Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Canon EOS 450D vs. 40D

Martin643
2008-03-26 14:57:16+01
Nektori z vas uz pri precitani nadpisu mozno prevracaju ocami ked vidia opet napis EOS 450D. Bolo tu toho popisane uz dost. No aj napriek recenziam oboch fotaparatov stale neviem pre ktory sa rozhodnut. Aj sam by som si vedel jednoznacne povedat ze radsej 40D. No kedze mam mensie ruky tak velkost 40D-cka neberiem ako vyhodu. Navyse velmi podobna (ak nie totozna kvalita obrazu) ma nechava na vazkach. Na druhej strane, fotim necele 3 roky a prechod z E-500 na lepsie low-end zrkadlo sa moze zdat nezmysel (aj ked rozdiely v kvalite su vyrazne). Ocenim kazdu vasu radu, postreh ci skusensti. Vdaka.
 
bear
- moderator
2008-03-26 15:19:16+01
Vyhody 450D
- mensie rozmery a mensia hmotnost
- moznost infracerveneho dialkoveho ovladania
- rozumny konektor pre kablovu spust

Nevyhody 450D:
- menej pohodlne ovladanie

Vyhody 40D:
- krizove AF senzory (450D ma krizovy len stredny)
- rychlejsie seriove snimanie a AF
- lepsia customizacia my menu
- stavovy display
- vacsi a jasnejsi hladacik
- moznost pripojenia WFT-E3 (Wifi, Ethernet, GPS, USB-storage)

nevyhody 40D:
- vacsia hmotnost

Mne osobne je 450D trocha mala a 40D trocha velka.
 
Martin643
2008-03-26 15:24:46+01
jasne, vdaka. uz sme do toho trochu nacreli v poste. Vrta mi v hlave SD resp. SDHC karty vs. CF. V recenzii boli SDHC hodnotene kladne najme ich zivotnost. No ked si vezmem, ze ja pouzivam CF 1 GB ultra II a tam je rychlost 10 MB/s a pri najrychlejsej SDHC class 6 je to 6 MB/s tak sa mi to zda ako krok spet. Kedze mna sameho rychlost 10 MB/s pri foteni s 8 mpx dost obmedzuje.
 
bear
- moderator
2008-03-26 15:34:35+01
na 40D mas buffer na 17 RAW suborov, alebo cez 60 JPEG. Ja osobne aj na 350D a 40D pouzivam SD karty cez redukciu. Na SD karty mas bezne citacky v notebookoch. Tych 6MB/s je garantovna rychlost, realna je vacsia. Uz sa mi zopar krat stalo, ze som mal s CF kartami problem so skrivenym pinom v citacke kariet. Citacka kariet sa da lahko rozobrat a pin narovnat, ale nechcel by som rozoberat zrkadlovku, len koli blbemu konektoru.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2008-03-26 15:36:43+01
Ja pouzivam SDHC Ultra II v Nikone D80 absolutne bez problemov a to fotim vyhradne do RAW-u. Naviac je slot SD menej nachylny na poskodenie. U CF sa bezne stava, ze sa neopatrnou manipulaciou alebo spinou v karte (v servise menime CF sloty pomerne casto). SD karta sa naviac pouziva aj v kompaktoch (takto pouzivam tu istu kartu aj v Canone G9) a v roznych zariadeniach PDA ci MP3.
Ak budes fotit velmi casto v roznych situaciach, tak zvol 40D pre jej lepsiu ergonomiu a vydrz. Ak fotis hlavne pre seba, take bezne motivy, tak ti postacuje 450D a usetrene peniaze mozes investovat do lepsich objektivov, blesku, filtrov...
 
Martin643
2008-03-26 15:42:28+01
príspevok od: bear
na 40D mas buffer na 17 RAW suborov, alebo cez 60 JPEG. Ja osobne aj na 350D a 40D pouzivam SD karty cez redukciu. Na SD karty mas bezne citacky v notebookoch. Tych 6MB/s je garantovna rychlost, realna je vacsia. Uz sa mi zopar krat stalo, ze som mal s CF kartami problem so skrivenym pinom v citacke kariet. Citacka kariet sa da lahko rozobrat a pin narovnat, ale nechcel by som rozoberat zrkadlovku, len koli blbemu konektoru.
haluz, to normalne predavaju este aj redukciu z CF na SD karty? Kolko asi stoji?
Takze nebude to az taka nevyhoda tie SD. Ja mam taku skusenost, ze mi fotak asi tri krat padol (z mensej vysky) a odniesla si to CF karta (softvarovo nici fotku ktoru si vyberie).
 
Martin643
2008-03-26 15:49:23+01
mam este starucky kompakt Kodak na SD a ked som sa pokusal strcit tam SDHC tak mi ju fotak nechcel zobrat. Preto neviem aka je ta kompatibilita SD - SDHC medzi sebou. Ci uplne spolupracuju alebo sa chovaju ako odlisne karty. Ja mam skusenost ze nie, ale to mozno tym ze ten slot v kodaku ma cca 4 roky.
Fotim prevazne portrety exterier/atelier (coskoro) a obcas prirodu len tak. Tazko povedat ci stale, intenzivne. Kedy je moznst... Keby zoberiem 40D-cko tak zatial len s tamronom 17-50 a ostatne neskor ak 450D mozem to kupit naraz ako hovoris. Preto premyslam ako su na tom oba fotaky, ked vylucime porovnavanie ergononie, ovladania (aj ked aj to treba) a rozmerov po obrazvej stranke.
 
bear
- moderator
2008-03-26 16:06:03+01
Redukciu som kupil asi za 600 SK (SDHC -> CF), mam este aj redukciu SD>CF ktoru rad predam povedzme za 300 SK:-)
SD karty mozes pouzit v zariadeniach co vedia SDHC, ale s SDHC kartou v starsich pristrojoch co SDHC nepoznaju nepochodis.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2008-03-26 16:06:07+01
SDHC ma ine formatovanie a nefunguje na pristrojoch, ktore nedokazu prcovat s FAT32. Vacsina novych pristrojov SDHC podporuje. U niektorych starsich je mozne pouzivat SDHC po nahrati noveho firmveru. Obava sa, ze toho Kodaku sa to netyka.

Ak vsetko pri porovnani vylucis, tak vlastne neporovnavas. :-)
Dnes je to hlavne o objektivoch. Ak budes mat dobre objektivy nafotis dobre aj s EOS 350D, ak budes mat obycajny obj., nepomoze ti ani EOS 1Ds Mark III.
Pri porovnatelnom snimaci a kvalite spracovania ja beriem do uvahy hlavne ergonomiu. S fotoapartom chcem fotit a nie sa na nom hrat hru, hladaj kde mam tuto funkciu.
 
Martin643
2008-03-26 16:31:16+01
Takze SDHC v praxi neberies ako pomalu? (taktiez otazka pre bear-a ). Na trhu je aspon co ja viem spominana class 6 neviem ci je nieco vyssie.
Ja by som aj tak SDHC vyuzival vecsinou na fotak, takze ma moc netrapi ci to pojde aj do ineho, max. tak do notebooku.
Nuz ja viem co treba vylucit :) a o to mi slo, ked vylucim co som vylucil :) ci nieco odlysne zostane (obrazova kvalita). Je to jasne vec objektivov to si uvedomujem a ci uz pri takom alebo onakom tele budem volit tie iste.
40D - je este super to ze sa da kupit za 31 000 + cash back velmi lakavy. Snad by som tu vecsiu vahu a rozmery ´strpel´. Bo objednat fotak za 31 tisic a nebude dobre drzat v ruke, nechcel by som. Naj si ho pred kupou chytit, co nemam zatial moznost.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2008-03-26 17:03:55+01
Napr. Sandisk Extreme III ma rychlost 20 MB/s. Ultra II ma 10 MB/s.
 
Martin643
2008-03-26 17:22:05+01
príspevok od: Karol Srnec
Napr. Sandisk Extreme III ma rychlost 20 MB/s. Ultra II ma 10 MB/s.
mam v tom hokej. Ja som kupil kingston 8 GB class 6 (rychlost ze vraj 6MB/s) a teraz pozeram ze napr. Sandisk Extreme III clas 6 (rychlost 20 MB/s)
To znamena kazda znacka ma pod class 6 inu rychlost... ja som kupil kingston class 6 takze total bieda. No ked si to tak zhrnem Kupit aspon 4 GB SD Sandisk extreme III + redukciu (koli 40D na CF-ka) ma to vide ako keby si kupim CF sandisk extreme 4GB III. Heh ale som zamutil vodu :) PS: ak sa nemylim 40D-cko ma slot len pre CF?
 
bear
- moderator
2008-03-26 17:43:27+01
40D ma dost velky bufffer, takze je takmer jedno aku rychlu kartu mas. Redukcia rychlost karty spomali. Class6 myslim definuje, ze rychlost musi byt minimalne 6MB/s (moze byt aj viac). Na zrkadlovkach nemusis cakat kym sa obrazok zapise na kartu, aby si mohol spravit dalsi obrazok, alebo si prezriet obrazok co si odfotil. Na 350D som obcas narazil na plny buffer (tam bol buffer len 5 RAW), ale na 40D to aspon u mna problem nebude. Ak by som niekedy potreboval viac ako 3 sekundy sekvencneho snimania v plnej rychlosti, zmeram poriadne expoziciu a pojdem na jpeg.
 
Martin643
2008-03-26 21:58:00+01
príspevok od: bear
40D ma dost velky bufffer, takze je takmer jedno aku rychlu kartu mas. Redukcia rychlost karty spomali. Class6 myslim definuje, ze rychlost musi byt minimalne 6MB/s (moze byt aj viac). Na zrkadlovkach nemusis cakat kym sa obrazok zapise na kartu, aby si mohol spravit dalsi obrazok, alebo si prezriet obrazok co si odfotil. Na 350D som obcas narazil na plny buffer (tam bol buffer len 5 RAW), ale na 40D to aspon u mna problem nebude. Ak by som niekedy potreboval viac ako 3 sekundy sekvencneho snimania v plnej rychlosti, zmeram poriadne expoziciu a pojdem na jpeg.
Hej. No keby 40D redukciu asi nebudem kupovat ked to teda este spomaluje. Tak predavam SDHC kartu :))) snad. Ja mam take skusenosti, neviem sice aky je buffer na E-500 ale ja mavam ten problem ze ak ked ma karta rychlost 10MB/s a mam povedzme rozlisenie 8 mpx k tomu zapnutu redukciu sumu tak vidim, ze ta rychlost je na houby a to ani nehovorim o sekvencnom. Ale aj pri prezerani obrazkov nafotenych v plnom rozliseni je dost pomale na tej CF ultra II. Jaj su to haluze, ale tak naberam poznatky v selicom.
 
Martin643
2008-03-26 22:02:11+01
takze aby sme neodbacali moc od temy 450D velmi gut fotak pre zaciatocnikov, priapadne tych co sa fotografii venuju vo volnom case a chcu mat kvalitu. 40D vsestranny fotoaparat poskytujuci to iste a este viac, co je viditelne v ovladani, teda egonomii a celkoveho spracovania a vaznejsieho pouzivania v svete fotografie.
Uz sa treba len zaradit k akym uzivatelom budem patrit alebo patrim :))) takto asi vidim a bol by som velmi rad keby sa do diskusie zapojili viac ako dvaja ludia :)
 
gumy
2008-03-27 17:33:15+01
tak, ak mas dostatok financii a nebude ta kupa 40 obmedzovat v kupe dobrych objektivov, myslim, ze by som nic neriesil .. 400 by si aj tak po par rokoch vymenil ... mozno ale uz za 5d ale aj tej uz potom bude nejaky upgrade ...
tak si to zober ako sa venujes fotografii a rozhodni sa :-P prajem vyborny vyber
 
Martin643
2008-03-27 19:36:58+01
dik za nazor. Mal si na mysli asi 450 nie 400D... no som viac nakloneny k 40D (po cash backu uz za 26 tisic) s tym ze kupim k nemu tamron 17-50 a ked dosetrim tak zase canon 60 f2,8 macro a ex. blesk a to by bolo zatial vsetko mozno casom tele. heh pokym su neni vazne vydavky ako rodina a tak... tak preco nie investovat do foto :)))
 
gumy
2008-03-27 19:53:02+01
panacku ... uz radsej nepozeram ani na tie ceny .. no mna aspon tesi, ze som mal tamron z usa .. a telo cez megafoto .. takze .. aspon tam som usetril .. stale to vyjde cca rovnako ... ale je to o triedu vyssie .. tak 450 myslim nie je zase tak velky skok od 400ky .. takze to je podobne .. to, ze ma livewiev .. to je .. skor pre ludi zvyknutych na kompakty .. mne to nechyba.. stavovy display by sa sikol viac ako lw (pre mna) moj nazor .. nekamenovat :D
 
Martin643
2008-03-27 19:58:44+01
príspevok od: gumy
panacku ... uz radsej nepozeram ani na tie ceny .. no mna aspon tesi, ze som mal tamron z usa .. a telo cez megafoto .. takze .. aspon tam som usetril .. stale to vyjde cca rovnako ... ale je to o triedu vyssie .. tak 450 myslim nie je zase tak velky skok od 400ky .. takze to je podobne .. to, ze ma livewiev .. to je .. skor pre ludi zvyknutych na kompakty .. mne to nechyba.. stavovy display by sa sikol viac ako lw (pre mna) moj nazor .. nekamenovat :D
aj mna trapi a na druhej strane aj tesi ze to ide tak dole tie ceny, bo tazko teraz predam za dobru cenu E-500 ale zase velmi slusne kupim 40D.
No super je ze 40D ma lw aj stavovy :)
Ja len dufam, ze zase nebudem musiet menit ine telo za dva - tri roky pri 40D asi tak lahko nebude treba, hlavne treba dobru optiku tu som na zaciatok vybral fajn (taku co vyuzijem).
 
gumy
2008-03-27 20:06:25+01
no si myslim, ze ked si kupis 40D, tak ti to vystaci dostatocne, ked nebudes fotit o nekolko rokov nevem jake veci ... neskutocne :)
 
Strana 1 z 5
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()