Hore
Fórum » Canon fórum
 

canon R vs RP

tonyskot
tonyskot 2019-08-17 13:26:54+02
Ahoj v com je rozdiel medzi canonom R a RP v kvalite fotografie nezaujima ma video dik
 
photox
2019-11-22 09:31:41+01
príspevok od: sharkyyy
V bentley som sedel aj riadil . Si strasne citlivy na canon. Pisem moje postrehy a fakty. Kazdy jeden nedostatok si moze kazdy ospravedlnit. Ja kritizujem vsetko co je zle na roznych systemoch. Rovnako na fuji forach kritizujem aj to co sa mi nepaci. Netreba si zaslepovat oci a tlacit na nedostatky vyrobcom techniky.
A ked dojdu argumenty, tak pride posledny, ze vacsina foti na canon. Ano, aj vsetci tvrdili, ze slnko sa toci okolo zeme alebo ze cisar ma krasne saty.
Zaujimavejsie cislo je sledovat krivku narastu predaja. Pozri si sony a pozri canon(progres).

Tu nejde o to, ze by dosli argumenty a nastupuje Canon. O Sony alebo Fuji je zname, ze maju prehnane farby alebo, ze Canon ma najlepsi RAW na upravu fotografii.
 
oldbas
2019-11-22 09:41:41+01
Je třeba to brát tak, že i tam nejhorší současný FF dokáže fotit pro běžné použití téměř dokonalé fotky. Canon RP určitě není nejlepší FF bezzrcadlovka na trhu, ale ani nejhorší. Důležité je, že jako systém funguje velmi dobře. Canon má celkově slabší DR, ale pouze na papíře a v laboratoři. Naprostá většina profesionálů ho používá k tvorbě vynikajících fotek. Ano, jsou na trhu lepší, ale to neznamená, že jsou z nich lepší fotky.
 
blahoslav J B Art
2019-11-22 11:58:11+01
Rozdiely medzi jednotlivými značkami a modelmi v súčasnej fototechnike sú oveľa menšie, ako rozdiely v šikovnosti tých, ktorí fotaky používajú
 
sharkyyy
2019-11-22 12:18:49+01
Teraz na fotoslovakia som testval fw 1.4. Cakal som ovela viac. Cele ovladanie na canone mi prislo pomale.
 
sharkyyy
2019-11-22 12:22:20+01
príspevok od: blahoslav J B Art
Rozdiely medzi jednotlivými značkami a modelmi v súčasnej fototechnike sú oveľa menšie, ako rozdiely v šikovnosti tých, ktorí fotaky používajú
Presne! Stojim si za tym, ze rozdiel medzi ff a apsc je takmer zanedbatelny, pokial ide o kvalitu vystupu pre zakaznika. Ale skusenosti a kreativita fotografa je omnoho dolezitejsia.
Ale bavime sa o technickej stranke veci .
Urcite by som bol spokojny aj s rkom, aj so sony, fuji... je to o kompromisoch. Farby canonu sa mi tiez pacia. Po fuji asi najviac.
 
photox
2019-11-22 13:26:16+01
príspevok od: blahoslav J B Art
Rozdiely medzi jednotlivými značkami a modelmi v súčasnej fototechnike sú oveľa menšie, ako rozdiely v šikovnosti tých, ktorí fotaky používajú
Zalezi co myslis pod pojmom sikovnost, sikovnost vediet nastavit fotoaparat alebo sikovnost vediet orientovat sa pri foteni. Su to dve rozdielne veci. Nemam problem si priznat, ze viem o fototechnike iba minimum ale zato vidim rozdiel v kvalite fotografie. Viem kam sa postavit pri fotografovani, ako odfotit aby som nezhovadil koho fotografujem....
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()