Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

vybava na svadbu...

ginas
ginas 2008-10-18 18:55:29+02
Zaujimalo by ma par nazorov ,aku techniku zvolit pre svadobne foto? (od Canonu)Myslite ze objektivy ako Canon 85mm f-1,8,Tamron 17-55mm f-2,8 a Canon 90-300mm su na zaciatok dostacujuce?
 
javelin
2009-10-09 14:39:50+02
príspevok od:
ak je to nutna otrava, tak si zavola fotografa za par euro a nie mna. mozno som mal stastie, ale aj ti, ktori boli otraveni pred fotenim, pocas fotenia boli v pohode a usmievali sa.
Nechcem ,aby to vyznelo ako samochvála, no do auta nastupovala nevesta vytočená na maximum , nakolko každá svokra je krava a ten debil jej musí dať za pravdu.....ten debil sedel a radšej nič nehovoril....keď sme vystupovali na Smolenickom zámku , už sme si tykali a nevesta spomínala niečo , ako že jej asi cvrklo...:))))
Je to tak...treba byť v prvom rade nie len profík , ale trochu aj príjemný spoločnik....nezaškodí v malej miere aj prívlastok zabávač.....:))))
A k mojej osobe dodávam , že profík už nie som ...(som bohatý, už nemusím), a prijemný tiež nie som vždy.....:))))
 
javelin
2009-10-09 14:44:27+02
jedna od fachu...:)))
 
IceDive1
2009-10-09 14:49:54+02
príspevok od: javelin
jedna od fachu...:)))
Z maleho nahladu som si myslel ze si fenuje vlasy :-)))
 
Daniel.U
2009-10-09 20:22:20+02
fotit ludi je specificke. Miesto vzajomneho tlapkania sa po pleci co je spravne a ja sa jediny mylim si treba uvedomit aj to, ze inak sa foti cudzia osoba inak znama. Nepovazujem za spravne povazovat za meritko kvality to, ci sa mladomanzelia usmievaju alebo nie. Pokial viem, tak profesionalni fotografi sa snazia svoje ´obete´ spoznat. Za jedno sa uvolni atmosfera a za druhe fotograf lepsie vie k comu ich hecovat. Nemusi to byt vzdy len usmev. Potom fotografia by mala byt vylepsena podla typu klienta. NIekto neche vizerat opaleny, iny zas chce americke pohladnice, dalsi zase blaznive pozy.
 
simka7192
2010-05-16 17:23:31+02
dobrý den...ja by som sa chcela informovat...že aka digitalna zrkadlovka by bola pre mna najlepsia??....chcela by som ist fotit bratrancovi na svadbu,len by som najprv chcela zmenit fotoaparat...len neviem aky si mám kupit..pretoze mam 18rokov a velmi rada fotim...a chcela by som si kupit nejaky trochu profesionalnejsi fotoaparat..za trochu menej penazi....dakujem...
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2010-05-16 18:44:08+02
príspevok od: simka7192
dobrý den...ja by som sa chcela informovat...že aka digitalna zrkadlovka by bola pre mna najlepsia??....chcela by som ist fotit bratrancovi na svadbu,len by som najprv chcela zmenit fotoaparat...len neviem aky si mám kupit..pretoze mam 18rokov a velmi rada fotim...a chcela by som si kupit nejaky trochu profesionalnejsi fotoaparat..za trochu menej penazi....dakujem...
za tuto otázku ta tu poriadne sundaju...,
no v zásade potrebuješ ideálne aspoň 24-70mm+70-200mm+nejaké FF telo + Ext blesk + záložné telo (kľudne APS-C) nad nižšou svetelnosťou ako F2,8 ani nerozmýšľať - su to IMHO vyhodene prachy. Ja fotím v podstate tak, že na 5D mám napríklad 24-70 a na druhom (akože záložnom záložnom) 40D zas 70-200, takže fotím s dvoma telami a nemusím pri obrade chaosiť s prehadzovaním skiel. Ideálne je mať na každom blesk. Potom sa hodí dokúpiť makroobjektív a pevná 85tka a 35tka ked je brutálne málo svetla. Za trochu menej peňazí to veľmi nejde..
 
Daniel.U
2010-05-16 20:31:43+02
Ty ju tu nestras chudatko 18 rocne. Este si bude myslet, ze to fakt treba. A co ty vies kolko ma penez, ked si kvoli svadne ide kupit fotak? :-)
 
kralik_j
2010-05-16 20:39:20+02
príspevok od: Jozef Peniak
za tuto otázku ta tu poriadne sundaju...,
no v zásade potrebuješ ideálne aspoň 24-70mm+70-200mm+nejaké FF telo + Ext blesk + záložné telo (kľudne APS-C) nad nižšou svetelnosťou ako F2,8 ani nerozmýšľať - su to IMHO vyhodene prachy. Ja fotím v podstate tak, že na 5D mám napríklad 24-70 a na druhom (akože záložnom záložnom) 40D zas 70-200, takže fotím s dvoma telami a nemusím pri obrade chaosiť s prehadzovaním skiel. Ideálne je mať na každom blesk. Potom sa hodí dokúpiť makroobjektív a pevná 85tka a 35tka ked je brutálne málo svetla. Za trochu menej peňazí to veľmi nejde..
absolutny suhlas s tym hardwarom ako pises
 
MartinH
2010-05-19 03:02:14+02
v sobotu som bol na svadbe bratrancovi, plateny fotograf 60 rocny pan, vyzeral mat d200, obejektiv netusim, nemal ext. blesk.. to je vse.. sam som urobil viac fotiek, som zvedavy na tie jeho fotky a co budu stat.. :) a takto to bolo na viacerych svadbach co som bol, ci uz v bratislave alebo inde.. to co tu pisete, tie krasne inventare ala scott kelby, maju iba nadseny amateri, ale profika som zatial ja osobne nevidel s tym co tu popisujete.. :) a ludia su spokojni..
 
Ferdo
2010-05-19 09:09:59+02
príspevok od: MartinH
v sobotu som bol na svadbe bratrancovi, plateny fotograf 60 rocny pan, vyzeral mat d200, obejektiv netusim, nemal ext. blesk.. to je vse.. sam som urobil viac fotiek, som zvedavy na tie jeho fotky a co budu stat.. :) a takto to bolo na viacerych svadbach co som bol, ci uz v bratislave alebo inde.. to co tu pisete, tie krasne inventare ala scott kelby, maju iba nadseny amateri, ale profika som zatial ja osobne nevidel s tym co tu popisujete.. :) a ludia su spokojni..
myslim ze to bude jeden s tych, co zoberie za svadbu prinajlepsom 150eur a fotky budu tazka klasika fotena na istotu na F8. Potom mi ale nesedi ze nemal blesk, lebo podobni umelci zvyknu aj bliskat napriamo ci fotia v inetrieri alebo exterieri, ci je dost svetla ci nie :) alebo bliskal internym?
 
MartinH
2010-05-19 12:52:28+02
príspevok od: Ferdo
myslim ze to bude jeden s tych, co zoberie za svadbu prinajlepsom 150eur a fotky budu tazka klasika fotena na istotu na F8. Potom mi ale nesedi ze nemal blesk, lebo podobni umelci zvyknu aj bliskat napriamo ci fotia v inetrieri alebo exterieri, ci je dost svetla ci nie :) alebo bliskal internym?
nemal ani brasnu so sebou.. bliskal internym.. slnecnu clonu mal dlhsiu ako objektiv..
 
Ferdo
2010-05-19 14:31:47+02
príspevok od: MartinH
nemal ani brasnu so sebou.. bliskal internym.. slnecnu clonu mal dlhsiu ako objektiv..
to mu muselo davat pekne tiene od tej slnecnej clony :))) ale v tomto pripade lutujem mladomanzelov, ze si dali ´zalezat´ pri vybere fotografa na taku udalost, ktora je v idealnom pripade len raz za zivot. Asi chceli usetrit... Ich chyba lebo verim tomu ze tie fotky budu uplne onicom.
 
MartinH
2010-05-19 15:27:07+02
to ma napadlo tiez ako prve, ze kazdu fotku oreze zdola a budu vyzerat ako sirokouhle.. :D.. len si uz nepamatam ci ho vysuval, asi to mal niake pevne sklo, mozno 85 svetelna? to by bol ten naj pripad, v tom pripade, by nemuseli vyzerat zle.. kazdopadne som zvedavy.. :)
 
Daniel.U
2010-05-19 17:16:32+02
To sa fakt nikto nedokazete vzit do bezneho smrtelnika, ktory dokaze rozpoznat na fotke akurat ci neni tmava a ci sa nevesta sama sebe lubi? Akoze ja tiez odsudzujem takyto pristup, to sa nehadam, ale verim tomu, ze odberatel tomu rozumie velke prd. Kto nieje udrziavany v obraze co sa tyka technickych hranic dnesnej doby a trendov, tak nema sancu vediet tie fotky ´precitat´ . To hovorim len ako pokus o vysvetlenie situacie preco sa este stale najde kopec takych fotografov. Aj kamarat mi nedavno ukazoval, ze bol na birmovke ako host, kde mal sice svoju zrkadlovku, ale odfotil oficialneho fotografa a ten mal na krku taky vacsi kompakt. Vyzeralo to nieco ako canon ultrazoom. Tam fakt neviem co s tym v kostole dokaze.
 
xxldzxx
2010-05-19 17:36:05+02
príspevok od: Jozef Peniak
za tuto otázku ta tu poriadne sundaju...,
no v zásade potrebuješ ideálne aspoň 24-70mm+70-200mm+nejaké FF telo + Ext blesk + záložné telo (kľudne APS-C) nad nižšou svetelnosťou ako F2,8 ani nerozmýšľať - su to IMHO vyhodene prachy. Ja fotím v podstate tak, že na 5D mám napríklad 24-70 a na druhom (akože záložnom záložnom) 40D zas 70-200, takže fotím s dvoma telami a nemusím pri obrade chaosiť s prehadzovaním skiel. Ideálne je mať na každom blesk. Potom sa hodí dokúpiť makroobjektív a pevná 85tka a 35tka ked je brutálne málo svetla. Za trochu menej peňazí to veľmi nejde..
preco je FF podmienkou ?
 
VirtualGuide
2010-05-20 19:24:37+02
Ginas: podla mna je jedno aku techniku. dolezita je prax prax prax. ako inak si vybrat v spravny moment spravne sklo, uhol, strcit sa tam, kde sa ini boja a opacne, necpat sa tam, kde sa ini cpu. je to o fantazii, kreativite. je to ako z autom. samozrejme, ze je lepsie mat drahe bmw, ale zaciatocnikovy, ktory nabehal par tis. km, je take auto skoda. po niekolkych stovkach tis. km sa clovek v roznych situaciach nauci ako jazdit, predvidat okolnosti atd. to iste aj tu. je lepsie mat lepsiu techniku, ta z Teba ale dobreho sofera neurobi.
 
VirtualGuide
2010-05-20 19:25:41+02
resp. urobi ale len praxovanim :)
 
maraou
2010-05-20 21:47:59+02
príspevok od: VirtualGuide
Ginas: podla mna je jedno aku techniku. dolezita je prax prax prax. ako inak si vybrat v spravny moment spravne sklo, uhol, strcit sa tam, kde sa ini boja a opacne, necpat sa tam, kde sa ini cpu. je to o fantazii, kreativite. je to ako z autom. samozrejme, ze je lepsie mat drahe bmw, ale zaciatocnikovy, ktory nabehal par tis. km, je take auto skoda. po niekolkych stovkach tis. km sa clovek v roznych situaciach nauci ako jazdit, predvidat okolnosti atd. to iste aj tu. je lepsie mat lepsiu techniku, ta z Teba ale dobreho sofera neurobi.
Amen...
 
maaten
2010-05-21 09:48:15+02
príspevok od: simka7192
dobrý den...ja by som sa chcela informovat...že aka digitalna zrkadlovka by bola pre mna najlepsia??....chcela by som ist fotit bratrancovi na svadbu,len by som najprv chcela zmenit fotoaparat...len neviem aky si mám kupit..pretoze mam 18rokov a velmi rada fotim...a chcela by som si kupit nejaky trochu profesionalnejsi fotoaparat..za trochu menej penazi....dakujem...
Svadobne fotenie - myslim, ze tu na ephoto uz bolo zopar clankov, suhrnne kategoria:
http://www.ephoto.sk/uzivatelska-sekcia/foto-skola/svadobna-fotografia/

Inak mozno stoji za precitanie aj:
http://neilvn.com/tangents/
http://neilvn.com/tangents/my-gear/cameras/
http://neilvn.com/tangents/my-gear/lenses/
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2010-05-21 10:28:13+02
príspevok od: xxldzxx
preco je FF podmienkou ?
nic nie je podmienkou, je to len idealne:)
 
Strana 15 z 16
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()