Hore
Fórum » Nikon fórum
 

Problem s ostrenim

Lucinda
Lucinda 2020-09-08 18:06:48+02
ahojte,uz som fakt zufala.mam nikon 5300 a problem s ostrenim,vyskusala som uz vsetko,objektiv 35mm cas okolo 160-200,Af-s a fotky neostre kazda jedna,na nikonu 5100 nebol problem ale ma tomto ani jedna fotka nepouzitelna.skusala som fotit syna a oko na ktore som zaostrila bolo rozmazane ale druhe oko bolo ostrejsie kedze sa pozeral trochu zboku,ak rovno obydve oci rozmazane,neviem kde je chyba ci robim ja ale je chyba v technike.dakujem
 
Krtko fotografom
2020-09-11 08:20:14+02
príspevok od: flapy
Zdravím.
Ak D5300 ostrí cez živý náhlad lepšie,,je to vlastnosť fotoaparátu alebo je niekde chyba?
Je to "chyba". Ja nie som odbornik na take veci, ale ak si dobre pamatam, tak je posunute, v tom pripade, nespravne nastavene zrkladlo. Ale nie som si isty, lepsie by to asi vedel povedat Duves. On je odbornik na optiku.
Paradoxne, ak si kupis Sigmu 18-35/1,8, tak ju prave nastavuju na D5300, cize je ostra. Je to aj napisane, len teraz nepamatam, ze ci na ich stranke, pri tej Sigme, alebo v brozurke pri objektive. Uz je to davno, co som to cital. Preto na ostanych Nikonoch je ten objektiv "neostry", resp. zle ostri. Canonisti s tym nemali problem, co som cital uz viac krat, ta Sigma 18-35/1,8, na Canonoch funguje bez problemov (nove kusy, starsie vraj tiez potrebovali korekciu).
 
Lucinda
2020-09-11 14:49:08+02
Skusim sem dat fotku neviem ci to dobre ukaze.po priblizeny je dost rozmazana.
 
fatality
2020-09-11 16:48:03+02
príspevok od: Lucinda
Skusim sem dat fotku neviem ci to dobre ukaze.po priblizeny je dost rozmazana.
na tejto fotke je ostry gauc,takze ak si ostrila na chlapca(a neuslo ti to nahodou na gauc), je to backfocus..
 
Lucinda
2020-09-11 18:11:18+02
príspevok od: fatality
na tejto fotke je ostry gauc,takze ak si ostrila na chlapca(a neuslo ti to nahodou na gauc), je to backfocus..
Jasne ostrila som na oci,pisala som do nikonu.tri dni mi pisu ze co mam vsetko skontrolovat a dnes mi poslali navod ze ci mam dobre zaostrene.jaaaj aspon ze mam 5100 lebo by ma porazilo
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()