Hore
Fórum » Nikon fórum
 

Nikon D90 - poškriabaný čip?

Micka
Micka 2011-02-12 14:03:42+01
Ahojte kamarat sa pred par dnami pokusal vycistit fotak od prachu, no podarilo sa mu ho tam zial zaviest este viac, tak nasledovala peciatkova metoda (nieco malo sa stratilo, zbytok ostal) a az vtedy sa pristupilo k tomu, ze mu ho vezmem cestou do Trencina do V-Foto(po dlhom rozhodovani, kam to vobec dat, aby bol clovek s vysledkom spokojny), kde precistia snimac, no druhy den, ked som sa pon zastavila, mi bolo povedane, ze problem je zrejme vaznejsi a ze ostalo miesto, ktore sa mokrou cestou vobec nezmenilo a teda je mozne, ze cip je na danom mieste poskriabany a ze by bolo fajn ho poslat do Prahy do Nikonu na prekontrolovanie a pripadne urcenie rozpoctu pri vymene za novy. kamarat je z toho velmi nervozny, kedze v podobnej situacii este nebol (a pri cisteni bol vraj velmi opatrny) a tak ma napadlo, ze sa skusim tu spytat aj na vas nazor, ci by predsa len nemohlo ist o nejaku spinu, silikon z peciatkovej metody, pripadne ak niekto mate podobne skusenosti a viete napisat, aka je zbezna cena za novy cip, ako ste spokojni s autorizovanym servisom Nikonu a vybavovanim podobnych zalezitosti...cokolvek za ochotu vopred dakujem

ps:prikladam aj dve fotky na porovnanie, prva je vyrez problemoveho miesta z fotky pred vycistenim, druha ukazuje miesto po vycisteni(konkretne ma zaujima ta "seda ciarka")
 
attila.farkas
2011-02-14 20:49:11+01
príspevok od: keko
Isto by si sa ale hajil sam... Alebo by si pravnikom napred drbnul o stenu?
Prepac, ze vyryvam, ale neda mi k tym snurkam na topankach. Urcite si si vsimol malych rozdielov medzi cipom vo fotoaparate a snurkami od topanok. Ja nepochybujem, ze keby ta niekto od troch rokov ucil cistit cipy, tak bys si si v starobe nedal cistit cipy do servisu. Skoda iba, ze neuvidim, ako ti bude ktosi zavazovat snurky na topankach, lebo sa uz v pokrocilom veku nebudes vediet ohnut. Mozno uz za 30 rokov ...
sam si pred par hodinami priznal, ze nema zmysel s tebou diskutovat ... preco potom stracas svoj cas a kradnes ten moj? kasli na to... nasmeruj sa inde, z mojej strany uz nieje zaujem
 
chudas12
2011-02-15 18:40:17+01
príspevok od: Big Lebowski
Prepáč, ale zobrať si na fotenie igelitový sáčok a v ňom meniť objektívy, je blbosť. To ti povie hádam každý kto sa foteniu venuje len trošku aktívnejšie a vlastní viac objektívov.
A to nehovorím o tom, že špinavý snímač nie je taká strašná pohroma ako si možno myslíš. To isté platí aj o čistení. Niekto raz spomínal, že fórum niekedy nie je dobrým radcom, vyvoláva strach a paniku.
PS: A ty zvykneš byť taký ješitný na svoje nápady? Skús trochu menej ješitnosti, dobre?
Ahoj, ješitný nie. Rada bola mierená amatérom začiatočníkom. Poznám niektorých, ktorí si menia objektívy, lebo ich majú, tak si ich musia meniť.

PS: pekní vlci
 
Big Lebowski
2011-02-15 20:23:45+01
príspevok od: chudas12
Ahoj, ješitný nie. Rada bola mierená amatérom začiatočníkom. Poznám niektorých, ktorí si menia objektívy, lebo ich majú, tak si ich musia meniť.

PS: pekní vlci
Taký akých si spomenul, si poradiť nedajú. Poznám ich viac a je to ako hrach o stenu hádzať.
PS: Vďaka
 
darklord
2011-03-04 23:29:36+01
príspevok od: dodo_bb
\".....bohuzial realita na sk je taka ze clovek ma spravidla po cisteni v servise snimac este viac zasraty ako ho mal pred.....\"

To je jedna veta z tvojho príspevku, neviem či som ju správne pochopil. Ty tu zdá sa verejne tvrdíš, že všetci títo páni (zoznam je prebratý zo stránky NIKON pre SR), ktorí sú uvedení ako autorizované strediská na čistenie čipov v technike NIKON (Canon neviem nájsť) sú lempli a vracajú väčšinou čip viac špinavý ako pred odovzdaním? Alebo si to myslel inak?

Zoznam stredísk, kde autorizovane čistia čipy na zrkadlovkách NIKON:
BRATISLAVA 0903 999 981 Arne Cakl, Miroslav Draxsler
Bratislava 0911 557 951 Marek Knitl, Pablo Hán
KOŠICE 556 222 878 Juraj Danko
MARTIN 0905 645 385 Ĺudovít Bielek
POPRAD 0911 927 252 Marián Jakubek, Ján Vernarec
PREŠOV 555 899 427 Martin Revák
Prešov 527 722 459 Jozef Danielčák
RUŽOMBEROK 0905 340 408 Ondrej Bruncko
TRENČÍN 326 521 035 Ján Čechovský
ŽILINA 0918 799 059 Zdenko Pastva
BANSKÁ BYSTRICA 0903806708 Jozef Ornth
Velmi zaujimave tvrdenie uzivatela attila.farkas Som rad ze vsetci technici su Lepli a vracaju spinave cipy.
Zatial sa mi nestalo aby som obdrzal jednu reklamaciu na zle vycisteny cip. S pozdravom Ján Vernarec, technik za Darian s.r.o. Poprad

P.S.: s vysavacom je to velmi zaujimave tvrdenie, len tak dalej
 
Misoo79
2011-04-21 16:53:07+02
Je na čase oživiť túto tému. Včera sa mi konečne dostal do ruky D7000. Netrvalo dlho a našiel som nejaký bordel na fotkách, čo ma dosť prekvapilo, keďže foťák je úplne nový. Vidno to na clone 11+. Dokáže z tohoto niekto posúdiť či ide len o špinavý čip, alebo je tam nejaká vážnejšia porucha?
 
imajtan
2011-04-21 16:58:29+02
príspevok od: Misoo79
Je na čase oživiť túto tému. Včera sa mi konečne dostal do ruky D7000. Netrvalo dlho a našiel som nejaký bordel na fotkách, čo ma dosť prekvapilo, keďže foťák je úplne nový. Vidno to na clone 11+. Dokáže z tohoto niekto posúdiť či ide len o špinavý čip, alebo je tam nejaká vážnejšia porucha?
Na 99% je to špina na čipe
 
martin9113
2011-04-21 18:36:21+02
príspevok od: Misoo79
Je na čase oživiť túto tému. Včera sa mi konečne dostal do ruky D7000. Netrvalo dlho a našiel som nejaký bordel na fotkách, čo ma dosť prekvapilo, keďže foťák je úplne nový. Vidno to na clone 11+. Dokáže z tohoto niekto posúdiť či ide len o špinavý čip, alebo je tam nejaká vážnejšia porucha?
vyzera to ako prach. nic hrozne
 
wajtlik
2011-08-07 18:36:11+02
Mam D7000 asi mesiac,cca 2500 fotiek a pri vyšších clonách vidno,že na čipe je špina.Podla mňa je to mazivo z mech.časti foťáku.Tu je o tomto probléme diskusia:
http://www.megapixel.cz/nikon-d7000?stranka=komentare&sort=desc
Má niekto podobný problém?priložené foto:clona 32
 
ferio
2011-08-07 18:39:10+02
príspevok od: wajtlik
Mam D7000 asi mesiac,cca 2500 fotiek a pri vyšších clonách vidno,že na čipe je špina.Podla mňa je to mazivo z mech.časti foťáku.Tu je o tomto probléme diskusia:
http://www.megapixel.cz/nikon-d7000?stranka=komentare&sort=desc
Má niekto podobný problém?priložené foto:clona 32
Na clone 32 tam vzdy nieco najdes ,aj ked tam nic nebude
 
inkubbus
2011-08-07 18:46:11+02
jaaaaj co tu stale riesite nejaky bordel na cipe. toto je vystup z profesionalneho studia v indii a nikomu to nevadi
 
Fatty
2011-08-07 18:49:12+02
príspevok od: inkubbus
jaaaaj co tu stale riesite nejaky bordel na cipe. toto je vystup z profesionalneho studia v indii a nikomu to nevadi
a neni to výstup zo štúdia v Poprade?
 
inkubbus
2011-08-07 18:50:48+02
príspevok od: Fatty
a neni to výstup zo štúdia v Poprade?
aj tam take robia?
 
Fatty
2011-08-07 18:55:42+02
príspevok od: inkubbus
aj tam take robia?
a je to vôbec Ind?
 
IvanDado
2011-08-07 19:38:49+02
príspevok od: Fatty
a je to vôbec Ind?
LOL
 
inkubbus
2011-08-07 19:58:50+02
príspevok od: Fatty
a je to vôbec Ind?
mozno nejaky indoslovak
 
wayne
2011-08-07 20:15:56+02
príspevok od: inkubbus
jaaaaj co tu stale riesite nejaky bordel na cipe. toto je vystup z profesionalneho studia v indii a nikomu to nevadi
Dost primitivny "humor", no kazdemu je blizke nieco ine...
 
Fatty
2011-08-07 20:57:45+02
veru, panika na svetových burzách a vy tu riešite prkotiny
 
molnart
2011-08-07 21:10:43+02
hlavne ze sme sa dozvedeli co sa stalo s tym fotakom a kolko stala oprava...
 
trnavsky
2011-08-07 21:11:58+02
príspevok od: Micka
no kamarat vravi, ze sa to tam objavilo az po tom, ako pouzil silikonove razitko, ktore si kvoli tomu prachu narychlo objednaval z netu predtym ofukoval a prach bol vsade inde. co sa tyka Nikon servisu v Prahe, tam sa to poslalo uz vcera, kedze za postovne a ani posudok, ci ide o poskriabanie alebo nieco ine, sa vraj neplati, cize tam clovek naozaj nema co stratit, ked to posle.
Ako to dopadlo s tým čipom, vyčistili/vymenili? - za koľko.
 
mgeo
2011-08-07 21:24:08+02
príspevok od: trnavsky
Ako to dopadlo s tým čipom, vyčistili/vymenili? - za koľko.
vymenili. Stal osa to mne. Podla mna ostal na nom kusok zo silikonovej peciatky, ktoru som si kupil a viem ze viac ju nepouzijem Poucil som sa dost aby som fotak nechaval odbornikom. Zial ja sa zvyknem ucit az na vlastnych chybach. Stalo ma to 228 € (vymena senzoru) + 2x20€ cistenie cipu, kedze z nikonu mi prisiel dost silno spinavy co povedala aj pani vo v-foto. tak mi ho este vycistila. Ale fotak som nemal doma cely mesiac. a este 50 € ma stala peciatka. Teda moja hlupost ma draho vysla.

Stary senzor mam doma, este som na neho ale nejak nekuka
 
Strana 4 z 5
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()