Hore
Fórum » Canon fórum
 

canon R vs RP

tonyskot
2019-08-17 13:26:54+02
Ahoj v com je rozdiel medzi canonom R a RP v kvalite fotografie nezaujima ma video dik
 
oldbas
2019-08-17 15:02:01+02
Pokuj jde o kvalitu snímače jako šum, DR, barvy...dá se říct, že ten samý, jako mezi Canon EOS 5Dmark IV a Canon EOS 6Dmark II. V praxi, pokud umíš fotit a máš kvalitní sklo, uděláš dobrou fotku s oběma.
 
tonyskot
2019-08-17 19:42:27+02
príspevok od: oldbas
Pokuj jde o kvalitu snímače jako šum, DR, barvy...dá se říct, že ten samý, jako mezi Canon EOS 5Dmark IV a Canon EOS 6Dmark II. V praxi, pokud umíš fotit a máš kvalitní sklo, uděláš dobrou fotku s oběma.
mne ide hlavne o provnanie tychto dvoch modelov lebo cenovi rozdiel je dost velky
 
patrac00
2019-08-17 20:21:00+02
eos rp vs eos r ....ujo google
 
Mikon
2019-08-17 20:26:16+02
Nato odpovie iba človek ktorý mal možnosť obe stroje skúsiť. Inak si všetko nájdeš na nete
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2019-08-17 21:36:37+02
NIzsi model a vyssi model. Na video moc nie su. Ten crop v 4K je brutalny. Canon aktualne vo videu zaspal.
 
tonyskot
2019-08-17 22:33:26+02
Karol to je pravda ale co sa tyka fotenia tam okrem velkosti baterky nevidim ziaden poctatny rozdiel
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2019-08-17 22:46:52+02
príspevok od: tonyskot
Karol to je pravda ale co sa tyka fotenia tam okrem velkosti baterky nevidim ziaden poctatny rozdiel
Dnes je bezne, ze nizdier a vyssie modely fotia podobne. ROzdiel byva v rozlisenia, ale to sa prejavi len pri veeeelkych fotografiach. Takze rozdiely su v parametroch a vybave. U vyssieho modelu nemusis nutne mat lepsi snimac. Je to o ergonomii ovladnia, mnozstve funkcii, rychlosti a a pod.
 
shagy2301
2019-08-18 08:11:04+02
príspevok od: tonyskot
Karol to je pravda ale co sa tyka fotenia tam okrem velkosti baterky nevidim ziaden poctatny rozdiel
Plusy pre EOS R: väčšia a univerzálnejšia baterka (LP-E6N používa napr. aj Blackmagic), battery grip, uzávierka až 1/8000s, vyššie rozlíšenie, lepší hľadáčik, väčší grip a tým pádom lepší úchyt, rýchlejšia séria (8 vs 5)
 
calimero
2019-11-20 16:03:54+01
Ahojte. Akú máte prosím skúsenosť s hľadáčikom na EOS RP? Myslím hlavne optiku. Som trochu sklamaný, akoby hľadáčik smerom ku krajom a rohom strácal konzistentnú optickú kvalitu, stráca sa ostrosť a v krajoch akoby mierne vyskakovala chromatická aberácia. Pripomína mi to pohľad cez lacný ďalekohľad s plastovými šošovkami. Tento negatívny pocit je o to výraznejší, keď sa do hľadáčika pozriem mierne z uhla. Dioptrickú korekciu mám nastavenú správne.

Pri práci s hľadáčikom EVF-DC2, ktorý používam s kompaktom G3X a ktorý je s hľadáčikom použitým v EOS RP papierovo rovnaký, nič také som si nevšimol. Aj preto som išiel do EOS RP (a nie EOS R), lebo som očakával rovnakú kvalitu ako má EVF-DC2, ktorý je naozaj výborný.

No musím skonštatovať, že hľadáčik v EOS RP zatiaľ považujem za najväčšiu slabinu tohto fotoaparátu, hlavne čo sa použitej optiky týka.
 
photox
2019-11-20 16:28:26+01
príspevok od: calimero
Ahojte. Akú máte prosím skúsenosť s hľadáčikom na EOS RP? Myslím hlavne optiku. Som trochu sklamaný, akoby hľadáčik smerom ku krajom a rohom strácal konzistentnú optickú kvalitu, stráca sa ostrosť a v krajoch akoby mierne vyskakovala chromatická aberácia. Pripomína mi to pohľad cez lacný ďalekohľad s plastovými šošovkami. Tento negatívny pocit je o to výraznejší, keď sa do hľadáčika pozriem mierne z uhla. Dioptrickú korekciu mám nastavenú správne.

Pri práci s hľadáčikom EVF-DC2, ktorý používam s kompaktom G3X a ktorý je s hľadáčikom použitým v EOS RP papierovo rovnaký, nič také som si nevšimol. Aj preto som išiel do EOS RP (a nie EOS R), lebo som očakával rovnakú kvalitu ako má EVF-DC2, ktorý je naozaj výborný.

No musím skonštatovať, že hľadáčik v EOS RP zatiaľ považujem za najväčšiu slabinu tohto fotoaparátu, hlavne čo sa použitej optiky týka.
Ten fotoaparat je lepsi ako my, keby tie fotoaparaty mohli opisat nase chyby...
 
calimero
2019-11-20 16:45:06+01
príspevok od: photox
Ten fotoaparat je lepsi ako my, keby tie fotoaparaty mohli opisat nase chyby...
Nepíšem, že fotoaparát je zlý. Ale hľadáčik na foťáku za 1300 € som očakával minimálne taký istý, ako hľadáčik EVF-DC2, ktorý je určený pre kompakty a EOS M systém. Zatiaľ mierne sklamanie. Možno si zvyknem, lebo momentálne som na túto "nedokonalosť" asi viac sústredený, až ma z toho bolia oči
 
oldbas
2019-11-20 19:02:04+01
príspevok od: calimero
Ahojte. Akú máte prosím skúsenosť s hľadáčikom na EOS RP? Myslím hlavne optiku. Som trochu sklamaný, akoby hľadáčik smerom ku krajom a rohom strácal konzistentnú optickú kvalitu, stráca sa ostrosť a v krajoch akoby mierne vyskakovala chromatická aberácia. Pripomína mi to pohľad cez lacný ďalekohľad s plastovými šošovkami. Tento negatívny pocit je o to výraznejší, keď sa do hľadáčika pozriem mierne z uhla. Dioptrickú korekciu mám nastavenú správne.

Pri práci s hľadáčikom EVF-DC2, ktorý používam s kompaktom G3X a ktorý je s hľadáčikom použitým v EOS RP papierovo rovnaký, nič také som si nevšimol. Aj preto som išiel do EOS RP (a nie EOS R), lebo som očakával rovnakú kvalitu ako má EVF-DC2, ktorý je naozaj výborný.

No musím skonštatovať, že hľadáčik v EOS RP zatiaľ považujem za najväčšiu slabinu tohto fotoaparátu, hlavne čo sa použitej optiky týka.
Před pár dny jsem přešel na RP ze 70D a mám to stejně. Při pohledu přímo je to ok, z mírného úhlu hrůza. Ale je to prý normální, je to o zvyku a naučit ce do něho koukat rovně 😀. V této diskuzi od strany 32 popisuji svoje zkušenosti s RP : https://forum.digiarena.zive.cz/viewtopic.php?style=6&f=212&t=1265249&st=0&sk=t&sd=a&start=480
 
seifi
2019-11-20 19:39:58+01
RP je z každej strany orezaný R - hľadáčik - veľkosť a zväčšenie,, veľkosť a počet bodov displeja, snímač, expozícia, veľkosť úchopu, výdrž batérie, synchronizácia, počet ostriacich bodov, počet snímkov/s , ..... na YT sú toho mraky ... a R je utesnený, RP nie, aspoň literatúra tak uvádza
 
seifi
2019-11-20 19:50:57+01
na RP je umiestnenie slotu karty u batérii , pod stativovou dostičkou, ak máš foťák na statíve ... pre fotografov používajúcich statív to nie je výhra; na R-ku je to zboku; tých rozdielov je hodne
 
oldbas
2019-11-20 19:55:24+01
RP je pravda osekané Rko, ale dá se s tím v pohodě fotit, klidně i rychlé akce, pokud je fotograf šikovný. Na profi práci to není, ale výsledek oproti apsc a m3/4 je úplně jinde. Pro amatéry dostačující. Pokud je na RPčku slušné sklo a fotky pořád nevypadají dobře, už to není foťákem, ale rukama.
 
calimero
2019-11-20 20:03:50+01
príspevok od: oldbas
Před pár dny jsem přešel na RP ze 70D a mám to stejně. Při pohledu přímo je to ok, z mírného úhlu hrůza. Ale je to prý normální, je to o zvyku a naučit ce do něho koukat rovně 😀. V této diskuzi od strany 32 popisuji svoje zkušenosti s RP : https://forum.digiarena.zive.cz/viewtopic.php?style=6&f=212&t=1265249&st=0&sk=t&sd=a&start=480
Ďakujem za reakciu. Už som sa bál, že mám vadný kus, ale asi to bude vlastnosť RP-čka. Niečo podobné popisuje majiteľ RP aj v diskusii na dpreview:
https://www.dpreview.com/forums/post/62369685

Inak ďakujem za odkaz, pekné zhrnutie dojmov z RP-čka po prechode zo 70D. Súhlasím, že výdrž baterky je nič moc, na druhej strane lp-e17 nie je taká drahá a ťažká, takže náhradná sa dá nosiť stále so sebou.

Čo sa týka mňa, ja som na DSLR nefotil veľmi dlho, akosi mi s pribúdajúcim vekom začala vadiť vyššia hmotnosť a väčšie rozmery zrkadloviek, tak som si kúpil univerzálny ultrazoom s 1" čipom Canon PowerShot G3X s prídavným hľadáčikom EVF-DC2. Mám s ním nafotené kvalitné zábery vo výstavnom formáte, je to vynikajúci foťák. Postupne som popredal väčšinu EF objektívov, keďže návrat k zrkadlovke som už neplánoval. No keď Canon vo februári predstavil RP-čko, celkom ma to dostalo. Malý, ľahký full-frame. Tak som ho kúpil v kite s objektívom RF 24-240mm, keďže po prechode na G3X som zlenivel a veľmi sa mi nechce meniť objektívy. Ešte by som privítal nejaké malé pancake objektívy s RF bajonetom, snáď sa niečoho takého dočkám.

 
asverusko
2019-11-20 20:52:53+01
príspevok od: calimero
Ďakujem za reakciu. Už som sa bál, že mám vadný kus, ale asi to bude vlastnosť RP-čka. Niečo podobné popisuje majiteľ RP aj v diskusii na dpreview:
https://www.dpreview.com/forums/post/62369685

Inak ďakujem za odkaz, pekné zhrnutie dojmov z RP-čka po prechode zo 70D. Súhlasím, že výdrž baterky je nič moc, na druhej strane lp-e17 nie je taká drahá a ťažká, takže náhradná sa dá nosiť stále so sebou.

Čo sa týka mňa, ja som na DSLR nefotil veľmi dlho, akosi mi s pribúdajúcim vekom začala vadiť vyššia hmotnosť a väčšie rozmery zrkadloviek, tak som si kúpil univerzálny ultrazoom s 1" čipom Canon PowerShot G3X s prídavným hľadáčikom EVF-DC2. Mám s ním nafotené kvalitné zábery vo výstavnom formáte, je to vynikajúci foťák. Postupne som popredal väčšinu EF objektívov, keďže návrat k zrkadlovke som už neplánoval. No keď Canon vo februári predstavil RP-čko, celkom ma to dostalo. Malý, ľahký full-frame. Tak som ho kúpil v kite s objektívom RF 24-240mm, keďže po prechode na G3X som zlenivel a veľmi sa mi nechce meniť objektívy. Ešte by som privítal nejaké malé pancake objektívy s RF bajonetom, snáď sa niečoho takého dočkám.

Zdravím Calimera. Uvádzaš, že máš s G3X nafotené foto vo výstavnom formáte. Porovnaj, prosím kresbu s RP + 24 240. Uvažujem aj ja nad touto kombináciou. Teraz mám Canon 800D + 18 55
+ 55 250. Očakávam správne očividný skok v kresbe??? Ďakujem.
 
calimero
2019-11-20 21:54:06+01
príspevok od: asverusko
Zdravím Calimera. Uvádzaš, že máš s G3X nafotené foto vo výstavnom formáte. Porovnaj, prosím kresbu s RP + 24 240. Uvažujem aj ja nad touto kombináciou. Teraz mám Canon 800D + 18 55
+ 55 250. Očakávam správne očividný skok v kresbe??? Ďakujem.
Čo sa týka mňa, bez problémov z G3X lezú zväčšeniny 60x45cm, väčšie som zatiaľ neskúšal. Ide o to, aké žánre človek fotí. V mojom prípade s ostrosťou nikdy nebol problém, viac mi vadia obmedzené možnosti 1" čipu v zlých svetelných podmienkach a menšie možnosti s kreatívnym využitím malej hĺbky ostrosti. Preto som išiel do FF, lebo APS-C by bol v týchto dvoch parametroch zas len kompromis. V rámci niekoľkých spoločných výstav viacerých fotografov som vystavoval fotky nafotené s G3X. Ostaní autori fotia zrkadlovkami resp. bezzrkadlovkami, ja jediný som mal fotky z kompaktu. Na zväčšeninách 60x45 v zásade nejde poznať, že to nebolo fotené kvalitnou zrkadlovkou. Niektoré fotky boli dokonca nafotené rovno do JPG (samozrejme v počítači som sa s nimi pohral). Aby som to zhrnul. V prípade výtvarnej fotografie je dôležitejší námet, technika v dnešnej dobe je tak dokonalá, že riešiť ostrosť každého pixelu je úchylka.
Ešte jedna vec. Na pár akciách som fotil (tiež s G3X) čisto reportážne fotky, ktoré sa v konečnom dôsledku použijú výhradne na webe. Fotil som do JPG, ISO som kľudne ťahal do 3200. Výstup bol na webové použitie takmer dokonalý, dovolím si tvrdiť, že lepší, ako od borcov, ktorí síce fotili so zrkadlovkami do RAW, ale v konečnom dôsledku to zabili postprocesom.
 
asverusko
2019-11-20 22:13:44+01
Calimerovi ďakujem.
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()