Hore

Fototechnika » Recenzie

Najnovší článok z kategórie
Luminar 2018 IX. - Professional filters

Luminar 2018 IX. - Professional filters

Pokračujeme v predstavovaní filtrov, konkrétne skupinu profesionálnych filtrov. Ako názov napovedá, určené sú skúsenejším editorom, ktorí ovládajú teóriu farieb a farebné modely. Neznamená to, že by s nimi nemohli experimentovať aj začiatočníci. Veď ak sa niečo nepodarí, stačí filter zrušiť.

2018-06-13 06:00:00
Karol Srnec
1
1874
 
 
 • 3519
  3

  Luminar 2018 VIII. - Creative

  Ďalšou skupinou filtrov, ktorú si predstavíme, je "Creative". Už názov napovedá, že sa bude jednať o  efektové filtre. Účinok niektorých filtrov sa dá napodobiť aj použitím viacerých základných filtrov.

 • 3776
  0

  Luminar 2018 VII. - Issue Fixers

  Minule sme si prestavili základné filtre úprav. Dnes budeme pokračovať skupinou filtrov Issue Fixers, voľne preložené "oprava problémov".

 • 6183
  20

  Tablety pre fotografov

  Dúfam, že nikoho nenahnevám, ak hneď na začiatku vylúčim tablety postavené na platforme PC s operačným systémom Windows.

 • 6606
  2

  Adobe Lightroom Classic CC - obrazové profily

  Adobe pred časom vydalo sľub, že zapracuje na Lightroome Classic CC. Najprv urýchlilo prezeranie knižnice, využívajúc vygenerované náhľady. Teraz k tomu pridalo prepracovanie obrazových profilov a drobné kozmetické vylepšenia.

 • 5942
  0

  Luminar 2018 VI. - Essential

  V Luminari 2018 sme sa naučili základné vyvolanie RAW-u a aj prevod do odtieňov šedej. Filtre, ktoré sme použili, nájdete v katalógu filtrov v skupine Essential, čiže v skupine základných filtrov. V tejto časti seriálu o Luminari si preberieme zvyšné filtre zo skupiny Essential.

 • 7194
  0

  Luminar 2018 V. - B&W Conversion

  Minule sme sa venovali základnému vyvolaniu fotografií vo formáte RAW. Za tým často nasleduje prevod do odtieňov šedej. Čiernobiela fotografia je nesmierne populárna a z RAW-u sa robí vyslovene ľahko. Stačí len poznať princíp filtrovania farieb.

 • 7109
  2

  Luminar 2018 IV. - RAW Develop

  V štvrtej časti seriálu o programe Luminar 2018 sa pustíme naplno do pokročilejšej editácie fotografií vo formáte RAW/DNG. Konkrétne si preberieme základné úpravy pomocou filtra RAW. Skôr ako sa do toho pustíme, stručne pripomenie výhody RAW oproti JPG.

 • 7992
  0

  Luminar 2018 III. - LUT Mapping

  Odskočíme na krátko od tém pre začiatočníkov a predstavíme si ako Luminar 2018 pracuje s LUT tabuľkami.

 • 7677
  1

  Lightroom Classic CC: v štýle Francka Bohbota

  Tento tutoriál bude extra krátky. Pritom, keď som videl fotky Francka Bohbota, myslel som si, že mi napodobnenie úprav zaberie dosť času. Napokon to bolo až detsky jednoduché. Mal som šťastie a hneď som natrafil na funkciu, ktorú použil.

 • 10028
  3

  Luminar 2018 II. - Presety

  Presety sú uložené kroky úprav (filtrov), ktoré dokážete bleskovo aplikovať na fotografiu. Jedným kliknutím sa na fotografii vykoná niekoľko úprav. Tie sa dajú kedykoľvek doladiť, alebo aj úplne zrušiť. K už vykonaným úpravám môžete pridať ďalšie.

 • 10130
  4

  Luminar 2018 I. - Úvod

  Adobe koncom roka 2017 naštvalo veľa užívateľov, keď zrušilo krabicovú verziu Lightroomu. Naviac ani nový odľahčený Lightroom CC neoslovil, najmä pomerom cena/výkon a plnou viazanosťou na Cloud. 

 • 9118
  8

  Mac OS: Fotky

  Majitelia počítačov Apple majú k dispozícii bezplatný softvér pre úpravu fotografií, aj vo formáte RAW. Funkcionalitou bude vyhovovať začínajúcim fotografom, ktorí zatiaľ nechcú investovať do drahého pokročilého RAW konvertora.

 
Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované

Newsletter

Chcete byť informovaný o novinkách portálu ePhoto.sk? Prihláste sa k odberu newslettera.