Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Predajcovia na Ebay

BraveCrow
2010-01-11 16:50:31+01
Ahojte Možno rozbúrim vodu u zarytých nákupcov na Slovensku, ale nevadí:-) Zaujímalo by ma ak niekto kupuje cez Ebay, tak u akých predajcov (foto)? Ide hľavne o spoľhlivosť a kvalitu výrobkov (funkčnosť) Prosím neukameňujte ma :-DD
 
markato1
2010-01-11 17:06:25+01
Skus na fore trosku pohladat..
 
Wizik
2010-01-11 17:29:41+01
Bolo to tu rozoberané už miliónkrát. Ale že mám dobrú náladu, tak v skratke - pozeraj po takých ponukách, kde predajca má už toho veľa predaného a má dobrý feedback (99% a viac najlepšie). A pokiaľ má značku top-rated seller, niet sa veľmi čoho báť, jedine že by ti s tým pošta niečo urobila. Snáď som pomohol dostatočne.
 
BraveCrow
2010-01-11 17:39:02+01
No, prečítané toho tu má dosť, len som chcel niečo konkrétnejšie.
Ja nakupujem cez ebay dlhšie len ma zaujímali vaše postrehy na predajcov ebayu.
Viem ako to pracuje Wizik, som chcel vaše nákupy a od koho, ja osobne nakupujem od dvoch čo sa zameriavajú na fototechniku, a nemám zmysel ich meniť ked ich mám relatívne overených. Skôr to som chcel od vas.
 
spacebar
2010-01-11 18:37:40+01
Myslim si ze nieje moc co radit. tych predajcov je tam mozno 5 (s tymi najnizsimi cenami=oplati sa u nich kupovat) a ty maju praktickyt vsetci rovnaky feedback takze si vyberaj len a len podla vlastnych simpatii..
 
W-ShikAre
2010-01-11 18:53:47+01
sorry ,ze ti zabrdam do temi ,ale ked napr nakupujem cez anglicky ebay ,mal by som platit len ciastku vyrobku plus postovne nie ? clo alebo navyse slovenske dph nie ,jedine ze by tovar prisiel mimo eu alebo sa mylim ? diky za ozrejmenie :))
 
martinko6135
2010-01-11 18:59:37+01
mohli by ste sem niekto hodit aj mena tych predajcov?
 
BraveCrow
2010-01-11 19:04:14+01
príspevok od: W-ShikAre
sorry ,ze ti zabrdam do temi ,ale ked napr nakupujem cez anglicky ebay ,mal by som platit len ciastku vyrobku plus postovne nie ? clo alebo navyse slovenske dph nie ,jedine ze by tovar prisiel mimo eu alebo sa mylim ? diky za ozrejmenie :))
Asi tak nejako ako píšeš. Z UK by to malo ísť priamo k tebe a bez zbytočných poplatkov. Zatiaľ som za tovar z UK poplatky neplatil, tož EU :-D
 
BraveCrow
2010-01-11 19:06:14+01
príspevok od: martinko6135
mohli by ste sem niekto hodit aj mena tych predajcov?
link-delight-na, tonyzhang888, hkbns-us ....
 
pablob26
2010-01-11 19:22:33+01
Drahu fototechniku nakupujem len v obchodoch ale ebay pouzivam na male veci k foteniu(dialkove,karty, filtre atd)a to si vyberam podla ceny a feedbacku. Co sa tyka poplatkov tak sa da tomu aj vyhnut ak sa dohodnete s predajcom,ze to posiela ako dar. Samozrejme pisem o krajinach mimo EU.
 
BraveCrow
2010-01-11 19:37:32+01
príspevok od: pablob26
Drahu fototechniku nakupujem len v obchodoch ale ebay pouzivam na male veci k foteniu(dialkove,karty, filtre atd)a to si vyberam podla ceny a feedbacku. Co sa tyka poplatkov tak sa da tomu aj vyhnut ak sa dohodnete s predajcom,ze to posiela ako dar. Samozrejme pisem o krajinach mimo EU.
Pravda, drahšie veci ako sú samotné telá a objektívi radšej kupovať u nás v kameňákoch :-)
 
TTL
2010-01-11 19:56:11+01
Takto... Vacsina predajcov v HK je bud v skutocnosti ten warehouse, alebo beru z toho isteho warehousu, takze to mas jedno od koho nakupis.

Vacsina predajcov v UK berie z toho isteho warehousu v HK alebo ti posielaju veci rovno z toho isteho v HK, takze to mas jedno od koho nakupis.

Vacsina predajcov v PL berie z toho isteho... No opakujem sa.

Vacsina predajcov v DE je prilis draha, takze od nich kupovat nebudes.

Ked kupujes z HK, pozri si cenu a sposob dorucenia, najlepsi su TNT, ti ti to aj zadarmo preclia ked treba.
 
Seto
2010-01-11 20:37:28+01
to ze to niekto oznaci ako DAR ti uz vobec nepomoze, pomoze ti uz iba stastie aku budu mat na colnici naladu a ci nahodou nepustia balik dalej bez kontroly
 
Bindo
2010-01-11 20:44:10+01
príspevok od: pablob26
Drahu fototechniku nakupujem len v obchodoch ale ebay pouzivam na male veci k foteniu(dialkove,karty, filtre atd)a to si vyberam podla ceny a feedbacku. Co sa tyka poplatkov tak sa da tomu aj vyhnut ak sa dohodnete s predajcom,ze to posiela ako dar. Samozrejme pisem o krajinach mimo EU.
ja som pocul verziu, ze ked ide ako dar nesmie byt poisteny, resp. ked ide poisteny na daku sumu tak z tej sumy platis clo a dan. ale neviem co je na tom pravdy... to mi iba bolo povedane na nejakom fore...
 
Seto
2010-01-11 21:07:54+01
príspevok od: Bindo
ja som pocul verziu, ze ked ide ako dar nesmie byt poisteny, resp. ked ide poisteny na daku sumu tak z tej sumy platis clo a dan. ale neviem co je na tom pravdy... to mi iba bolo povedane na nejakom fore...
to uz ho rovno otvoria, musis vydokladovat celkove naklady a z toho sa vypocita. ak je to naozaj dar a dokazes to tak mozno vtedy neplatis ale to neviem, nemam skusenosti.
 
BraveCrow
2010-01-11 21:11:17+01
A koľko krát sa vám stalo, že ste mali telefonát a cestu na colnú správu?
Klop-klop zatiaľ som tam ešte nemusel ísť a dúfam, že tam ani nepôjdem :-D
 
anton julény
2010-01-11 22:19:15+01
v súboji s colnou správou vediem 18:4. všetky veci doteraz riešila kuriérska služba, poslali formulár, ten sa vytlačil, podpísal, oskenoval, poslal mailom a pri prevzatí tovaru sa platil colný dlh a prípadne daň z pridanej hodnoty. bolo to skoro bez zdržania.
 
kenny438
2010-01-11 22:31:25+01
no mna by zaujimalo ako je to s clom ked je odosielatel z anglicka ale v profile ma ze tovar je na sklade v HK. ci sa bude platit alebo nebude.
 
2010-01-11 22:54:34+01
príspevok od: kenny438
no mna by zaujimalo ako je to s clom ked je odosielatel z anglicka ale v profile ma ze tovar je na sklade v HK. ci sa bude platit alebo nebude.
v tomto pripade mozes pocitat s clom i dph, no ci sa skutocne bude platit, to nevie ani ten colnik, co ti na to bachne peciatku, kedze nevie, aku bude mat naladu :o))
 
BraveCrow
2010-01-11 23:00:07+01
príspevok od: kenny438
no mna by zaujimalo ako je to s clom ked je odosielatel z anglicka ale v profile ma ze tovar je na sklade v HK. ci sa bude platit alebo nebude.
Drobnosti co pošlu v obalke je pohoda, peciatku da ale nic neplatis, teda zatial som neplatil. Cena do 22 eur by mala byt bez poplatkov, ale to colnik moze zožrat alebo nie :-) Niečo vacsie by ich skor mohlo zaujimat, ale zas take velke veci som neobjednaval. Skuste taki sa vyjadrit co objednali nieco vacsie ako krabica od topanok :-)
 
Strana 1 z 8
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()