Hore

Fototechnika » Recenzie

Najnovší článok z kategórie
Luminar 2018 XI. - vlastné workflow
Autor: ephoto

Luminar 2018 XI. - vlastné workflow

Z predchádzajúcich dielov seriálu o programe Skylum Luminar 2018 by ste už mali poznať funkciu všetkých filtrov. Je ich neúrekom a začiatočník môže mať problém s výberom, ktoré používať. Prv ako ich spozná, mal by si vybrať tie najdôležitejšie, s ktorými urobí väčšinu úprav.

2018-07-17 06:00:00
ePhoto.sk
0
514
 
 
 • 2082
  0

  Luminar 2018 X. - Utility

  Tak a je tu posledná časť. Posledná časť venovaná filtrom, ktorých je v Luminari neúrekom.

 • 4738
  4

  Lightroom Classic CC v7.4 | Jún 2018

  V predposlednom väčšom update Lightroomu Classic CC došlo k výraznému vylepšeniu práce s obrazovými profilmi a presetmi. Adobe pokračuje vo vylepšovaní aj v najnovšom júnovom update v7.4. Update prináša tradične aj podporu nových fotoaparátov a objektívov a opravu niektorých chýb.

 • 3607
  1

  Luminar 2018 IX. - Professional filters

  Pokračujeme v predstavovaní filtrov, konkrétne skupinu profesionálnych filtrov. Ako názov napovedá, určené sú skúsenejším editorom, ktorí ovládajú teóriu farieb a farebné modely. Neznamená to, že by s nimi nemohli experimentovať aj začiatočníci. Veď ak sa niečo nepodarí, stačí filter zrušiť.

 • 4990
  3

  Luminar 2018 VIII. - Creative

  Ďalšou skupinou filtrov, ktorú si predstavíme, je "Creative". Už názov napovedá, že sa bude jednať o  efektové filtre. Účinok niektorých filtrov sa dá napodobiť aj použitím viacerých základných filtrov.

 • 5365
  0

  Luminar 2018 VII. - Issue Fixers

  Minule sme si prestavili základné filtre úprav. Dnes budeme pokračovať skupinou filtrov Issue Fixers, voľne preložené "oprava problémov".

 • 7824
  21

  Tablety pre fotografov

  Dúfam, že nikoho nenahnevám, ak hneď na začiatku vylúčim tablety postavené na platforme PC s operačným systémom Windows.

 • 7658
  2

  Adobe Lightroom Classic CC - obrazové profily

  Adobe pred časom vydalo sľub, že zapracuje na Lightroome Classic CC. Najprv urýchlilo prezeranie knižnice, využívajúc vygenerované náhľady. Teraz k tomu pridalo prepracovanie obrazových profilov a drobné kozmetické vylepšenia.

 • 6771
  0

  Luminar 2018 VI. - Essential

  V Luminari 2018 sme sa naučili základné vyvolanie RAW-u a aj prevod do odtieňov šedej. Filtre, ktoré sme použili, nájdete v katalógu filtrov v skupine Essential, čiže v skupine základných filtrov. V tejto časti seriálu o Luminari si preberieme zvyšné filtre zo skupiny Essential.

 • 8080
  0

  Luminar 2018 V. - B&W Conversion

  Minule sme sa venovali základnému vyvolaniu fotografií vo formáte RAW. Za tým často nasleduje prevod do odtieňov šedej. Čiernobiela fotografia je nesmierne populárna a z RAW-u sa robí vyslovene ľahko. Stačí len poznať princíp filtrovania farieb.

 • 8193
  2

  Luminar 2018 IV. - RAW Develop

  V štvrtej časti seriálu o programe Luminar 2018 sa pustíme naplno do pokročilejšej editácie fotografií vo formáte RAW/DNG. Konkrétne si preberieme základné úpravy pomocou filtra RAW. Skôr ako sa do toho pustíme, stručne pripomenie výhody RAW oproti JPG.

 • 9040
  0

  Luminar 2018 III. - LUT Mapping

  Odskočíme na krátko od tém pre začiatočníkov a predstavíme si ako Luminar 2018 pracuje s LUT tabuľkami.

 • 8454
  1

  Lightroom Classic CC: v štýle Francka Bohbota

  Tento tutoriál bude extra krátky. Pritom, keď som videl fotky Francka Bohbota, myslel som si, že mi napodobnenie úprav zaberie dosť času. Napokon to bolo až detsky jednoduché. Mal som šťastie a hneď som natrafil na funkciu, ktorú použil.

 
Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované

Newsletter

Chcete byť informovaný o novinkách portálu ePhoto.sk? Prihláste sa k odberu newslettera.