Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Eneloop baterky

baba0220
baba0220 2012-08-07 14:27:30+02
Prosím Vás o názor. Kúpila som do blesku eneloop baterky. Nakoľko ešte mi neboli vybité baterky v blesku, použila som ich, dovtedy som dala eneloop baterky do nabíjačky GP /v predajni mi tvrdili, že táto nabíjačka je dobrá aj na eneloopky/. Poviem pravdu, nevedela som, či ich mám nabiť, či nie, tak som ich dala do nabíjačky. Po hodine bola nabíjačka extrahorúca spolu s baterkami, tak som ich vytiahla.
Žeby som ich pokazila? Alebo nemám ich nabíjať v GP nabíjačke? Ďakujem
 
Martin Piňák
2012-12-16 18:49:38+01
príspevok od: Wolis
Zdravím Vás.
Potrebujem poradiť ohľadom batérií do externého blesku. Po preštudovaní viacerých tém mám v tom stále nie moc jasno.
Zaujíma teda, aké batérie si do blesku zadovážiť?
Ak teda nabíjateľné, čítal som veľa pozitívnych ohlasov na model Sanyo eneloop 2000 mAh.
A teraz ďalšia otázka, ak sa už teda rozhodnem pre tento model, aká je vhodná pre ne nabíjačka?
Videl som ,že batérie sa predávajú aj so štandardnou nabíjačkou Sanyo. Mám doma aj staršiu GP power bank 4, ktorá by tieto batérie nabíjala cca 15 hodín pomalým prúdom. Z hľadiska udržania životnosti batérií, mi ani jedna nepríde zrovna najvhodnejšia.
Tak som sa začal pozerať po inýh, lepších (inteligentnejších) nabíjačkách. No tam je už cena o niečo vyššia, takže sa pýtam, že či sa teda platí zainvestovať?
Najčastejšie spomínanou nabíjačkou je Voltcraft IPC-1L (cca 30eur). No zaujala ma aj BC450 Zero Standby ( http://www.tipa.eu/cz/nabijecka-baterii-bc450-zero-standby/d-119672/ ).
Tak teda ak máte niekto nejaké praktické skúsenosti, respektívne nejaké rady, budem veľmi vdačný.
ja mám kyocera nabíjačku s mikroprocesorom a tiež mám tie sanyo... parádne sú bez výhrad... GP a podobne kktiny už nikdy nekupim
 
Strana 4 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()