Fotostĺpček 29/2025
Svoj eventový objektív som zobral do mesta a zaspomínal som si na fotografovanie televíznej veže Kamzík.
Svoj eventový objektív som zobral do mesta a zaspomínal som si na fotografovanie televíznej veže Kamzík.
Ak ste sa práve teraz rozhodli začať seriózne venovať fotografii a zamýšľate si kúpiť prvý poriadny fotoaparát, rozhodli ste sa v ideálnom čase.
Predstavujeme nového akčného hrdinu: netrpezlivo očakávaný fotoaparát EOS-1D X Mark III bude bleskurýchly.
Fine Art je magické slovo, všeobecne popisuje výtvarné umenia, vo fotografii ale predstavuje vrchol umeleckého snaženia fotografa.
Vitajte pri čítaní prvého tohtoročného stĺpčeku. Bude samozrejme venovaný minulému roku, ale najprv povinná séria zimných fotografii nasnímaných s kompaktom Fujifilm XF10.
V novembri 2019 zorganizoval online časopis „The Independent Photographer“ súťaž na tému „Čiernobiela fotografia“.
Fotografia je o perspektíve - osoba za kamerou môže použiť svoju fantáziu na rozprávanie rôznych príbehov o predmete z rôznych uhlov pohľadu.
Konečně, nejočekávanější novinka z veletrhu IBC 2019 je tady – anamorfní objektiv Sirui 50mm f/1.8 1.33x. Nyní může každý vytvářet cinematické záběry!
Najpredávanejšou kategóriou systémových fotoaparátov boli donedávna amatérske zrkadlovky typu Nikon D3600 a Canon EOS 2000D.
Lensball je sklenená guľa, ktorú môžete využiť pri fotení. V poslednom čase je populárna aj vďaka Instagramu.
Tak vás vítam pri čítaní posledného tohtoročného stĺpčeka. Zhodnotenie roku 2019 si nechám na prvý novoročný stĺpček, ale už teraz môžeme konštatovať, že pre výrobcov fototechniky nebol veselý, pritom v ňom bolo predstavených veľa zaujímavých noviniek.
ČLÁNKY - aktuálne diskutované