Hore

Fototechnika » Recenzie

Najnovší článok z kategórie
Zvuk v amatérskom videu

Zvuk v amatérskom videu

Či už točíte rodinné videá, vlogy na YouTube, či amatérske videoklipy, skôr či neskôr budete musieť riešiť kvalitu zvukovej zložky videa.

2018-03-07 06:00:00
Karol Srnec
4
3074
 
 
 • 4112
  0

  Tři tipy jak natočit dokument se skvělým zvukem

  Dokumenty představují důležitý způsob, jakým se dají sdělovat fakta či skutečné lidské příběhy ve filmovém formátu. Nepotřebují tak vysoký rozpočet jako velké hollywoodské trháky, a při tom dokáží lehce vyprávět silný příběh s minimálními náklady.

 • 4610
  0

  Mikrofony RODE pro zrcadlovky

  Test mikrofonů VideoMic GO, VideoMic Pro a SmartLav+.

 • 3299
  0

  Video s fotoaparátom II. - spracovanie

  Pokračujeme v našej škole pre začínajúcich “filmárov” a prinášame základné rady pre spracovanie surového materiálu.

 • 3677
  2

  Video s fotoaparátom I. - nastavenia

  Vitajte pri prvom diely videoškoly, určenej začínajúcim videografom. Video je súčasťou každého fotoaparátu a niektoré ho zvládajú tak dobre, že s nimi môžete nakrútiť dokument pre televízne vysielanie, videoklip, či dokonca film s veľkým F.

 • 6783
  6

  Fotoaparát ako kamera - pre a proti

  Fotoaparáty pred rokmi pridali medzi svoje funkcie aj video. Medzi fotografmi sa nájde dosť jedincov, ktorí majú radi aj filmovanie a radi by video občas využili pre nakrútenie pekných záberov z dovolenky, výletu, či rodinnej oslavy.

 • 3585
  0

  Fotoaparáty a video

  V poslednej dobe sa nielen v amatérskej, ale aj profesionálnej praxi využívajú na nakrúcanie okrem videokamier aj digitálne fotoaparáty a mobilné telefóny. Často sa stretávam s otázkou, či sa dá dobré video nakrútiť aj na fotoaparát, alebo mobilný telefón. Odpoveď je pomerne jednoduchá – áno dá!

 • 7194
  10

  Nikon sRAW a Time Lapse video

  Vysoké rozlíšenie súčasných zrkadloviek Nikon je niekedy na prekážku. Najmä ak máte model s 36 Mpx a stačilo by vám niekedy aj 3x menej. Až donedávna to bolo možné len pri snímaní do formátu JPG, ktorý mnohých náročných fotografov neuspokojí. Riešením je formát sRAW, ktorý sa po prvýkrát objavil v Nikone D4s. Rozlíšenie je približne 9 Mpx (3680x2456 bodov). To postačuje na kvalitnú tlač formátu A3. My sa pozrieme na využitie tohto zmenšeného…

 • 7759
  23

  Panasonic AG-AC90: Prečo natáčať videokamerou?

  Prienik videorežimu do digitálnych zrkadloviek zmenil nákupné rozhodnutia mnohých používateľov. Láka ich najmä malá hĺbka ostrosti a integrácia do jedného zariadenia. Stále je však mnoho dôvodov, pre ktoré by si mal aj spotrebiteľ vybrať dedikovanú videokameru.

 • 5156
  0

  Video s Olympus CSC II. - svetlo a zvuk

  Snímať video dnes môžete ktorýmkoľvek fotoaparátom ihneď po vybalení, vložení batérie a pamäťovej karty. Lepšie výsledky ale dosiahnete so správnym príslušenstvom.

 • 6189
  20

  Video s CSC fotoaprátom I. - úvod

  Úvodná časť seriálu o snímaní videa s CSC fotoaparátmi v ktorej si porovnáme výhody a nevýhody CSC oproti zrkadlovkám, kompaktom a videokameram.

 • 27279
  36

  Video digitálnou zrkadlovkou

  Myšlienka videa v DSLR sa donedávna zdala nelogická. Dnes je to inak.

Inzercia

Newsletter

Chcete byť informovaný o novinkách portálu ePhoto.sk? Prihláste sa k odberu newslettera.