Hore

Fototechnika » Recenzie

Najnovší článok z kategórie
Chystáte sa na dovolenku?

Chystáte sa na dovolenku?

Dovolenková sezóna sa rozbieha. Určite vám preto príde vhod prehľad článkov o cestovaní a fotografovaní na dovolenke.

2016-06-17 06:00:00
ePhoto.sk
0
2681
 
 
 • 5829
  1

  Fotografujeme na dovolenke IV. - najčastejšie chyby

  A máme tu štvrtý diel našej dovolenkovej fotoškoly. Konečne sa budeme venovať samotnej fotografii.

 • 4278
  3

  Fotografujeme na dovolenke III.- CSC fotoaparáty

  Relatívne nová kategória fototoaparátov označovaná skratkou CSC, u nás nazývana aj bezzrkadlovky, je asi najvhodnejšou pre náročnejšiu cestovateľskú fotografiu.

 • 6150
  1

  Tipy a rady pre cestovateľov

  ePhotoshop vám prináša sumár drobných rád a trikov, ktoré sa v bežných turistických príručkách nedozviete. Rovnako sa tu dočítate veci, ktoré možno už ovládate, ale opakovanie je predsa matkou múdrosti...

 • 5944
  10

  Fotografujeme na dovolenke II.

  V prvej úvodnej časti sme si načrtli, čo takému dovolenkovému fotografovaniu predchádza. V tejto časti vám predstavím niekoľko konkrétnych fotoaparátov, o ktorých si myslím, že sú vhodné pre dovolenkárov a cestovateľov.

 • 5235
  17

  Fotografujeme na dovolenke I.

  Pripravili sme pre vás trojdielného sprievodcu dovolenkového fotografa-cestovateľa. Začíname prípravou.

 • 7081
  34

  Ochrana pred zlodejmi

  Svet je plný dobrých ľudí. Nanešťastie, sa tu okrem nich nájde aj niekoľko primátov, ktorí obľubujú premiestňovanie vecí. Davy turistov sú známe aj koncentráciou drahocennej fototechniky a tak prinášame pár tipov ako si tú svoju nenechať "premiestniť".

 • 5983
  14

  Technika na cesty

  Cestovanie pre fotografa väčšinou znamená, že technika, ktorú si doma zabalí, ho bude sprevádzať celou jeho cestou. Bude využívať  jej funkcie a niesť jej váhu. Rozhodnutie, čo vybrať a zabaliť je preto potrebné dobre zvážiť.

 • 11228
  25

  Vyberáme fotoaparát na dovolenku a cesty

  Dovolenka predstavuje pre fotografa ideálnu príležitosť ako obohatiť svoju zbierku záberov o zaujímavé kúsky. Potešenie z tvorby a zdieľania svojho pohľadu na tento zážitok nám uľahčí výber správneho fotoaparátu, ktorý nás bude sprevádzať na cestách.

 • 7632
  28

  Fotografujeme na cestách 3 - Fototechnika

  V dnešnej časti si povieme akú fotografická výbavu si zobrať na cesty, ako sa o ňu starať, ako ju prenášať a čistiť, aby sa vám na cestách nepoškodila. 

 • 4695
  21

  Fotografujeme na cestách 2 - Pripravujeme sa na cestu

  V minulej časti sme preleteli základy fotografovania a povedali sme si pár užitočných pravidiel. Pre väčšinu z vás nič nové a svetoborné, ale na druhej strane opakovanie je matkou múdrosti a tieto články sú určené všetkým a určite je veľa takých, ktorým tento prelet pomohol. 

 • 6198
  54

  Fotografujeme monumenty. Lov na originál.

  Či už máte zálusk na originálnu fotku Spišského hradu, Big Bena, Eifelovky alebo ako to bolo v mojom prípade monumentu Taj Mahal, nasledujúce rady by vám mohli pomôcť ako sa čo najlepšie pripraviť na lov výnimočnej fotografie. 

 • 6587
  10

  Fotografujeme na cestách 1 - Úvod

  Dalo by sa  povedať, že väčšina ľudí si kupuje fotoaparáty kvôli tomu, aby zachytili seba a pekné miesta  na cestách. Tu začína svoju fotografickú púť väčšina fotografov.

Inzercia

Newsletter

Chcete byť informovaný o novinkách portálu ePhoto.sk? Prihláste sa k odberu newslettera.