Hore
Fórum » Nikon fórum
 

Nikon - Obnova výroby

eMM
eMM 2012-02-15 18:50:10+01
Pozdravujem všetkých,
videl som tu častejšie otázky ohľadom dostupnosti modelov, ktoré sa vyrábali v Thajsku a po povodniach ako každý vie bola výroba odstavená. Popravde ja tiež čakám na model D7000. Po všetkých nezmyselných krvopotne vytlačených odpovediach od predajcov, kedy sa dá očakávať obnova výroby som sa sám odhodlal osobne napísať do Nikonu s otázkou kedy bude naskladnený model o ktorý mám záujem na SK a CZ predajňach...nie obnovená výroba, ale naskladnený model.

No a pre čakajúcich je tu odpoveď :

[i]Dakujeme za Vas email ohladom D7000

Vyroba tohto modelu v Thajsku bola obnovena priblizne v polovici minuleho mesiaca, v obchodoch by fotoaparaty mali podla nasich informacii byt dostupne do konca februara (konkretny datum k dispozicii nemame, takze sa teoreticky este moze zmenit)


V pripade dalsich otazok nas nevahajte znovu kontaktovat.


S pozdravom,

Martin Maco
Evropska podpora Nikonu
www.europe-nikon.com/support[/i]
 
Timotej Jančár
2012-05-23 12:24:24+02
príspevok od: PRINST
Myslím si, že som spotrebiteľ a nie "mudrlant" !!!
No v žiadnom prípade mi nie je jasné " doporučená = záväzná "
Píšete, že nevidíme vrchol pomyselného ľadovca ( celý je pod vodou ) - aj so smajlíkom !
Objasnite, prosím tie sankcie trochu bližšie - aby sme boli i my spotrebitelia trochu v obraze.
Inak je to len Vaše trvdenie - ktoré, s prepáčením pôsobí tak trochu "reklamne" - zavádzaním
nás "spotrebiteľov"
Vopred ďakujem za odpoveď !
Áno, doporučená = záväzná. Existujú tu zmluvy, ktorých podrobnosti nemôžeme dodržiavať, ale je to proste tak.
Čo sa týka sankcií - môžem povedať len toľko, že tu sú a existujú kvôli tomu, aby boli dodržané rovnaké ceny u všetkých zmluvných partnerov - skrátka, aby nikto nemohol len tak podraziť ceny. Neviem, čo na tom znie "reklamne", alebo zavádzajúco.
 
Timotej Jančár
2012-05-23 12:29:47+02
príspevok od: PRINST
Vážená " kofoluska " !
Ozrejmite mi prosím, aký hon na čarodejnice tu robím - píšete, že ignorujem všetky vysvetlenia a ozrejmenia problematiky, ktoré tu odzneli.
Vôbec si nemyslím, že tu niekto verejne bude rozpisovať obchodné podmienky s distribútorom. Ono je najjednoduchšie sa vyhovoriť na obchodné tajomstvo a porovnanie s pracovnou zmluvou veľmi, veľmi kríva ...
Ja som sa len slušne opýtal pána " jancartimotej " aké sú sankcie za nedodržanie "doporučenej" ceny - ktorá je podľa neho "záväzná".
Pre Vás sú slová : " doporučený a záväzný " synonymá ??? Pre mňa určite nie !
Paradoxom ovšem je, že vôbec nereaguje dopytovaný ale Vy ste už druhá osoba, ktorá reaguje na moju otázku - a dovolím si tvrdiť že úplne zbytočne ...
Vôbec neignorujem vysvetlenia, ale keď mi niečo nie je celkom jasné tak sa opýtam - čo som i urobil - i keď revelantnú odpoveď od dopytovanej osoby som nedostal - ale nie je to tragédia, ubezpečujem Vás, že budem určite dobre spať keď odpoveď vôbec nedostanem !
A keď si prečítate moje príspevky nikde na nikoho neutočím, neurážam - takže je trochu zcestné, že vo Vašom príspevku mimo iného uvádzate tú poznámu o žalobách ...
Prečítajte si prosím radšej ešte raz Váš príspevok - či skôr Vy neškatuľkujete druhých !
Pre mňa je táto téma uzavretá a v žiadnom prípade nehodlám v takejto diskuzii pokračovať !
Prajem Vám pekný deň !
doporučený / záväzný synonymá nie sú, avšak na základe Zmlúv to tak je. Ako som už napísal v predchádzajúcom príspevku. Žiaľ, som skôr neodpísal, nebol som na PC
 
kofoluska
2012-05-23 12:37:59+02
príspevok od: PRINST
Vážená " kofoluska " !
Ozrejmite mi prosím, aký hon na čarodejnice tu robím - píšete, že ignorujem všetky vysvetlenia a ozrejmenia problematiky, ktoré tu odzneli.
Vôbec si nemyslím, že tu niekto verejne bude rozpisovať obchodné podmienky s distribútorom. Ono je najjednoduchšie sa vyhovoriť na obchodné tajomstvo a porovnanie s pracovnou zmluvou veľmi, veľmi kríva ...
Ja som sa len slušne opýtal pána " jancartimotej " aké sú sankcie za nedodržanie "doporučenej" ceny - ktorá je podľa neho "záväzná".
Pre Vás sú slová : " doporučený a záväzný " synonymá ??? Pre mňa určite nie !
Paradoxom ovšem je, že vôbec nereaguje dopytovaný ale Vy ste už druhá osoba, ktorá reaguje na moju otázku - a dovolím si tvrdiť že úplne zbytočne ...
Vôbec neignorujem vysvetlenia, ale keď mi niečo nie je celkom jasné tak sa opýtam - čo som i urobil - i keď revelantnú odpoveď od dopytovanej osoby som nedostal - ale nie je to tragédia, ubezpečujem Vás, že budem určite dobre spať keď odpoveď vôbec nedostanem !
A keď si prečítate moje príspevky nikde na nikoho neutočím, neurážam - takže je trochu zcestné, že vo Vašom príspevku mimo iného uvádzate tú poznámu o žalobách ...
Prečítajte si prosím radšej ešte raz Váš príspevok - či skôr Vy neškatuľkujete druhých !
Pre mňa je táto téma uzavretá a v žiadnom prípade nehodlám v takejto diskuzii pokračovať !
Prajem Vám pekný deň !
Pisala som v mnoznom cisle a bolo to mierene na vsetkych, ktori tu posledne dni prilievaju olej do ohna. Ak by si tu mal niekto nieco po sebe precitat, nie som to ja.
A to, ze uz druhy raz Vam odpoveda niekto iny nez ephotaci, bude sposobene asi tym, ze maju dost roboty a nemozu sledovat vsetky temy vo fore a odpovedat okamzite po Vasom prispevku (a pisem oslovenie s velkym zaciatocnym pismenom, tento raz pisem len a len o Vas, nie o ostatnych, ako to bolo v predoslom prispevku - len aby sme sa netahali za slovicka).
 
admin
redakcia ephoto.sk 2012-05-23 12:48:04+02
príspevok od: PRINST
Myslím si, že som spotrebiteľ a nie "mudrlant" !!!
No v žiadnom prípade mi nie je jasné " doporučená = záväzná "
Píšete, že nevidíme vrchol pomyselného ľadovca ( celý je pod vodou ) - aj so smajlíkom !
Objasnite, prosím tie sankcie trochu bližšie - aby sme boli i my spotrebitelia trochu v obraze.
Inak je to len Vaše trvdenie - ktoré, s prepáčením pôsobí tak trochu "reklamne" - zavádzaním
nás "spotrebiteľov"
Vopred ďakujem za odpoveď !
co je reklamne na mojich vyjadreniach? A v com som zavadzal spotrebitelov? Rozoberat detaily nema zmysel, na situacii nic nezmenia. Je to tak ako som napisal a v tomto pripade plati nezmyselna rovnica doporucena=zavazna. Neviem co mam k tomu viac napisat. Situacia nie je pre obchody s technikou jednoducha preto existuje sedy dovoz a niektori hladaju rozne klucky ako obist obmedzenia. Nasledne pridu problemy s reklamaciou a zase je zle. "Bijete nespravnych" ale kedze sme v prvej linii vacsinou sme aj po ruke. a smajlik neznamena ziadnu ironiu skor smutneho klauna.
 
Midzi
2012-05-23 14:51:08+02
príspevok od: kofoluska
Tu ho najdes http://www.e-prodejna.eu/detail/24376 . Ak mas niekoho znameho v CR, kto pouziva Vodafone, tak sa s nim dohodni, aby to objednal na seba - Vodafone totiz v tomto obchode ponuka 20% zlavu na Nikon vyrobky. Ja som vdaka tomu na tele D7000 a objektive 16-85mm v konecnom dosledku (aj vdaka zvyseniu cien na SK) usetrila 320 eur a za usetrene peniaze mi buduci tyzden pride 50mm f1.4D . Navyse - cakala som sice na objektiv takmer 3 mesiace, ale celu dobu mi predajca garantoval cenu 9993,- CZK (po tej 20% zlave cez Vodafone). Uz som tu od niektorych citala, ze im predajcovia dvihali cenu objednavky, pretoze objednal clovek za staru cenu, ale vyrobok dosiel v novej cene. Tu boli velmi ferovi aj v tomto. (Dokonca, posielali to na dva razy a postovne sa platilo len raz.)
Si si ista ze si usetrila? Lebo mne ukazuje cenu 17690€
 
kofoluska
2012-05-23 16:23:24+02
príspevok od: Midzi
Si si ista ze si usetrila? Lebo mne ukazuje cenu 17690€
To si pis. Objednavala som 2.3.2012 a platila som to kamaratovi len nedavno, vystihla som perfektny kurz - takze ma to dokopy aj s postovnym stalo 1261,- eur. Sucasna cena tela je 999,- eur a objektivu 580,-eur u ofiko predajcov. Cize cista usetrena suma je 318,-eur
 
Lachym
2012-05-23 19:33:03+02
príspevok od: Timotej Jančár
Nemôžeme vedieť, aké distribučné kanály majú iné predajne. Takže odpoveď na Tvoju otázku, odkiaľ ich majú spomínané predajne znie: Neviem.
Rozdiel medzi Nikonom z ofic a neofic distribúcie je v tom, že chýba CZ/SK manuál a poukážka na 4 čistenia snímača.
Situácia na trhu je presne taká, ako si napísal. Sú tu predajcovia, ktorí berú veci cez ofic distribúcie a sú tu predajcovia, ktorí berú techniku z PL, alebo HU skladov.
Je smutne, ze slovensky trh je niekde na poslednom mieste. Inac CZ/SK manual sa da bezplatne stiahnut z Nikon stranky. Kde si mozem dat vycistit cip vramci bezplatne poukazky, ktoru zakaznik obdrzi pri kupe napr. D 7000?
 
KoCi
2012-05-23 20:53:55+02
V prazskom servise nikonu. Zperne miesto na slovensku zabezpecuje spolocnost Penta, (pentask.sk)
Je ale fakt, ze si kazdy 3x rozmysli, ci to da do najblizsieho fotoservisu, a ma to hotove na dalsi den (ked nie na pockanie), alebo ci to da do servisu a je 2-3 tyzdne bez fotaku.
 
Lachym
2012-05-23 21:37:54+02
príspevok od: KoCi
V prazskom servise nikonu. Zperne miesto na slovensku zabezpecuje spolocnost Penta, (pentask.sk)
Je ale fakt, ze si kazdy 3x rozmysli, ci to da do najblizsieho fotoservisu, a ma to hotove na dalsi den (ked nie na pockanie), alebo ci to da do servisu a je 2-3 tyzdne bez fotaku.
Presne tak!!!
 
KoCi
2012-05-23 23:16:50+02
D7000 - par ks aktualne dostupnych konecne
 
KoCi
2012-05-23 23:25:10+02
Hm, sice tie pocty sa ani nedaju povazovat za "dostupne".. to je ako hasit poziar poldecakom...
 
Timotej Jančár
2012-05-24 11:38:01+02
príspevok od: Lachym
Je smutne, ze slovensky trh je niekde na poslednom mieste. Inac CZ/SK manual sa da bezplatne stiahnut z Nikon stranky. Kde si mozem dat vycistit cip vramci bezplatne poukazky, ktoru zakaznik obdrzi pri kupe napr. D 7000?
CZ/SK manuál je síce stiahnuteľný, no predajca je podľa obchodného zákonníka povinný dať Ti ku kúpenému tovaru manuál v SK jazyku.
Čo sa týka čistenia snímača - http://www.nikon.cz/cs_CZ/news_room/news_releases_main.page?Period=Archive&Quarter=Q1&SY=2007&ID=templatedata%5Ccs_CZ%5Cnews_article%5Cdata%5CCZ_cisteni_cipu tu je zoznam všetkých servisov na Slovensku, ktoré čistia. Takže to zákonite netreba riešiť cez Prahu, ani cez Pentu
 
miromac
2012-05-25 18:42:53+02
príspevok od: kofoluska
To si pis. Objednavala som 2.3.2012 a platila som to kamaratovi len nedavno, vystihla som perfektny kurz - takze ma to dokopy aj s postovnym stalo 1261,- eur. Sucasna cena tela je 999,- eur a objektivu 580,-eur u ofiko predajcov. Cize cista usetrena suma je 318,-eur
a môžeš prosím ťa troška bližšie o tej akcii, či Vodafon za to niečo che ( viazanosť a podobne...), alebo či je to pre obyvateľa ČR bez nejakých ďalších podmienok. Dík moc
 
kofoluska
2012-05-26 20:32:21+02
príspevok od: miromac
a môžeš prosím ťa troška bližšie o tej akcii, či Vodafon za to niečo che ( viazanosť a podobne...), alebo či je to pre obyvateľa ČR bez nejakých ďalších podmienok. Dík moc
Musis byt klientom vodafonu - tot vsetko, co viem. Ake ma operator podmienky netusim. Som dieta stasteny, ja som sa nemusela starat o nic okrem vyberu tela, objektivu a zaplatenia tovaru.
 
Rastislav
2012-05-26 20:46:00+02
príspevok od: Timotej Jančár
CZ/SK manuál je síce stiahnuteľný, no predajca je podľa obchodného zákonníka povinný dať Ti ku kúpenému tovaru manuál v SK jazyku.
Čo sa týka čistenia snímača - http://www.nikon.cz/cs_CZ/news_room/news_releases_main.page?Period=Archive&Quarter=Q1&SY=2007&ID=templatedata%5Ccs_CZ%5Cnews_article%5Cdata%5CCZ_cisteni_cipu tu je zoznam všetkých servisov na Slovensku, ktoré čistia. Takže to zákonite netreba riešiť cez Prahu, ani cez Pentu
Ephotoshop dáva ku každému tovaru SK manuál?
 
avinad
2012-06-06 20:32:35+02
Distribučné kanály iných predajcov môžu byť napríklad takéto
zoznam ukradnutých komponentov z dodávky Nikonu: http://www.photographers.ie/site/wp-content/uploads/2012/02/Nikon-stolen-equipment.pdf
 
Peto15
2012-06-06 20:56:17+02
dnes mi prisiel mail maju na skalde nikon d7000 plus objektiv 18-105 alebo aj samotne telo aj d 3200 maju na starnke realshop.sk ti ktori este zhanate daco od nikonu
 
nariecnik
2012-06-18 20:43:49+02
info pre cakatelov D7000 v Holandsku vela kusov cena za telo pod 900 a kit s 18-105 do 1050eur , objektiv 105-2,8 makro 700 eur len tak pre info
 
miso22
2012-06-25 14:37:54+02
ja mam objednanu D3100 +18-105 a stale nechodi..uz som z toho na nervy.mal prist za dva tyzdne a potom mi volali,ze nevedia kedy bude.este dnes som im volal,ze ci nevedia nieco nove a zase som sa nic nedozvedel.za mesiac idem na dovolenku a ked mi nepride,tak ma asi trtne..
 
miso22
2012-06-26 19:44:43+02
neviem ci to niekomu pomoze,ale vcera som pisal do nikonu,lebo som fakt nestastny z dostupnosti fotakov nikon...a tot je odpoved

Vážený Michal,

Dakujeme za Vas email ohladom dostupnosti D3100 + 18-105 DX a je nam luto komplikacii.

Dodavky amaterskej techniky vratane kitov D3100 boli obnovene 01/04/12 a dodavky funguju v dvojtyzdnovych intervaloch. V podstate je tato technika nedostatkova pre celu Europu, preto sa objednavky pokryvaju postupne a neda sa naraz dodat cele mnozstvo objednanych kusov naraz.

Viac informacii o lokalnych predajnych dodavkach na celoeuropskej technickej podpore nemame, pre blizsie detaily o dodaniach moze mat autorizovany predajca kontaktovanim lokalne predajne oddelenie Nikonu v Prahe priamo.

V cennikoch je D3100 + 18-105 stale uvedeny, tak ako aj jeho nastupca D3200. Momentalne vsak Vas kit nie je ani na centralnom sklade v Holandsku. Kedze sa D3100 v podstate bude dopredavat, kedze je nahradena novsou D3200, mozte teda zvazit aj tento upgrade. Blizsie informacie cez predajcu na obchodnom oddeleni.

Pokial by ste nasli Vami vybrany kit inde v EU ako SR/CR, zaruka by Vam platila 1 rok a navod by bolo mozte vymenit za cesky/slovensky podla dostupnosti.

Autorizovani predajci pre SR: http://nikon.sk/sk_SK/where_to_buy/where_to_buy.page?lang=

V pripade dalsich otazok nas kontaktujte novym zadanim, alebo v tejto veci aktualizaciou emailu.


S pozdravom,

Vladimír Mikuláš
Európska podpora Nikonu
www.europe-nikon.com/support



 
Strana 13 z 13
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()