Hore
Fórum » Canon fórum
 

Canon R vs R5

tonyskot
2021-03-28 18:04:49+02
Ahojte vedel by mi niekto vysvetlit rozdiel v kvalite obrazu medzi pri foteni medzi R a R5 vdaka
 
MagickVamp
2021-03-28 20:02:11+02
príspevok od: tonyskot
Ahojte vedel by mi niekto vysvetlit rozdiel v kvalite obrazu medzi pri foteni medzi R a R5 vdaka
Rozdiel je dost velky. Rko je prva bezzrkadlovka, ano celkom podarena, ostri pekne na oko, vystup lepsi jak apsc, je tam snimac z 5dmkiv. Ale myslim ze kvoli komplikovanemu ostreniu procak moc nestiha a tak nedosahuje kvalit 5dmkiv. Viac sumi na vyssom iso ako 5dmkiv. Co sa tyka R5 je tam novy viac megapixlovy snimac a aj procak. Ma lepsi vystup ako 5dmkiv. Menej sumi a skrz viac mpx snimac mas aj podstatne viac detailov. Na nete mas aj video kde porovnavaju R, R6 a R5 na roznych iso. R5 je jednoduch to naj co sa da mat.
 
seifi
2021-03-28 22:47:52+02
myslím si, že tu na ephoto sa nenajde nik, ktorý by ti povedal, ak by si to odfotil R5 a nie R, tak to by len bola bomba; skrz R5 foto lepšie nebude (obsahovo, kompozične, myšlienkovo, ... ) a rozdiel v kvalite obrazu tu nik nespozná ...
 
gytheio
2021-03-29 05:31:32+02
Je rozdiel iba medzi Janom a Ferom.
 
MagickVamp
2021-03-29 06:33:30+02
príspevok od: seifi
myslím si, že tu na ephoto sa nenajde nik, ktorý by ti povedal, ak by si to odfotil R5 a nie R, tak to by len bola bomba; skrz R5 foto lepšie nebude (obsahovo, kompozične, myšlienkovo, ... ) a rozdiel v kvalite obrazu tu nik nespozná ...
Vec pohladu. Ak foto zmensis na velkost fotiek efoto ci fb, rozdiel nepoznas ani medzi sony a1 za 6 litrov a 10 rokov starym fotakom. To iste plati o "umeleckej" kvalite. Neviem ale ci to je zrovna meritko kvality cipu na ktoru sa on pytal. A rozdiel je znacny. Kedze som fotil s 5dmkiv a potom s R. Videl som jasny pokles kvality, kym pri 5dmkiv som si dovolil subjektivne fotit na iso 6400, vynimocne iso12800. Tak na R som cez 3200 nesiel. R5 sumi ako 5dmkiv ale pri ovela vyssom rozliseni. R5 ma aj vacsi dynamicky rozsah ako R. Su zanre kde rozdiel nepoznat ani medzi 5dmki a R5, ale su zanre a situacie kde brutalne poznat rozdiel medzi R a R5. Je rozdiel ci sa bavime o foteni zeny na instagram a ci porovnavame dva surove formaty z ktorych sa clovek snazi dostat maximum. Ci nie?
 
gytheio
2021-03-29 07:06:36+02
príspevok od: MagickVamp
Vec pohladu. Ak foto zmensis na velkost fotiek efoto ci fb, rozdiel nepoznas ani medzi sony a1 za 6 litrov a 10 rokov starym fotakom. To iste plati o "umeleckej" kvalite. Neviem ale ci to je zrovna meritko kvality cipu na ktoru sa on pytal. A rozdiel je znacny. Kedze som fotil s 5dmkiv a potom s R. Videl som jasny pokles kvality, kym pri 5dmkiv som si dovolil subjektivne fotit na iso 6400, vynimocne iso12800. Tak na R som cez 3200 nesiel. R5 sumi ako 5dmkiv ale pri ovela vyssom rozliseni. R5 ma aj vacsi dynamicky rozsah ako R. Su zanre kde rozdiel nepoznat ani medzi 5dmki a R5, ale su zanre a situacie kde brutalne poznat rozdiel medzi R a R5. Je rozdiel ci sa bavime o foteni zeny na instagram a ci porovnavame dva surove formaty z ktorych sa clovek snazi dostat maximum. Ci nie?
Tie rozdiely vidis ked zacnes testovat tie fotoaparaty ale pri foteni nevidis ten rozdiel. Jano odfoti spickove foto s oboma ale Fero ani s jednym.
Ked niekto nefoti reklamne plagaty alebo svadby je uplne jedno aky model pouziva.
 
MagickVamp
2021-03-29 07:30:48+02
príspevok od: gytheio
Tie rozdiely vidis ked zacnes testovat tie fotoaparaty ale pri foteni nevidis ten rozdiel. Jano odfoti spickove foto s oboma ale Fero ani s jednym.
Ked niekto nefoti reklamne plagaty alebo svadby je uplne jedno aky model pouziva.
No zavisi od zanru. Ked fotim baby, staci mi aj 10 megapixlovy, stary fotak ak sa bavime len o cipe. K babe sa viem priblizit ako potrebujem a ked na mieste dobre nakomponujem, tak 10megapixlov je luxus, kedze foto vacsinou putuju na fb a instagram. Ak idem ale fotit wildlife, kde mam zviera x krat zadrbkane pekne daleko a este v slabom svetle, tak potrebujem z toho cipu dostat maximum. Potrebujem aby mal cip co najviac mpx a zaroven aby co najmenej sumel. Vela krat je to potom rozdiel ci z tej foto dokazem este spravit v post procese plnohodnotnu foto alebo uz nie. A tu uz sa kvalita cipu dost prejavi.
 
gytheio
2021-03-29 08:08:22+02
príspevok od: MagickVamp
No zavisi od zanru. Ked fotim baby, staci mi aj 10 megapixlovy, stary fotak ak sa bavime len o cipe. K babe sa viem priblizit ako potrebujem a ked na mieste dobre nakomponujem, tak 10megapixlov je luxus, kedze foto vacsinou putuju na fb a instagram. Ak idem ale fotit wildlife, kde mam zviera x krat zadrbkane pekne daleko a este v slabom svetle, tak potrebujem z toho cipu dostat maximum. Potrebujem aby mal cip co najviac mpx a zaroven aby co najmenej sumel. Vela krat je to potom rozdiel ci z tej foto dokazem este spravit v post procese plnohodnotnu foto alebo uz nie. A tu uz sa kvalita cipu dost prejavi.
Som narocny na kvalitu fotografie ale pokial nejdem predat to foto je mi jedno s cim to fotim. Nevravim, ze nie si iny, asi ti treba odfotit toho jelena v najvyssej kvalite aj ked ho nebudes predavat. Za tie roky prace v Ps som prisiel do bodu, ze mi je naozaj jedno s akym fotoaparatom fotim. Na tom piedestale u mna jednoznacne stoja objektivy, o nich by sa malo viac hovorit lebo tie robia kvalitnu fotografiu.
 
MagickVamp
2021-03-29 08:20:22+02
príspevok od: gytheio
Som narocny na kvalitu fotografie ale pokial nejdem predat to foto je mi jedno s cim to fotim. Nevravim, ze nie si iny, asi ti treba odfotit toho jelena v najvyssej kvalite aj ked ho nebudes predavat. Za tie roky prace v Ps som prisiel do bodu, ze mi je naozaj jedno s akym fotoaparatom fotim. Na tom piedestale u mna jednoznacne stoja objektivy, o nich by sa malo viac hovorit lebo tie robia kvalitnu fotografiu.
Ano, chcem mat veci v najvyssej kvalite. Len pri wildlife ta najvyssia kvalita vela krat znamena ze je to len tak tak uverejnitelne na fb. Ja si proste neviem vybrat aby mi zver prisla tak aby som mal idealne podmienky. X krat je to bud daleko alebo boj s casom/svetlom. Slnko zapada, svetlo sa straca a ja dufam ze zviera ktore uz aj vidim sa priblizi na miesto kde ho chcem vyfotit a vravim si ok este par minut a bude uplne zbytocne ze tam pride, lebo uz nato nebude svetlo. To iste rano, zvierata zajdu vela krat skor ako stihne slnko poriadne vyjst. Niekedy ti zas nad hlavou preleti nejaky vtak a ty len v rychlosti dokazes spravit cvak, nemas cas preexponovat proti oblohe aby vtak nebol totalne podexponovany. Potrebujes DR. Nasledne musis z toho co cvaknes doslova dolovat detaili a nejaku kvalitu. Cim lepsi cip tym vacsia sanca na uspech...a samozrejme ako pises, bez objektivu by to neslo tiez, aj najlepsi fotak foti nahovno ak nemas spravny objektiv....
 
seifi
2021-03-29 12:20:56+02
príspevok od: MagickVamp
Vec pohladu. Ak foto zmensis na velkost fotiek efoto ci fb, rozdiel nepoznas ani medzi sony a1 za 6 litrov a 10 rokov starym fotakom. To iste plati o "umeleckej" kvalite. Neviem ale ci to je zrovna meritko kvality cipu na ktoru sa on pytal. A rozdiel je znacny. Kedze som fotil s 5dmkiv a potom s R. Videl som jasny pokles kvality, kym pri 5dmkiv som si dovolil subjektivne fotit na iso 6400, vynimocne iso12800. Tak na R som cez 3200 nesiel. R5 sumi ako 5dmkiv ale pri ovela vyssom rozliseni. R5 ma aj vacsi dynamicky rozsah ako R. Su zanre kde rozdiel nepoznat ani medzi 5dmki a R5, ale su zanre a situacie kde brutalne poznat rozdiel medzi R a R5. Je rozdiel ci sa bavime o foteni zeny na instagram a ci porovnavame dva surove formaty z ktorych sa clovek snazi dostat maximum. Ci nie?
Áno, súhlas. Ja na tie otázky niekedy neodpovedám priamo, tu som hádal ... vravím si, reku načo mu je to vedieť ? Môj názor som vzťahoval skôr na fotografiu a k tomu postačujúcu kvalitu na ephote. Teraz sa opýtajme Tonyho, prečo bola tá otázka položená.
 
tonyskot
2021-03-29 20:42:08+02
no tak chalani mam 5DS R a ako druhe telo by som chcel nieco co zvlada aj vysoke ISO a nemam chut kupovat R5 ktorej polovicu funkcii nevyuzijem lebo ma video nezaujima a fotim prevazne krajinu a detajli v nej
 
gytheio
2021-03-29 21:15:21+02
príspevok od: tonyskot
no tak chalani mam 5DS R a ako druhe telo by som chcel nieco co zvlada aj vysoke ISO a nemam chut kupovat R5 ktorej polovicu funkcii nevyuzijem lebo ma video nezaujima a fotim prevazne krajinu a detajli v nej
A k comu potrebujes druhe telo?
 
Štefan Káčer
2021-03-30 11:47:50+02
príspevok od: seifi
myslím si, že tu na ephoto sa nenajde nik, ktorý by ti povedal, ak by si to odfotil R5 a nie R, tak to by len bola bomba; skrz R5 foto lepšie nebude (obsahovo, kompozične, myšlienkovo, ... ) a rozdiel v kvalite obrazu tu nik nespozná ...
ide o to, ci chces rozoznavat kvalitu obrazu na ephoto, alebo iba rozoznavat kvalitu obrazu ...
 
gytheio
2021-03-30 12:50:54+02
príspevok od: Štefan Káčer
ide o to, ci chces rozoznavat kvalitu obrazu na ephoto, alebo iba rozoznavat kvalitu obrazu ...
Tu kvalitu obrazu chces ako rozoznavat?
 
Štefan Káčer
2021-03-30 13:45:50+02
príspevok od: gytheio
Tu kvalitu obrazu chces ako rozoznavat?
napriklad doma za pocitacom ... uz som niekedy urobil a pozeral 2 identicke zabery z roznych tiel s tym istym objektivom a - rozdiely tam boli... a aj preto si vyberame
 
tonyskot
2021-03-30 18:57:45+02
nie tlacim fotky na papier 60 x 40 a to ma zaujima
 
gytheio
2021-03-30 20:32:29+02
príspevok od: tonyskot
nie tlacim fotky na papier 60 x 40 a to ma zaujima
Rozumnejsie ako kupovat dalsi spickovy fotoaparat ked uz jeden mas je naucit sa PP v Photoshope alebo Lightroome.Ten dalsi fotoaparat ti lepsie fotografie nebude robit ako ten co uz mas.
 
rasto.tn
2021-03-31 06:41:23+02
príspevok od: tonyskot
Ahojte vedel by mi niekto vysvetlit rozdiel v kvalite obrazu medzi pri foteni medzi R a R5 vdaka
Pozrel som si tvoje fotos a neviem, kde je problém, ale obloha ti neuveriteľne rastruje...

www.ephoto.sk/fotogaleria/hodnotit-fotografiu/635553/samotar/?a=3
www.ephoto.sk/fotogaleria/hodnotit-fotografiu/661101/jesen-v-glen-etive/?a=

neviem či je to vidia aj iní,...či je to nastavením ephota, alebo tvojim PP.
 
bobo222
2021-03-31 08:15:01+02
Nejako som časť debaty nepochopil. Takže vlastne stačí ultrazoom spred 10 rokov a všetko je OK? AF, šum a iné je vlastne nepodstatné? Tu zas niekto generalizuje na základe svojho uzavretého sveta...

 
gytheio
2021-03-31 09:08:11+02
príspevok od: bobo222
Nejako som časť debaty nepochopil. Takže vlastne stačí ultrazoom spred 10 rokov a všetko je OK? AF, šum a iné je vlastne nepodstatné? Tu zas niekto generalizuje na základe svojho uzavretého sveta...

Keby si vedel citat bolo by to este lepsie.
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()