Hore
Fórum » Nikon fórum
 

Nikon D3300 - portretny objektiv

Boris169
Boris169 2016-08-20 02:15:17+02
Ahojte,
potreboval by som poradit ohladom objektivu na portrety pre Nikon D3300. Mam vyhliadnute dva a to Nikon AF-S 50mm f/1,8G a Nikon AF-S 35mm f/1,8G DX.Je to pre manzelku, a je vo foteni začiatočnička. Ktory by ste mi odporučili? Popripade aj nejaky iny. Za odpovede vopred Dakujem.
 
pridalamichal
2018-06-08 12:21:26+02
príspevok od: p4li12
Ahojte,

pokúsim sa otvoriť staršiu tému, aby som nevytváral niečo, čo tu už je.

Tiež vlastním Nikon D3300 so seťákom 18-105. V najbližších riadkoch je história zpred dvoch rokov, odvtedy som už pár fotiek urobil. Samozrejme som ešte nenafotil nič poriadne so seťákom a po troch týždňoch od kúpy foťáku som sa už vrhol na portrétový objektív, lebo "super rozmazanie"..

Tak som kúpil NIKKOR 50MM F1.8 (ideálne riešenie s prázdnymi vreckami), ale ako znalec som kúpil verziu, ktorá má manuálne ostrenie.

Odvtedy sa mi podarilo urobiť množstvo dobrých fotiek, ale častejšie sa mi podarí fotiť momentky ako niečo pripravené a ani po dvoch rokoch som nemal toľko možností fotiť a chytiť do ruky to ostrenie tak dobre, aby sa mi nestalo, že občas idú všetky fotky do koša.

Najčastejšie fotím rodinu (manželku s dcérou). Viac sa pohybujem v exteriéri, ale občas by sa mi zišlo niečo na fotenie aj z menšej vzdialenosti, keď sme napríklad doma a niečo si žiada urobiť rýchly záber.

Otázka:

1. Predať NIKKOR s manuálnym ostrením a kúpiť radšej verziu, ktorá na D3300 vie ovládať motorček?

2. Dokúpiť iný objektív? Ak áno, je niečo do cca. 600€, do čoho by sa v tejto cene oplatilo reálne vraziť peniaze v porovnaní s výmenou NIKKORU za NIKKOR s automatickým ostrením?

Seťák 18-105 nie je zlý a pomohol mi urobiť množstvo dobrých záberov, ale ja som jednoducho na tie pekné rozmazané pozadia.

Ďakujem za každú odpoveď.
môj skromný názor :
ak ti vyhovuje 50mm ohnisko , zmeň ju za af-s verziu (mal by si mať menej odpadu)
ku tomu dokúp bazárovú 85mm/1.8G
s touto variantou sa mestíš do 600€ v pohode a máš dve portrétne sklá v prijateľnej cene
 
fatality
2018-06-08 12:28:42+02
príspevok od: p4li12
Ahojte,

pokúsim sa otvoriť staršiu tému, aby som nevytváral niečo, čo tu už je.

Tiež vlastním Nikon D3300 so seťákom 18-105. V najbližších riadkoch je história zpred dvoch rokov, odvtedy som už pár fotiek urobil. Samozrejme som ešte nenafotil nič poriadne so seťákom a po troch týždňoch od kúpy foťáku som sa už vrhol na portrétový objektív, lebo "super rozmazanie"..

Tak som kúpil NIKKOR 50MM F1.8 (ideálne riešenie s prázdnymi vreckami), ale ako znalec som kúpil verziu, ktorá má manuálne ostrenie.

Odvtedy sa mi podarilo urobiť množstvo dobrých fotiek, ale častejšie sa mi podarí fotiť momentky ako niečo pripravené a ani po dvoch rokoch som nemal toľko možností fotiť a chytiť do ruky to ostrenie tak dobre, aby sa mi nestalo, že občas idú všetky fotky do koša.

Najčastejšie fotím rodinu (manželku s dcérou). Viac sa pohybujem v exteriéri, ale občas by sa mi zišlo niečo na fotenie aj z menšej vzdialenosti, keď sme napríklad doma a niečo si žiada urobiť rýchly záber.

Otázka:

1. Predať NIKKOR s manuálnym ostrením a kúpiť radšej verziu, ktorá na D3300 vie ovládať motorček?

2. Dokúpiť iný objektív? Ak áno, je niečo do cca. 600€, do čoho by sa v tejto cene oplatilo reálne vraziť peniaze v porovnaní s výmenou NIKKORU za NIKKOR s automatickým ostrením?

Seťák 18-105 nie je zlý a pomohol mi urobiť množstvo dobrých záberov, ale ja som jednoducho na tie pekné rozmazané pozadia.

Ďakujem za každú odpoveď.
predaj 50mm/1.8D a kup 35+85mm/1.8G..
 
fedike
2018-06-08 19:19:08+02
pridám sa aj s mojim názorom:

50mm k D3300 na bežné portréty stačí. dá sa s tým nafotiť približne toto+detail tváre môže byť aj z bližšia (tieto foto sú fotené z cca 2-4m):

3300D+50mm/f1.8G https://bit.ly/2JEkxZH

a k tomu by som skúsil 35mm/f1.8G ( Ako primárny objektív, na fotenie bežných vecí, pretože 50mm je niekedy veľmi "dlhá". Dá sa s ním nafotiť všetko, aj portrét so širším okolím)
.
Mám len tieto dva objektívy a myslím, že my zatiaľ postačujú na všetko
(pár foto fotené len z 50mm a 35mm mic fotiek www.fedi.sk)

Ak by manželku fotenie chytilo možno by sa časom zišiel nejaký makráč...60mm/2.8 na motýle chrobáky, či rastliny

 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()