Hore

Fototechnika » Recenzie

Najnovší článok z kategórie
Tri elementy: voda, svetlo, vietor

Tri elementy: voda, svetlo, vietor

Experiment? Kdeže, len obyčajné fotografovanie bratislavskej fontány.

2023-09-06 06:00:00
Karol Srnec
5285
 
 
 • 4981
  3

  Receptár: Zelená textúra

  Fotoaparáty a objektívy pre začiatočníkov poskytujú dobrú obrazovú kvalitu, aby ste mohli nafotiť technicky vydarené zábery. U začiatočníka je preto hlavným problémom, ako spracovať zaujímavý motív technicky a kompozične. Potrebuje recept, ako na to. A tu jeden máte.

 • 5245
  3

  Všímavosť, plánovanie, trpezlivosť...

  Premýšľajte ako fotograf pri každom motíve, ktorý fotografujete, nech je akokoľvek obyčajný. Váš prístup je vašou vizitkou, buďte k sebe poctiví.

 • 6166
  7

  Voda, kov a svetlo

  Tento príbeh fotografie bude patriť k tým najjednoduchším. A skôr ako o ťažký fotografický postup, v ňom ide o fotografické videnie a hravosť.

 • 21083
  38

  Rybárik riečny- ako na to ...

  Ako fotiť drahokam našej prírody? Praktické skúsenosti jedného z vás.

 • 13467
  42

  Žiarovka

  Pre všetkých, ktorých zaujíma, ako Izzino nafotil zaujímavú fotku žiarovky.  Viacero užívateľov sa ma pýtalo, ako som nafotil fotku žiarovky, ktorú som pridal do galérie. Keďže som zachytil celý proces, rozhodol som sa publikovať postup ako ďalší príbeh fotografie.

 • 15168
  32

  Strobist - Snehulienka v skalách

  Fotenie s malými bleskami v štýle strobist je dnes veľmi populárne. Medzi fotografickou verejnosťou tento spôsob svietenia rozšírili fotografi ako Joe McNally, David Hobby či Scott Kelby. 

 • 5565
  8

  Receptár: Portrét s malou LED-kou

  Mám k dispozícii drahú techniku, špičkové fotoaparáty, najlepšie objektívy. Po štvrťstoročí fotografovania je to normálne a to aj vzhľadom na moju prácu.

 • 14189
  54

  Kyvadlo a mikrovlnka

  Trochu inšpirácie na experimentovanie so svetlom. Potrebné len kyvadlo a mikrovlnka, teda jej rotujúci tanier. :)

 • 10808
  34

  Vikingská zima

  Pripravený blýskať o stošesť. Človek mieni, príroda mení. Blesky museli zostať doma a o atmosféru sa postaralo sneženie.

 • 3851
  15

  Televízna veža Kamzík

  Fotku televíznej veže Kamzík, poza ktorú prechádza zapadajúce slnko, som už publikoval minulý rok. Je to jav, ktorý sa opakuje dvakrát do roka a môžem ho fotografovať z pohodlia svojho bytu, priamo z balkóna. Kamzík fotografujem z balkóna už roky, vždy keď vidím pekný západ slnka, nasadím na fotoaparát objektív a urobím pár záberov.

 • 2188
  0

  Soap Opereta

  Včera, vo fotostĺpčeku, sme zverejnili videá o tom, ako sa doma vyhrať s bublinkami. Ja som ich kedysi fotil u nás v ateliéri. Vo videu a aj u nás v ateliéri sa použili štúdiové svetlá. Teraz v karanténe ich však nemám k dispozícii, dá sa to aj úplne bez svetiel?

 • 2862
  3

  Mrcove príbehy fotografie V. - Kyrgyzstan

  Marcel Rebro (Mrco) je na ephoto.sk takmer od začiatku. Spoznali sme sa na workshope a začali spolu s ďalšími chodiť spoločne na fotovýlety.

 
Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované

Newsletter

Chcete byť informovaný o novinkách portálu ePhoto.sk? Prihláste sa k odberu newslettera.