Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

NIKON vs PENTAX

lussy
lussy 2008-12-13 12:19:55+01
Mam v plane kupit fotak a rozhodujem sa medzi NIKON D60 + objektív AF-S DX VR NIKKOR 18-55 mm a AF-S VR DX 55-200 mm a PENTAX K200D + objektívy smc DA 18-55mm f/3.5-5.6 AL a smc DA 50-200mm f/4-5.6 ED....potrebovala by som poradit pre ktory sa radsej rozhodnut....dakujem
 
dodo_bb
2008-12-28 19:28:34+01
príspevok od: rumrunner
Co povazujes za vaznejsie fotenie? Vies nie kazdy ma po siestich mesiacoch stravenych so zrkadlovkou potrebu prechadzat na vyssi level(z D40 na D3, pozname takych). Osobne mam Pentax K10D a pentax ma dostatocne mnozstvo vynikajucich objektivov na ¨poloprofesionalnu¨ pracu. Ak by som sa fotenim zivil na profi urovni tak samozrejme siahnem minimalne po D700. A myslim ze lussy tuto potrebu nema. Takze preco nie Pentax??
No nemyslel som tým profesionálnu prácu, ale postupný rast požiadaviek na svoje výtvory, čo je normálne. Neriešil som financie. Ale v každom prípade - bola to len jedna úvaha, ktorá mohla zavážiť u lussy na miske váh pre NIKON, ale určite nie rozhodujúca. Pokojne sa môže rozhodnúť pre PENTAX. Nemám proti nemu nič, voľba ostáva vždy na lussy.
 
Strana 5 z 5
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()