Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Pomoc s výberom kinofilmového fotoaparátu

*****5*****
2020-08-06 11:17:02+02
Ahojte, kupujem si svoj prvý analógový foťák a rozhodujem sa medzi troma staršími modelmi:

Praktica BCA electronic

Praktica MTL5

Fujica ST605

Každý z foťákov bol už použitý, no sú uvádzané ako vo veľmi dobrom stave. Do techniky týchto foťákov sa až tak nerozumiem, a ak by mi niekto vedel poradiť, ktorý z modelov je najlepší (t.j. najmenej sa kazí, najlepšie funkcie) a najviac sa oplatí kúpiť, bola by som veľmi rada.
 
mirosz
2020-08-06 13:13:26+02
príspevok od: *****5*****
Ahojte, kupujem si svoj prvý analógový foťák a rozhodujem sa medzi troma staršími modelmi:

Praktica BCA electronic

Praktica MTL5

Fujica ST605

Každý z foťákov bol už použitý, no sú uvádzané ako vo veľmi dobrom stave. Do techniky týchto foťákov sa až tak nerozumiem, a ak by mi niekto vedel poradiť, ktorý z modelov je najlepší (t.j. najmenej sa kazí, najlepšie funkcie) a najviac sa oplatí kúpiť, bola by som veľmi rada.
Ja by som isiel do Prakticy a ak Prakticu tak MTL5 / MTL50 atd, tie BCA maju zbytocnu elektroniku.
Tieto Prakticy MTL3, MTL5, MTL5b, MTL 50 su dost rozsirene aj u nas, aj relativne lacne a da s k tomu najst kopec M42 objektivov za tiez celkom rozumny peniaz. Fujica je tiez M42, oproti Praktice ma najrychlejsi cas 1/700s, praktica ma 1/1000s co sa moze hodit pri svetelnych objektivoch a foteni na slnku
 
mirosz
2020-08-06 13:36:53+02
príspevok od: mirosz
Ja by som isiel do Prakticy a ak Prakticu tak MTL5 / MTL50 atd, tie BCA maju zbytocnu elektroniku.
Tieto Prakticy MTL3, MTL5, MTL5b, MTL 50 su dost rozsirene aj u nas, aj relativne lacne a da s k tomu najst kopec M42 objektivov za tiez celkom rozumny peniaz. Fujica je tiez M42, oproti Praktice ma najrychlejsi cas 1/700s, praktica ma 1/1000s co sa moze hodit pri svetelnych objektivoch a foteni na slnku
Ale vidim ze ucet zakladatela temy uz ani neexistuje, takze asi sa moze cele vlakno zmazat...
 
*****5*****
2020-08-06 18:35:22+02
príspevok od: mirosz
Ja by som isiel do Prakticy a ak Prakticu tak MTL5 / MTL50 atd, tie BCA maju zbytocnu elektroniku.
Tieto Prakticy MTL3, MTL5, MTL5b, MTL 50 su dost rozsirene aj u nas, aj relativne lacne a da s k tomu najst kopec M42 objektivov za tiez celkom rozumny peniaz. Fujica je tiez M42, oproti Praktice ma najrychlejsi cas 1/700s, praktica ma 1/1000s co sa moze hodit pri svetelnych objektivoch a foteni na slnku
Super, vďaka. A čo hovoríte na cenové porovnanie 80€ za prakticu (po servise) a 55€ za fujicu (bez servisu) obidve vrátane objektívov?
 
*****5*****
2020-08-06 18:37:04+02
príspevok od: mirosz
Ale vidim ze ucet zakladatela temy uz ani neexistuje, takze asi sa moze cele vlakno zmazat...
Existuje, ale nebol ešte potvrdený
 
mirosz
2020-08-07 09:49:14+02
príspevok od: *****5*****
Super, vďaka. A čo hovoríte na cenové porovnanie 80€ za prakticu (po servise) a 55€ za fujicu (bez servisu) obidve vrátane objektívov?
Zalezi od rozpoctu, urcite je lepsie mat fotak po servise, vyskusany s filmom idealne...este lepsie aj objektiv ak je skontrolovany. S Fujicou nemam skusenosti, sam mam prakticu MTL50 a spokojnost.
V cenach sa ale uz bohuzial neorientujem az tak. Tych 80 eur, ak je po servise a aj s objektivom, tak to sa mi zda dobra cena. Ja som kupil prakticu bez objektivu za 19eur a funguje v pohode...len uz je to par rokov.
 
vojkovsky
2020-08-07 13:04:32+02
príspevok od: *****5*****
Super, vďaka. A čo hovoríte na cenové porovnanie 80€ za prakticu (po servise) a 55€ za fujicu (bez servisu) obidve vrátane objektívov?
Tak cena dosť záleží aj od tých objektívov. Keď nevieme, aké to sú, ako sa máme relevantne vyjadriť?
 
belco
2020-08-07 13:11:22+02
Radšej fotak po servise ako ist do neistoty. Je pravdepodobne, ze ti moze sluzit Fujica bez problemov. Ked porovnam Fuji vs. Praktica MTL50, tak v prospech Praktici hovori najkratši čas 1/1000, X-sync čas pre blesk je 1/125, zatial co Fujica má najkratší 1/700 a x-sync 1/60 s.
Zaroven, v pripade poruchy bude mozno problem vyservisovat tu Fujicu, zatial čo na Prakticu to stale nie je problem.

V prospech Fujici je kompaktnejsie telo, vacsi a svetlejši hladačik a zaroven aj dostupnejsie baterie.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()