Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Novinky Canon

Šimon Hochla
Šimon Hochla 2009-08-14 19:31:11+02
Neviem nakoľko sú tieto informácie pravdivé, ale vyzerajú veľmi zaujímavo! http://www.photonature.cz/novinky.html Canon EOS 60D 15Mpix (lepší DR, lepší ISO, eliminace banding při vyšším ISO) 3" display organic LED, 1150pix, o 25% vyšší rozlišení 19 bodový AF systém (všechny body křížové + pomocné) , zcela nový a unikátně přepracovaný AF systém 1080p@30fps full HD video 7.4FPS@14-bit mode nový procesor DiGIC V, 2x rychlejší než DiGICIV AE microadjustment; +/- 3 EV
 
bear
- moderator
2011-02-09 22:53:55+01
príspevok od: Strhak
pod inou krajinou sa dá prihlásiť. Mne chýba ale jedno telo navyše a momentálne aj tak neuvažujem nad druhým a keď aj budem kupovať staré predám.
A co z toho budem mat ked sa prhlasim pod inou krajinou? Ak budem nieco potrebovat, budem musiet ist do Viedne? Ja CPN nepotrebujem, pre mna je fotenie len konicek, ale je zvlastne, ze to je na hlavnej stranke www.canon.sk, ale ked si precitas TERMS & CONDITIONS, tak v bode 2.1 je uvedene:
CPS membership is available to individuals resident within the CPS Participating Countries (see ANNEX 1) over the age of 18 who own and register qualifying professional Canon Qualifying Equipment.

Slovensko tam uvedene nie je.
 
anton julény
2011-02-09 23:29:44+01
príspevok od: bear
A co z toho budem mat ked sa prhlasim pod inou krajinou? Ak budem nieco potrebovat, budem musiet ist do Viedne? Ja CPN nepotrebujem, pre mna je fotenie len konicek, ale je zvlastne, ze to je na hlavnej stranke www.canon.sk, ale ked si precitas TERMS & CONDITIONS, tak v bode 2.1 je uvedene:
CPS membership is available to individuals resident within the CPS Participating Countries (see ANNEX 1) over the age of 18 who own and register qualifying professional Canon Qualifying Equipment.

Slovensko tam uvedene nie je.
a aj keby si sa dostal do klubu, tak na Slovensku asi niet toho, čo by zabezpečil aspoň takúto službu (podmienky silver-membership by teoreticky splnilo niekoľko užívateľov tohto fóra)

# Silver - membership is available to photographers who register two qualifying bodies and three qualifying lenses. Repairs to CPS-serviced equipment will also be turned around in five working days.
 
bear
- moderator
2011-02-09 23:41:50+01
príspevok od: anton julény
a aj keby si sa dostal do klubu, tak na Slovensku asi niet toho, čo by zabezpečil aspoň takúto službu (podmienky silver-membership by teoreticky splnilo niekoľko užívateľov tohto fóra)

# Silver - membership is available to photographers who register two qualifying bodies and three qualifying lenses. Repairs to CPS-serviced equipment will also be turned around in five working days.
Ved to, zaregistrovat sa tam by boli vyhodene peniaze, lebo byt Ta bud poslali do prec, ze nesplnas podmienky, alebo by si si musel nosit/posielat techniku servisovat do inej krajiny.
 
RichPhoto
2014-09-16 16:07:28+02
7D Mark II http://www.dpreview.com/previews/canon-eos-7d-mark-ii alebo http://www.usa.canon.com/cusa/consumer/products/cameras/slr_cameras/eos_7d_mark_ii

Canon EOS 7D Mark II key specifications:

20MP Dual-Pixel AF CMOS Sensor
10 fps continuous shooting with autofocus
65 all cross-type autofocus sensor
150,000 RGB pixel metering sensor
Dual Digic 6 processors
Enhanced environmental sealing
Compact Flash (UDMA) and SD (UHS-I) slots
USB 3.0
Built-in GPS
Larger-capacity LP-E6N battery
Shutter speeds up to 1/8000th seconds
Shutter rated to 200,000 cycles (vs 150,000 on 7D)

Co vy na to?
 
RichPhoto
2014-09-16 16:08:29+02
Pre order 1799 usd
 
fotograficek
2014-09-16 18:00:51+02
cena na Slovensku 1600€ je celkom dosť na APS-C
 
fotograficek
2014-09-16 18:08:29+02
tak dokonca 1700€
 
Pospo
2014-09-16 19:18:59+02
Halooo redakcia, nechcelo by to clanocek? Vysla pred dvoma dnami asi najlepsia APS-C zdrkadlovka tu nic. Chcem flame war na jednom mieste. Dik.
 
fotograficek
2014-09-16 20:40:27+02
príspevok od: Pospo
Halooo redakcia, nechcelo by to clanocek? Vysla pred dvoma dnami asi najlepsia APS-C zdrkadlovka tu nic. Chcem flame war na jednom mieste. Dik.
to máš pravdu nejako ephoto zaspalo
 
misor
2014-09-16 22:09:21+02
http://www.canon.sk/For_Home/Product_Finder/Cameras/Digital_SLR/EOS_7d_mark_ii/index.html
 
rk.
2014-09-17 00:53:55+02
príspevok od: Pospo
Halooo redakcia, nechcelo by to clanocek? Vysla pred dvoma dnami asi najlepsia APS-C zdrkadlovka tu nic. Chcem flame war na jednom mieste. Dik.
Podla mna sa caka na ofic. tlacovu spravu prelozenu do slovenciny, aby sa mohol spustit klasicky flame o tom, ako moze niekto toto pisat (a nasledne aj citat) a ked tento flame prehrmi, tak az potom nastupuju na scenu temy:

"ved to oproti 7D Mk.I nic nove neprinasa"
"ved 1700€ za APS-C je cena pre mimozemstanov"
"ved to je APS-C, nikdy to nebude mat na fullframe"
"ved nikto nevyuzivate potencial 350D, tak naco je komu 7D Mk.II"
"ved to je digital, kajsmentke fotia na film"
"ved to nie je zlto-cierne"

chce to trpezlivost vazeni, kazdy flame ma svoj cas
 
Robert Simeg
2014-09-17 07:27:50+02
Tlacova sprava
http://www.prolaika.sk/canon-predstavuje-eos-7d-mkii-a-mnozstvo-dalsich-noviniek/
 
phototomas
2014-09-17 08:26:20+02
príspevok od: rk.
Podla mna sa caka na ofic. tlacovu spravu prelozenu do slovenciny, aby sa mohol spustit klasicky flame o tom, ako moze niekto toto pisat (a nasledne aj citat) a ked tento flame prehrmi, tak az potom nastupuju na scenu temy:

"ved to oproti 7D Mk.I nic nove neprinasa"
"ved 1700€ za APS-C je cena pre mimozemstanov"
"ved to je APS-C, nikdy to nebude mat na fullframe"
"ved nikto nevyuzivate potencial 350D, tak naco je komu 7D Mk.II"
"ved to je digital, kajsmentke fotia na film"
"ved to nie je zlto-cierne"

chce to trpezlivost vazeni, kazdy flame ma svoj cas
to zas bude ako keď mala prísť 6Dčka- všetco hejtovali na základe špecifikácii a teraz sa to rozbehne znova.
7D čakalo na svojho nástupcu dlhých 5 rokov, myslím že podľa špecifikácii sa dá očakávať že APS-H senzory v triede 1D už asi nebudú pokračovať. Preto dedukujem že to bude slušný nástupca starej dobrej 7Dčky
Som zvedavý na prvé hands on testy. Teším
BTW uvidíme čo na to nikon (D300MKII
 
jan21
2014-09-17 09:30:06+02
príspevok od: phototomas
to zas bude ako keď mala prísť 6Dčka- všetco hejtovali na základe špecifikácii a teraz sa to rozbehne znova.
7D čakalo na svojho nástupcu dlhých 5 rokov, myslím že podľa špecifikácii sa dá očakávať že APS-H senzory v triede 1D už asi nebudú pokračovať. Preto dedukujem že to bude slušný nástupca starej dobrej 7Dčky
Som zvedavý na prvé hands on testy. Teším
BTW uvidíme čo na to nikon (D300MKII
Ja sa teším tiež, má modernú konštrukciu a elektroniku v osvedčenom kovovom a utesnenom tele (ála 5D3), moderný univerzálany snimač (foto+video), vstupy a výstupy i ten blesk a gps je plus. AF super - ten je špička - ten pritiahne fokus!
To je je to APS-C je fakt, APS-H je mrtve, FF ma svoje rady a Canon skôr pôjde do stredoformátu D3 (kde potrasie Leicu , Hassel...) a vo videu do 4k.

A pre manželku do kabelky PowerShot G7 X, tiež pekný kúsok

A tak spievajme si, vianoce, vianoce prichádzajú
 
rk.
2014-09-17 09:34:24+02
príspevok od: phototomas
to zas bude ako keď mala prísť 6Dčka- všetco hejtovali na základe špecifikácii a teraz sa to rozbehne znova.
7D čakalo na svojho nástupcu dlhých 5 rokov, myslím že podľa špecifikácii sa dá očakávať že APS-H senzory v triede 1D už asi nebudú pokračovať. Preto dedukujem že to bude slušný nástupca starej dobrej 7Dčky
Som zvedavý na prvé hands on testy. Teším
BTW uvidíme čo na to nikon (D300MKII
Presne ... treba počkať na prvé testy, aj keď podľa mňa 7D Mk.II nevyzerá vôbec zle už podľa špecifikácií
 
Strana 9 z 9
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()