poradte aky objektiv na eos 7 chcel by som nieco 18-250 do 1000€
alebo 70-25O a aky je medzi takymi objektivmi rozdiel pri foteniteraz mam canon efs 18-135 setovy..
Na 7D musia ísť len veľmi dobré sklá,ktoré niečo stoja.
Neviem či si v balíku alebo nie,neviem čo chceš fotiť a neviem,či vôbec vieš niečo o fotení.
Ak by sme to tu vedeli,tak by sme ti lepšie vedeli poradiť.
Ak ho už máš to telo,tak buď ho predaj a kúp niečo menej báročné na kvalitnú optiku alebo kupuj len kvalitnú optiku.A to bude drahé :)
v skratke: neexistuje a nikdy ani existovat nebude objektiv, ktory by pri rozumnej svetelnosti (napr. 2.8) a vahe a cene pokryl vsetky bezne ohniska (napr. 18-200). Zalezi od toho co chces fotit. Ak prevazne vzdialenejsie objekty, kup tele (70-200), ak blizsie, tak nejaky kvalitny zakladak (cca 17-50). Stanov si vlastne preferencie a podla toho sa rozhodni. Ak budes mat jasno v tychto poziadavkach, potom sa mozes pytat na skusenosti s konkretnymi modelmi v pozadovanom rozsahu.
18-200 a 70-200 su tak rozdielne objektivy, ze az... skoda reci...
Mozno by stalo za zvazenie najprv vymenit zakladny objektiv za Canon 15-85mm IS USM -cca 700€, ktory je navrhnuty na 18Mpx čip u 7d a za 500€ kupit canon 70-300mm IS USM, prip. za 600€ 70-200mm L.
a dobrý je aj tento:
http://www.fotolab.sk/produkt-3/detail-1344/lensbaby-composer-canon-ef
môžeš s ním robiť zaujímavé efekty a je to asi to najlepšie na 7D
Bojím sa že jeho nástupca...:))))...vitaj...kam si dal fotografie..???
je to už dlhšie ale...nejak ma to tu prestalo baviť (aj keď dnes som sa skutočne pobavil:D)....ani som nemal chuť mať to tu vystavené ani tu zabíjať čas....uvidím či dakedy dačo ešte hodím, ale ani som toho veľa nového nepofotil a ak tak si to nechám hlavne pre seba a hotovo :)
par ludi ti tu dobre poradilo. tak si to v klude prejdi, ked uz si lenivy studovat clanky, kde to mas dopodrobna popisane, ake ohnisko, kedy a preco a ako je to s kvalitou... Pozorne, ale naozaj pozorne si precitaj tento clanok, cely az do konca:
http://www.fotografovani.cz/art/tech_vybirame_jak/rom_lenses5.html
Ten clovek si dal dost prace, tak ju vyuzi, mas to tam jak na tanieri, vsetko co potrebujes vediet.
ale nie sak najprv si nieco precitaj o objektivoch a uvedom si co chces fotit .. ci sport ci prirodu ci ludi a podla toho si kup objektiv ... a na canon 7D by sa patrilo canon nejaky s oznacenim L .. neobanujes
AKY objektiv pre EOS 7
http://www.dpreview.com/news/0703/07030805sigma200500mm.asp
Neviem či si v balíku alebo nie,neviem čo chceš fotiť a neviem,či vôbec vieš niečo o fotení.
Ak by sme to tu vedeli,tak by sme ti lepšie vedeli poradiť.
Ak ho už máš to telo,tak buď ho predaj a kúp niečo menej báročné na kvalitnú optiku alebo kupuj len kvalitnú optiku.A to bude drahé :)
preto sa to tu pytam
preto sa to tu pytam
18-200 a 70-200 su tak rozdielne objektivy, ze az... skoda reci...
http://www.fotolab.sk/produkt-3/detail-1344/lensbaby-composer-canon-ef
môžeš s ním robiť zaujímavé efekty a je to asi to najlepšie na 7D
http://www.dpreview.com/news/0703/07030805sigma200500mm.asp
ryxlo som sa zorientoval vo fotografickej brandži
http://www.fotografovani.cz/art/tech_vybirame_jak/rom_lenses5.html
Ten clovek si dal dost prace, tak ju vyuzi, mas to tam jak na tanieri, vsetko co potrebujes vediet.
zaregistrujte sa a presvedčte o mnohých z výhod byť členom
- moj profil
- albumy
- pošta
- pridávanie fotografií
- komentáre
- záložky
- notifikácie
- diskusie
- hodnotenie
Zaregistrujte sa