Hore
Fórum » Sony/Minolta fórum
 

Objektýv 4-5,6 / 55-200 a 4,5-5,6 / 75-300

Jaro68
Jaro68 2011-01-23 19:49:59+01
Zdravím potrebujem poradiť mám tieto dva objektívy a jeden by som chcel predať záujemca už je ale neviem ktorý alebo dilema nechať si oba ??? fotím večinov svadby a portréty mám ešte dva 50 mm pevné ohnisko a 18-70 tak porate ktorý si ku týmto dvom nehať alebo nepredávať Ďakujem
 
dmedia
2011-01-23 21:55:22+01
Pokial mas 75-300 s VR, z popisu to neviem vycitat...tak si nechaj tento, urcite s nim urobis lepsie foto. 55-200 je horsie sklo ako 75-300VR a vzhladom na svetelnost asi na zaujimavy bookeh mozes zabudnut, hlavne od polovice rozsahu dolu. Pokial je ta 75-300 starsi model, predchodca VR-ka,tak si nechaj 55-200. A tak ci tak je treba do buducna uvazovat o lespsich sklach ako je 55-200, prave kvoli dovodom co napisali mrco a karol
 
Bubak
2011-01-23 22:00:34+01
Samozrejme s cenou by sme mohli ísť vyššie, tam sú už svetelné 70-200 od Sigmy či Tamrona, tiež dobré i keď niekedy pomalšie, potom ojazdenky 80-200 F2.8 od Minolty, tam nie je o čom. Kvalita ako kde inde (Nikon či Canon, úplne to isté). Ako majiteľ 80-200 F2.8 to môžem len potvrdiť. HSko sa zháňa lepšie a je aj o trošku rýchlejšie (ale dosť záleží aj od motora), stojí okolo 1000 Eur, čo sa dá. A zvyčajne sú v naozaj dobrom stave... Nuž a potom králom je 70-200 F2.8 SSM G, na 200mm trošku horšia ako konkurencia, ale inak super. Ale trošku drahšia. Minolta 70-200 F2.8 SSM G je úplne to isté. Inak zámerne nespomínam pevné sklá( CZ 85, 135...). Samozrejme to je ekvivalent sám o sebe. A trieda tiež...
 
Marcel Rebro
2011-01-23 22:00:46+01
príspevok od: dmedia
Pokial mas 75-300 s VR, z popisu to neviem vycitat...tak si nechaj tento, urcite s nim urobis lepsie foto. 55-200 je horsie sklo ako 75-300VR a vzhladom na svetelnost asi na zaujimavy bookeh mozes zabudnut, hlavne od polovice rozsahu dolu. Pokial je ta 75-300 starsi model, predchodca VR-ka,tak si nechaj 55-200. A tak ci tak je treba do buducna uvazovat o lespsich sklach ako je 55-200, prave kvoli dovodom co napisali mrco a karol
... mam takeho tusaka ze ma Sony
 
Jaro68
2011-01-23 22:12:21+01
príspevok od: Marcel Rebro
... mam takeho tusaka ze ma Sony
dobrý tušák tu su linky na oba

http://www.pricemania.sk/katalog/objektivy/sony-sal-55200-55-200-mm-f-4-5-6-16756/galeria/?img=1

http://lensbuyersguide.com/hu/lens/show/Sony/75-300mm_f4.5-5.6_Compact_Super_Telephoto_Zoom_Lens
 
dmedia
2011-01-23 22:16:08+01
príspevok od: Marcel Rebro
... mam takeho tusaka ze ma Sony
Tak sorry, u Minolty/Sony sa komentara radsej zdrzim, asi som si nevsimol, ale zdalo sa mi ze sa pyta na Nikon...
 
pxls.jpg
2011-01-24 00:13:25+01
príspevok od: Karol Srnec
Tiez pouzivam hojne teleobjektiv na portrety miesto \"portretaku\". Je to ale 80-200/2,8. SVadobna fotografiia je profesionalna fotografia. Aj keby tie setaki boli ostre ako britva, nemaju dostatocnu kreativitu, ohladom bokehu, aby s nimi mohol dosiahnut vyssi standard. Ved o to ide, ze nielen videnie ma profik lepsie. Ma aj objektivy, ktore si normalny amater nekupi a vdaka nim dokaze nafotit inak, ako je bezne. Za to predsa ti ludia platia.
Fotograf svadieb ma mat profi vybavu, ktora na tych fotkach musi byt vidiet. Bit do oci! Cele je to o tomto slovenskom trhu, kde svadobny fotograf moze fotit amaterskou vybavou a nikomu to nevadi. Hlavne, ze to je farebne a zaostrene. Autor tejto temy by sa na mna nemal hnevat, ale mal by sa zamysliet, cim pracuje a co ponuka svojim zakaznikom. Nahovart mi, ze dobry fotograf nafoti dobre aj z horsou vybavou mi nemusite. Svadobna fotografia ma mat urcity standard a ten sa setakmi dosiahnut neda.
so vsetkym suhlasim, ale \"objektivy nemaju dostatocnu kreativitu\"?

je to este horsie ako tolko krat omielana nic nehovoriaca fraza \"kreativna praca s hlbkou ostrosti\".
co je preboha kreativne na tom ze viem odclonit objektiv viac ako setak?
o chvilu si tu ludia budu mysliet ze predavaci fototechniky su sudickami ktore rozdavaju kreativitu so svetelnymi objektivmi
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-01-24 08:28:46+01
príspevok od: pxls.jpg
so vsetkym suhlasim, ale \"objektivy nemaju dostatocnu kreativitu\"?

je to este horsie ako tolko krat omielana nic nehovoriaca fraza \"kreativna praca s hlbkou ostrosti\".
co je preboha kreativne na tom ze viem odclonit objektiv viac ako setak?
o chvilu si tu ludia budu mysliet ze predavaci fototechniky su sudickami ktore rozdavaju kreativitu so svetelnymi objektivmi
Aj pouzitie techniky je kreativne. Fotograf si vybera objektivy a vyuziva ich vlastnosti: makro, tilt-shift, malu DOF, moznosti prace s perspektivou... Je to jeden z hlavnych vyjadrovacich nastrojov. Ak je v profesionalnej svadobnej fotografii (kvalitnej) standardom vyuzivanie vysokosvetelnych objektivov, nielen kvoli DOF ale aj zachyteniu svetelnej atmosfery v interiery, tak pouzitie setaku je nekreativne a za tym si stojim. Fotky ktore tu dal autor vlakna su absolutne obycajne, kazdy majitel lacnej zrkadlovky so setakom to dokaze. Mladomazelia si neobjednavaju profika na svadbu, aby mali fotky, ktore dokaze nafotit hocikto. Niekedy je investicia do drahej techniky nutna, pretoze sa bez toho neda (v niektorych fotografickych zanroch) dosiahnut profesionalny vysledok. Bavime sa tu o vhodnosti uvedenych setakov na fotenie svadby, nie o tom, ci sa s nimi da kreativne fotit nieco ine.
 
bonifacko
2011-01-24 10:13:52+01
príspevok od: Jaro68
To len pre ukážku nevravím že som profík tak poprosím nezhadzovať prvá 55-200 druha tretia 75-300

Jaro, ta druha (stredna fotografia) je presne o tom, ak by si použil sklo so svetelnosťou 2,8 a priclonil koli ostrosti na 3,5, tak musís mať pozadie uplne rozostrene.
 
Jaro68
2011-01-24 12:30:10+01
Páni Ďakujem za profi znalosti a kritiku ktorá je dôležitá na to aby sa menej skúsený niečomu priučili tak som dospel ktomu že musím zmeniť techniku na komplet ak budete taký dobrý prosím o radu akú zrkadlovku a objektív - svadby , portréty , občas príroda no pozor niesom na tom tak finančne aby som si kupil profi telo prosím o taký stret a hlavne objektív nech svetlosť skla hrá rolu dakujem
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-01-24 12:32:12+01
príspevok od: Jaro68
Páni Ďakujem za profi znalosti a kritiku ktorá je dôležitá na to aby sa menej skúsený niečomu priučili tak som dospel ktomu že musím zmeniť techniku na komplet ak budete taký dobrý prosím o radu akú zrkadlovku a objektív - svadby , portréty , občas príroda no pozor niesom na tom tak finančne aby som si kupil profi telo prosím o taký stret a hlavne objektív nech svetlosť skla hrá rolu dakujem
Technicke vybavenie popisuje Julo vo Fotoskole - serial Svadobna fotografia.
 
Jaro68
2011-01-24 12:41:53+01
tak mi aspon povedz či moje telo sony alfa 300 mam nehať a zmeniť len sklá ?
 
michaell
2011-01-24 13:40:34+01
príspevok od: Big Lebowski
Žasnem čo ľudia dokážu. Je tu téma o filtroch za 5€ z plastu, ktoré sú podla popisu lepšie ako Hoya, svadobný fotograf ktorý používa seťáky a nevie ktorý z nich má dať preč. Čo príde zajtra.
Mám si na záchod zobrať noviny? Nový čas alebo plusko? Čo by ste mi doporučili? Oboje ale nie, lebo je to už veľa peňazí.
PS: Koľko pýtaš za kompletnú svadbu?
konecne to ma atmosferu k danej problematike.... pobavil si ma , neviem prestat sa smiat. Dik
 
Jaro68
2011-01-24 14:04:38+01
príspevok od: michaell
konecne to ma atmosferu k danej problematike.... pobavil si ma , neviem prestat sa smiat. Dik
aj mňa pobavil je to komik ma toho dosť za sebou prečítané aj odskúšané a môže sa radiť do profi kategórie no potešilo by ma aby nezabúdal aj na to že každý profik musel raz byť amatér ktorý som teraz ja a keď raz budem na jeho úrovni tak sa budem určite o moje skúsenosti podeliť keď to bude odo mna niekto chcieť a nenapíšem mu hneď takýto výsmech ale to záleži tiež na povahe človeka a určuje daný charakter NEBER TO AKO HNEV LEN REAGUJEM
 
michaell
2011-01-24 14:20:44+01
príspevok od: Karol Srnec
Tiez pouzivam hojne teleobjektiv na portrety miesto \"portretaku\". Je to ale 80-200/2,8. SVadobna fotografiia je profesionalna fotografia. Aj keby tie setaki boli ostre ako britva, nemaju dostatocnu kreativitu, ohladom bokehu, aby s nimi mohol dosiahnut vyssi standard. Ved o to ide, ze nielen videnie ma profik lepsie. Ma aj objektivy, ktore si normalny amater nekupi a vdaka nim dokaze nafotit inak, ako je bezne. Za to predsa ti ludia platia.
Fotograf svadieb ma mat profi vybavu, ktora na tych fotkach musi byt vidiet. Bit do oci! Cele je to o tomto slovenskom trhu, kde svadobny fotograf moze fotit amaterskou vybavou a nikomu to nevadi. Hlavne, ze to je farebne a zaostrene. Autor tejto temy by sa na mna nemal hnevat, ale mal by sa zamysliet, cim pracuje a co ponuka svojim zakaznikom. Nahovart mi, ze dobry fotograf nafoti dobre aj z horsou vybavou mi nemusite. Svadobna fotografia ma mat urcity standard a ten sa setakmi dosiahnut neda.
MUDRA TO REC. Pravda je co vravis, zo setakmi to nejde. No predsa len - Aj taxikar by mal splnat svoj standart ci uz bezpecnosti alebo pohodlia a predsa existuju a pracuju s tym co maju ako je napr. Skoda favorit v lepsom je to skoda felicia. A su lebo si ich ludia pytaju - kvoli cene. Budes robit svadbu za 100 eur komplet ak tvoja vybava stala 6.000 eur a viac? Kazdy chce super fotografie ale vela ludi ani nevie co je to profesionalna fotografia, pretoze ich kriteria su amaterske, ktore pre nich stacia. Chapem oba nazory a neostava len sa zmierit s tym, ze je to na klientovi koho si vyberie....
 
peter.korytiak
ePhotoshop 2011-01-24 16:46:54+01
príspevok od: Jaro68
Zdravím potrebujem poradiť mám tieto dva objektívy a jeden by som chcel predať záujemca už je ale neviem ktorý alebo dilema nechať si oba ??? fotím večinov svadby a portréty mám ešte dva 50 mm pevné ohnisko a 18-70 tak porate ktorý si ku týmto dvom nehať alebo nepredávať Ďakujem
Zdravím,
osobne by som predal oba objektívy a kúpil napr. bazárovú 80-200-ku f2,8 ktorá ti v interiéroch aj na portréty urobí lepšiu službu ako ktorýkoľvek z tebou spomínaných objektívov.
 
Big Lebowski
2011-01-24 17:52:41+01
príspevok od: Jaro68
aj mňa pobavil je to komik ma toho dosť za sebou prečítané aj odskúšané a môže sa radiť do profi kategórie no potešilo by ma aby nezabúdal aj na to že každý profik musel raz byť amatér ktorý som teraz ja a keď raz budem na jeho úrovni tak sa budem určite o moje skúsenosti podeliť keď to bude odo mna niekto chcieť a nenapíšem mu hneď takýto výsmech ale to záleži tiež na povahe človeka a určuje daný charakter NEBER TO AKO HNEV LEN REAGUJEM
Ja len toľko, že keď som začínal, tak som nepoznal tento portál. Učil som sa sám s komentárov ku fotkám na inom serveri. Možno by bolo dobré, keby tak začínalo viacej ľudí.
PS: Nie som profík. Jedine ak profesionálny amatér.
 
Jaro68
2011-01-25 06:27:47+01
príspevok od: peter.korytiak
Zdravím,
osobne by som predal oba objektívy a kúpil napr. bazárovú 80-200-ku f2,8 ktorá ti v interiéroch aj na portréty urobí lepšiu službu ako ktorýkoľvek z tebou spomínaných objektívov.
Ďakujem za názor
 
Jaro68
2011-01-25 06:33:50+01
príspevok od: Big Lebowski
Ja len toľko, že keď som začínal, tak som nepoznal tento portál. Učil som sa sám s komentárov ku fotkám na inom serveri. Možno by bolo dobré, keby tak začínalo viacej ľudí.
PS: Nie som profík. Jedine ak profesionálny amatér.
Ahoj aj ja sa učím z komentárov tu som reg. nedávno no vieš viem že moje objektívy maju zlu svetlosť no boli ku sonaku tak čo už skúšal som fotiť aj tým no pravda je že som v ruke nemal napr. objektív f 2,8 tak som nemohol porovnať ale teraz už viem aj na vlastných fotkách že su dobré ale iba dobré rozhodnutý som z meniť techniku a to aj v daka tebe myslim v dobrom aj kritika dokáže poradiť tak Ďakujem
 
pxls.jpg
2011-01-25 16:01:31+01
príspevok od: Karol Srnec
Aj pouzitie techniky je kreativne. Fotograf si vybera objektivy a vyuziva ich vlastnosti: makro, tilt-shift, malu DOF, moznosti prace s perspektivou... Je to jeden z hlavnych vyjadrovacich nastrojov. Ak je v profesionalnej svadobnej fotografii (kvalitnej) standardom vyuzivanie vysokosvetelnych objektivov, nielen kvoli DOF ale aj zachyteniu svetelnej atmosfery v interiery, tak pouzitie setaku je nekreativne a za tym si stojim. Fotky ktore tu dal autor vlakna su absolutne obycajne, kazdy majitel lacnej zrkadlovky so setakom to dokaze. Mladomazelia si neobjednavaju profika na svadbu, aby mali fotky, ktore dokaze nafotit hocikto. Niekedy je investicia do drahej techniky nutna, pretoze sa bez toho neda (v niektorych fotografickych zanroch) dosiahnut profesionalny vysledok. Bavime sa tu o vhodnosti uvedenych setakov na fotenie svadby, nie o tom, ci sa s nimi da kreativne fotit nieco ine.
\"pouzitie techniky\" nie technika samotna
napisal si \"objektivy nemaju dostatocnu kreativitu\"

kde je potom hranica svetelnosti od ktorej je objektyv \"kreativny\"? f/2.8?
niekto iny ti na zaklade tejto zakonitosti povie ze clona 1.4 je nekreativna lebo on ma 0.95 alebo nizsiu?

pred cojaviem 70 rokmi neboli svetelne objektivy az take bezne a nemam pocit ze by vtedajsi fotografi trpeli nekreativitou
 
Anup9
2011-01-25 16:58:10+01
príspevok od: pxls.jpg
\"pouzitie techniky\" nie technika samotna
napisal si \"objektivy nemaju dostatocnu kreativitu\"

kde je potom hranica svetelnosti od ktorej je objektyv \"kreativny\"? f/2.8?
niekto iny ti na zaklade tejto zakonitosti povie ze clona 1.4 je nekreativna lebo on ma 0.95 alebo nizsiu?

pred cojaviem 70 rokmi neboli svetelne objektivy az take bezne a nemam pocit ze by vtedajsi fotografi trpeli nekreativitou
ale pred 70-timi rokmi neboli APS-C snimace ale FF filmove policka. Takze dalo sa pracovat lepsie s hlbkou ostrosti ako dnes. Ale kazdy ma svoju pravdu. Najvacsou pravdou je ze na svadbu treba splnat aspon urcite minimum. A to setaky nesplnia.
 
Strana 2 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()