Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

vybava na svadbu...

ginas
2008-10-18 18:55:29+02
Zaujimalo by ma par nazorov ,aku techniku zvolit pre svadobne foto? (od Canonu)Myslite ze objektivy ako Canon 85mm f-1,8,Tamron 17-55mm f-2,8 a Canon 90-300mm su na zaciatok dostacujuce?
 
quintes
2008-10-18 20:03:03+02
..este nejaky sirokac..
a nahradne telo, baterky, blesk...
 
MisoZ
2008-10-18 20:07:28+02
Hlavne ten blesk, najlepsie 580EXII
 
hannah8
2008-10-18 20:12:59+02
Prepacte ze sa sem pcham ale neviem kde sa mam pytat a prosit o radu...Dobry vecer vsetkym, prosim vas chcem radu ohladom obj. canon ef 55-250 usm alebo sigma 70-300/4-5.6apo dg macro ktory je lepsi a v com momentalne fotografujem deti v skolkach a studentov na maturitne oznamenia, ale na to je asi najvhodnejsia pevna 50/1.8 ,no rada fotim aj vonku zvietatka a tak poprosim o radu, dakujem velmi velmi pekne
 
TermiT
2008-10-18 21:12:47+02
príspevok od: hannah8
Prepacte ze sa sem pcham ale neviem kde sa mam pytat a prosit o radu...Dobry vecer vsetkym, prosim vas chcem radu ohladom obj. canon ef 55-250 usm alebo sigma 70-300/4-5.6apo dg macro ktory je lepsi a v com momentalne fotografujem deti v skolkach a studentov na maturitne oznamenia, ale na to je asi najvhodnejsia pevna 50/1.8 ,no rada fotim aj vonku zvietatka a tak poprosim o radu, dakujem velmi velmi pekne
Ja by som rozhodne bral ten Canon, ma opticku stabilizaciu na rozdiel od sigmy a ostrostou je na tom tiez o dost lepsie nez sigma. Ale pozor, nema ultrasonicke zaostrovanie ako ty pises, ma len klasicke mikro-motorceky, teda ako aj sigma :-)
 
Ultra TXF
2008-10-18 21:40:06+02
príspevok od: hannah8
Prepacte ze sa sem pcham ale neviem kde sa mam pytat a prosit o radu...Dobry vecer vsetkym, prosim vas chcem radu ohladom obj. canon ef 55-250 usm alebo sigma 70-300/4-5.6apo dg macro ktory je lepsi a v com momentalne fotografujem deti v skolkach a studentov na maturitne oznamenia, ale na to je asi najvhodnejsia pevna 50/1.8 ,no rada fotim aj vonku zvietatka a tak poprosim o radu, dakujem velmi velmi pekne
A aký máš fotoaparát ?
 
2008-10-18 21:48:57+02
celakom zaujmave ze fotis taketo veci a nevies ktore sklo ej lepsie ani si to vyguglit .. to aj ja chcem este aj peniaze by mi davali
 
bear
- moderator
2008-10-18 22:28:50+02
na fotenie svadby treba mat aspon zakladne vybavenie zalohovane nahradnym riesenim v pripade technickeho problemu, ktory sa nebude dat odstranit na mieste (telo, zakladny objektiv, blesk). Kludne to moze byt 1000D+kit objektiv+430EX, len aby si bola schopna to dofotit, samozrejme, by si mala vediet ovladat aj zaloznu techniku.
 
MisoZ
2008-10-19 00:21:03+02
Inak ja som fotil na jednej svadbe ako host a profi fotograf celu svadbu fotil s 17-40 F./4 L A jednym bleskom....Netvrdim ze nemal nic ine tvrdim ze som ho nevidel nic ine pouzivat a to som poriadne po nom kukal takze ak mas nejake lepsie telo povedzme 40D,50D a vyssie s battery gripom tak aj toto moze byt jedno s rieseni plus ten blesk a zaloha samozrejme...
 
2008-10-19 03:25:26+02
svadba? to uz vsetci fotia svadby? :-D :-D :-D a vsetci su profici ;)
no, profik ma na svadbu FF, ci 5D od Canonu, alebo D700/D3 od Nikonu.
k tomu jeden objektiv FF 24-70 (ak nemas FF, ale APS-C, tak 16-50), 17-35 (12-24 na APS-C), macro, portretak (85, 105, 135 podla preferencii), plus idealne 70/80-200 tele a samozrejme blesk. cim vyssia svetelnost objektivov, tym lepsie.

zaloha je tiez potrebna, minimalne telo + blesk.
 
ginas
2008-10-19 13:44:47+02
telo mam 30D,blesk 580 ,odraznu dosku ,stativ+ objektivy ,co som uviedla vyssie..len tie nahradne veci...hmm

dakujem
 
2008-10-19 17:17:14+02
sakc o to neponas dneska to foti aj nataca jeden clovek potom to aj tak vyzera ael ked im to nevadi sak to je ich probleem ja by som to skusil ale zasa keby im dosere ten krazny den nebol by som rad
 
javelin
2008-10-19 19:16:56+02
Fotil som kolegovi svadbu, popri profi fotografovi.žiadne umenie , jednoducho momentky naviac.
Z recesie som pár záberov obalil do nahlúplich rámčekov , šupol som k tomu pár včeličiek a motýlikov nad hlavami šťastných manželov.......
A teď soudruzi konntrólni otázka : jestli pak víte z ktorých fotografií sa všetci predposrali...možte dva krát...
 
ginas
2008-10-19 20:41:20+02
je mi jasne
 
prudas
2008-10-19 22:59:27+02
Z mojej nedavnej skusenosti davam do placu zopar postrehov:

1. Priprava /zoznam shotov, time mgmt., pripadne ak sa da, spravit trening s dvojicou na formaly, nechajte kazdeho z dvojice nech si zelaju kazdy 3 fotky, ak by mali vyjst iba tieto 3 tak to musi byt to najlepsie co z Vas v ten den vylezie./
2. Vela CFiek /Ja som mal 10Gb kapacitu a posla cela/
3. Blesk + vela bateriek /580EX je vyborna, neobmedzuje, 360stupnov otoc hlavy atd. - fotit v interiery na plny manual a vyhradne odrazom ak je to mozne, outdoor iba ako fill-in/ Idealne ak sa da v predstihu nacvicit si rychlu zmenu nastaveni - kompenzacia blesku, iso, programy atd. Ja som mal 6 sad bateriek do blesku, stacili/
4. Druhe telo alebo back up fotografa /ja som mal back up a zistil som, ze to bolo to najlepsie co som mohol urobit, jednoducho nemozte byt vzdy vsade, takze ak sa s backupom dohodnete napr. pri vymene prstenov,ze vy date polo detail a backup da detail na prstene, tak Vam nic neujde./
5. Objektivy /idealne pokryt co najsirsi zaber ohnisk, ja som isiel s 10-20, 24-70, 70-200 a svetelnou pevnou 50tkou/ Na 85% som pouzival 24-70, zvysok na par shotov 70-200 a 10-20, 50tka si neprisla na svoje v ten den.
6. Pripravit si techniku idealne den vopred /vycistit skla, senzor, matnice, nabit baterky do tela a blesku. Btw, idelne mat viac ako jednu baterku do tela.
7. Dobre sa vyspite
8. Dobra priprava Vas ukludni, budete moct vediet lepsie predvidat, pocitajte s tym, ze aj ked je vsetko naplanovane, aj tak to pojde uplne inak, nenechajte sa tym vystresovat
9. Pri svatbe plati cim viac tym lepsie, shootujte o dusu, nech je z coho vyberat /ja som skoncil s 1500 zabermi, z toho 350 si klient vybral na prvy pokus, ja som to potom este pri postprocese skresal na 220 zaberov. Nie vsetky boli ostre a pod.
10. Pred tym som asi 3 mesiace cital vsetko co som nasiel na nete, je toho spusta, dost to pomohlo.

Na zaver snad len tolko, ze budte citlivi k okoliu, okolie bude potom k Vam, ak sa niekto nechce fotit, tak nefotte, ale ak potrebujete zaber, tak si vytvorte dostatocny priestor. Snazte sa byt resp. vidiet vsetko, predvidajte, ked sa nic nedeje, tak sa presunte tam, kde si myslite, ze sa nieco udeje a cakajte na vhodnu prilezitost.
 
Ronn
2008-10-19 23:28:42+02
prudas vsetka cest, vidiet tak este tvoje portfolio tak si ta zavolam na svadbu. Teraz rozumiem preco za za kvalitne fotky tolko plati.

Rad by som si svadbu vyskusal nafotit, len tak so vsetkym snazenim a s dostupnym prislusenstvom, mozno by som urobil lepsie foto ako niektori samozvani svadobni fotografi :)
 
dmedia
2008-10-20 00:33:37+02
Co sa tyka vybavy tak,1+1 telo zrkadlo, rychle,2-3karty, zakl. zoom 17-50/2.8 + supersirokac napr. 12-24 a tele napr.70-200, a ext. systemovy blesk+bateria v stroji+1nahradna+2-4 sady pre blesk. Ludi, ale toto velmi nezaujima-asi Vam verili ked Vas zavolali. Najdolezitejsie je poznat svadbu ako taku a vediet co sa kedy deje, inac nemate sancu. Mozete spravit mnoho technicky a kompozicne superzaberov, ale ked tam nemate ako si davaju obrucky, ako sa bozkavaju pri pripitku a pod., lebo ste nevedeli, ze teraz to bude, lebo ste tam akurat neboli, tak to velmi nepotesite svadobcanov. A nenamyslajte si ako na prvykrat strcite vsetkych samozvanych a profikov do vreca, to mozete, ale az casom, ked uz budete ovladat svadobne prostredie a nic vas neprekvapi, tak vela dobreho svetla a zaberov prajem.
 
prudas
2008-10-20 00:37:45+02
Urcite, vyskusaj, neni nic lepsie. Ja som fotil pre kamarata, ale predtym som ho prosil na kolenach, nech si vezme profika :) Povedal, ze bud ja alebo nikto, tak som do toho isiel, ale uistil som sa, ze ak to pokazim ad1 neprestaneme sa kamosit :) Ad2: nebudeme sa sudit, ani dalsie podobne extremy :) Treba si dat skutocne zalezat na tom ako vysvetlit, ze nech sa budete snazit ako sa len da, hold nikdy na prvy resp. druhy krat nebudete schopny dodat material ako profik s desiatkami nafotenych svatieb, je to podla mna nemozne. Cest vynimkam :) Ale najdolezitejsie je aj tak, co sa paci hlavnym akterom svatby, ak su oni spokojny, tak potom na inej kritike absolutne nezalezi. Btw, nepytal by som prachy pokym by som si nebol absolutne isty sam sebou. :)
 
Ferdo
2008-10-20 07:23:38+02
príspevok od: prudas
Urcite, vyskusaj, neni nic lepsie. Ja som fotil pre kamarata, ale predtym som ho prosil na kolenach, nech si vezme profika :) Povedal, ze bud ja alebo nikto, tak som do toho isiel, ale uistil som sa, ze ak to pokazim ad1 neprestaneme sa kamosit :) Ad2: nebudeme sa sudit, ani dalsie podobne extremy :) Treba si dat skutocne zalezat na tom ako vysvetlit, ze nech sa budete snazit ako sa len da, hold nikdy na prvy resp. druhy krat nebudete schopny dodat material ako profik s desiatkami nafotenych svatieb, je to podla mna nemozne. Cest vynimkam :) Ale najdolezitejsie je aj tak, co sa paci hlavnym akterom svatby, ak su oni spokojny, tak potom na inej kritike absolutne nezalezi. Btw, nepytal by som prachy pokym by som si nebol absolutne isty sam sebou. :)
Prudas pozrel som si tvoju galeriu na webe, ak to bola tvoja prva svadba tak to bol celkom dobry pocin, podarene. Len si naprav jednu malu gramaticku chybu, to t (svatby) mi nesedi ;)
 
Albedo
2008-10-20 09:03:20+02
no tak na fotenie svadby treba predovsetkym pevne nervy, chladnu hlavu a velku vydrz. tela aspon dve, ak nie tri (2 v akcii a jedno zalozne) a na kazdom uz nasadeny objektiv - napr. na jednom sirokac/zakladny, na druhom tele alebo pevne. Na dobru vybavu (nie vybornu) si priprav aspon 150-200 tisic, na vybornu aj 300 tisic.
 
Strana 1 z 16
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()