Hore

Fototechnika » Recenzie

Najnovší článok z kategórie
15 tipov pre reportážnu fotografiu z ciest

15 tipov pre reportážnu fotografiu z ciest

Tieto letné mesiace (júl a august) nášho súťaženia s Nikonom o krásny retro fotoaparát, vhodný aj na cestovanie, patria pre toto dovolenkové a prázdninové obdobie príznačnej téme – Reportáž z ciest. Do súťaže môžete nahrať sériu 5 až 9 fotografií. Ako však na to? Tu nájdete mojich 15 tipov na to, ako vyhotoviť reportážnu sériu fotiek z vašich ciest.

2022-08-11 06:00:00
nikonblog.sk
3
5510
 
 
 • 7911
  30

  Festival z pohľadu fotografa

  Za tri  a pol dňa festivalu nabehané kilometre, nafotených 30 kapiel z vyše 70, málo spánku, únava... Takto by som charakterizovala ja, jedna z akreditovaných fotografov, v poradí už 17. ročník metalového festivalu Brutal assault, ktorý sa konal od 8. do 11.8 2012 v areáli pevnosti Jozefov v Čechách.

 • 13361
  46

  Diskotéky, zábavy a párty II.

  Každému je zrejmé, že svetelné podmienky na diskotéke sú priam bláznivé. Teoreticky to na techniku kladie vysoké nároky. Zdalo by sa, že Full Frame zrkadlovka s profesionálnymi objektívmi je jediným rozumným riešením. 

 • 14412
  55

  Diskotéky, zábavy a párty I.

  Tento žáner má vo fotografii svoje miesto, aj keď nepatrí medzi nahodnotenejšie. Prakticky sa jedná o čistú komerciu. Má však svoje pravidlá, ktoré by ste mali vedieť, ak sa pustíte do fotografovania takýchto podujatí.

 • 11229
  30

  Fotografujeme scénický tanec II.

  Fotografovanie tanca na javisku je pre fotografa pomerne veľká výzva. Na javisku  sa v slabých alebo meniacich sa svetelných podmienkach rýchlo pohybujú tanečníci a  takmer každú sekundu striedajú pózy, výrazy a tanečné fugúry. Práve táto skutočnosť si od fotografa vyžaduje dobré vybavenie, veľké skúsenosti, predvídavé oko a v neposlednom rade schopnosť cítiť rytmus.

 • 10921
  18

  Fotografujeme scénický tanec I.

  O tanci sa okrem iného odľahčene hovorí, že je to vertikálne vyjadrenie horizontálnej túžby. Má mnoho podôb a prevedení. Ja by som sa však s vami rád podelil o niekoľko poznatkov, tipov a trikov, ako uspieť pri fotografovaní tanca na scéne a ako zachytiť na fotografii ten správny okamih.

 • 23562
  25

  Fotografovanie koncertov

  Ak ste milovníkom hudby a zároveň aj vášnivý fotograf, tak ste určite niekedy zatúžili odfotiť si svoj idol.

Inzercia

Newsletter

Chcete byť informovaný o novinkách portálu ePhoto.sk? Prihláste sa k odberu newslettera.