Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Sigma 70-200 mm F2.8 II EX APO DG MACRO HSM

spidercek
spidercek 2010-06-06 20:46:49+02
Zdravim vsetkych ktory by mi vedeli poradit. Vcera po narocnom dni som isiel vycistit trosku optiku a stala sa mi nasledujuca vec. Zobral som sigmu do ruky a rozhodol ze si na nu posvietim 5W ledkovou baterkou. Doteraz som pozival normalne osvetlenie na cistenie. Ked som zasvietil tak som skoro odpadol. Niekde vo vnutry asi prveho optickeho clenu sa mi zobrazilo mnozstov mikroskopickych bublin ci bodiek ktore pri normalnom svetle, alebo slnku aj priamom nie su vobec vidiet. Neviete niekdo prosim poradit co to moze byt? Skoro vsetky skla mam od Sigmy a nie je to ani na jednom takto viditelne. Dakujem za kazdu radu a nazor.
 
upir13
- moderator
2010-06-16 15:17:43+02
príspevok od: javelin
Nič z toho čo píšeš nie je pravda.....alebo mám nejaký iný ...:)
mal som ten tamron tyzden pozicany... nasledne na to som si kupil Lko... a je to ako rozdiel v rychlosti skoda 120 vs porshe.. skus si to dat na servo a ist fotit auto preteky alebo biky ked idu priamo na teba...prvu fotku budes mat ostre, ostatne asi tazko
 
kenny438
2010-06-16 15:28:16+02
a co hovorite na sigmu 50-150/2,8? chcel som toho tamrona, teda zatial som aj prenho rozhodnuty ale pojdem si porovnat vystup z tejto sigmy a pak sa rozhodnem. je mensia lahsia a podla testov na photozone.de je este aj ostrejsia ako jej vacsi brrat 70-200/2,8
 
javelin
2010-06-16 15:38:12+02
príspevok od: upir13
mal som ten tamron tyzden pozicany... nasledne na to som si kupil Lko... a je to ako rozdiel v rychlosti skoda 120 vs porshe.. skus si to dat na servo a ist fotit auto preteky alebo biky ked idu priamo na teba...prvu fotku budes mat ostre, ostatne asi tazko
Mám ho rok a pol , odpad minimálny....
Bude to pravdepodobne tým , že buď to asi viem fotiť (prax cca od tretej triedy ZDŠ, čomu zodpoveda asi 30 rokov) , ale tomu sám neverím...:)))
Alebo tým že u mňa ostré/neostré vyhodnocuje NIKON , a akosi problém nemá...:))))
V žiadnom prípade sa nechcem hádať ani naťahovať malichernosťami ako Nikon/Canon....
Nie som už dávno fotograf čarostrelec - kropič , skôr vyčkávač Snájper a môžem bez výčitiek svedomia samolúbo prehlásiť že s týmto objektívom fotím v podstate všetko (pristávajúcich parašutistov, letiace lietadlá, ludí chodiacich po stríít, šport , aj v hale) a normálne je to ostré a niekomu sa to dokonca aj páči...:))))
 
Marcel Rebro
2010-06-16 15:43:45+02
Aj ty si moja krvna skupina. Skromny a nalezite na to pysny. Aj preto nosim TShirta s tvojim menom na hrudnom kosi ...
 
javelin
2010-06-16 17:14:38+02
príspevok od: Marcel Rebro
Aj ty si moja krvna skupina. Skromny a nalezite na to pysny. Aj preto nosim TShirta s tvojim menom na hrudnom kosi ...
Ách , Javelin....tak ten som tiež nemal....Teraz by som už aj mohol , ale zasa nemôžem...:)))
No ,ale vsugeroval som si že z toho MarSa mi ten MarS (tuším 175) a neskôr Sejbrrr 170 frčal rovnako dobre von ako hocikomu z Javelina....a na rezerve som nikdy neodvisol , ako niekto dva krát za deň s Javelinom....Xí,xí,xí , smejem sa hlasno...:))))
Na záver pragmaticky dodávam že Javelin vo svete konkurenciu nemá a už vôbec nie v podobe MarSu...Amen...
 
Marcel Rebro
2010-06-16 17:21:36+02
Smejes sa hlasno, ale informacie mas nepresne. Tie dve zavady po sebe som mal na francuzkom Atome. Prvu na mojom a druhu na Milanovom S. - poprosil ma aby som vyskusal ci mu konik rovno lieta - kym mi Jean Pierre balil moju rezervu. Tak som mu dal zarobit a supol som tam este jednu ...
 
beholder
2010-06-16 18:13:19+02
...zdá sa, že kedysi športoví reportéri nemohli bez absentujúceho (HSM,USM,AF-S a neviem ešte akého ultra zvukového bazmeka) urobiť fotku žiadneho skvelého okamihu.........................a ejhľa.....mohli:D

...zvládanie športovej fotografie nie je iba o bracketingoch a sekvenčnom snímaní.....ono tá prax je zrejme aj v niečom inom...

...chyba nebude asi vo vašom prijímači:))
 
beholder
2010-06-16 18:16:00+02
...samozrejme som mal na mysli aj kontinuálne ostrenie:)...
 
NemesiS
2010-06-16 18:36:30+02
tak vieš...ja to beriem z pohľadu človeka ktorý nemá 30 ročné skúsenosti s fotografovaním..preto mi je HSM ostrenie veľmi vhodné.
 
beholder
2010-06-16 20:39:14+02
príspevok od: NemesiS
tak vieš...ja to beriem z pohľadu človeka ktorý nemá 30 ročné skúsenosti s fotografovaním..preto mi je HSM ostrenie veľmi vhodné.
..ja to chápem....teraz chce vedieť človek fotiť hneď:)

 
NemesiS
2010-06-16 21:35:01+02
ani nemám ten pocit..som si vedomý že som amatér a preto si hľadám techniku ktorá mi pomôže čo najviac zvládať situácie.
 
javelin
2010-06-16 21:40:49+02
príspevok od: Marcel Rebro
Smejes sa hlasno, ale informacie mas nepresne. Tie dve zavady po sebe som mal na francuzkom Atome. Prvu na mojom a druhu na Milanovom S. - poprosil ma aby som vyskusal ci mu konik rovno lieta - kym mi Jean Pierre balil moju rezervu. Tak som mu dal zarobit a supol som tam este jednu ...
Parašrot Frans som tiež nevyskúšal...:((( ale strašne sa mi páčil....vraj neboli zlé......
 
javelin
2010-06-16 21:46:49+02
príspevok od: NemesiS
tak vieš...ja to beriem z pohľadu človeka ktorý nemá 30 ročné skúsenosti s fotografovaním..preto mi je HSM ostrenie veľmi vhodné.
Nakoniec...veď preto bolo vyvinuté...:)))
Všimol som si ns MS 2010 , ktoré prebiehajú , že chlapci majú fotoaparáty na statívoch za bránkami a odpalujú dialkovo z bezpečnej vzdialenosti....pravdepodobne cez PC na kolenách a hneď to letí do agentúr na spracovanie.....je to tak správne...technika je na to aby prácu uľahčovala....
 
NemesiS
2010-06-16 21:59:12+02
súhlasím :)
 
conan7
2010-06-16 22:57:53+02
a potom ked je strela z ostrého uhlu vedla, len tak lietajú odpalovače, blesky a telá...
vtedy cítim bolesť :)
 
maRmaRko
2010-06-17 08:25:29+02
Presne. Ja tiež hovorím, že Je to vec priorít. A treba to vedieť..
NemesiS ale ty sa tu snažíš každého presvedčiť, že proste sigma je BEST a Tamron je odpad.
Ja som zvolil Tamrona z dôvodu vyššej kvality výstupu, pretože šport nejako extra nefotím a ani ma extra neláka. Preto mne vyhovuje Tamron. A čo sa kolegyňa pýtala, či s tým môže fotiť deti. Tak jej vrelo môžem povedať že áno, a že to stihne. :)
 
brki
2010-06-17 08:28:59+02
Uf, vystrašil si ma, fotím na Sigmu 70-200/2,8, som s ňou max. spokojný, bublinky som si zatiaľ nevšimol, večer si na ňu posvietim baterkou
 
NemesiS
2010-06-17 08:36:52+02
ja som nepovedal že tamron je odpad, ale že je na tom z hľadiska ostrenia horšie.
ja som zvolil sigmu kôli rýchlosti.

ono najlepšie bude ak si to vyskúša ak mám možnosť samozrejme.
 
NemesiS
2010-06-17 16:06:42+02
tak a máme to tu.
dnes bolo krásne, tak som sa vybral na 3 hodiny do centra KE fotiť s novou sigmou.
musím povedať hneď na začiatok, že som veľmi príjemne prekvapený.ostrenie je ukrutne rýchle, presné, žiadny FF/BF.

jeduné vec ohľadom ktorej chcem napísať je kresba. nie je vôbec taká mäkká, ako sa tu všade točí, ani pri pozeraní fotiek v mierke 1:1 nie je patrná mäkkosť resp. je veľmi slabá. počítači vlasov si prídu na svoje.

úprimne, mäkkosti kresby som sa bál, no keď som si dnešné fotky pozrel v PC, nie je o čom sa baviť..

zasielam vám aj link v ktorom je zopár fotiek v plnom rozlíšení aby si každý urobil o tom svoj názor.
pozrite si kresbu, nepotrebujem komenty typu zlá TK či máš tam prepaly. dávam to demonštratívne na ukážku, čo tento objektív dokáže na plne otvorenej diere.

http://nemesis.ra.feralhosting.com/ephoto/
 
szabo.martin
2010-06-17 16:38:43+02
... neviem, neviem... mne sa tie fotky nezdaju nejak ostre. pridu mi take klasicke. nic extra. ziaden WOW pocit. teraz nevravim o kompozicii atd.. ale prave o tej ostrosti, kresbe.
mohol by som vediet, aku mas verziu ? s HMS ci bez ?

M.
 
Strana 3 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()