Hore

Fototechnika » Recenzie

Najnovší článok z kategórie
RAW konvertory a čo za ne

RAW konvertory a čo za ne

Účelom tohto článku nie je rozhodnúť, ktorý program pre spracovanie fotografií je lepší. To si musí zistiť každý sám. 

2018-09-03 06:00:00
Karol Srnec
3708
 
 
 • 2917
  1

  Luminar 2018 XII. - Layers

  Ak ste sledovali a hlavne aj odskúšali naše predchádzajúce lekcie, mali by ste s Luminarom už slušne pracovať. Dnes prejdeme na vyššiu úroveň úprav. Využijeme pri tom vrstvy a masky.

 • 5199
  6

  Externé disky pre fotografov

  Fotograf, i ten amatérsky, nafotí za rok desaťtisíce záberov. Ak je mu ľúto mazať tie technicky kvalitné, ale inak nezaujímavé, zhromaždí gigabajty dát, ktoré potrebuje niekde uschovať a najlepšie aj zálohovať. Potrebu zálohovania nikdy naplno nepochopíte, ak neprídete o cenné dáta.

 • 3478
  0

  Luminar 2018 XI. - vlastné workflow

  Z predchádzajúcich dielov seriálu o programe Skylum Luminar 2018 by ste už mali poznať funkciu všetkých filtrov. Je ich neúrekom a začiatočník môže mať problém s výberom, ktoré používať. Prv ako ich spozná, mal by si vybrať tie najdôležitejšie, s ktorými urobí väčšinu úprav.

 • 4200
  0

  Luminar 2018 X. - Utility

  Tak a je tu posledná časť. Posledná časť venovaná filtrom, ktorých je v Luminari neúrekom.

 • 7214
  6

  Lightroom Classic CC v7.4 | Jún 2018

  V predposlednom väčšom update Lightroomu Classic CC došlo k výraznému vylepšeniu práce s obrazovými profilmi a presetmi. Adobe pokračuje vo vylepšovaní aj v najnovšom júnovom update v7.4. Update prináša tradične aj podporu nových fotoaparátov a objektívov a opravu niektorých chýb.

 • 5674
  1

  Luminar 2018 IX. - Professional filters

  Pokračujeme v predstavovaní filtrov, konkrétne skupinu profesionálnych filtrov. Ako názov napovedá, určené sú skúsenejším editorom, ktorí ovládajú teóriu farieb a farebné modely. Neznamená to, že by s nimi nemohli experimentovať aj začiatočníci. Veď ak sa niečo nepodarí, stačí filter zrušiť.

 • 6827
  3

  Luminar 2018 VIII. - Creative

  Ďalšou skupinou filtrov, ktorú si predstavíme, je "Creative". Už názov napovedá, že sa bude jednať o  efektové filtre. Účinok niektorých filtrov sa dá napodobiť aj použitím viacerých základných filtrov.

 • 7103
  0

  Luminar 2018 VII. - Issue Fixers

  Minule sme si prestavili základné filtre úprav. Dnes budeme pokračovať skupinou filtrov Issue Fixers, voľne preložené "oprava problémov".

 • 9615
  21

  Tablety pre fotografov

  Dúfam, že nikoho nenahnevám, ak hneď na začiatku vylúčim tablety postavené na platforme PC s operačným systémom Windows.

 • 9554
  2

  Adobe Lightroom Classic CC - obrazové profily

  Adobe pred časom vydalo sľub, že zapracuje na Lightroome Classic CC. Najprv urýchlilo prezeranie knižnice, využívajúc vygenerované náhľady. Teraz k tomu pridalo prepracovanie obrazových profilov a drobné kozmetické vylepšenia.

 • 8441
  0

  Luminar 2018 VI. - Essential

  V Luminari 2018 sme sa naučili základné vyvolanie RAW-u a aj prevod do odtieňov šedej. Filtre, ktoré sme použili, nájdete v katalógu filtrov v skupine Essential, čiže v skupine základných filtrov. V tejto časti seriálu o Luminari si preberieme zvyšné filtre zo skupiny Essential.

 • 9895
  0

  Luminar 2018 V. - B&W Conversion

  Minule sme sa venovali základnému vyvolaniu fotografií vo formáte RAW. Za tým často nasleduje prevod do odtieňov šedej. Čiernobiela fotografia je nesmierne populárna a z RAW-u sa robí vyslovene ľahko. Stačí len poznať princíp filtrovania farieb.

 
Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované

Newsletter

Chcete byť informovaný o novinkách portálu ePhoto.sk? Prihláste sa k odberu newslettera.