Hore

Fototechnika » Recenzie

Najnovší článok z kategórie
Výbava pre začínajúcich vloggerov

Výbava pre začínajúcich vloggerov

Vlogg = video blog. Čoraz populárnejšie je miesto písania, nahrávať video. Vloggeri sa na internete prezentujú zábavnými, edukačnými, dokumentárnymi, cestovateľskými a inými videami.

2020-05-20 06:00:00
Karol Srnec
0
1107
 
 
 • 1963
  0

  Môj prvý film

  Aj keď si všetci kupujeme fotoaparát hlavne na fotenie, bola by škoda nevyužiť jeho funkciu videa.

  1963
 • 7592
  2

  Základní úprava zvuku z kamery nebo mobilu

  Při natáčení videa jste zvuk zaznamenali do jedné nebo i více stop? Nyní přemýšlíte, jak více stop sestříhat? Jaké ruchy přidat k mluvenému slovu? Co za hudbu? A hlavně, jak a ve kterém programu zvuk sestříhat a smíchat?

  7592
 • 10867
  1

  Externí mikrofony pro mobil a tablet

  Točit video pomocí mobilního telefonu nebo tabletu je dnes už běžná záležitost. Obraz získáme obvykle dobrý, ale se zvuk není nic moc. Nemá hezkou barvu, příliš šumí, je zkreslený a trpí dalšími neduhy. Existuje recept, jak zvuk vylepšit? Ano, pořiďte si externí mikrofon!

  10867
 • 10175
  0

  Natáčajte profi videá vlastným telefónom

  Čo si budeme nahovárať, popularita mobilných telefónov, ako zariadení na zachytávanie snímok, stúpa z roka na rok exponenciálne.

  10175
 • 4084
  0

  Základy nakrúcania mobilným telefónom

  V dnešnej dobe už skoro každý mobilný telefón umožňuje nakrúcať video často aj vo vysokom rozlíšení HD, full HD, prípadne 4K.

  4084
 • 9349
  2

  Videoškola: Strih

  Každý videoprogram sa skladá z väčšieho, alebo menšieho počtu záberov, ktoré sú na seba istým spôsobom naviazané. Strihová skladba videofilmu je veľmi dôležitou dramaturgickou súčasťou postprodukcie hotového diela.

  9349
 • 9595
  0

  Videoškola: Objektív - oko kamery

  Objektív kamery funguje na zhruba rovnakom princípe ako ľudské oko. Oko premieta pozorovanú skutočnosť na sietnicu, objektív na negatív, alebo senzor. Rozdiel je v tom, že na kamere môžeme striedať objektívy s rôznymi ohniskovými vzdialenosťami. Naša prvá video ukážka je séria záberov: PD (polodetail) slečny natočený objektívom s rôznou ohniskovou vzdialenosťou.

  9595
 • 6247
  5

  Cinematic Look v Lightroome 5

  Lightroom je obľúbený správca a editor fotografií, dokážete doň naimportovať aj video, ale upravovať sa nedá. Alebo, že by predsa len áno?

  6247
 • 13003
  5

  Videoškola: Kompozícia a pohyb kamery

  Kompozícia (rámovanie) a pohyb kamery je významným výrazovým prostriedkom kameramana. Kompozícia (obrazová skladba) je vedomé usporiadanie postáv, rekvizít a línií v ráme obrazu. Kompozícia môže výrazne ovplyvniť obraz prostredníctvom veľkosti rámu.

  13003
 • 24526
  2

  Videoškola: Základy filmovej skladby

  Každý film, ten najveľkolepejší - profesionálny, aj ten najjednoduchší amatérsky sa skladá zo záberov. Záber tvorí najmenšiu jednotku filmu, trvá v čase od spustenia kamery až po jej zastavenie. V čistom filmovom čase je to od strihu po strih. Zábery sa radia do sekvencií, ktoré sa ďalej radia do obrazov, z ktorých je potom zložený celý film.

  24526
 • 9380
  15

  Videoškola: Základy práce s kamerou

  Do nedávnej doby bolo jediným možným spôsobom amatérskeho záznamu filmového obrazu použitie klasickej filmovej kamery, ktorá používala 8 mm amatérsky, alebo 16 mm poloprofesionálny inverzný film. Nakrúcanie filmov si vyžadovalo, aby mal aj amatérsky kameraman pomerne veľké znalosti z oblasti filmovej techniky. Film sa musel v profesionálnych „minilaboch“ vyvolať, klasickým lepením postrihať, ozvučiť a premietačkou premietnuť na plátno.

  9380
 • 8502
  31

  Videoškola: Ako nakrútiť domáce video kreatívne

  Nástup digitálnej techniky zmenil nazeranie na prácu fotografa alebo kameramana. Zdanlivá ľahkosť, s akou sa dá získať technicky kvalitný záber spôsobil, že mnoho ľudí si myslí, že si stačí kúpiť fotoaparát, alebo digitálnu kameru, prečítať návod k obsluhe, stlačiť patričný gombík a kamera za vás všetko urobí!

  8502
Inzercia

Newsletter

Chcete byť informovaný o novinkách portálu ePhoto.sk? Prihláste sa k odberu newslettera.