Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Nakupovanie v USA

Spellbound
2009-11-06 13:43:34+01
Zdravím. Vela ludí mi spomínalo ze v USA sa oplatá nakupovať a fotoaparáty sa tam dajú zohnať "za babku". Kedze moj brat ide pracovne do USA, rozmyslal som ze by mi mohol doviest Nikon D90 po ktorej uz daku dobu tuzim, tak som trocha snoril po internete, ale na moje pocudovanie sa mi americke ceny nezdali vôbec mensie ako tie nase. Neviem ci je teda chyba vo mne, nemam v tomto totiž moc prehlad, alebo sa ceny nejak vplyvom finančnej krizy vyrovnali, ale mozno hladam na nespravnom mieste. Neviete mi teda poradit nejakú sieť obchodov alebo nieco podobne v USA kde sa naozaj oplatí kupovať fototechniku ? Problem totiz je ze je tam pracovne a ma velmi malo casu na to aby niekam zbehol, takze by som si chcel nieco vyhliadnut dopredu. Dakujem. (inak je to konkretne Tucson, arizona)
 
winky
2009-11-06 13:51:37+01
bhphotovideo.com je uplne super, akurat kamenny obchod je v new yourku takze ti to nepomoze. Asi by si mal najlepsie vygooglit pre arizonu.
 
2009-11-06 13:53:26+01
bhphoto ma predsa aj inet shop a zasiela nie?
 
winky
2009-11-06 13:56:05+01
príspevok od:
bhphoto ma predsa aj inet shop a zasiela nie?
ano zasiela ale platis vpodstate cestou ako ebay, cize platis kreditkou a tovar je poslany na adresu na ktoru je kreditka evidovana... Najlepsie je ked mas znameho v statoch kto tam je dajme tomu dva mesiace , legalne, ma ucet a adresu, vtedy to nieje problem pride mu to na adresu a on ti to jedneho pekneho dna prinesie k nam...
 
Spellbound
2009-11-06 13:56:54+01
hej akurat som si ho pozeral. Tiez rozmyslam ze ci by sa to nedalo vyriesit zasielkou, len sa bojim aby nenastali dake komplikacie ze to zaplati a bude to meskat alebo co, lebo on je tak len 2 tyzdne ci kolko.
 
2009-11-06 14:00:41+01
aby som tu nebol za mudreho, ja som na bhphoto nekupoval ale nerozumiem. bhphoto je bhphoto a nema nic spolocne s ebay. ak zasielaju tovar na adresu kde je evidovana kreditka - je to vobec mozne? predajca vidi moju adresu z kreditky? prohramujem aj kartove systemy ale o tomto neviem. Ale ak by to aj bola pravda tak asi neni problem ked som 2 mesiace v usa poziadat niekoho domaceho aby mi to objednal a zaplatit mu to cash...
 
winky
2009-11-06 14:19:08+01
príspevok od:
aby som tu nebol za mudreho, ja som na bhphoto nekupoval ale nerozumiem. bhphoto je bhphoto a nema nic spolocne s ebay. ak zasielaju tovar na adresu kde je evidovana kreditka - je to vobec mozne? predajca vidi moju adresu z kreditky? prohramujem aj kartove systemy ale o tomto neviem. Ale ak by to aj bola pravda tak asi neni problem ked som 2 mesiace v usa poziadat niekoho domaceho aby mi to objednal a zaplatit mu to cash...
ide o to ze jasne ze bh nieje ako ebay ale system funguje tak ze aby si boli oni stopercentne isti ze tvoja kreditka je doverihodna a peniaze im naozaj pridu tak maju third party firmu ako napr paypal cez ktoru to zaplatisa a ona vlastne overi tvoju kreditku a az potom prebehne platba, je to preto ze pri takychto velkych firmach alebo eshopoch je denne nespocetne vela objednavok a aby oni mali kontrolu nad tym co odchadza a co prichadza maju na to formu ktora to vlastne riesi... vid pr paypal...
 
winky
2009-11-06 14:24:09+01
príspevok od: Spellbound
hej akurat som si ho pozeral. Tiez rozmyslam ze ci by sa to nedalo vyriesit zasielkou, len sa bojim aby nenastali dake komplikacie ze to zaplati a bude to meskat alebo co, lebo on je tak len 2 tyzdne ci kolko.
uz sa to tu na ephoto vela krat preberalo, nieje moc vhodne kupovat zo zahranicia pr z usa a dat si to poslat sem lebo budes platit clo ale co je horsie budes platit za to dan, a nakoniec ta to moze aj vyjst drahsie ako ked to kupis tu a navyse budes mat na to iba rocnu zaruku. kdesi bolo spominane ze ak cena za tovar neprevysi 140 eur tak neplatis.... no ono existuje vela veci ako to obist, da sa aby ti to poslali ako gift-dar a dajme tomu to vybrali z original balenia, ale velke firmy ako bh to riesit nebudu a navyse je to proti zakonne v usa, jedine ze by si to bral z nejakeho maleho shopu a dohodol sa priamo s managerom predaja, dalej ale nikde nemas zarucene ze nasi colnici to neotvoria a nevymyslia si ze treba zaplatit vsetky poplatky, lenze ty sa urcite nepojdes s nimi hadat pretoze ich pravomoci na slovensku su neobmedzene vpodstate, tak bacha na to... ja sa tiez chystam objednat blesk mozno dva z usa ale mal by som sa zmestit do nejakeho limitu plus bude to risk a ked dostanem predvolanie ze mam zaplatit clo a stale ho zapltim tak sa mi to oplti lebo nebude to vela takze je to tazke no
 
PeterB
2009-11-06 15:27:41+01
Nic v zlom, ale su to blbosti. Poslu ti to kam len chces. Kvoli tomu sa da dopisat pri objednavani aj shipping adresa (adresa dorucenia) ak je ina s tou fakturacnou. Maximalne, co sa moze stat je overenie majitela karty - treba faxom/mailom poslat obciansky, pas alebo napriklad vypis z uctu (osobna skusenost bhphoto).
 
SHoDaN
2009-11-06 18:58:29+01
Jj... Nic nie je nemozne... Poslu ti to aj na juzny pol, ak treba. A pokial ide niekto do USA a chce tam nakupovat problem nevidim (posledne som takto riesil Tokinu 11-16). Kupene cez net, dovezene v kufri. A ziadny problem, ziadne clo.
 
staleusmiaty
2009-11-06 19:09:20+01
Pridám len jeden môj malý postreh. Ja som mal teraz známeho pracovne v USA, tiež som to chcel využiť, že niečo kúpim... eshopy v USA však nedoručujú na hotely, čiže ten známy by tam musel mať ´normálnu´ adresu.
 
Blackman
2009-11-06 19:19:48+01
Posledne skusenosti ze ceny sa tak vyrovnali ze bracho prisiel pred tyzdnom po roku zo statov a neoplatilo sa odtial ani sklo priniest (vyslo to cca o 30E lacnejsie)...
 
marek sk,lm
2009-11-06 20:27:42+01
no kedze sa neviznam,nebudem mudrovat ako je to ters s amerikou -ale tot moja realna skusenost.
kupoval som (sice pred 6 rokmi)pentax MZ6 a u nas stal cca 30000 (ak sa dal vobec kupit)a v malajzii som ho kupil aj s batery pakom za 17000.pisal kamos ,ze chce sigmu sklo ,myslim ,ze to bolo 24-125-u nas vtedy cca30 tak som mu ho doniesol za 16.dali mi na obe veci aj nejaky +- celosvetovy zarucak,nastastie som ho nemusel pouzit:-)
rusku M42 16/2,8 som tam na cinskom trhu kupil za 14 novu ,a mali aj na pentax, canon....aj jazdenky za suuuper ceny.
a co tak napriklad arabske emiraty aj tam kupovali chalani fotaky a boli za super ceny.cca30 percent menej ako u nas.no co ,nemaju danovy sistem!!!to bolo tak 2 roky spat.ako je to teras ,vam eventualne na poziadanie viem zistit...CELE to tam vraj islo desne do ´PEČKA´.
 
bAger
2009-11-09 18:52:01+01
pocul uz niekto o tomto: http://www.directelectronics.page.tl/Digital-Cameras.htm ???? nie je to sice z USA ale z UK... ale tie ceny sa mi zdaju ako dajaky odrb.... ak niekto o tom pocul, prosim napiste
 
PeterB
2009-11-09 21:44:23+01
Podobné firmy tu už boli x- krát riešené, sú to podvodníci.
 
bAger
2009-11-09 22:31:35+01
tak diki a sorry... ja lentak.. mi to vyhodilo v slovenskych inzeratoch tak som sa chcel spytat..... hovada odrbovacke :D
 
SHoDaN
2009-11-09 22:32:03+01
príspevok od: Blackman
Posledne skusenosti ze ceny sa tak vyrovnali ze bracho prisiel pred tyzdnom po roku zo statov a neoplatilo sa odtial ani sklo priniest (vyslo to cca o 30E lacnejsie)...
Mňa tá Tokina vyšla na cca 400 éčiek, čo je celkom rozdiel oproti našim cenám.
 
Blackman
2009-11-10 09:40:20+01
príspevok od: SHoDaN
Mňa tá Tokina vyšla na cca 400 éčiek, čo je celkom rozdiel oproti našim cenám.
Je aj relativne rozdiel kedy si kupoval, teraz je to fakt dost vyrovnane. Ak mas ale tip, tak hod link na spolahlivy a cheap eshop. Ja budem len rad :)
 
Yano75
2009-11-10 10:49:14+01
zdravim, chcem sa spytat, ci mate niekto skusenosti s tymto portalom, diky...
http://www.camerabox.co.uk/
 
SHoDaN
2009-11-10 12:04:31+01
príspevok od: Blackman
Je aj relativne rozdiel kedy si kupoval, teraz je to fakt dost vyrovnane. Ak mas ale tip, tak hod link na spolahlivy a cheap eshop. Ja budem len rad :)
Kupovaná tu:
http://www.adorama.com/TN1116EOS.html 600,-USD čo je asi 410,-€
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()