Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

vybava na svadbu...

ginas
ginas 2008-10-18 18:55:29+02
Zaujimalo by ma par nazorov ,aku techniku zvolit pre svadobne foto? (od Canonu)Myslite ze objektivy ako Canon 85mm f-1,8,Tamron 17-55mm f-2,8 a Canon 90-300mm su na zaciatok dostacujuce?
 
fotoman600
2009-06-25 09:14:45+02
príspevok od:
skoro nikde, na to je make up. ;)
Len keby si niektoré nevesty nerobili ten makeup samé a potom sa lesknú až hrôza.
 
fotoman600
2009-06-25 09:25:49+02
príspevok od: ginas
Upravujete a vyhladzujete nevestu na kazdej fotke ,alebo len na tej ,kde je odfotena zblizka?
Podľa želania nevesty a nalíčenia.
Pred tým, než si prídu vybrať finálne zábery, jednu foto vyretušujem a zjemním (vyhladím)pleť tak, aby sa sila dala nastavovať priamo pred nimi (cez vrstvy v PS). Takže si vyberú sami.
A netreba zabudnúť na ženícha, na ňom je niekedy viac práce :-)
 
duroslav
2009-06-25 09:36:12+02
Jak viac práce s chlapom? Správny chlap by mal vyzerať drsne :-)
 
fotoman600
2009-06-25 09:44:23+02
príspevok od: duroslav
Jak viac práce s chlapom? Správny chlap by mal vyzerať drsne :-)
No veď drsne to hej, ale vyrážky a začervenaná pleť po ranňajšom ´rýchlooškrabaní´ mu na drsnosti nepridajú.
 
ginas
2009-06-25 12:19:40+02
no presne ..to sa mi stalo nedavno ,ze nevesta v pohode a zenich od holenia vyhadzany az neviem kde
 
Daniel.U
2009-06-25 22:02:28+02
ja sa preto holim so zastrihavacom na milimeter. Nemam potom problem s pupakmi. Problem je, ze ma nikto nechce za zenicha, pri tom by ma nebolo treba ani retusovat.
 
ginas
2009-06-26 13:42:51+02
príspevok od: Daniel.U
ja sa preto holim so zastrihavacom na milimeter. Nemam potom problem s pupakmi. Problem je, ze ma nikto nechce za zenicha, pri tom by ma nebolo treba ani retusovat.
jajaj...tak chyba bude asi niekde in kde potom...xixi....srandujem
 
Marek_PD
2009-10-02 16:55:38+02
S tým fotografovaním je to niekedy divoké, hlavne s nárokmi mladomanželov. Keď som ešte nemal zrkadlovku ale výborný EVF, kamarát, ktorému som šiel robiť nočného šoféra pobedal, že na čo fotky, oni na to nie sú... !!!
Mu hovorím, či mu nehrabe, veď sa žení len 2-3 krát za život a pamiatku mať proste treba :-)
Tak som ho donútil postaviť sa aspoň pre do EVF-ko a urobil som mu počas svadby pár desiatok fotiek. By ste neverili, akí boli spokojní...
Je to hlavne o nárokoch, niekto nerozozná ČB fotku od farebnej a prepálená alebo tmavá fotka mu nič nehovoria, on v tom rozdiel nevidí.
Takže teraz idem fotiť po dvoch rokoch svadbu jeho brata. Prišiel za mnou, či mu nepôjdem robiť fotografa, vraj ´tak nejak ako som fotil brácha´.
Mám už síce Alphu 200 a externý bles Metz 58, ale budem to robiť so stiahnutou riťkou, predsa tá výbava ako ďalší objektív a podobne môže chýbať.
Ale čo už s ním, vraj mu to stačí.
Takže tu padá otázka - treba vôbec profi fotografa za 300 a viac EUR, keď sú to takíto neznajfotografisti a dobrá fotka im nič nehovorí?
Treba si najskôr pohovoriť o ich cite pre fotku a potom, keď zistíte, aké fotky sú podľa nich super (aj keď my by sme nad nimi krútili hlavou), treba doporučiť aj fotografa.

Tak o týždeň idem na to, prvá oficiálna pozvánka a nabratie skúseností. Hádam sa tam niečo nepokazí, ale to som mu vopred prízvukoval, do čoho ide.

Uf...

 
ivalko
2009-10-02 17:15:34+02
príspevok od: Marek_PD
S tým fotografovaním je to niekedy divoké, hlavne s nárokmi mladomanželov. Keď som ešte nemal zrkadlovku ale výborný EVF, kamarát, ktorému som šiel robiť nočného šoféra pobedal, že na čo fotky, oni na to nie sú... !!!
Mu hovorím, či mu nehrabe, veď sa žení len 2-3 krát za život a pamiatku mať proste treba :-)
Tak som ho donútil postaviť sa aspoň pre do EVF-ko a urobil som mu počas svadby pár desiatok fotiek. By ste neverili, akí boli spokojní...
Je to hlavne o nárokoch, niekto nerozozná ČB fotku od farebnej a prepálená alebo tmavá fotka mu nič nehovoria, on v tom rozdiel nevidí.
Takže teraz idem fotiť po dvoch rokoch svadbu jeho brata. Prišiel za mnou, či mu nepôjdem robiť fotografa, vraj ´tak nejak ako som fotil brácha´.
Mám už síce Alphu 200 a externý bles Metz 58, ale budem to robiť so stiahnutou riťkou, predsa tá výbava ako ďalší objektív a podobne môže chýbať.
Ale čo už s ním, vraj mu to stačí.
Takže tu padá otázka - treba vôbec profi fotografa za 300 a viac EUR, keď sú to takíto neznajfotografisti a dobrá fotka im nič nehovorí?
Treba si najskôr pohovoriť o ich cite pre fotku a potom, keď zistíte, aké fotky sú podľa nich super (aj keď my by sme nad nimi krútili hlavou), treba doporučiť aj fotografa.

Tak o týždeň idem na to, prvá oficiálna pozvánka a nabratie skúseností. Hádam sa tam niečo nepokazí, ale to som mu vopred prízvukoval, do čoho ide.

Uf...

kazdy je spokojny, kym nevidi nieco lepsie. ked nie su ochotni zaplatit profika s patricnou vybavou a skusenostami, musi im stacit to co dostanu.
v tvojom pripade presne ako pises, radsej si poriadne zisti ich predstavu, co a koho by urcite chceli na fotkach mat (niekto si potrpi na vsetkych clenov rodiny, niekto na mnozstvo detailov zo svadobneho stola a pod....) a na to sa zameraj.
IMHO, hlavne v mensich mestach to s tym svadobnym biznisom vo vseobecnosti bude uz len horsie, bieda rastie, kupna sila slabne, to je holy fakt. 9 z 10 radsej daju kamaratovi s akoukolvek amaterskou zrkadlovkou (ved dnes uz foti kadekto) 50-100eciek, nech to nejako odfoti, ako profikovi 300+. proste na to nemaju.
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2009-10-02 17:45:12+02
sorry ale svadby sú pre mna jediní momentálne normálne platiaci zákazníci, veľké spoločnosti chcú produktové foto pomaly za 50Eur,- najlepšie celý katalóg aj s lifestyle fotkami a vyretušovať, našťastie produkty moc nefotím, ale čo vravia známi je niekedy neskutočné:(
 
Daniel.U
2009-10-03 00:12:54+02
ja by som este upresnil, ze je skoda sa aj snazit lebo 90% ludi tu kvalitu neuvidi alebo im to nic nebude hovorit. Na svadobnej foto je najvacsie umenie odhadnut co sa moze lubit lebo oni to nemaju ako vedet specifikovat. U prosteho ludu aj tak vyhrava vzdy gyc. Potom si vsimni ako baby vnimaju fotky, omdlievaju z hoci coho kde su opalene a stihle
 
ginas
2009-10-08 22:02:54+02
Mama taky pocit ,ze zenichovia maju vacsinou na haku cele fotenie...zalezi hlavne na neveste ,aby na fotkach vyzerala super...potom je spokojnost :)
 
kralik_j
2009-10-09 07:53:38+02
Velmi nesuhlasim, skor si myslim ze ma Daniel.U pravdu. Fotograf sa moze i na hlavu postavit ked mladucha je nemehlo a zenich otraveny fotenim. Motivovat mozes ako kolvek. Fotenie je pre niektorych nutna otrava a mozno i to najmenej dolezitejsie na svadbe(to je to co bolo pisane, ze niekto zaplati za zle foto viac iny za dobre menej). Ked mladi nechcu(z casovych dovodov, alebo inych) a je akakolvek snahaa odsudena na tie priemerne foto ci podpriemerne.
Dovolim si povedat ze k tym 100% treba sucinnost vsetkych, svetlo, techniky a vedomosti a schopnosti fotografa, exte(interier), technika a samotni dvaja mladi, bez ktorych to vsetko je v haji. tot moj nazor
 
kralik_j
2009-10-09 08:13:29+02
nechapem tiez.. nafotit viac ako 1000 foto... kde co...? v kostole su moznosti vycerpatelne. Potom je to stale to iste.
LUdkovia, kludne fotte tisice zaberov, ked mate chut sa s tym zabavat. Ja som sa este nedostal k svadbe zo sept. a to preto lebo z augustovej ma stale este otravuju a chcu nieco prerabat a skusat a mam z toho nervy.
Cvakat o sto sest je somarinan.
Treba kuknut do hladacika a urobit skoro 90% kompo a expoziciu a ist na dalsiu kompo, ci moment zo svadby.
 
SHoDaN
2009-10-09 08:56:13+02
Bol som na svadbe, ešte minulý rok (2008) a svadobčania si zavolali fotografa aj kameramana. Kameraman bol ´hlavný´ a fotograf len na fotenie hlavne ´tých aranžovaných´. Všetci svadobčania sa pretŕčali hlavne pred kamerou a fotograf ich vôbec nezaujímal, ved každý má dnes dáky ten foťák. Po obrade, keď už mal mať hlavné slovo tento fotograf (mal vyhradený čas, kedy sa neveste a ženíchovi chcelo ísť zapózovať), tak to vyzeralo tak, že prišli na miesto fotenia (o5 vybrané ženíchom) a asi po 15 minútach zahlásili, že sú hladní a odišli na hostinu.

P.S. Pokiaľ viem, dodnes si pre fotky neprišli.
 
IceDive1
2009-10-09 11:55:16+02
Ked uz by som sa tym mal zivit tak si zakazky vyberam a na prvom stretnuti so svadobcanmi by som si preveril ich zaujem a postoj k fotkam. Druha vec je ze ked si niekto normalne fotografa zaplati cca 300-500 EUR tak neverim ze kasle na fotky. V mojom okoli davaju vsetci fotkam ovela vacsi vyznam ako videu!
 
SHoDaN
2009-10-09 12:24:40+02
príspevok od: IceDive1
Ked uz by som sa tym mal zivit tak si zakazky vyberam a na prvom stretnuti so svadobcanmi by som si preveril ich zaujem a postoj k fotkam. Druha vec je ze ked si niekto normalne fotografa zaplati cca 300-500 EUR tak neverim ze kasle na fotky. V mojom okoli davaju vsetci fotkam ovela vacsi vyznam ako videu!
No pokiaľ mi je známe, fotograf s nimi mal predsvadobné rozhovory a dohodli si, čo očakávajú, aké majú predstavy (teda od fotografa). Keďže nemal byť ´hlavný´, tak zálohu ani nepýtal. Takže za ten deň + úpravy a ja neviem čo všetko, nezarobil ani na nabitie bateriek do foťáku a blesku.
 
IceDive1
2009-10-09 13:26:49+02
príspevok od: SHoDaN
No pokiaľ mi je známe, fotograf s nimi mal predsvadobné rozhovory a dohodli si, čo očakávajú, aké majú predstavy (teda od fotografa). Keďže nemal byť ´hlavný´, tak zálohu ani nepýtal. Takže za ten deň + úpravy a ja neviem čo všetko, nezarobil ani na nabitie bateriek do foťáku a blesku.
Takze v podstate to je jeho chyba ked si nezobral zalohu. Holt na buduce bude vediet.
 
2009-10-09 14:23:58+02
ak je to nutna otrava, tak si zavola fotografa za par euro a nie mna. mozno som mal stastie, ale aj ti, ktori boli otraveni pred fotenim, pocas fotenia boli v pohode a usmievali sa.
 
IceDive1
2009-10-09 14:35:31+02
príspevok od:
ak je to nutna otrava, tak si zavola fotografa za par euro a nie mna. mozno som mal stastie, ale aj ti, ktori boli otraveni pred fotenim, pocas fotenia boli v pohode a usmievali sa.
Tak tak. Mudro pises. K tomu usmievaniu ich treba aj vyprovokovat. Na minulotyzdnovej svadbe som musel specialne nevestu hecovat lebo ked sa normalne tvarila vyzerala ako domina z erotickeho salonu. :-)
 
Strana 14 z 16
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()