Hore
Fórum » Nikon fórum
 

Máte niekto D5000? Čo toje napísané na USB kábli?

Mufi
Mufi 2011-09-20 14:27:37+02
Zdar.
Požičal som foťák rodine a teraz keď ho mám naspäť mi naň nepasuje USB kábel pre prenos fotografií do počítača.
Je možné, že je buď je kábel/slot pokazený, alebo mám zlý kábel. Iný ale nájsť neviem a som si vlastne 90% istý, že tento, čo mám, je ten správny, ale len pre istotu:

Mám na ňom napísané: "USB CABLE E164571 AWM 2725 VW-1 80°C 30V 28AWG/1PR TUNG AN"
Môže niekto skontrolovať, či to tak je napísane aj na tom vašom?
 
Fatty
2011-09-20 16:49:06+02
karta asi praskla od množstva dát...prosto pretiekla...
niet sa čo diviť, ved je na nej príkaz: Preteč !
 
Marcel Rebro
2011-09-20 16:52:54+02
príspevok od: wlad
kolko stoja citacky pametovych kariet ?
Zla otazka. Porovnavas masovo vyrabane zariadenie so nahradnym dielom.
Kolko stoji 7'' LCD displej MMI v Audi? Myslis ze jeho cena (aj s pracou) je porovantelna s cenou 7'' fotoramiku?
 
calven
2011-09-20 16:59:08+02
príspevok od: Marcel Rebro
ano, ale do mikro43 fotakov, kompaktov ani do D90/80/5000 ich nenarvem
To je pochopiteľné. Len sa mi nepáči ten postupný prechod na SD aj pri vyšších triedach foťákov. CF karty sú jeden z minoritných dôvodov, prečo som stále neurobil upgrade tela.
Ale ako hovorí klasik: môžem s tým nesúhlasiť, môžem tomu oponovať, ale to je asi tak všetko čo s tým dokážem urobiť.
 
lu_boss
2011-09-20 16:59:57+02
príspevok od: cicka1980
Zdravím !
Držím v ruke OR USB kábel od D5000 je na nom napísané
AWM E101344-C STYLE 2725 28AWG/1PR AND 26AWG/2C VW-1 80"C 30V
Ja osobne radšej vyberiem kartu , v notbooku mám zabudovanú čítačku kariet .je to rýchlejšie , ale zasa mám obavy aby som si nepokazil slot na kartu.
...takze nebudes pouzivat slot, aby sa nepokazil, alebo nebudes pouzivat slot lebo je pokazeny... Mne to vychadza skoro zajedno
 
Marcel Rebro
2011-09-20 17:03:48+02
príspevok od: lu_boss
...takze nebudes pouzivat slot, aby sa nepokazil, alebo nebudes pouzivat slot lebo je pokazeny... Mne to vychadza skoro zajedno
... nebudem pouzivat slot aby sa nepokazil a mohol som ho pouzit ked nebudem mat po ruke kabel ... to nie je moj pripad, len taka filozoficka mrcovaha
 
wlad
2011-09-20 17:04:14+02
príspevok od: Marcel Rebro
Zla otazka. Porovnavas masovo vyrabane zariadenie so nahradnym dielom.
Kolko stoji 7'' LCD displej MMI v Audi? Myslis ze jeho cena (aj s pracou) je porovantelna s cenou 7'' fotoramiku?
ta citacka pouziva rovnake komponenty ako ten fotak. Ak sa nejakym sposobom "vysuchaju kontakty", tak je jasne ze vsetko co treba vymenit je len ten "drziak" karty, ktory pozostava z 8mich kovovych kontaktoch v nejakom plastovom tuneli - tj tu malu bielu blbost co je vidno napriklad na takejto karte:
http://www.rlx.sk/img/p/486-563-large.jpg
 
calven
2011-09-20 17:08:01+02
Poznám jedného, čo si kúpil motorovú pílu a dva roky ju nepoužil, aby sa mu nepokazila v záruke...
Mám to tam, tak to budem používať - veď predsa na to to tam je.
 
Marcel Rebro
2011-09-20 17:10:04+02
príspevok od: wlad
ta citacka pouziva rovnake komponenty ako ten fotak. Ak sa nejakym sposobom "vysuchaju kontakty", tak je jasne ze vsetko co treba vymenit je len ten "drziak" karty, ktory pozostava z 8mich kovovych kontaktoch v nejakom plastovom tuneli - tj tu malu bielu blbost co je vidno napriklad na takejto karte:
http://www.rlx.sk/img/p/486-563-large.jpg
Ty budes nejaky Kutyl s.r.o. - pozries sa mi na to MMI v Audine? Fakt je to take iste LCD ako vo fotoramiku Samsung ...
 
Fatty
2011-09-20 17:14:18+02
príspevok od: wlad
ta citacka pouziva rovnake komponenty ako ten fotak. Ak sa nejakym sposobom "vysuchaju kontakty", tak je jasne ze vsetko co treba vymenit je len ten "drziak" karty, ktory pozostava z 8mich kovovych kontaktoch v nejakom plastovom tuneli - tj tu malu bielu blbost co je vidno napriklad na takejto karte:
http://www.rlx.sk/img/p/486-563-large.jpg
jasné, pár kontaktov, lenže...všetko je to na základnej doske a....neviem či si v poslednom desaťročí videl hustotu a prťavosť súčasných plošných spojov....spájkuje to stroj, človek to svojimi paprčami nezvládne, takže sa rovno mení celá doska a nie len jeden vadný komponent
 
wlad
2011-09-20 17:19:53+02
príspevok od: Fatty
jasné, pár kontaktov, lenže...všetko je to na základnej doske a....neviem či si v poslednom desaťročí videl hustotu a prťavosť súčasných plošných spojov....spájkuje to stroj, človek to svojimi paprčami nezvládne, takže sa rovno mení celá doska a nie len jeden vadný komponent
ten drziak SD je ale OBROVSKY a ma len 8 kontaktov - to naozaj nebude rocket science....

ale verim ze v autorizovanom servise vymenia celu dosku...
 
NemesiS
2011-09-20 17:37:44+02
celý tento topic je absurdný. SD karta je tam nato, aby sa vyberala. Pre zakladateľa vlákna: Ak budeš na D5000 fotiť toľko, že budeš musieť vyberať kartu 10x denne, skôr ti odíde uzávierka ako SD karta, ak to ovšem nie je nejaký shit.
no dva roky máš na kartu záruku tak čo riešiš. to je spotrebný tovar, pri reklamácii ti dajú rovno novú.
skôr by som povedal že častým pripájaním foťáku k PC pomocou miniUSB ti odíde miniUSB port vo foťáku, čo sa možno už aj stalo, keďže ti ho PC už nechce detekovať. mne tak odišlo miniUSB na externom disku.
 
cicka1980
2011-09-20 17:40:21+02
príspevok od: lu_boss
...takze nebudes pouzivat slot, aby sa nepokazil, alebo nebudes pouzivat slot lebo je pokazeny... Mne to vychadza skoro zajedno
v podstate máš pravdu , prašť alebo uhoď , všetko jedno !!!
 
wlad
2011-09-20 18:09:21+02
príspevok od: NemesiS
celý tento topic je absurdný. SD karta je tam nato, aby sa vyberala. Pre zakladateľa vlákna: Ak budeš na D5000 fotiť toľko, že budeš musieť vyberať kartu 10x denne, skôr ti odíde uzávierka ako SD karta, ak to ovšem nie je nejaký shit.
no dva roky máš na kartu záruku tak čo riešiš. to je spotrebný tovar, pri reklamácii ti dajú rovno novú.
skôr by som povedal že častým pripájaním foťáku k PC pomocou miniUSB ti odíde miniUSB port vo foťáku, čo sa možno už aj stalo, keďže ti ho PC už nechce detekovať. mne tak odišlo miniUSB na externom disku.
http://en.wikipedia.org/wiki/USB#Durability

mini USB je navrhnute na 5000 zasunuti a vybrati, klasicke USB len 1500 a nove micro USB uz na 10tisic
 
NemesiS
2011-09-20 19:49:42+02
príspevok od: wlad
http://en.wikipedia.org/wiki/USB#Durability

mini USB je navrhnute na 5000 zasunuti a vybrati, klasicke USB len 1500 a nove micro USB uz na 10tisic
jedna vec je ako je to navrhnuté, druhá vec je kvalita technickej realizácie od výrobcu.
 
Mufi
2011-09-20 20:35:03+02
Wow ďakujem za toľko reakcií, úprimne som to ani nečakal (hlavne vďaka cicke1980)
Zle som sa vyjadril, kábel mi tam nepasuje manuálne. SD Kartu nevyberám jednoducho preto, lebo čítačku pre ňu nemám

[quote="incubus"]to co je na kabli je uplne irelevantne v tvojom pripade.[/quote]

Počkať, to znamená, že je to na každom kábli v každej krabici inakšie? Nemám najmenšej potuchy, ako inak tie káble rozoznať.
Vlastne som sa bál, že ten kábel bol vyvíjaný pre Nikon špecificky.
 
calven
2011-09-20 20:53:59+02
príspevok od: Mufi
Wow ďakujem za toľko reakcií, úprimne som to ani nečakal (hlavne vďaka cicke1980)
Zle som sa vyjadril, kábel mi tam nepasuje manuálne. SD Kartu nevyberám jednoducho preto, lebo čítačku pre ňu nemám

[quote="incubus"]to co je na kabli je uplne irelevantne v tvojom pripade.[/quote]

Počkať, to znamená, že je to na každom kábli v každej krabici inakšie? Nemám najmenšej potuchy, ako inak tie káble rozoznať.
Vlastne som sa bál, že ten kábel bol vyvíjaný pre Nikon špecificky.
Proste vezmi prvý miniUSB kábel čo Ti príde pod ruku a všetko bude v poriadku (http://goo.gl/UctlD).
A napíš Ježiškovi o čítačku kariet. Osobne si už neviem predstaviť sťahovať snímky priamo z foťáka. Naposledny som mal foťák priamo pripojený z dôvodu, že som potreboval zistiť počet cyklov uzávierky. Inak už 3 roky čítačka.
 
trnavsky
2011-09-20 22:10:02+02
príspevok od: Mufi
Wow ďakujem za toľko reakcií, úprimne som to ani nečakal (hlavne vďaka cicke1980)
Zle som sa vyjadril, kábel mi tam nepasuje manuálne. SD Kartu nevyberám jednoducho preto, lebo čítačku pre ňu nemám

[quote="incubus"]to co je na kabli je uplne irelevantne v tvojom pripade.[/quote]

Počkať, to znamená, že je to na každom kábli v každej krabici inakšie? Nemám najmenšej potuchy, ako inak tie káble rozoznať.
Vlastne som sa bál, že ten kábel bol vyvíjaný pre Nikon špecificky.
No a nepýtal si sa rodiny, či nemajú náhodou probĺém so zapojením kábla napr. do PSP. teda inými slovami, či Ti ho omylom nevymenili. Ako reagovali.?
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()