Hore
Fórum » Olympus fórum
 

dilema : olympus om-d e-m10 mark ii alebo OLYMPUS OM-D E-M5 MARK

ozzie77
2015-12-19 20:12:30+01
potreboval by som poradiť nad kúpou fotoaparátu, len sa neviem rozhodnúť nad olympus om-d e-m10 mark ii alebo OLYMPUS OM-D E-M5 MARK II viete mi prosím vas poradiť keď že ne ni veľký rozdiel medzi nimi okrem ceny
no snad sa niekto vyzná a poradí pre ktorí sa mam rozhodnúť a prečo
 
dodo023
2015-12-19 21:18:16+01
Na tejto stránke sú napísané dosť podrobne recenzie oboch fotoaparátov s ich kladmi a zápormi. Nemyslím si, že je najšťastnejšie riešenie čakať od ľudí aby Vám poradili čo si Vy máte kúpiť a čo je pre Vás dôležité. Nenapísal ste ani čo by ste s daným fotoaparátom chcel fotiť, či je pre Vás dôležité video, pretesnenie voči nepriaznivým podmienkam... Prečítajte si oba recenzie a chodťe si ich vyskúšať do predajne. Poprípade ak Vás zaujíma nejaká konkrétna vlastnosť daného modelu o ktorej máte pochybnosti, respektíve nie je prebratá v recenzii, tak sa pýtajte.
 
Fuser
2015-12-20 00:25:48+01
príspevok od: ozzie77
potreboval by som poradiť nad kúpou fotoaparátu, len sa neviem rozhodnúť nad olympus om-d e-m10 mark ii alebo OLYMPUS OM-D E-M5 MARK II viete mi prosím vas poradiť keď že ne ni veľký rozdiel medzi nimi okrem ceny
no snad sa niekto vyzná a poradí pre ktorí sa mam rozhodnúť a prečo
 
vilkoo
2015-12-20 08:55:16+01
príspevok od: ozzie77
potreboval by som poradiť nad kúpou fotoaparátu, len sa neviem rozhodnúť nad olympus om-d e-m10 mark ii alebo OLYMPUS OM-D E-M5 MARK II viete mi prosím vas poradiť keď že ne ni veľký rozdiel medzi nimi okrem ceny
no snad sa niekto vyzná a poradí pre ktorí sa mam rozhodnúť a prečo
Kup si druhu verziu Mark II budes spokojny
 
b.a.f.o.a.r.t.
2015-12-20 12:42:56+01
príspevok od: vilkoo
Kup si druhu verziu Mark II budes spokojny
aku druhu verziu?
 
b.a.f.o.a.r.t.
2015-12-20 12:43:41+01
príspevok od: ozzie77
potreboval by som poradiť nad kúpou fotoaparátu, len sa neviem rozhodnúť nad olympus om-d e-m10 mark ii alebo OLYMPUS OM-D E-M5 MARK II viete mi prosím vas poradiť keď že ne ni veľký rozdiel medzi nimi okrem ceny
no snad sa niekto vyzná a poradí pre ktorí sa mam rozhodnúť a prečo
ja viem o dost rozdieloch
 
vilkoo
2015-12-20 13:34:58+01
príspevok od: b.a.f.o.a.r.t.
aku druhu verziu?
OMD-M5 Mark II
 
b.a.f.o.a.r.t.
2015-12-20 13:39:20+01
príspevok od: vilkoo
OMD-M5 Mark II
pán kolega problem so zrakom?rozhoduje sa medzi 10 mkII a 5 mkII
 
vilkoo
2015-12-20 13:41:07+01
Ja si stojim za OMD-M5II a tu aj odporucam
 
b.a.f.o.a.r.t.
2015-12-20 14:26:05+01
príspevok od: vilkoo
Ja si stojim za OMD-M5II a tu aj odporucam
Na základe čoho?čo ked ju nepotrebuje?
 
b.a.f.o.a.r.t.
2015-12-20 16:38:31+01
Ked to ale nechceš prioritne na video a nepotrebuješ utesnenost stačiť ti bude aj 10 mk II
 
Demodulator
2015-12-20 18:31:19+01
Ahojte

Nebudem zakladat dalsiu temu, snad mi bude odpustene:

Ja sa rozhodujem medzi 10 mkII a 5mkI (z bazaru) a to hlavne koly cene. 5mkII je uz drahy ked vezmem dalsie skla.
Na jednej strane ma laka ze 5mk1 je odolnejsi voci pocasiu a kedze sa v najblizsich rokoch budem zdrziavat prevazne v zaprsanom Rotterdame a vsade mozne v zahranici. Mate niekto realnu skusenost s odolnostou tela a skla v zaprsanom chladnom a veternom pocasi? Oplati sa to? Nasiel som telo za 350é a sklo neaku pevnu placku na street foto, nemusi byt najdrhasia kludne aj z bazaru za dalsich 400é.

Na strane druhej je tu 10mkII, novy csc od olyho, ponuka viac funkcii a z neakym ochrannym obalom ked budem vonku by to mozno bola lepsia kupa. Alebo aj bez ochrany neake tie kvapky dazda a vietor snad prezije ne ? V obchode sa mi velmi pacil a ergonomia sedela tiez.

Fotak chcem mat stale so sebou v brasne alebo v batohu na cestach.

-----------------------
K teme mysim si ze mkII em10 a em5 su si teraz dost podobne ide skor len o to ci potrebujes fotak odolny voci poveternostnym podmienkam. Ja osobne ak by som mal peniaze tak em5 markII.

Salut.
 
b.a.f.o.a.r.t.
2015-12-20 19:21:39+01
príspevok od: Demodulator
Ahojte

Nebudem zakladat dalsiu temu, snad mi bude odpustene:

Ja sa rozhodujem medzi 10 mkII a 5mkI (z bazaru) a to hlavne koly cene. 5mkII je uz drahy ked vezmem dalsie skla.
Na jednej strane ma laka ze 5mk1 je odolnejsi voci pocasiu a kedze sa v najblizsich rokoch budem zdrziavat prevazne v zaprsanom Rotterdame a vsade mozne v zahranici. Mate niekto realnu skusenost s odolnostou tela a skla v zaprsanom chladnom a veternom pocasi? Oplati sa to? Nasiel som telo za 350é a sklo neaku pevnu placku na street foto, nemusi byt najdrhasia kludne aj z bazaru za dalsich 400é.

Na strane druhej je tu 10mkII, novy csc od olyho, ponuka viac funkcii a z neakym ochrannym obalom ked budem vonku by to mozno bola lepsia kupa. Alebo aj bez ochrany neake tie kvapky dazda a vietor snad prezije ne ? V obchode sa mi velmi pacil a ergonomia sedela tiez.

Fotak chcem mat stale so sebou v brasne alebo v batohu na cestach.

-----------------------
K teme mysim si ze mkII em10 a em5 su si teraz dost podobne ide skor len o to ci potrebujes fotak odolny voci poveternostnym podmienkam. Ja osobne ak by som mal peniaze tak em5 markII.

Salut.
M5ka je prvé omd a je ďaleko pod M10 mk II aj ked je to vyššia rada na starej 5ke je zaujimava jedine cena ináč je neporovnateľná
 
Demodulator
2015-12-20 19:56:40+01
Dakujem.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-12-21 09:41:20+01
Autor temy ma podla jeho slov prestudovane recenzie a porovnal si parametre a funkcionalitu obidvoch fotoaparatov. Myslim, ze som todost rozsiahlo v recenziach aj popisal. Tu mu preto neporadime, pretoze to nie je o tom, ze by nieco nevedel, ale nevie sa rozhodnut, ci da viac penazi na fotak a menej na objektiv, alebo naopak. Kedze obidva fotaky fotia rovnako a ten lacnejsi, aj ked je to nizsi model, ma vynikajuce parametre, bude na fotkach vidno najma to aky objektív bol pouzity. Tym sa potvrdzuje skusenost pokrocilych fotografov, ze objektivy su dolezitejsie ako fotaky.

Drahsi model si kup ak:
- skutocne potrebujes utesnene telo. Pozor, musis mat aj utesnene objektivy.
- obcas ti nebude stacit 16 Mpx, ale vyuzijes aj multishot cez 40Mpx. Pozor, jeho pouzitie ma velke obmedzenia.
- Potrebujes lepsi ergonomiu drzania a ovladania, vratane moznosti dovybavit fotak vertikalnym battery gripom. Fotak ale bude vacsi a menej skladny.
- Si velkym fanusikom videa a budes ho intenzivne pouzivat.
 
ozzie77
2015-12-22 15:54:44+01
príspevok od: Karol Srnec
Autor temy ma podla jeho slov prestudovane recenzie a porovnal si parametre a funkcionalitu obidvoch fotoaparatov. Myslim, ze som todost rozsiahlo v recenziach aj popisal. Tu mu preto neporadime, pretoze to nie je o tom, ze by nieco nevedel, ale nevie sa rozhodnut, ci da viac penazi na fotak a menej na objektiv, alebo naopak. Kedze obidva fotaky fotia rovnako a ten lacnejsi, aj ked je to nizsi model, ma vynikajuce parametre, bude na fotkach vidno najma to aky objektív bol pouzity. Tym sa potvrdzuje skusenost pokrocilych fotografov, ze objektivy su dolezitejsie ako fotaky.

Drahsi model si kup ak:
- skutocne potrebujes utesnene telo. Pozor, musis mat aj utesnene objektivy.
- obcas ti nebude stacit 16 Mpx, ale vyuzijes aj multishot cez 40Mpx. Pozor, jeho pouzitie ma velke obmedzenia.
- Potrebujes lepsi ergonomiu drzania a ovladania, vratane moznosti dovybavit fotak vertikalnym battery gripom. Fotak ale bude vacsi a menej skladny.
- Si velkym fanusikom videa a budes ho intenzivne pouzivat.
Ahoj
Ďakujem za odpoved 😉
No pravda je ze fotim vačšinou street fotografiu , potom klasika rodina a životne udalosti oslavy svadby (dokument), no a dovolenky
K fotoaparátu mam v pláne zakúpiť Olympus M. Zuiko Digital ED 17mm f/1.8 MSC
Viem ze neni odolný voči vplyvom , ale to asi nebude vadiť
 
fatality
2016-11-03 16:17:41+01
https://www.eglobalcentral.eu/olympus-om-d-e-m5-mark-ii-body-digital-camera-black.html?desktop=
pekne.. ..
 
Jan1
2016-11-03 18:01:23+01
U mňa okrem ceny zavážil v prospech 10MkII aj spôsob vyklápania displeja, ktorý je pri 10MkII pre street vhodnejší ako pri 5MkII.
Pravdou však je, že ako prichádza jeseň, tak je mi trochu ľúto, že tá 10MkII nie je odolná voči počasiu.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()