Hore
Fórum » Nikon fórum
 

Problem s Autofokusom - Nikkor AF-S DX 55-200mm VR

OmackO
2011-06-02 17:37:27+02
Dobry den...mam problem pravdepodobne s motorcekom pre autofokus, akonahle prepnem na objektive do rezimu manualneho ostrenia a spat, motorcek mi nezaskoci len pretaca vo vnutri no nepreostruje, na predajnom mieste mi to "opravili" pretocenim prstenca kedy to zapadlo a vtedy to ostri a obvinili ze som drzal prstenec pri ostreni (nevylucujem ze sa to nikdy nemohlo stat pri zaciatkoch ale to bolo tak min. pol roka predtym ako sa problem vyskytol a odvtedy som si dal na objektiv clonu aby som tomu zabranil). Vysledok je taky ze ked potrebujem ostrit manualne tak je to stale ten isty problem ze neostri...nemam skusenosti s rozoberanim obektivu a ani by som to robit nechcel kedze je este v zaruke, preto sa chcem poradit aka je sanca ze mi to v servise zreklamuju v ramci zaruky alebo si to odnesie moja penazenka. Ziadam o radu ci sa s tym nieco oplati robit alebo je to vopred prehraty boj. Vopred DAKUJEM (inak telo je D5000)
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-06-02 18:31:16+02
Ked mas nieco v zaruke, tak si ju skus uplatnit. A az ked to nepojde, potom ries nieco ine. To je podla mna standardny postup. Preco najprv vymyslas nieco ine?
 
OmackO
2011-06-02 18:51:30+02
príspevok od: Karol Srnec
Ked mas nieco v zaruke, tak si ju skus uplatnit. A az ked to nepojde, potom ries nieco ine. To je podla mna standardny postup. Preco najprv vymyslas nieco ine?
Viem co myslis ale som dost skepticky co sa tyka reklamacii...mam zle skusenosti a prve co komu napadne pri tomto type zavady je ze som to sposobil ja, co nevylucujem ale nemyslim si. A kedze som student a moj rozpocet nie je velky tak sa chcem poradit aj o dalsom postupe ked mi to vratia s tym ze je tam poskodeny motor mojou zasluhou a ja nemam paru o tom kolko to stoji ale v obchode mi povedal ze to je v hajzli, aby som bol pripraveny...a respektive informovat sa o moznostiach vzniku zavady/ opravy. Vdaka
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-06-02 18:55:41+02
príspevok od: OmackO
Viem co myslis ale som dost skepticky co sa tyka reklamacii...mam zle skusenosti a prve co komu napadne pri tomto type zavady je ze som to sposobil ja, co nevylucujem ale nemyslim si. A kedze som student a moj rozpocet nie je velky tak sa chcem poradit aj o dalsom postupe ked mi to vratia s tym ze je tam poskodeny motor mojou zasluhou a ja nemam paru o tom kolko to stoji ale v obchode mi povedal ze to je v hajzli, aby som bol pripraveny...a respektive informovat sa o moznostiach vzniku zavady/ opravy. Vdaka
Kym to neposles do servisu tak nebudes mat istotu. Poznam ludi, ktori doniesli do servisu fotak alebo objektiv rozobraty do posledneho srobiku, asi si mysleli, ze to opravia sami. Len narobili technikom este viac rpoboty a vyslo ich to drahsie.

Pokial ti reklamaciu neuznaju, daju ti vediet preco a co bude stat oprava. Potom sa rozhodnes, ci je to rentabilne alebo nie.
 
OmackO
2011-06-02 19:21:21+02
príspevok od: Karol Srnec
Kym to neposles do servisu tak nebudes mat istotu. Poznam ludi, ktori doniesli do servisu fotak alebo objektiv rozobraty do posledneho srobiku, asi si mysleli, ze to opravia sami. Len narobili technikom este viac rpoboty a vyslo ich to drahsie.

Pokial ti reklamaciu neuznaju, daju ti vediet preco a co bude stat oprava. Potom sa rozhodnes, ci je to rentabilne alebo nie.
OK tak mi ostava dufat ze to nebude vaznejsie ako si myslim ze to je...dakujem za odpovede na nie velmi premyslenu otazku.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()