Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

EOS 40d vs 50d

juraj
2009-12-13 04:39:25+01
chcel by som kupit na vianoce eos 50d (£700)ale nasiel som v jednom obchode pouzity 40d za £450 so 6 mesacnou zarukou.to je dost velky rozdiel za ktory by sa dal kupit nejaky objektiv.na nete som sa dozvedel ze az taky rozdiel medzi 50d a 40d nie je.tak teraz vaham.skuste mi poradit.a este na co si treba davat pozor ked kupujete secondhand.dakujem
 
Jozef Krajčo
externý redaktor
- moderator
2009-12-13 08:22:27+01
Tazko zistis kolko ma najazdene uzavierka. Kazdy jeden co predava fotoaparat ti povie ze bol ako zalozne telo a ze sa snim malo fotilo :)
Ked ides do bazaroveho kusu je fajn ze dostanes 6mesiacov zaruku. Ked odide po 6mesiacoch uzavierka vymena ta vyde cca 200€ a uz sa blizis k cene 50d.
Osobne som podobnu neprijemnu skusenost mal. Preto radsej investujem do noveho s 2roky zarukou.

Samozrejme nemusi sa stat nic a mas fotoaparat a aj sklo dokopy za cenu 50d :)

Na fotaku popozeraj:
- snimac (prach..)
- baterka kolko vydrzi (tak to neviemm ako zistis.. mozno ta necha predajca spravit 400snimkov :)))
- nejake znamky spadnutia (oskretie), zvycajne vsak predajca dba na obal, cize ti ho krasne vylesti a nebude na nom ani zrniecko prachu :)
- sprav snim niekolko snimkov, rozne skla (to po kupe), skratka poriadne ho prever.. opytaj sa predajcu ci ti neda par dni na bezdovodne vratenie
 
dodo_bb
2009-12-13 08:59:37+01
Koľko má foťák nacvakané sa dá zistiť z exifu snímku v niektorých programoch, dokonca aj ZONER to vie (cvakni si záber). Snímač by som žiadal pred kúpou vyčistiť a na baterky sa v takýchto prípadoch nevzťahuje záruka. S ostatným súhlas a pokiaľ je to obchod, tak je bežné, že sa dá dohodnúť na skúšobnom týždni. To dokonca poskytuje na ojazdeniny aj taká Prolaika... Riziko je dnes aj vyjsť na ulicu, rozhodnúť sa musíš Ty :-)))
 
Ultra TXF
2009-12-13 09:10:54+01
Kvalitatívny rozdiel na výstupe nie je,ale uvedom si,že 50D má viac MPx,čiže máš možnosť väčšieho orezu,okrem toho je tam krásny displej,čo tiež nie je na zahodenie a je nový :) 200-250 euro zase nie je existečný rozdiel a kvôli tomu
riskovať sa asi neoplatí.Si prfedstav,že sa ti po polroku pokazí.
Nad nazárom by som rozmýšľal pri podstatne vyšších rozdiel v cene.
 
jake
2009-12-13 09:39:13+01
doporucujem 50D, ma vyssie ISO, mozes fotit kde 40D uz proste nie je pouzitelna, vyssie MPX - t.j. orez, ale taktiez je aj lepsia vysledna ostrost snimku, tento parameter totiz priamo umerne zavisi aj od poctu MPx, lepsie prekreslenie detailov a navyse ho po nejakom roku pouzivania netah prlis moc do teplych farieb a problemov s vyvazenik bielej, to je klasicky problem vacsiny starsich 40D. Rozdie je aj bufri.
Jedna z mala nevyhod je, ze 50D vyzaduje kvalitnu optiku, to e na to dost haklive inac osobne vidim samu vyhodu, osobne by som pri vybere nevahal
 
PeterSA11
2009-12-13 10:06:10+01
Ja by som to spravil tak, ze by som kúpil 50D a pozival ho hoci aj so setákom kým si nenasetrím na lebsí objketív. Mysli tak, ze ak to myslís s fotením vázne, chces ho vyuzívat este dlho a nový foták ti má sancu vydrzat podtatne dlhsie nez pouzívany (aj vdaka záruke samozrejme). Minimálne tie dva roky by si nebol v strese ze sa ti daco pokazí.
 
kralik_j
2009-12-13 10:12:06+01
ja tiez doporucujem 50D, 40D ako sa tu dost casto spominalo ma problem(okrem inych veci) s uzavierkou a hlasilo chalanom errory. Ten display je paradny a to by ta neskor pri vzhliadnuti na 50D skrelo.Skus este posondovat a zvazit uzivatelske skusenosti oboch a tak sa rozhodni.
p. Strhak je vlastnikom 50d a neviem o nejakych staznostiach na tento fotak, no treba si to este overit i u inych ..
 
kralik_j
2009-12-13 10:14:14+01
a este predsa len ked sa rozhodnes pre 40D, ako dodo pisal, odfot si na nom jednu foto, zober zo sebou a v softe kukni realny pocet uzavierok (soft.:opanda, photome,..)
 
peterXC
2009-12-13 11:07:50+01
mam 40D, jediny program, ktorym sa mi zatial podarilo zistit pocet cyklov zavierky bol 40DShutterCount.exe s fotakom na USB ´online´,
A ak sa mas rozhodnut medzi 40D pouzitou a 50D novou, tiez doprucujem ist do 50D, okrem uz spominanych rozdielov (ISO, Mpix, displej)aj napr. koli mikrokalibraci objektivov (casom ocenis), no a ak su financie na tesno, zobral by som na uvod lacne 50mm F1.8, alebo setak 18-55mm IS , s tym na cas velmi dobre vystacis, a cela vybava sa kupuje vlastne cely zivot:)
 
zezo
2009-12-13 11:15:31+01
no je to na rozmyslenie. Ja mam 40d, je pravda, ze display nestoji za vela a realitu zobrazenia si mozes akurat tak domyslat. Ak chces fotit vela, mas moznosti si kupit raz aj Lkove skla, tak chod do 50d. Ja osobne uz upgrade na 50d robit nechcem pretoze mi to nepride hodne investicie. To skor 5dII .... Inak som z 40d spokojny a nato ´moje´ fotenie je viac nez dostacujuce!!!
 
Mick
2009-12-13 11:45:11+01
Ja mám 400D a chcel by som si tiež kúpiť niečo lepšie a neviem sa rozhodnúť medzi 50D alebo 7D na tieto financie by už boli, ale veľmi ma láka (doslova pre mňa je nočná mora) aj 5dII...ale to by trebalo ešte aspoň rok šetriť...kto mi poradí ako sa rozhodnúť?
 
pe3k
2009-12-13 11:49:34+01
a co tak pozriet nejake vlakna tuna a kupit pouzite 50D-cko :)) ste v zaruke na slovensku a v cesku je kopa ludi co to predava.. mam jedneho znameho z brna co to rpedava po 2-och tyzdnoch :)) take v podstate novy stroj s vyraznou zlavou.... sice plati ze telo je lepsie mat nove a skor bazarovy objektiv.. ja som mal vsetko mozne nove, bazarove a musim zaklopat nemal som este s nicim problem... BTW bazar nemyslim kamenny obchod ale internetove inzercie... pohladaj si nieco
 
Mick
2009-12-13 11:49:44+01
Čo je to kvalitná optika na 50D? Sú podľa teba EF objektívy vhodné pre 50D?
 
pe3k
2009-12-13 12:00:02+01
príspevok od: Mick
Čo je to kvalitná optika na 50D? Sú podľa teba EF objektívy vhodné pre 50D?
ja som pouzival na 40D 50D len FF objektivy:))
 
Cako
ocenenie redakciou 2009-12-13 12:07:24+01
príspevok od: Mick
Čo je to kvalitná optika na 50D? Sú podľa teba EF objektívy vhodné pre 50D?
ja si myslim ze su,vsak preco by nemali..je to APS-C tak jasne ze tam pojde EF EF-S
 
Mick
2009-12-13 12:14:15+01
príspevok od: pe3k
ja som pouzival na 40D 50D len FF objektivy:))
no veď práve kupovať EF-S objektívy a po čase spraviť prechod na full frame sa mi zdá nezmysel...ja tiež uprednostňujem FFobjektívy preto ma zaujíma či sú aj vhodné na 50D či TK fotiek nebude trpieť ...časom určite prejdem na full frame
 
Mick
2009-12-13 12:27:37+01
príspevok od: Cako
ja si myslim ze su,vsak preco by nemali..je to APS-C tak jasne ze tam pojde EF EF-S
to viem ...ale mňa zaujíma TK fotiek ...trebars príklad EF-S 17-55/2,8 IS USM proti EF 24-70/2,8 L USM...lebo teraz kúpiť tento pomerne drahý EF-S objektív a trebars o dva roky prejisť na full frame.... ,tak rozmýšlam radšej teraz niečo doložiť a kúpiť kvalitný EF objektív...a práve o to mi ide či budu aj fotky z APS-C snímačom s kvalitným EF kvalitné?
 
Cako
ocenenie redakciou 2009-12-13 12:34:51+01
príspevok od: Mick
to viem ...ale mňa zaujíma TK fotiek ...trebars príklad EF-S 17-55/2,8 IS USM proti EF 24-70/2,8 L USM...lebo teraz kúpiť tento pomerne drahý EF-S objektív a trebars o dva roky prejisť na full frame.... ,tak rozmýšlam radšej teraz niečo doložiť a kúpiť kvalitný EF objektív...a práve o to mi ide či budu aj fotky z APS-C snímačom s kvalitným EF kvalitné?
tak to neviem veru,v rukach som take veci nedrzal a neporovnaval :) ale musim sa pochvalit,mal som 1Ds v ruke :D
Ale myslim si,ako laik,ze urcite kvalita bude o dost vacsia,predsa len su drahsie,tak aj muziky bude viac.O tom nech ti radsej povedia iny...lebo este ma tu vysmeju ze mam kompakt a ze sa prd do toho rozumiem :D
Zapojil som sa do debaty lebo tiez ma to zaujima,do buducnosti takisto planujem bud 40 alebo 50D
 
lochnes
2009-12-13 12:45:33+01
Mám z môjho okolia skúsenosti s takýmto rozhodovaním,

Ako tu už bolo zmienené je softvér na zistenie koľko má 40D ´najazdené´
Zober notebook keď ho pôjdeš kúpiť s programom a vieš čo a ako...
Poviem ti že 15mpx nenakŕmiš hociakým seťákom a podobne na čo ti ostanú peniaze,
S mojej skúsenosti viem že dig. technika hoodne napreduje preto investuj do dobrých skiel ktoré meniť nebudeš, a telo zmeníš ak ťa to chytilo ešte veľa krát ;) kamarát má 40D - so super sklami - nádhera...
Toť môj názor..
 
conan7
2009-12-13 13:13:28+01
príspevok od: Mick
to viem ...ale mňa zaujíma TK fotiek ...trebars príklad EF-S 17-55/2,8 IS USM proti EF 24-70/2,8 L USM...lebo teraz kúpiť tento pomerne drahý EF-S objektív a trebars o dva roky prejisť na full frame.... ,tak rozmýšlam radšej teraz niečo doložiť a kúpiť kvalitný EF objektív...a práve o to mi ide či budu aj fotky z APS-C snímačom s kvalitným EF kvalitné?
tak podla mna 17-55 je špička čo sa týka ef-s, ale to sa musíš sám rozhodnúť či ti nebude chýbať široký koniec, predsa tých 24mm už na APS-C je 38mm a to sa už širokým nazvať nedá. Keď ti nechýba tak jednoznačne 24-70 aj kvôli použitelnosti v budúcnosti a aj napr. kvôli stavbe tela. 17-55 (vzhľadom na trošku predraženú cenu) je náchylný hlavne na prach - nasáva. Cenovo skoro to isté, ale 17-55 sa častejšie ukazuje v inzerátoch, hlavne kvôli prechodu na FF za dobré ceny. Ale hovorím pri kúpe z druhej ruky treba dávať pozor a kontrolovať ako je objektív ´zasraný´. Hoci na druhej strane na kvalitu snímky to vôbec nemusí mať vplyv!!!! ale to je zase o tvojich preferenciách....
 
Strana 1 z 5
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()