Hore
Fórum » Sony/Minolta fórum
 

Objektýv 4-5,6 / 55-200 a 4,5-5,6 / 75-300

Jaro68
Jaro68 2011-01-23 19:49:59+01
Zdravím potrebujem poradiť mám tieto dva objektívy a jeden by som chcel predať záujemca už je ale neviem ktorý alebo dilema nechať si oba ??? fotím večinov svadby a portréty mám ešte dva 50 mm pevné ohnisko a 18-70 tak porate ktorý si ku týmto dvom nehať alebo nepredávať Ďakujem
 
pxls.jpg
2011-01-26 15:57:39+01
príspevok od: wayne
Ano, no mne, alebo urcite aj Karolovi sa s objektivom pracuje lepsie, ak okrem svetla a ohniska dokazem manipulovat s hlbkou ostrosti aby som tym zdoraznil hlavny motiv, alebo vyuzil hlbku ostrosti pre svoj zamer. Je to urcite len dalsie plus...
ja o voze ty o koze.
 
pxls.jpg
2011-01-26 16:10:48+01
príspevok od: wayne
Ano, no mne, alebo urcite aj Karolovi sa s objektivom pracuje lepsie, ak okrem svetla a ohniska dokazem manipulovat s hlbkou ostrosti aby som tym zdoraznil hlavny motiv, alebo vyuzil hlbku ostrosti pre svoj zamer. Je to urcite len dalsie plus...
lol, nema to zmysel, ja o voze, ty o koze.
 
wayne
2011-01-26 16:51:02+01
príspevok od: pxls.jpg
ja o voze ty o koze.
ani nie, v podstate ani neviem ako si kreativitu vo fotografii predstavujes, okrem toho teda, ze je to kreativita ako kazda ina
 
pxls.jpg
2011-01-26 20:43:29+01
príspevok od: wayne
ani nie, v podstate ani neviem ako si kreativitu vo fotografii predstavujes, okrem toho teda, ze je to kreativita ako kazda ina
dobre dielo od kreativneho autora ma prekvapit niecim novym. objektiv s peknym bokehom sotva bude stacit.

takisto nebude stacit, ked okopirujes s vynikajucou remeselnou zrucnostou nejake uznavane dielo, tak ze nikto nespozna rozdiel. ty totizto nie si tvorca napadu, len dokonale ovladol remeslo. preto vznikla zaciatkom minuleho storocia napr geometricka abstrakcia a neskor konceptualne umenie - dielo je oddelene od remesela a zostalo len to podstatne. dielo je lahko replikovatelne a neukazuje uroven zvladnutia techniky autora, dolezitity je cas a kontext. to co zostane z diela v tejto chvili, je to na co chyba dielam nekreativnych fotkam.

pekne to vyjadruje tento obrazok (aj ked zjednodusene a s istou davkou ironie), ale ak sa dostavi esteticky zazitok tak to vlastne plati
http://farm2.static.flickr.com/1182/4732874394_0a7fff2db4.jpg
 
pxls.jpg
2011-01-26 20:45:26+01
príspevok od: wayne
ani nie, v podstate ani neviem ako si kreativitu vo fotografii predstavujes, okrem toho teda, ze je to kreativita ako kazda ina
no malo to byt takto:
to co zostane z diela v tejto chvili, je to na co chyba dielam nekreativnych autorov
 
pxls.jpg
2011-01-26 20:46:37+01
príspevok od: wayne
ani nie, v podstate ani neviem ako si kreativitu vo fotografii predstavujes, okrem toho teda, ze je to kreativita ako kazda ina
tak naposledy, uz som asi nesustredeny:
to co zostane z diela v tejto chvili, je to co chyba dielam nekreativnych autorov
 
Roninus
2011-02-04 14:28:39+01
príspevok od: Jaro68
To len pre ukážku nevravím že som profík tak poprosím nezhadzovať prvá 55-200 druha tretia 75-300

No keby si mi takto nafotil moju svadbu,asi by som sa riadne nasr...
Svadobne fotky si predstavujem trosku inak
 
Strana 4 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()