Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Dostala som Nicon D5000, prosim poradte! ;-)

lindao
2009-12-25 12:21:05+01
doteraz som fotila digitalom Sony DSC t-70, rozhodla som sa vyskusat zrkadlovku, chcela som Canon eos500 (kamaratka ma 400), no momentalne nemali, tak mi manzel po porade v predajni dal pod stromcek D5000+AF-S 18-55mm, vraj ideal pre uplneho zaciatocnika, ktory este zrkadlovku ani nedrzal v ruke.. poradili mu dobre? je fotak kvalitny? potrebujem k tomu este pridavny blesk, alebo radsej svetelny objektiv? - ak ano, ktory presne? aka karta je postacujuca? moje fotenie budu hlavne deti, ich portrety, akcie v interieri, prechadzky v exterieri.. pri obycajnom digitali sony ma nervovali nekvalitne snimky vecer, sedive cez den :-P co to znamena, ze tato zrkadlovka nema motorcek? je to pre mna ako zaciatocnika zavazne? viem, mozno vam pripadam ako z ineho sveta, ale zrkadlovka je pre mna este velke nezname, rychlo sa ale ucim.. dakujem za akekolvek info ;-)
 
2009-12-25 12:32:03+01
píše sa nikon:)
 
inkubbus
2009-12-25 12:36:42+01
ako pises, chyba tam ostriaci motorcek. to znamena, ze musis vyberat iba objektivy, ktore ho maju, alebo si budes zaostrovat rucne. ako prve by som riesil skor svetelny objektiv ako blesk. treba sa najprv naucit troska fotit pri prirodzenom svetle a az potom experimentovat s bleskom. ak sa pytas na objektiv, tak skvele vysledky dava pevna 50ka. ci uz je to u canonu alebo nikonu. co sa tyka pamatovej karty, je to cisto na tebe. ale pod 2 GB nema vyznam ist. predpokladam, ze budes fotit prevazne do JPG formatu, takze aj kapacita 2 GB by mala byt dostacujuca. dnes uz to nie su nejake velke polozky.

inak skoda ze ste nepockali na ten canon. a to z jedneho praktickeho dovodu. ked ma kamoska canon, mohli ste si poziciavat prislusenstvo :)

prajem vela dobrych snimkov.
 
2009-12-25 12:39:11+01
a čo znamená že nemá telo motorček že ti nepôjde ostrenie na obj. automatické len ručne :)na obj. Bez motorčeka :)
 
Wert18
2009-12-25 12:40:26+01
ano je pravda, že tento model nema motorcek. To znamena, že si musis kupovat objektivy s motorcekom, ak sa nemýlim tak su to tie objektívy co maju oznacenie AF-S (dolezite je to ´S´) :-) ... myslim, že na zaciatok nepotrebujes kupovat novy objektív a ak chces fotit v interiery, tak asi ten blesk by bol dobrý, napr. uplne by stacil tento blesk: Nikon SB-600DX
 
KESKOSENI
2009-12-25 12:40:38+01
www.fotoroman.cz
 
kuslak
2009-12-25 12:46:15+01
príspevok od:
a čo znamená že nemá telo motorček že ti nepôjde ostrenie na obj. automatické len ručne :)na obj. Bez motorčeka :)
Prelúskať sa cez tvoj koment, aby mu človek pochopil, dá zabrať.
 
2009-12-25 12:46:31+01
si ma predbehol ale lepšie :)
 
2009-12-25 12:51:36+01
príspevok od: kuslak
Prelúskať sa cez tvoj koment, aby mu človek pochopil, dá zabrať.
sorry teraz som sa zobudil :) preto som písal že inkubbus to napísal super :)
 
Palso
2009-12-25 12:53:42+01
Ahojte, ja som zasa dostal 500D :) Teda, ja som uz som stary cap, povodne to dostala sestra na fotenie do skoly, ale nejavi o to velky zaujem a nakoniec to bolo aj pre tu cenu uznane ako rodinny darcek, takze som vlastne jediny, kto to za ten den pouzival :)

Tak ked uz tu mame taku temu, co na ten fotak hovorite? Bol som ho vyberat, taktiez som rozmyslal nad D5000 alebo 500D, nakoniec som zvolil Canon aj po konzultacii s mojim profesorom, asi najvacsim odbornikom na optiku na Slovensku. Je tu nieco, na co si treba vyslovene davat pozor? Do akeho ISO je to pouzitelne? Co nanho hovorite? Nenasiel som tu poriandu recenziu, preto sa pytam :)

Vdaka.
 
Wert18
2009-12-25 13:03:31+01
myslim, že pri týchto low-end modeloch je jedno ci Canon alebo Nikon. Fotak sa skor vybera podla objektívov, ktore chces pouzivat. Co sa tyka kvality optiky, tak Nikon je na tom lepsie, ale za to aj o dost drazší. Canon je na tom zas lepšie s elektronikou.
Moj nazor je taky, ze Canon 500D je super fotak pre zaciatocnika ;-)
 
FilipMino
2009-12-25 13:05:38+01
ako rodinný darček je to drahšia záležitosť, zároveň keď o fotenie v rodine nemá nikto záujem?!.......k aparatu, síce som ho mal v ruke len raz, môžem povedať(napísať), že je to vcelku dobrý aparát, ale pre neskúseného amatéra je to horšie ako nejaký kompakt popr. ultrazoom, 15mpx je dosť na APS-C entry level, full HD video v zrkadle ja veľmi neuznávam...
 
Palso
2009-12-25 13:14:52+01
Sestra foti do skoly, povodne to mala mat tam, pochyti ju to asi az ked bude mat znova nejake cvicenie.

A co sa tyka mna, amater ako amater, podla toho ako sa to vezme. Nikdy som nefotil inak ako kompaktom na Silvestra a podobne, na druhej strane studujem filmovu produkciu, takze techniku, fungovanie, podmienky, vlastnosti svetla a tieto veci mam teoreticky a ciastocne aj prakticky v kamerach zvladnute, cize dufam, ze budem mat o nieco lahsie zaciatky.
 
Ferdo
2009-12-25 13:22:55+01
mna by skor zaujimalo, ake argumenty pre Canon ti dal ten profesor :)
 
Palso
2009-12-25 13:28:33+01
Ze za celu karieru fotil s niekolkymi desiatkami fotakov, u analagov boli jednoznacne lepsie Nikony, ale ze u Canonu mu v tejto cenovej hladine vychadza lepsie Canon, aj vdaka tomu, ze je novsi, aj vdaka tomu ze maju prepracovanejsie CMOS a nieco o dostupnosti.

Neviem, ja mu verim, je to jeden z najuznavanejsich kameramanov u nas a v Cesku, trikovy kameraman a fotograf, uci kameru a fotku na niekolkych skolach, ma za sebou prace v zahranici, vo filmovych studiach a laboratoriach, atd. A aj keby to bola len jeho osobna preferencia, nemyslim si, ze by v tom bol az nejaky extra velky rozdiel a fakt nechcem zacinat nejaku bezpredmetnu Nikon - Canon hadku, ktorych je tu evidentne dost, ked si tak citam forum.
 
Horak Martin
2009-12-25 13:49:53+01
Ahoj, ja som majiteľom toho Nikona D 5000 už viac ako pol roka, a zatiaľ som našiel iba zopár maličkosti ktoré mi nesedia. Ale inak v pohode. A teda ešte som jeden z tých čo trafili zrovna zlú ´várku´ pri ktorých výrobca udáva nejakú vadu vypínača. Zistíš to podľa výrobného čísla, ktoré zadáš sem http://nikoneurope-cz.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/44571/c/241/r_id/127676
 
Ferdo
2009-12-25 13:56:34+01
samozrejme, len tak ma to zaujimalo.. v roznych cenovych hladinach su rozne fotoaparaty tie naj, niekde je to Canon, niekde Nikon, niekde Sony.. atd. :) Vseobecne sa to povedat neda, kazdy ma nieco co je dobre a naopak
 
Wombat
2009-12-25 14:14:46+01
príspevok od: Horak Martin
Ahoj, ja som majiteľom toho Nikona D 5000 už viac ako pol roka, a zatiaľ som našiel iba zopár maličkosti ktoré mi nesedia. Ale inak v pohode. A teda ešte som jeden z tých čo trafili zrovna zlú ´várku´ pri ktorých výrobca udáva nejakú vadu vypínača. Zistíš to podľa výrobného čísla, ktoré zadáš sem http://nikoneurope-cz.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/44571/c/241/r_id/127676
Ahoj,tiez som kupoval D5000 pred polrokom a nastastie som nenatrafil na ten vadny vypinac. Ake malickosti mas na mysli?
 
Horak Martin
2009-12-25 14:45:40+01
príspevok od: Wombat
Ahoj,tiez som kupoval D5000 pred polrokom a nastastie som nenatrafil na ten vadny vypinac. Ake malickosti mas na mysli?
Napríklad, som nedávno zistil, že keď fotím na M (plný manuál) tak pri iso nižšom ako 1600 mi dokonca ani vôbec nezaostrí a ani len necvaknem spúšťou (aj keď mám ostrenie na manuále) až keď nastavím iso 1600 a viac, tak mi zapne pomocné svetlo, zaostrí a odfotí...
 
Horak Martin
2009-12-25 14:46:44+01
príspevok od: Horak Martin
Napríklad, som nedávno zistil, že keď fotím na M (plný manuál) tak pri iso nižšom ako 1600 mi dokonca ani vôbec nezaostrí a ani len necvaknem spúšťou (aj keď mám ostrenie na manuále) až keď nastavím iso 1600 a viac, tak mi zapne pomocné svetlo, zaostrí a odfotí...
Zabudol som dodať, že sa to deje iba pri veľmi zlých svetelných podmienkach až skoro pri tme.
 
Strana 1 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()