Hore
Fórum » Nikon fórum
 

Skvelý servis Nikon!

Plyšiak
2013-02-19 09:26:17+01
Takže, možno sa to niekomu bude zdať divné, nezmyselné, paranoidné, neviem čo všetko... no servis Nikon mi už lezie krkom. Pred cca 3-rokmi som tam poslal 16-85, objektív prišiel rozbitý, dobre to je už passe. Druhýkrát som riešil Nikon 105mm micro VR, objektív sa po týždni fotenia doslova rozpadol, našiel som pár ľudí ktorím sa to stalo tiež no servis povedal že som to spravil ja. Tiež je to už za nami. No a teraz pre istotu riešim skvelú vec - prach v objektíve. Nieje to nič zvyčajné, no jedná sa o Nikon 70-200 f2.8G VR II, kde by sa ten prach vo veľkom množstve objavovať nemal. No po priloženej fotografii uvidíte v akom stave je. Tak a k veci: presne pred 30 dňami som objektív dal na reklamáciu, tam mi povedali že sa jedná o kovové lupy - klasická chyba starších modelov tohto skla. Včera, to je po 29 dňoch mi prišiel objektív naspäť aj spolu so zoznamom vykonaných prác - iba to vyčistili, nič iné neriešili. Objektív som prebral v 100% stave, opäť som dal inzerát na predaj. No večer som si všimol znova nastupujúci bordel pod predným členom, objektív som potom preskúmal lepšie a všimol som si že tie čistené sklá sú úpackané. Ďalej som našiel niečo mastné na okrajoch tela objektívu a predná šošovka bola taká mastná že sa to nedalo vyčistiť. Pomaly som si myslel že technik tam asi nechal svoje geňo. No a ako bonus, prach už bol teraz v kompletne celom tubuse, nie len medzi prvými členmi.

Takže dnes som to bol znova dať reklamovať, dúfam že si Nikon dá zas tých 29 dní času a možno mi to pošle. Ako som spomínal objektív som chcel predať, no tým že cena za 100% kus je cca 1800€ bola predajná cena tohto tak 1300-400€ max., za čo sa aj ospravedlňujem tím čo pozerali inzerát. Chcem sa spýtať, mali ste aj vy takéto problémy, či to len ja mám na to šťastie? Ešte podotýkam, tí čo ma osobne poznajú tak vedia že o techniku sa starám a pravidelne absolvuje čistenie, tak to aby moja 24-70 bola v stave horúceho kusu z výroby a 70-200 ktorá má 6 mesiacov je v stave 7-8 ročného kusu je dosť divné. Prikladám fotografie aby ste si pozreli v akom stave som ho posielal a v akom stave mi prišiel (stav v akom mi prišiel zo servisu je totožný so stavom toho objektívu cca po týždni od kúpy, možno sa vám to bude zdať smiešne - reklamovať kvôli 1 kúsku prachu, no akeďže tam znova je, tak je dosť pravdepodobné že tam bude mať po 6 mesiacoch aj pár tuctov bratov tak ako prvýkrát).
 
slavmiro
2013-02-19 09:56:29+01
Nikon Servis AT/CZ/HU/PL/??
 
Paulie
2013-02-19 10:00:45+01
Napíš srdečný pozdrav do krajiny vychádzajúceho slnka a prilož aj fotky objektívu.
 
saman
2013-02-19 10:02:51+01
Vela ludi tu pise ze su nespokojny so servisom v Prahe. Preto skuste servis v Rakusku (Wien) a mozno mate po probleme....
Mojou hlupostou som si raz poskriabal matnicu tak som vymenu riesil v Rakusku...kde mi ju vymenili na pockanie. Pisal som im vopred kedy pridem a co potrebujem urobit.
 
Plyšiak
2013-02-19 10:05:19+01
Servis Nikon Praha - odtiaľ to išlo podľa papiera do Nikon Gmbh, čiže Nemci. Email by som im veľmi rád napísal, no nikde neviem nájsť kontakt na centrálu v Japonsku, dáko som sa prekúsal do európskej centrály v UK, no Briti nás poslednou dobou asi v láske nemajú a Japonci si zákazníka vážia.
 
markx
2013-02-19 10:24:08+01
Moznost opravy v Rakusku tu je, no Prazsky servis sa tym nezmeni.Dalej budu flakat svoju pracu a kazit dobre meno znacky NIKON.Jedine riesenie zo strany zakaznika je opakovane sa stazovat v co najvacsom pocte ludi.Pisat maily, listy atd. ... a mozno tym hore dojde, ze s tym skutocne musia nieco robit.Prvym predpokladom zmeny, je vzdy nespokojnost s aktualnym stavom...
 
Ferdo
2013-02-19 10:33:00+01
Ja som nedavno riesil prazsky Nikon servis. Moj fotak u nich lezal od polky decembra 2012 a este zaciatkom februara 2013 som nemal od nich ziadne spravy co s tym je, ziadnu kalkulaciu opravy (jednalo sa o pozarucnu opravu, vymenu AF). Neodpovedali na maily, nevedel som sa tam dovolat. Az ked som napisal do ceskeho NPS (ako clen) sa to pohlo a behom par dni bol fotak opraveny a cestoval ku mne domov. Problem nastal v komunikacii, pretoze kalkulaciu opravy mali hotovu uz 2. januara 2013 akurat mi ju taka mila pani Olga ktora ma v servise na starosti administrativu zabudla poslat
 
frantisek2
2013-02-19 10:42:38+01
Po ročnom sledovaní recenzií a zvažovaní.., ktorú značku, ako nový fotoaparát na fotenie detí, krajinky a street, som asi zasa na začiatku začarovaného kruhu. Som začiatočník fotiaci so staručkým kompaktom olympus c-60. Len pre zaujímavosť si dovoľujem opýtať sa, ako je to so servysom pentaxu a olympusu..
 
saman
2013-02-19 10:46:03+01
príspevok od: frantisek2
Po ročnom sledovaní recenzií a zvažovaní.., ktorú značku, ako nový fotoaparát na fotenie detí, krajinky a street, som asi zasa na začiatku začarovaného kruhu. Som začiatočník fotiaci so staručkým kompaktom olympus c-60. Len pre zaujímavosť si dovoľujem opýtať sa, ako je to so servysom pentaxu a olympusu..
Vyberat si DF podla kvality servisneho strediska mi nepride vhodne riesenie....
 
Edison11
2013-02-19 10:51:37+01
Toto už ani nemôže byť pravda... ja teraz čakám na vybavenie reklamácie v súvislosti s doladením AF a vŕzgajúceho polepu a už teraz mám nepríjemné pocity z obavy, v akom stave sa telo vráti... :/
 
saman
2013-02-19 10:52:12+01
Svojho casu som mal canon 1D mark II a pokazil sa "cudlik" na uvolnenie aretacie objektivu. Nanestastie som mal vtedy nasadeny objektiv canon 24-70mm. V nemenovanom autorizovanom servise v BA mi povedali ze sa oprava neda vykonat bez rozobratia aj objektivu. Cenu opravy vycislili na vyse 200e !!! Pravdaze som s tym nesuhlasil a tak som navstivil p.Matunaka (www.matunak.sk/). Velmi sikovny chlapik. Oprava hotova na druhy den, cena 15e
 
frantisek2
2013-02-19 10:52:28+01
..ja som len podotkol, o aký žáner sa mi jedná.Teraz to bolo už len o značke.Tým však netvrdím, že to nebude nikon..
 
Ferdo
2013-02-19 10:59:23+01
príspevok od: saman
Svojho casu som mal canon 1D mark II a pokazil sa "cudlik" na uvolnenie aretacie objektivu. Nanestastie som mal vtedy nasadeny objektiv canon 24-70mm. V nemenovanom autorizovanom servise v BA mi povedali ze sa oprava neda vykonat bez rozobratia aj objektivu. Cenu opravy vycislili na vyse 200e !!! Pravdaze som s tym nesuhlasil a tak som navstivil p.Matunaka (www.matunak.sk/). Velmi sikovny chlapik. Oprava hotova na druhy den, cena 15e
S panom Matunakom suhlasim, sikovny clovek. Uz mi opravoval par veci.. raz mi cistil staru Sony zrkadlovku po tom ako sa mi do neho na chate nastahovali malicke cervene mravce

Co sa tyka mechanickych chyb a techniky ktora uz nieje v zaruke.. je to urcite lepsia volba ako Nikon servis.

 
frantisek2
2013-02-19 11:06:58+01
Ďakujem za cennú informáciu..
 
mtko47
2013-02-19 11:14:34+01
Raz davno som tam posielal cez autorizovaneho predajcu do opravy obycajny kinofilmovy kompakt, po troch mesiacoch patrania, kde zmizol, mi predajca dal radsej peniaze, so slovami, ze mozme byt radi, ze to nebolo nieco drahsie...

Ked som sa rozhodoval neskor pre znacku, zavazila aj tato skusenost. Jasne, ze som nepodporil Nikon.
 
tadzesi
2013-02-19 11:49:15+01
V skratke. Drbol mi 24-70 na zem. Funguje. Odlomila sa mi cas zavitu na filter. S D800 som ho nevedel doladit do spokojnej ostrosti. Na D700 ide bezproblemovo. Podotikam ze pred aj po pade.

K veci. Dal som D800 na precistenie + doladenie AF + doladenie 24+70 + ocenenie opravy 24-70. Ako inac tak cez svojho dlhorocneho predajcu ktoremu som verny. Verny nie z dovodu najlepsej ceny, ale ak sa daco poserie, tak to on vyriesi k mojej spokojnosti. Po 2 tyzdnoch sa informujem u predajcu. Poslal mi papier z Nikonu ze oprava 24-70 asi 400 EUR. Neakceptujem a viem ako odlomeny kus zavitu opravim.

Volam mu ze neakceptujem opravu. Medzi riadkami v telefone ma predajca pripravuje ze objektiv uz moze byt rozobraty a po spatnom poskladani nemusi byt ani tak funkcny ako bol !!! Pena v mojich ustach, apelujem na sprievodny list v ktorom som ziadal o informovani o cene, apelujem na predajcu ze ak u neho kupujem dlhe roky, tak ocakavaj aj sluzby ako rekmacie a to k mojej spokojnosti. Vyhovorky predajcu ze Nikon servis Praha je proste spatny, robia co chcu, fusuju ....

Vyhrazam sa ze predajcovi ze ak mi dojde sklo v takom stave ako spomina, tak sa budem vsemozne snazit zdiskreditovat jeho + Nikon servis Praha kde sa len bude dat = ephoto.sk, verejne zhromazdenia Nikon, listy do Nikon centralya a o ja viem co este ....

Cakam. Koncom tyzdna by som mal mat nazad D800 a 24-70. O spatnosti Nikon servisu sa uz vie dlho a nebolo by na skodu spravit spolocnimi silami rozhruch okolo tej bandy ktorej ani clenovia NPS na SK nemaju to co by mali mat = ziadne vyhody.
 
dePappa
2013-02-19 12:03:35+01
tak aby sa to neuberalo len jednym smerom tak sem prihodim aj moju skusenost, mal som dost vazny back focus na mojej 14-24/2.8 (na D700 bez problemov, na D800 backfocus), po tom co som si precital vsetky nazory na nikon praha (aj tu na fore) som to radsej riesil cez vieden (micro adjustment zial nestacil)... Mal som ta sluzobku, cez mejl som sa s nimi dohodol a rano hodil D800 + 14-24/2.8 nech to zladia, vecer som mal vsetko hotovove na jednicku, maximalna spokojnost...
Ak teda v prahe fusuju treba im to dat poriadne vyzrat a pisat mejly na centralu...
 
JohnNewton
2013-02-19 13:25:20+01
príspevok od: tadzesi
V skratke. Drbol mi 24-70 na zem. Funguje. Odlomila sa mi cas zavitu na filter. S D800 som ho nevedel doladit do spokojnej ostrosti. Na D700 ide bezproblemovo. Podotikam ze pred aj po pade.

K veci. Dal som D800 na precistenie + doladenie AF + doladenie 24+70 + ocenenie opravy 24-70. Ako inac tak cez svojho dlhorocneho predajcu ktoremu som verny. Verny nie z dovodu najlepsej ceny, ale ak sa daco poserie, tak to on vyriesi k mojej spokojnosti. Po 2 tyzdnoch sa informujem u predajcu. Poslal mi papier z Nikonu ze oprava 24-70 asi 400 EUR. Neakceptujem a viem ako odlomeny kus zavitu opravim.

Volam mu ze neakceptujem opravu. Medzi riadkami v telefone ma predajca pripravuje ze objektiv uz moze byt rozobraty a po spatnom poskladani nemusi byt ani tak funkcny ako bol !!! Pena v mojich ustach, apelujem na sprievodny list v ktorom som ziadal o informovani o cene, apelujem na predajcu ze ak u neho kupujem dlhe roky, tak ocakavaj aj sluzby ako rekmacie a to k mojej spokojnosti. Vyhovorky predajcu ze Nikon servis Praha je proste spatny, robia co chcu, fusuju ....

Vyhrazam sa ze predajcovi ze ak mi dojde sklo v takom stave ako spomina, tak sa budem vsemozne snazit zdiskreditovat jeho + Nikon servis Praha kde sa len bude dat = ephoto.sk, verejne zhromazdenia Nikon, listy do Nikon centralya a o ja viem co este ....

Cakam. Koncom tyzdna by som mal mat nazad D800 a 24-70. O spatnosti Nikon servisu sa uz vie dlho a nebolo by na skodu spravit spolocnimi silami rozhruch okolo tej bandy ktorej ani clenovia NPS na SK nemaju to co by mali mat = ziadne vyhody.
Nikon servis Praha sa nedá zdiskreditivať, ten stav je tam dlhé roky, ale na hlave má maslo hlavne Nikon ako výrobca,(zodpovedá za svoje servisné strediská) v USA čelil mnohým žalobám nespokojných zákazníkov. Pomôže len jedno, nekupovať ho.
 
alkaline
2013-02-19 13:38:37+01
príspevok od: JohnNewton
Nikon servis Praha sa nedá zdiskreditivať, ten stav je tam dlhé roky, ale na hlave má maslo hlavne Nikon ako výrobca,(zodpovedá za svoje servisné strediská) v USA čelil mnohým žalobám nespokojných zákazníkov. Pomôže len jedno, nekupovať ho.
...o toto tvrdenie...
...sa začnem dnes večer opierať pri masírovaní manželky...
...v snahe nahovoriť ju na môj narodeninový darček v podobe leica es dva...

 
Koma
ocenenie redakciou 2013-02-19 13:51:01+01
príspevok od: saman
Svojho casu som mal canon 1D mark II a pokazil sa "cudlik" na uvolnenie aretacie objektivu. Nanestastie som mal vtedy nasadeny objektiv canon 24-70mm. V nemenovanom autorizovanom servise v BA mi povedali ze sa oprava neda vykonat bez rozobratia aj objektivu. Cenu opravy vycislili na vyse 200e !!! Pravdaze som s tym nesuhlasil a tak som navstivil p.Matunaka (www.matunak.sk/). Velmi sikovny chlapik. Oprava hotova na druhy den, cena 15e
súhlasím a môžem potvrdiť a len a ..,,len,, doporučiť...tiež s ním mám veľmi pozitívne vlastné skúsenosti
 
Strana 1 z 10
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()