Hore
Fórum » Canon fórum
 

Medzikrúžky pre CANON EOS R/RP

ratko001
2020-06-26 15:15:59+02
Ahojte,.., sem tam by som potreboval nafotiť pár detailov a najradšej by som šiel cestou medzikrúžkov /Makrač by som moc nevyužil/. Nedávno som prešiel z Canon 6d na RP a mám takú dilemu aké medzikrúžky kúpiť. Na nete som našiel medzikrúžky s bajonetom EF alebo RF. Keďže všetky objektívy mám s bajonetom EF, na pripojenie k telu využívam origo canon adaptér. Teraz moja dilema,.., medzikrúžky majú ísť medzi telo a adaptér (RF) alebo medzi adaptér a objektív (EF) ?,..., alebo je to jedno?
Objektívy: Sigma 85 1.4 art a Canon 135 f2
 
francesco
2020-06-26 17:20:58+02
Je to jedno ktore pouzijes, ide iba posunutie od snimaca. Mozes byt ale sklamany. Zistis az ked odskusat. na niektorych objektivoch funguju dobre /hlavne makroobjektivy kvoli svojej konstrukcii su vhodne/, u inych nefunguju prakticky vobec. U tych objektivov co uvadzas tipujem nic moc az zle vysledky, ale nemam tieto konkrene odskusane. Mne trebars pri starych m42 sklach vychadzaju solidne vysledky, ale napr. taky ostry objektiv ako Zeiss 55mm 1.8 sa zmeni na blato.
 
brnj
2020-06-26 18:17:37+02
mali by ti fungovat na 85mm, myslím však že na nete sa piíše ideál 50mm lens a nevjem ako ti bude fungovat ostrenie, jsa om zaostroval pohybom vpred, vzad ,možno by sa ti k tomu hodili makrokolajničky a makrokružky nemajú optiku takže by sa obrazová kvalita nemala zhoršiť, len svetelnost
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()