Hore
Fórum » Canon fórum
 

canon R vs RP

tonyskot
tonyskot 2019-08-17 13:26:54+02
Ahoj v com je rozdiel medzi canonom R a RP v kvalite fotografie nezaujima ma video dik
 
calimero
2019-11-20 22:30:40+01
príspevok od: asverusko
Calimerovi ďakujem.
Nie je za čo. Asi som ti veľmi neporadil, s RP a 24-240mm sa zatiaľ len zoznamujem. Buď pripravený, že ten objektív je dosť ťažký, trochu nepomer k tak malému a ľahkému telu. Na druhej strane ten rozsah z neho robí parádny "allround lens" a keď budem chcieť niečo malé a ľahké, snáď Canon príde s niečím ako EF 40/2.8, len s RF bajonetom. Kresby by som sa nebál, čo som pozeral nejaké testy, objektív je parádne ostrý, jediný problém, čo mu vytýkali súvisí skôr s súdkovitým skreslením na 24mm a chromatickou aberáciou, sú to však vady, ktoré sa dajú automaticky perfektne vykorigovať rovno vo fotoaparáte alebo v Raw konvertore. Takže v konečnom dôsledku parádny objektív.
 
calimero
2019-11-21 01:02:31+01
príspevok od: seifi
RP je z každej strany orezaný R - hľadáčik - veľkosť a zväčšenie,, veľkosť a počet bodov displeja, snímač, expozícia, veľkosť úchopu, výdrž batérie, synchronizácia, počet ostriacich bodov, počet snímkov/s , ..... na YT sú toho mraky ... a R je utesnený, RP nie, aspoň literatúra tak uvádza
A ešte treba napísať, že R-ko je o 900 € drahšie, ťažšie a väčšie (čo nie každému vyhovuje). Keď vyšiel Canon s R-kom, bol som sklamaný. Očakával som, že Canon príde s niečím podobným, ako je Sony A7 a jeho klony (teda malý a ľahký full frame). Až keď vyšlo RP-čko, srdce mi zaplesalo. Pre mňa je oveľa dôležitejšia kompaktnosť ako pár pixelov alebo fps navyše. 900 € mi za to nestojí, za to mám špičkový objektív. O k tomu hľadáčiku. Rozlíšenie, podanie farieb a odozva je v pohode. Canon ho nezvládol opticky. Či to bol zámer alebo nie, ťažko súdiť.
 
calimero
2019-11-21 01:08:16+01
príspevok od: seifi
na RP je umiestnenie slotu karty u batérii , pod stativovou dostičkou, ak máš foťák na statíve ... pre fotografov používajúcich statív to nie je výhra; na R-ku je to zboku; tých rozdielov je hodne
Toto absolútne nie je problém. Spodné dvierka na baterku a kartu sú dostatočne ďaleko od statívového závitu, čiže aj po prichytení statívovej doštičky je prístup k dvierkam voľný. Je síce pravda, že výmena baterky alebo karty priamo na statíve by bola krkolomná, ale nevidím problém dať na pár sekúnd foťák zo statívu dolu a vymeniť baterku.
 
sharkyyy
2019-11-21 04:15:53+01
príspevok od: oldbas
RP je pravda osekané Rko, ale dá se s tím v pohodě fotit, klidně i rychlé akce, pokud je fotograf šikovný. Na profi práci to není, ale výsledek oproti apsc a m3/4 je úplně jinde. Pro amatéry dostačující. Pokud je na RPčku slušné sklo a fotky pořád nevypadají dobře, už to není foťákem, ale rukama.
No sklamem ta. Apsc od sony a fuji su kvalitou obrazu nad rp, aj ked je to ff. Malmsom doma rp a aj rko na vikend. Rp viac sumelo na vyssom ise, slabsi dynamicky rozsah, prepaly sa horsie zachranovali. Fotak to bol pomaly a neohrabany. Bohuzia, a to som chcel prejst na r-ko pred testom. Firmware 1.4 udajne urychlil af.
V dany moment by som si prechodom z fuji apsc takmer vo vsetkom pohorsil prechodom na rp(horsie video-obrovsky crop, neutesnene, 1 slot, omnoho horsie ovladanie, maly pocet program. tlacidiel, hladacik, ostrenie, rychlost, velmi slaby jpeg vystup, horsi raw, vacsie skla...).
Ale viem, ze 90% dobrej fotky robi fotograf a svetlo .

 
MagickVamp
2019-11-21 08:37:48+01
príspevok od: sharkyyy
No sklamem ta. Apsc od sony a fuji su kvalitou obrazu nad rp, aj ked je to ff. Malmsom doma rp a aj rko na vikend. Rp viac sumelo na vyssom ise, slabsi dynamicky rozsah, prepaly sa horsie zachranovali. Fotak to bol pomaly a neohrabany. Bohuzia, a to som chcel prejst na r-ko pred testom. Firmware 1.4 udajne urychlil af.
V dany moment by som si prechodom z fuji apsc takmer vo vsetkom pohorsil prechodom na rp(horsie video-obrovsky crop, neutesnene, 1 slot, omnoho horsie ovladanie, maly pocet program. tlacidiel, hladacik, ostrenie, rychlost, velmi slaby jpeg vystup, horsi raw, vacsie skla...).
Ale viem, ze 90% dobrej fotky robi fotograf a svetlo .

AF po firmware 1.4.0 nie je udajne lepsi, ale je lepsi a brutalne lepsi ako bol. Fakt chyta oko uz z dialky a presne, co sa toho tyka uz nemam namietky.

Funguje presne ako na videu:
https://www.youtube.com/watch?v=uuQiqd-a32g

Alebo tu je porovnanie s A7R4
https://www.youtube.com/watch?v=pWGIguKpeF0

Takze AF uz patri k spicke co sa da dnes mat.

A co sa tyka ISO si moze spravit nazor kazdy sam. Ako sme sa uz bavili, je pravda ze ISO je horsie ako u FF, ale firmware opravuje aj to. Napriklad firmware 1.2 posunul ISO aj DR. A pri FUJI treba tiez brat do uvahy ze FUJI s ISO podvadza asi ako Olympus, takze ISO6400 je realne podstatne menej. Navyse v JPG FUJI robi agresivne upravy. Ale v tomto sa sporit nechcem, viac ti vyhovuje snimac FUJI tak ti viac vyhovuje ten snimac.

https://www.dpreview.com/reviews/image-comparison?attr18=daylight&attr13_0=canon_eosrp&attr13_1=fujifilm_xt3&attr13_2=canon_eosr&attr13_3=canon_eos5dmkiv&attr15_0=raw&attr15_1=raw&attr15_2=raw&attr15_3=raw&attr16_0=6400&attr16_1=6400&attr16_2=6400&attr16_3=6400&normalization=full&widget=1&x=0.8488967338326658&y=0.15291252724737206
 
calimero
2019-11-21 09:12:23+01
príspevok od: sharkyyy
No sklamem ta. Apsc od sony a fuji su kvalitou obrazu nad rp, aj ked je to ff. Malmsom doma rp a aj rko na vikend. Rp viac sumelo na vyssom ise, slabsi dynamicky rozsah, prepaly sa horsie zachranovali. Fotak to bol pomaly a neohrabany. Bohuzia, a to som chcel prejst na r-ko pred testom. Firmware 1.4 udajne urychlil af.
V dany moment by som si prechodom z fuji apsc takmer vo vsetkom pohorsil prechodom na rp(horsie video-obrovsky crop, neutesnene, 1 slot, omnoho horsie ovladanie, maly pocet program. tlacidiel, hladacik, ostrenie, rychlost, velmi slaby jpeg vystup, horsi raw, vacsie skla...).
Ale viem, ze 90% dobrej fotky robi fotograf a svetlo .

So šumom nesúhlasím. Zatiaľ som nevidel jediný APS-C, ktorý by šumel menej ako akýkoľvek súčasný FF senzor. Rozdiel je stále dosť veľký, zvlášť na vysokých ISO (6400 a viac). S dynamickým rozsahom súhlasím, Canon ho má určite horší ako Sony alebo Fujifilm, ale nič tragické to nie je. Fujifilm nemám, ale prešlo mi rukami dosť veľa záberov spravených Fujinami, mne osobne ten výstup nesedí, aj keď mnohí ho chvália (je to subjektívne). Čo sa týka farieb, najlepšie mi sedí Canon, o pleťovke ani nehovorím.
 
fatality
2019-11-21 12:10:07+01
príspevok od: MagickVamp
AF po firmware 1.4.0 nie je udajne lepsi, ale je lepsi a brutalne lepsi ako bol. Fakt chyta oko uz z dialky a presne, co sa toho tyka uz nemam namietky.

Funguje presne ako na videu:
https://www.youtube.com/watch?v=uuQiqd-a32g

Alebo tu je porovnanie s A7R4
https://www.youtube.com/watch?v=pWGIguKpeF0

Takze AF uz patri k spicke co sa da dnes mat.

A co sa tyka ISO si moze spravit nazor kazdy sam. Ako sme sa uz bavili, je pravda ze ISO je horsie ako u FF, ale firmware opravuje aj to. Napriklad firmware 1.2 posunul ISO aj DR. A pri FUJI treba tiez brat do uvahy ze FUJI s ISO podvadza asi ako Olympus, takze ISO6400 je realne podstatne menej. Navyse v JPG FUJI robi agresivne upravy. Ale v tomto sa sporit nechcem, viac ti vyhovuje snimac FUJI tak ti viac vyhovuje ten snimac.

https://www.dpreview.com/reviews/image-comparison?attr18=daylight&attr13_0=canon_eosrp&attr13_1=fujifilm_xt3&attr13_2=canon_eosr&attr13_3=canon_eos5dmkiv&attr15_0=raw&attr15_1=raw&attr15_2=raw&attr15_3=raw&attr16_0=6400&attr16_1=6400&attr16_2=6400&attr16_3=6400&normalization=full&widget=1&x=0.8488967338326658&y=0.15291252724737206
tam pri tej xt3 by malo byt 4000..(vlastny pokus)..
slusne,kedze podobne kedysi sumeli apsc pri 3200..
ako ff to vsak urcite nieje..
(vdaka xtrans ma mensi chromaticky sum,ale luminance je urcite
vacsi ako pri ff)..
 
MagickVamp
2019-11-21 13:06:35+01
príspevok od: fatality
tam pri tej xt3 by malo byt 4000..(vlastny pokus)..
slusne,kedze podobne kedysi sumeli apsc pri 3200..
ako ff to vsak urcite nieje..
(vdaka xtrans ma mensi chromaticky sum,ale luminance je urcite
vacsi ako pri ff)..
jj tak nejak to aj ja odhadujem ISO 6400 je v skutocnosti len cca 4000 v porovnani s Nikon/Canon/Sony, ale ja len z toho co tu X ludi pisalo svoje pokusy + recenzie, tak mi vyslo, ze je to len cca 60% oproti tomu co ukazuje FUJI na dispelji. No ja sa pametam este na Nikon 80D, pri ISO 400 som to mal nepouzitelne.
 
sharkyyy
2019-11-21 13:16:25+01
https://youtu.be/KIsv_owtXx4

Kazdy nech si urobi nazor sam: https://youtu.be/KIsv_owtXx4

 
seifi
2019-11-21 13:59:25+01
a k tým hľadáčik, by som sa opýtal, ... prečo sa neponúkajú hybridné ako na Fuji x100 ? . Mne tam optický hľadáčik ohromne vyhovoval. Týchto digitálnych sa obávam, na RP vraj seká, ako keď miknete hlavou, po odfotení sa to celý obraz posunie .
 
mrkva
2019-11-21 15:16:05+01
dobrý den, ked už sa tu píše o canon rp, nemá niekto skúsenosť prečo pri používaní zábleskov je tma v hladáčiku, aj na displeji.
U Fuji treba vypnúť náhled expozície, dúfam že aj canon má nejakú vychytávku, nemožem na to prísť, ani vygoogliť .. dakujem
 
fatality
2019-11-21 18:16:52+01
príspevok od: sharkyyy
https://youtu.be/KIsv_owtXx4

Kazdy nech si urobi nazor sam: https://youtu.be/KIsv_owtXx4

ale toto nieje test iso vs. sum..dokonca to nieje ani test iso vs. dr..
tento test je o dynamickej pruznosti snimaca..
 
oldbas
2019-11-21 18:56:24+01
príspevok od: sharkyyy
No sklamem ta. Apsc od sony a fuji su kvalitou obrazu nad rp, aj ked je to ff. Malmsom doma rp a aj rko na vikend. Rp viac sumelo na vyssom ise, slabsi dynamicky rozsah, prepaly sa horsie zachranovali. Fotak to bol pomaly a neohrabany. Bohuzia, a to som chcel prejst na r-ko pred testom. Firmware 1.4 udajne urychlil af.
V dany moment by som si prechodom z fuji apsc takmer vo vsetkom pohorsil prechodom na rp(horsie video-obrovsky crop, neutesnene, 1 slot, omnoho horsie ovladanie, maly pocet program. tlacidiel, hladacik, ostrenie, rychlost, velmi slaby jpeg vystup, horsi raw, vacsie skla...).
Ale viem, ze 90% dobrej fotky robi fotograf a svetlo .

Jak Fuji, tam Sony pro mě lepší nejsou. Šumu maji o dost víc od ISO 3200 a barevně mi to nesedí. Canon má barvy přirozené, hlavně pleťovku, tu umí. DR má slabší, ale pouze na menších citlivostech. Jeden slot na kartu mi taky nevadí, za 12 let u Canonu jsem ho taky neměl a nikdy jsem neměl žádný problém. Karty SanDisk. RP má 9 programovatelných tlačítek a kroužek na objektivu s RF bajonetem. To je málo?😀 RPčko je utěsněné proti prachu a stékající vodě a ošetření je naprosto perfektní, pokud je na něm slušné sklo. Mě zatím vyhovuje, mít snínač z Rka, nemá chybu. Hledáček je takový, jaký je. Nic moc, ale používá se dobře.
 
sharkyyy
2019-11-22 08:17:22+01
Canon sa farbami nechyta na fuji ani nahodou, ale je to o vkuse. Zopar top fotografov z vychodu si kupilo prave fuji kvoli farbam na fotenie v atelieri.
Na fotoslovakia som mal asin3 hodiny pozicane sony a7 iv a canon eos r s fw 1.4. Bohuzial pre canon, sony boli niekde uplne inde. To sa neda ani porovnat pokial ide o af. Najme ak bolo menej svetla. Ono canon ostrenie na videu vyzera ok ale prax je ina v sere. Mna prekvapila x-t3, ktora tiez omnoho lepsie ostrila so starymi sklami ako canon eos r s rf 35 f1.8. Preto som sa rozhodol ostat pri fuji a dokupil som x-t3.
Ale po hodine fotenia s canonom a nasledne s x-t3 a sony a7 iv to bolo ako predadnut z octavie(neurazi) do bentley.
 
MagickVamp
2019-11-22 08:49:37+01
príspevok od: sharkyyy
Canon sa farbami nechyta na fuji ani nahodou, ale je to o vkuse. Zopar top fotografov z vychodu si kupilo prave fuji kvoli farbam na fotenie v atelieri.
Na fotoslovakia som mal asin3 hodiny pozicane sony a7 iv a canon eos r s fw 1.4. Bohuzial pre canon, sony boli niekde uplne inde. To sa neda ani porovnat pokial ide o af. Najme ak bolo menej svetla. Ono canon ostrenie na videu vyzera ok ale prax je ina v sere. Mna prekvapila x-t3, ktora tiez omnoho lepsie ostrila so starymi sklami ako canon eos r s rf 35 f1.8. Preto som sa rozhodol ostat pri fuji a dokupil som x-t3.
Ale po hodine fotenia s canonom a nasledne s x-t3 a sony a7 iv to bolo ako predadnut z octavie(neurazi) do bentley.
1.- Porovnaval si FUJI X-T3 s Canon R fw1.4?

2.- A7 III myslis? A to si porovnaval aj pri foteni? (video ma totalne nezujima) Ja to priamo zas nemam skym zrovnat, ale R s fw 1.4. fakt rychlo a pekne chyti oko z dialky. A co som aj posielal link kde to porovnavaju tak mi pride ze R chyta oko lepsie ako A7R4. Tak neviem preco tebe to vychadzalo pri foteni inak, ci len o videu vravis?

https://www.youtube.com/watch?v=pWGIguKpeF0
 
photox
2019-11-22 09:05:01+01
príspevok od: sharkyyy
Canon sa farbami nechyta na fuji ani nahodou, ale je to o vkuse. Zopar top fotografov z vychodu si kupilo prave fuji kvoli farbam na fotenie v atelieri.
Na fotoslovakia som mal asin3 hodiny pozicane sony a7 iv a canon eos r s fw 1.4. Bohuzial pre canon, sony boli niekde uplne inde. To sa neda ani porovnat pokial ide o af. Najme ak bolo menej svetla. Ono canon ostrenie na videu vyzera ok ale prax je ina v sere. Mna prekvapila x-t3, ktora tiez omnoho lepsie ostrila so starymi sklami ako canon eos r s rf 35 f1.8. Preto som sa rozhodol ostat pri fuji a dokupil som x-t3.
Ale po hodine fotenia s canonom a nasledne s x-t3 a sony a7 iv to bolo ako predadnut z octavie(neurazi) do bentley.
To si ty, ale ked vezmeme celosvetovo kto sa priklana k akej znacke tak vedie neporazitelne Canon pred Nikonom, nasleduje Sony a potom to ostatne...
Vlastnis Bentley? Alebo si sa v nom niekedy viezol? Porovnavas tu veci ktore si videl iba na obrazku.
 
sharkyyy
2019-11-22 09:20:30+01
príspevok od: photox
To si ty, ale ked vezmeme celosvetovo kto sa priklana k akej znacke tak vedie neporazitelne Canon pred Nikonom, nasleduje Sony a potom to ostatne...
Vlastnis Bentley? Alebo si sa v nom niekedy viezol? Porovnavas tu veci ktore si videl iba na obrazku.
V bentley som sedel aj riadil . Si strasne citlivy na canon. Pisem moje postrehy a fakty. Kazdy jeden nedostatok si moze kazdy ospravedlnit. Ja kritizujem vsetko co je zle na roznych systemoch. Rovnako na fuji forach kritizujem aj to co sa mi nepaci. Netreba si zaslepovat oci a tlacit na nedostatky vyrobcom techniky.
A ked dojdu argumenty, tak pride posledny, ze vacsina foti na canon. Ano, aj vsetci tvrdili, ze slnko sa toci okolo zeme alebo ze cisar ma krasne saty.
Zaujimavejsie cislo je sledovat krivku narastu predaja. Pozri si sony a pozri canon(progres).

 
sharkyyy
2019-11-22 09:22:41+01
príspevok od: MagickVamp
1.- Porovnaval si FUJI X-T3 s Canon R fw1.4?

2.- A7 III myslis? A to si porovnaval aj pri foteni? (video ma totalne nezujima) Ja to priamo zas nemam skym zrovnat, ale R s fw 1.4. fakt rychlo a pekne chyti oko z dialky. A co som aj posielal link kde to porovnavaju tak mi pride ze R chyta oko lepsie ako A7R4. Tak neviem preco tebe to vychadzalo pri foteni inak, ci len o videu vravis?

https://www.youtube.com/watch?v=pWGIguKpeF0
Ako pisem, sony a7 iv bolo niekde uplne inde pri umelom svetle a slabsom osvetlenie(a to hoodne vopred).
Teraz jared recenzent recenzoval, a na koncerte mu vobec nechytal autofocus na tvar, so sony uplne bez problemov...
 
fatality
2019-11-22 09:24:54+01
príspevok od: sharkyyy
Canon sa farbami nechyta na fuji ani nahodou, ale je to o vkuse. Zopar top fotografov z vychodu si kupilo prave fuji kvoli farbam na fotenie v atelieri.
Na fotoslovakia som mal asin3 hodiny pozicane sony a7 iv a canon eos r s fw 1.4. Bohuzial pre canon, sony boli niekde uplne inde. To sa neda ani porovnat pokial ide o af. Najme ak bolo menej svetla. Ono canon ostrenie na videu vyzera ok ale prax je ina v sere. Mna prekvapila x-t3, ktora tiez omnoho lepsie ostrila so starymi sklami ako canon eos r s rf 35 f1.8. Preto som sa rozhodol ostat pri fuji a dokupil som x-t3.
Ale po hodine fotenia s canonom a nasledne s x-t3 a sony a7 iv to bolo ako predadnut z octavie(neurazi) do bentley.
objektivne zhodnotitelne veci vravia v prospech ff(sum vid testy dpreview)..
do ostrenia sa nechcem montovat,nemal som moznost osobne porovnat,sam
mam xt20 a ta pre moje potreby ostri dobre(eye,face af nepouzivam)..
no..a co sa tyka tych subjektivnych veci,ano je to konkretnom cloveku a vkuse a tu by som,
prezerajuc si tvoje fotky,na teba vobec nedal..
bez urazky,ale si jeden z tych ktory ktory tu ma omnoho hustejsie reci,nez produkciu..
 
MagickVamp
2019-11-22 09:31:24+01
príspevok od: sharkyyy
Ako pisem, sony a7 iv bolo niekde uplne inde pri umelom svetle a slabsom osvetlenie(a to hoodne vopred).
Teraz jared recenzent recenzoval, a na koncerte mu vobec nechytal autofocus na tvar, so sony uplne bez problemov...
Sony ok, to moze byt, ale X-T3 ked si porovnaval s R co sme pisali tak mal firmware 1.2 a to je neporovnatelne tiez.
 
Strana 2 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()