoľvek tašky. Aj napriek svojej kompaktnej veľkosti je fotoaparát XP90 vybavený 3.0 palcovým LCD monitorom, 920k pixelov, s vysokým rozlíšením, čo uľahčuje fotografovanie a prezeranie snímok. Displej z tekutých kryštálov je opatrený antireflexným povrchom, ktorý zaisťuje jasné zobrazenie snímok dokonca aj pri jasnom slnečnom počasí alebo pod vodou. Jas LCD monitoru sa automaticky upravuje podľa hladiny okolitého svetla a udržuje tak optimálnu viditeľnosť a zabraňuje zbytočnému vybíjanie batérie.
Veľkosť a umiestnenie funkčných tlačidiel zaisťuje jednoduchú obsluhu i v rukaviciach a aparát má tiež dostatočne veľký úchop pre obsluhu jednou rukou.
Fotografovanie na diaľku a zdieľanie videí
Fotoaparát FinePix XP90 je vybavený wifi ovládaním pomocou aplikácie Fujifilm Camera Remote. Ak chcete použiť väčšinu bezdrôtových funkcií aparátu, proste len stlačte na tento účel vyhradené tlačidlo na fotoaparáte. Tieto funkcie nezahŕňajú len fotografovanie na diaľku pomocou externého zariadenia, ale tiež zoom pre fotografovanie alebo filmovanie videí.
Okrem fotografovania na diaľku umožňuje bezdrôtové pripojenie aparátu XP90, aby si užívateľ zvolil snímky alebo videá *5, ktoré chce preniesť do svojho inteligentného telefónu, tabletu *6 alebo osobného počítača.
Rozšírené funkcie filmovania videa
XP90 ponúka možnosť vytvárania videí v plnom rozlíšení (1920 x 1080) a má funkciu rozlíšenia prostredie pre optimálne nastavenie vyspelých filtrov pre vytvorenie pútavých efektov. Hluk vetra, čo je častý problém, ktorému je potrebné čeliť pri natáčaní filmu v exteriéri, je možné obmedziť voľbou nastavenia zvukového filtra. Samotné nahrávanie videí je jednoduché a vykonáva sa pomocou špeciálneho tlačidla pre natáčanie videa a fotoaparát má dokonca aj niekoľko funkcií k editácii videa vrátane funkcie Movie Trimming (strih videoklipov), kde je možné odstrániť nežiaduce sekvencie a funkcie Movie Join, pomocou ktorej je možné zostrihať niekoľko videí do jedného súboru.
Univerzálne fotografické funkcie
Univerzálnosť fotografovania zvyšuje režim rozpoznania scény (Scene Recognition), ktorý rýchlo posúdi prostredie a potom optimalizuje nastavenia zaostrenia, expozície a času uzávierky tak, by sa dosiahol najlepší možný výsledok. K dispozícii sú aj funkcie fotografovania pod vodou a makro fotografovanie pod vodou.
Kreativita je zabezpečená 11 vyspelými funkciami filtrov, pričom sa používa spracovanie niekoľkých snímok na zachytenie dvoch alebo viac snímok na účely snímke vo vysoko dynamickom rozsahu (HDR), ktorý si uchováva detaily ako v temných, tak aj svetlých miestach. Funkcia Motion Panorama 360° ponúka možnosť robiť vynikajúce panoramatické zábery stlačením jediného tlačidla.
Hlavné vlastnosti a funkcie fotoaparátu FinePix XP90:
• Odolnosť proti vode do 15m, odolnosť proti pádu z výšky 1.75 m, odolnosť proti mrazu do -10°C a odolnosť proti prachu
• Snímanie fotografií podľa nastaveného časového intervalu a funkcie vytvorenie videa z urobených snímok (Time-Lapse Movie)
• Bezdrôtové pripojenie k inteligentným telefónom a tabletom
• Snímanie videí v plnom rozlíšení
• Senzor 16.4 megapixelov, 1/2.3" BSI CMOS
• Objektív 5x zoom, od 28 mm
• Optická stabilizácia obrazu
• 11 vyspelých umeleckých filtrov
• Snímanie záberov v HDR
• Funkcia Motion Panorama 360° pre vytváranie panoramatických záberov
* 1 Vrátane batérie a pamäťovej karty.
* 2 Normy upravujúce odolnosť výrobkov proti vode a prachu pozri IEC (International Electrotechnical Commission).
* 3 Použitie meracie metódy MIL - Norma 810F Metóda 5 16.5-Náraz podľa normy "MIL" a norma stanovujúca trvanlivosť dodávok americkej armáde podľa Ministerstva obrany USA.
* 4 Ekvivalent formátu 35 mm.
* 5 Niektoré videá, ktorá nie je možné prehrať na inteligentných telefónoch, nemôžu byť ukladané pomocou verzie iOS aplikácie FUJIFILM Camera Remote. Za takýchto okolností skúste použiť režim videa veľkosti menšej ako HD (1280 x 720).
* 6 Koncové zariadenia inteligentných telefónov a tabletov s OP Android ™, iPhone / iPad

Spoločnosť FUJIFILM Corporation (prezident: Shigehiro Nakajima) s hrdosťou oznamuje uvedenie nového fotoaparátu FinePix XP90 na trh. Je ideálnym fotoaparátom pre dovolenky a voľnočasové aktivity. Hmotnosť kompaktného a ľahkého tela fotoaparátu XP90 je len 203 g *1.

    

Odolný voči všetkým živlom Fotoaparát FinePix XP90 je ideálny pre snowboarding, lyžovanie, jazdu na horskom bicykli a ďalšie športové aktivity v prírode a spĺňa požiadavky noriem IP68 *2. Je vodotesný do hĺbky 15 m, odolá pádu z výšky až 1.75 m *3, je schopný pracovať aj pri teplotách až -10°C a je odolný proti vniknutiu prachu a piesku. Ďalej je chránený proti poveternostným vplyvom dvojitým uzamykacím mechanizmom, ktorý zabraňuje náhodnému otvoreniu priestoru batérie / pamäťovej karty a aparát je tiež vybavený predným úchytom a opierkou palca pre spoľahlivé držanie. 

Vysoká rýchlosť fotografovania a fotografické funkcie zaisťujú vynikajúce výsledkyXP90 je vybavený 1/2.3“ 16.4 megapixelovým senzorom BSI CMOS, ktorý zaisťuje pôsobivé výsledky. Fotoaparát je spojený s výkonným procesorom a zaisťuje tak vysokú kvalitu snímok, umožňuje robiť fotografie rýchlosťou až 10 snímok za sekundu pri plnom rozlíšení a neuveriteľných 60 snímok za sekundu pri zníženom rozlíšení (2 MP). Okrem toho sa fotoaparát XP90 tiež dodáva s intervalovým časovačom pre vyhotovenie snímok v nastavených intervaloch 10 minút, 5 minút, 60 sekúnd, 30 sekúnd a 15 sekúnd na funkciu Time-Lapse Video, ktorá automaticky prevádza sekvencie snímok na video. Tieto funkcie umožňujú snímanie stavov, ako je západ slnka alebo otváranie kvetov. Je možné zvoliť rýchlosť 10 snímok za sekundu, 30 snímok za sekundu alebo 60 snímok za sekundu a tiež tri rôzne veľkosti videa vrátane najvyššieho rozlíšenia.

Vysoká kvalita, ostré snímkyFotoaparát XP90 ponúka objektív s premenlivou 5x ohniskovou vzdialenosťou, ktorý obsahuje širokouhlé nastavenie 28 mm *4 pre fotografovanie malebných krajiniek. Rozsah nastavenia ohniskovej vzdialenosti je možné zdvojnásobiť na 10x pomocou inteligentnej digitálnej technológie spoločnosti Fujifilm - Intelligent Digital Zoom, funkcia optickej stabilizácie obrazu zaisťuje minimalizáciu vplyvov otrasov fotoaparátu.
Kompaktný a univerzálný FinePix XP90 váži len 203 g vrátane batérie a pamäťovej karty, ľahko sa nosí a zmestí sa do vrecka a akejkoľvek tašky. Aj napriek svojej kompaktnej veľkosti je fotoaparát XP90 vybavený 3.0 palcovým LCD monitorom, 920k pixelov, s vysokým rozlíšením, čo uľahčuje fotografovanie a prezeranie snímok. Displej z tekutých kryštálov je opatrený antireflexným povrchom, ktorý zaisťuje jasné zobrazenie snímok dokonca aj pri jasnom slnečnom počasí alebo pod vodou. Jas LCD monitoru sa automaticky upravuje podľa hladiny okolitého svetla a udržuje tak optimálnu viditeľnosť a zabraňuje zbytočnému vybíjanie batérie.Veľkosť a umiestnenie funkčných tlačidiel zaisťuje jednoduchú obsluhu i v rukaviciach a aparát má tiež dostatočne veľký úchop pre obsluhu jednou rukou.

Fotografovanie na diaľku a zdieľanie videíFotoaparát FinePix XP90 je vybavený wifi ovládaním pomocou aplikácie Fujifilm Camera Remote. Ak chcete použiť väčšinu bezdrôtových funkcií aparátu, proste len stlačte na tento účel vyhradené tlačidlo na fotoaparáte. Tieto funkcie nezahŕňajú len fotografovanie na diaľku pomocou externého zariadenia, ale tiež zoom pre fotografovanie alebo filmovanie videí.Okrem fotografovania na diaľku umožňuje bezdrôtové pripojenie aparátu XP90, aby si užívateľ zvolil snímky alebo videá *5, ktoré chce preniesť do svojho inteligentného telefónu, tabletu *6 alebo osobného počítača.

Rozšírené funkcie filmovania videaXP90 ponúka možnosť vytvárania videí v plnom rozlíšení (1920 x 1080) a má funkciu rozlíšenia prostredie pre optimálne nastavenie vyspelých filtrov pre vytvorenie pútavých efektov. Hluk vetra, čo je častý problém, ktorému je potrebné čeliť pri natáčaní filmu v exteriéri, je možné obmedziť voľbou nastavenia zvukového filtra. Samotné nahrávanie videí je jednoduché a vykonáva sa pomocou špeciálneho tlačidla pre natáčanie videa a fotoaparát má dokonca aj niekoľko funkcií k editácii videa vrátane funkcie Movie Trimming (strih videoklipov), kde je možné odstrániť nežiaduce sekvencie a funkcie Movie Join, pomocou ktorej je možné zostrihať niekoľko videí do jedného súboru. 

Univerzálne fotografické funkcieUniverzálnosť fotografovania zvyšuje režim rozpoznania scény (Scene Recognition), ktorý rýchlo posúdi prostredie a potom optimalizuje nastavenia zaostrenia, expozície a času uzávierky tak, by sa dosiahol najlepší možný výsledok. K dispozícii sú aj funkcie fotografovania pod vodou a makro fotografovanie pod vodou.Kreativita je zabezpečená 11 vyspelými funkciami filtrov, pričom sa používa spracovanie niekoľkých snímok na zachytenie dvoch alebo viac snímok na účely snímke vo vysoko dynamickom rozsahu (HDR), ktorý si uchováva detaily ako v temných, tak aj svetlých miestach. Funkcia Motion Panorama 360° ponúka možnosť robiť vynikajúce panoramatické zábery stlačením jediného tlačidla.

Hlavné vlastnosti a funkcie fotoaparátu FinePix XP90:• Odolnosť proti vode do 15m, odolnosť proti pádu z výšky 1.75 m, odolnosť proti mrazu do -10°C a odolnosť proti prachu• Snímanie fotografií podľa nastaveného časového intervalu a funkcie vytvorenie videa z urobených snímok (Time-Lapse Movie)• Bezdrôtové pripojenie k inteligentným telefónom a tabletom• Snímanie videí v plnom rozlíšení• Senzor 16.4 megapixelov, 1/2.3" BSI CMOS• Objektív 5x zoom, od 28 mm• Optická stabilizácia obrazu• 11 vyspelých umeleckých filtrov• Snímanie záberov v HDR• Funkcia Motion Panorama 360° pre vytváranie panoramatických záberov.

* 1 Vrátane batérie a pamäťovej karty.* 2 Normy upravujúce odolnosť výrobkov proti vode a prachu pozri IEC (International Electrotechnical Commission).* 3 Použitie meracie metódy MIL - Norma 810F Metóda 5 16.5-Náraz podľa normy "MIL" a norma stanovujúca trvanlivosť dodávok americkej armáde podľa Ministerstva obrany USA.* 4 Ekvivalent formátu 35 mm.* 5 Niektoré videá, ktorá nie je možné prehrať na inteligentných telefónoch, nemôžu byť ukladané pomocou verzie iOS aplikácie FUJIFILM Camera Remote. Za takýchto okolností skúste použiť režim videa veľkosti menšej ako HD (1280 x 720).* 6 Koncové zariadenia inteligentných telefónov a tabletov s OP Android ™, iPhone / iPad

Plánovaná MOC: 219,- EUR
Dostupnosť: stred februára 2016

Fujifilm uvádza na trh aj novú verziu aplikácie FUJIFILM Camera Remote

Spoločnosť Fujifilm (prezident: Shigehiro Nakajima) uvedie na trh novú verziu aplikácie FUJIFILM Camera Remote pre inteligentné telefóny* alebo tablety*, ktorá podporuje všetky digitálne fotoaparáty vybavené funkciou bezdrôtového prenosu dát **.

FUJIFILM Camera Remote je aplikácia, pomocou ktorej je možné ovládať digitálne fotoaparáty vybavené funkciou bezdrôtového prenosu dát pri robení snímok a prezeranie snímok a videí vo fotoaparáte a na ich prenos do inteligentných telefónov a tabletov. Do snímky je tiež možné pridať informácie o mieste obstarania z inteligentného telefónu alebo tabletu.

Aplikácia FUJIFILM Camera remote je teraz unifikovaná aplikácia so zdokonaleným použitím, ktorá podporuje všetky funkcie aplikácií fotoaparátu FUJIFILM alebo aplikácie typu photo receiver, a ktorá tiež podporuje fotoaparáty FUJIFILM vybavené funkciou bezdrôtového prenosu. Či už aplikáciu používate pre fotoaparát série FinePix alebo X, teraz potrebujete len jednu aplikáciu

* Android™, inteligentný telefón a tablet, iPhone / iPad.
** Vyššie uvedená funkcia sa líši v závislosti na tom, aký fotoaparát používate.

Verzia aplikácie

2.0.0

Ako si stiahnuť

Stiahnite si túto aplikáciu z App Store*4 alebo Google Play*5.

https://itunes.apple.com/jp/app/fujifilm-camera-remote/id793063045?mt=8&ign-mpt=uo%3D4

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fujifilm_dsc.app.remoteshooter

Podporované fotoaparáty a funkcie

Funkcie

- Táto aplikácia zahŕňa nasledujúce funkcie:

1. Prenos snímok a videí do inteligentného telefónu
2. Prezeranie snímok vo fotoaparáte pomocou inteligentného telefónu
3. Stiahnutie údajov o mieste z inteligentného telefónu
4. Snímanie pomocou diaľkového ovládania

Podporované fotoaparáty a funkcie

[Podporované funkcie: 1, 2, 3, 4]

FUJIFILM X-T10, X-T1, X30, X100T, X-E2 (verzia firmware 3.00 alebo vyššia),
FinePix F1000EXR, S1, XP80, S9900W, S9950W

[Podporované funkcie: 1, 2, 3]
FUJIFILM X-E2verzia firmware 1.00-2.10, XQ2, XQ1, X-A2, X-A1, X-M1
FinePix F900EXR, F800EXR, Z2000EXR, Z1100EXR, XP200, XP70, S9400W, S8400W, S8450W, S8200W

[Podporované funkcie: 1]

FinePix Z1000, XP170

Požiadavky na systém inteligentného telefónu

iPhone/iPad/iPod touch: iOS 5.1.1 - 9.1
*iPad WiFi, iPod touch nie je schopný pužívať Geotagging.

Zdokonalenia

1. Aplikáciu FUJIFILM Camera Remote je teraz možné použiť vo všetkých digitálnych fotoaparátoch Fujifilm vybavených bezdrôtovým prenosom dát.
2. Je možné odosielať ľubovoľné množstvo snímok (až 2GB) naraz.
3. Snímky, ktoré neboli doteraz odoslané, sú novo vybavené funkciou automatickej voľby.
4. V režime celej obrazovky je možné si prezerať snímky pohybom prsta po obrazovke.

Ak máte záujem o ďalšie podrobnosti o použití, choďte  na webové stránky FUJIFILM.

Špeciálne webové stránky aplikácie FUJIFILM Camera Remote

http://app.fujifilm-dsc.com/en/

*4 Apple App Store je ochranná značka spol. Apple Inc.
*5 Android a Google Play sú ochranné značky spol. Google Inc. 

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
bobo222
2016-01-15 19:20:20
Škoda že nenechali hľadáčik ako na X100. Ale asi bolo treba ušetriť. Takto je to podobné ricohu GRD, rozhodne teda cena.
 
seifi
2016-01-15 19:49:21
je najvyšší čas znížiť poplatky na ephoto, karta vám ide
 
tomis.ales
2016-01-17 13:01:21
príspevok od: bobo222
Škoda že nenechali hľadáčik ako na X100. Ale asi bolo treba ušetriť. Takto je to podobné ricohu GRD, rozhodne teda cena.
Keby na tom nechali hladacik z X100 bolo by to X100 s f2,8 objektivom, cize na 99% to iste.
 
bobo222
2016-01-17 13:57:37
príspevok od: tomis.ales
Keby na tom nechali hladacik z X100 bolo by to X100 s f2,8 objektivom, cize na 99% to iste.
Mohli ušetriť a nechať len optický, prídavné hrby na foťáku nemám rád.
 
sharkyyy
2016-01-17 17:34:18
X70- makro super(od 10 cm). Ale nechapem absenciu blesku-na jednej strane sa to hra na nizsi model(bez hladacika a objektiv s nizsou svetelnostou), ale blesk si tam "amater" musi dokupit, cize potrebuje paradoxne lepsi blesk? Osobne by som isiel do bazarovej x100.
 
tomis.ales
2016-01-17 19:51:24
príspevok od: sharkyyy
X70- makro super(od 10 cm). Ale nechapem absenciu blesku-na jednej strane sa to hra na nizsi model(bez hladacika a objektiv s nizsou svetelnostou), ale blesk si tam "amater" musi dokupit, cize potrebuje paradoxne lepsi blesk? Osobne by som isiel do bazarovej x100.
A ty co? Nevidis?
 
sharkyyy
2016-01-18 15:17:41
príspevok od: sharkyyy
X70- makro super(od 10 cm). Ale nechapem absenciu blesku-na jednej strane sa to hra na nizsi model(bez hladacika a objektiv s nizsou svetelnostou), ale blesk si tam "amater" musi dokupit, cize potrebuje paradoxne lepsi blesk? Osobne by som isiel do bazarovej x100.
Beriem spat ten blesk
 
matwey
2016-01-18 20:56:34
Ten hľadáčik by sa tam asi nezmestil /dá sa dokúpiť ako príslušenstvo/, X70 je neskutočne malý predátor, je doskonca menší ako Fujifilm X30, a to už je čo povedať... podľa mňa to bude bezkonkurenčný vreckový /a to doslova/ kompakt súčasnosti, iná liga ako jediní konkurenti s APSC senzorom Nikon A a Ricoh GR... má presne ten istý senzor a procesor ako Fujifilm X-T1 a AF vychytávky na pohyb rovnaké ako X-T10, špičkový objektív, takže nie je dôvod, aby mal horší výstup... prvý dotykový display v X sérii, kto chce využije, kto nie, môže ostať pri plne manuálom ovládaní... atď atď...
to je presne to na čo som čakal, APSC pecka do vrecka, už šetrím
 
matwey
2016-01-18 20:57:43
https://www.youtube.com/watch?v=m3PJJGJdtvs
 
IO-NR
2016-01-19 13:27:28
Ina liga to rozmerovo nebude, najma hrubkou rozhodne nie... mozno len obrazom vdaka inemu snimacu, aj ked prve snimky ukazuju skor to, ze GR ma vdaka kvalitnejsiemu sklu navrch. X70 je na otvorenu dieru podobne maksi ako napr. X100t.... Konkurenciu v podobe GR ma viac nez dobru.
 
IO-NR
2016-01-19 13:31:07
Porovnanie X70 a GR
 
matwey
2016-01-19 14:14:55
príspevok od: IO-NR
Porovnanie X70 a GR
na výstup X70 si musíme ešte počkať, podľa parametrov predpoklady na výborný výstup má...
sám som zvedavý, to ovplyvní moje rozhodovanie...
tou inou ligou som nemyslel rozmery ... už z tohto obrázku vidieť ten rozdiel, vo funkciách profikompakt vs. mydlová krabička ... ale nechcem GR urážať, možno sa mýlim...
 
nehemah
2016-01-19 14:30:33
príspevok od: matwey
na výstup X70 si musíme ešte počkať, podľa parametrov predpoklady na výborný výstup má...
sám som zvedavý, to ovplyvní moje rozhodovanie...
tou inou ligou som nemyslel rozmery ... už z tohto obrázku vidieť ten rozdiel, vo funkciách profikompakt vs. mydlová krabička ... ale nechcem GR urážať, možno sa mýlim...
tak tento Ti nakoniec učaroval , bože ja tu bojujem sám so sebou, už som mal dva razy nakročené do prolaika pre tú výpredajovú pro 1-tku , tá mne učarovala už dávno, len som stále čakal na takúto cenu a teraz sa neviem rozhýbať
 
matwey
2016-01-19 17:57:11
fakt mi veľmi učaroval, mám strašne rád, keď je v malom tele veľa muziky... a to kvázi analógové ovládanie a vypracovanie fujiniek ma priam fascinuje... + výstup a jeho charakter... takže stále čakám na vreckovú APSC fujinu, a tá je tu ... počkám si ešte na recenzie a potom pôjdem vykradnúť banku /aj keď tá cena bude v pohode, cca 700e/... dnes som navštívil stránku Pro laika a videl tú super cenu X-Pro1, poradil by som ti asi, choď do toho, lebo ak sa vypredá, taká cena bude len v bazáre... aj ja by som išiel, ale na mňa je príliš veľká... platia však 2 podmienky, nesmie ti vadiť pomalší AF a musíš mať peniažky na objektívy , ja ich nemám ... /p.s. opýtaj sa jerziho na skúsenosti /
 
nehemah
2016-01-19 18:06:01
príspevok od: matwey
fakt mi veľmi učaroval, mám strašne rád, keď je v malom tele veľa muziky... a to kvázi analógové ovládanie a vypracovanie fujiniek ma priam fascinuje... + výstup a jeho charakter... takže stále čakám na vreckovú APSC fujinu, a tá je tu ... počkám si ešte na recenzie a potom pôjdem vykradnúť banku /aj keď tá cena bude v pohode, cca 700e/... dnes som navštívil stránku Pro laika a videl tú super cenu X-Pro1, poradil by som ti asi, choď do toho, lebo ak sa vypredá, taká cena bude len v bazáre... aj ja by som išiel, ale na mňa je príliš veľká... platia však 2 podmienky, nesmie ti vadiť pomalší AF a musíš mať peniažky na objektívy , ja ich nemám ... /p.s. opýtaj sa jerziho na skúsenosti /
Vsak ja by som ju zobral s tym 18 mm objektivkom, potom by som sporil uz iba na nejake rybie ocko a samayang ma dobru cenu ...
Ale tato x70 je pevne sklicko, budes si muset trosku zvyknut, ze zoomujes nohami . Mne osobne to vyhovuje
 
IO-NR
2016-01-19 18:13:09
príspevok od: matwey
na výstup X70 si musíme ešte počkať, podľa parametrov predpoklady na výborný výstup má...
sám som zvedavý, to ovplyvní moje rozhodovanie...
tou inou ligou som nemyslel rozmery ... už z tohto obrázku vidieť ten rozdiel, vo funkciách profikompakt vs. mydlová krabička ... ale nechcem GR urážať, možno sa mýlim...
S magneziovym telom, sankami na blesk, funkciami vyslovene pre street fotku a dvoma kruhovymi volicmi to az take zle urcite nebude.... a na DPR uz mali sample a objektiv vyzera byt slabsi ako ten u GR, no Fuji ma ine vyhody - zaujimavy obraz X-Transu a dotykovy vyklopny displej su sulne zbrane.
 
matwey
2016-01-19 20:20:31
príspevok od: nehemah
Vsak ja by som ju zobral s tym 18 mm objektivkom, potom by som sporil uz iba na nejake rybie ocko a samayang ma dobru cenu ...
Ale tato x70 je pevne sklicko, budes si muset trosku zvyknut, ze zoomujes nohami . Mne osobne to vyhovuje
tento kit som si nevšimol, iba telo za 399e, čiže ak je kit za 599e, potom 18-ka za 200e je tiež dobrý kauf, keď všade stojí cca 600e ... tak máš veľkú dilemu, to poznám
k tej x70, úprimne, ten zoom by mi dosť chýbal, ale vravím si, že pevné objektívy sú kvalitnejšie ... foťáčik má síce zabudovaný digitálny telekonvertor s nastaveniami 35 a 50mm v prepočte, ale to už nie je ono... asi by som chcel už veľa, vreckový APSC so zoomom, to ešte asi nejaký čas nebude...
je tu však riešenie, dá sa dokúpiť špeiálny širokouhlý objektív WCL-X70 od Fuji, tak ešte nech vyrobia aj nejaké tele sklo a je to vyriešené... potom už len tie peniaze
 
matwey
2016-01-19 20:38:57
príspevok od: IO-NR
S magneziovym telom, sankami na blesk, funkciami vyslovene pre street fotku a dvoma kruhovymi volicmi to az take zle urcite nebude.... a na DPR uz mali sample a objektiv vyzera byt slabsi ako ten u GR, no Fuji ma ine vyhody - zaujimavy obraz X-Transu a dotykovy vyklopny displej su sulne zbrane.
myslím, že táto debata o kvalite objektívu X70 je ešte predčasná, určite sa to nedá povedať z pár samplov... dosť by ma to prekvapilo keby mal nižšiu kvalitu, keď objektívy fujinon X série z poslednej doby /už aj X10/ majú tie najlepšie referencie... nemyslím, že Ricoh by mal lepší, ešte možno keby to bol Zeiss alebo Leica... ale táto polemika je zatiaľ čisto v akademickej rovine... na druhej strane musím objektívne povedať, že Ricoh GR II má pár predností, napr. korekcia expozície -4/+4, zabudovaný ND filter, max čas 300s /okrem bulbu/... počkajme na seriozne recenzie
 
matwey
2016-01-20 19:49:50
príspevok od: nehemah
Vsak ja by som ju zobral s tym 18 mm objektivkom, potom by som sporil uz iba na nejake rybie ocko a samayang ma dobru cenu ...
Ale tato x70 je pevne sklicko, budes si muset trosku zvyknut, ze zoomujes nohami . Mne osobne to vyhovuje
Marek Kopnický si ho už kúpil s tou 18kou za 600e, tak nezaváhaj
 
nehemah
2016-01-21 03:53:01
príspevok od: matwey
Marek Kopnický si ho už kúpil s tou 18kou za 600e, tak nezaváhaj
Vies co, nakoniec som sa pre drobnosti ako je iny priemer filtrov a rozmer o 1 cm vacsi ako mam kozenne ci sportove puzdro rozhodol, ze si kupim na x 100 sirokouhlu predsadku a potom investujem este do nejakeho zrkadla, lebo aj to potrebujem upgradovat a finnancii nie je na rozdavanie. Toto budem iba v tichosti lutovat
 
jerzi45
2016-01-21 21:16:45
príspevok od: matwey
fakt mi veľmi učaroval, mám strašne rád, keď je v malom tele veľa muziky... a to kvázi analógové ovládanie a vypracovanie fujiniek ma priam fascinuje... + výstup a jeho charakter... takže stále čakám na vreckovú APSC fujinu, a tá je tu ... počkám si ešte na recenzie a potom pôjdem vykradnúť banku /aj keď tá cena bude v pohode, cca 700e/... dnes som navštívil stránku Pro laika a videl tú super cenu X-Pro1, poradil by som ti asi, choď do toho, lebo ak sa vypredá, taká cena bude len v bazáre... aj ja by som išiel, ale na mňa je príliš veľká... platia však 2 podmienky, nesmie ti vadiť pomalší AF a musíš mať peniažky na objektívy , ja ich nemám ... /p.s. opýtaj sa jerziho na skúsenosti /
páni, počítal som vašu diskusiu, opodstatnená...moje skúsenosti: najlepšia fujinka je rozhodne X100 S a T, jediný nedostatok je pevné sklo...pre cestovateľa je to dosť limitujúce...X-pro1 ma skoro ničím nezaujala, podľa mňa je to hračkársky foťák, priemerný skoro všetkým, a rýchlosťou podpriemerný... nová pro2 už vyzerá iná káva...jediné telo na ktoré sa oplatí kupovať drahé fuji XF objektívy je X-T1, hoci aj tá rýchlosťou aj po apgrejdoch zaostáva, značne...takže záver: ak investovať do fuji, tak asi už len do tejto novej X70, hoci mne očný hladáčik veľmi chýba...na seriozne fotenie fujiny ešte stále nie sú...toť moja 3 ročná skúsenosť s nimi...
 
matwey
2016-01-21 23:54:16
príspevok od: jerzi45
páni, počítal som vašu diskusiu, opodstatnená...moje skúsenosti: najlepšia fujinka je rozhodne X100 S a T, jediný nedostatok je pevné sklo...pre cestovateľa je to dosť limitujúce...X-pro1 ma skoro ničím nezaujala, podľa mňa je to hračkársky foťák, priemerný skoro všetkým, a rýchlosťou podpriemerný... nová pro2 už vyzerá iná káva...jediné telo na ktoré sa oplatí kupovať drahé fuji XF objektívy je X-T1, hoci aj tá rýchlosťou aj po apgrejdoch zaostáva, značne...takže záver: ak investovať do fuji, tak asi už len do tejto novej X70, hoci mne očný hladáčik veľmi chýba...na seriozne fotenie fujiny ešte stále nie sú...toť moja 3 ročná skúsenosť s nimi...
díky jerzi, za rené mladenca príhody a skúsenosti ... je jasné, že ich máš dosť, pár rokov s rôznymi modelmi, proste starý fujista... rady pomôžu, potešilo, že chváliš 100ku, pevné sklo je aj pre mňa hendikep, ale zatiaľ ešte nikto nevyrába APSC kompakt so zoomovým objektívom, asi ešte fyzika nepustí... niekoho si aj nepotešil, tou X-Pro1 a hlavne tou predposlednou vetou... otázkou však je, čo je seriózne fotenie ... aj tak som rád, že zostávaš fujine verný
 
jerzi45
2016-01-22 09:00:22
príspevok od: matwey
díky jerzi, za rené mladenca príhody a skúsenosti ... je jasné, že ich máš dosť, pár rokov s rôznymi modelmi, proste starý fujista... rady pomôžu, potešilo, že chváliš 100ku, pevné sklo je aj pre mňa hendikep, ale zatiaľ ešte nikto nevyrába APSC kompakt so zoomovým objektívom, asi ešte fyzika nepustí... niekoho si aj nepotešil, tou X-Pro1 a hlavne tou predposlednou vetou... otázkou však je, čo je seriózne fotenie ... aj tak som rád, že zostávaš fujine verný
seriozne fotenie je samozrejme to, podľa mojich predstáv, iné nie... za pár týždnov, presne za 3 odchádzam na 2 týždne do afriky...idem kuknúť pár krajín v guinejskom zálive a určite chcem fotiť prírodu v NP Gambia river...už teraz si lámem hlavu čím to odfotím...zvery sú rýchle, nenápadné, prešpekulované, černosi naopak pomalí, hluční a prvoplánoví...s rýchlym nikonom to problém nebol, zachytil som čo som chcel... teraz viem, že to bude ťažký kompromis...na pohodlné presúšanie sa na priedomí,v domácich komunitách, prístavoch je fuji v pohode, ale inak...no čo už, naťahal som si riadne medové motúzy popod nos...už ich len spláchnuť nejakou borovičkou...
 
matwey
2016-01-22 10:06:48
príspevok od: jerzi45
seriozne fotenie je samozrejme to, podľa mojich predstáv, iné nie... za pár týždnov, presne za 3 odchádzam na 2 týždne do afriky...idem kuknúť pár krajín v guinejskom zálive a určite chcem fotiť prírodu v NP Gambia river...už teraz si lámem hlavu čím to odfotím...zvery sú rýchle, nenápadné, prešpekulované, černosi naopak pomalí, hluční a prvoplánoví...s rýchlym nikonom to problém nebol, zachytil som čo som chcel... teraz viem, že to bude ťažký kompromis...na pohodlné presúšanie sa na priedomí,v domácich komunitách, prístavoch je fuji v pohode, ale inak...no čo už, naťahal som si riadne medové motúzy popod nos...už ich len spláchnuť nejakou borovičkou...
... s tou rýchlosťou /športu či zverov/ to fakt nebude ideálne, aj keď u X-T1 je odozva spúšte 0,05 s a zaostrovací čas 0.08 s, čo sú výborné hodnoty... tak rozmýšľam či tá pomalosť fujín nie je náhodou mýtus... niekto niečo rozšíri a ľudia tomu ochotne uveria... možno by si si ešte mohol dokúpiť na cesty malú X-T10, tá má to nové pohybové ostrenie priamo zabudované, nie som si istý či firmvér na X-T1 to vyriešil podobne ako je to v origináli... ináč, máš ešte jednu možnosť, v požičovni požičať Nikon D800 na zveriská a na prvoplánových domorodcov fujinky
tak sa teším na fotky, prajem ti šťastnú cestu, držím palec a prajem veľa zážitkov!!!
 
Demikát
2016-01-22 14:15:37
http://jonasraskphotography.com/2016/01/15/the-fujifilm-x70-review/
X70 nebude šunka a určite lepšia voľba ako pro1+18mm.
 
Demikát
2016-01-22 14:19:35
príspevok od: jerzi45
páni, počítal som vašu diskusiu, opodstatnená...moje skúsenosti: najlepšia fujinka je rozhodne X100 S a T, jediný nedostatok je pevné sklo...pre cestovateľa je to dosť limitujúce...X-pro1 ma skoro ničím nezaujala, podľa mňa je to hračkársky foťák, priemerný skoro všetkým, a rýchlosťou podpriemerný... nová pro2 už vyzerá iná káva...jediné telo na ktoré sa oplatí kupovať drahé fuji XF objektívy je X-T1, hoci aj tá rýchlosťou aj po apgrejdoch zaostáva, značne...takže záver: ak investovať do fuji, tak asi už len do tejto novej X70, hoci mne očný hladáčik veľmi chýba...na seriozne fotenie fujiny ešte stále nie sú...toť moja 3 ročná skúsenosť s nimi...
Matúš Zajac fotí veľmi seriózne na x100. Asi to bude o zameraní a o fotografovy. (bez urážky)
 
nehemah
2016-01-22 19:15:26
príspevok od: jerzi45
páni, počítal som vašu diskusiu, opodstatnená...moje skúsenosti: najlepšia fujinka je rozhodne X100 S a T, jediný nedostatok je pevné sklo...pre cestovateľa je to dosť limitujúce...X-pro1 ma skoro ničím nezaujala, podľa mňa je to hračkársky foťák, priemerný skoro všetkým, a rýchlosťou podpriemerný... nová pro2 už vyzerá iná káva...jediné telo na ktoré sa oplatí kupovať drahé fuji XF objektívy je X-T1, hoci aj tá rýchlosťou aj po apgrejdoch zaostáva, značne...takže záver: ak investovať do fuji, tak asi už len do tejto novej X70, hoci mne očný hladáčik veľmi chýba...na seriozne fotenie fujiny ešte stále nie sú...toť moja 3 ročná skúsenosť s nimi...
zaujimave , inak x100 tiez mozem iba pochvalit a seriozne fotenie necham nadanejsim, ja sa budem dalej iba hrajkat /samo ze so snahou o co najserioznejsi vysledok /
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia