Hore
Fórum » Mirrorless fórum
 

Sony alpha 7 II alebo Fujifilm x-t20?

NikaTrik
NikaTrik 2019-03-13 15:23:15+01
Ahojte, viete poradiť čo z týchto dvoch krások sa oplatí viac? Prípadne plusy a mínusy? Ďakujem 😉 Prehľad už ako taky mám, len potrebujem prečítať aj názor viac profi odborníkov ako amatérov po blízku, vďaka 😊 A prosím Vás nehádajte sa 🙏😂
 
NikaTrik
2019-03-14 11:04:45+01
príspevok od: fatality
noo ak si dobre pamatam,vacsina tu ti radila bezzrkadlo vidis,mohla si usetrit cas a peniaze.. ..
ak sa ti nepacil vystup z d5600(ktory je mimochodom spickovy),mohlo to byt z 2 dovodov..
1.setove objektivy a 2.neznalost ovladania/fotenia..
takze ak sa chces vyhnut dalsiemu sklamaniu,kup si za tych 1300 telo+objektiv lepsi nez setovy..
a chod na workshop alebo zaskolenie k skusenemu fotografovi..
koli vyssie uvedenemu by som vylucil a7II,lebo k nemu v tvojom budgete zasa dostanes iba
podpriemerne sklo..
vyberal by som si z fuji xt20,canon m50,olympus omd em10 m2 alebo panasonic g8,80,800..
k tymto v tvojom rozpocte dostanes nielen univerzalny setak,ale aj pevne svetle sklicko na portrety a umelecke hranie sa s hlbkou ostrosti..
ale mam tak trochu pocit dejavu a myslim ze nieco podobne som ti pisal aj minule
Dala som na ľudí v okolí, čo majú zrkadlovky, lebo ma presvedčili, že bezrkadlo foti ako moj foťák v mobile 😂 tak si myslím, že naco budem mat dvakrat to isté 😑 ale nevadi, každý sa učí z vlastných chýb
 
Johnnny
2019-03-14 11:09:04+01
príspevok od: NikaTrik
Dala som na ľudí v okolí, čo majú zrkadlovky, lebo ma presvedčili, že bezrkadlo foti ako moj foťák v mobile 😂 tak si myslím, že naco budem mat dvakrat to isté 😑 ale nevadi, každý sa učí z vlastných chýb
Som Ti to vtedy pisal xkrat Ludi ktori Ti tvrdia, ze bezzrkadlo foti horsie nepocuvaj. Okrem fotografa robi fotku snimac a objektiv. Snimace v bezzrkadlovkach su rovnake (rovnake, nie podobne) ako tie v zrkadlovkach (akurat bezzrkadlovky sa daju kupit aj s mensim a teda horsim snimacom) a teda to cvaka uplne rovnako. Rozdiel je len v sposobe akym funguje hladacik a ostrenie

Tu mas fotaky zoradene podla kvality obrazu na zaklade laboratornych testov
https://www.dxomark.com/best-cameras-under-45200-dollars
 
NikaTrik
2019-03-14 11:16:16+01
príspevok od: fatality
noo ak si dobre pamatam,vacsina tu ti radila bezzrkadlo vidis,mohla si usetrit cas a peniaze.. ..
ak sa ti nepacil vystup z d5600(ktory je mimochodom spickovy),mohlo to byt z 2 dovodov..
1.setove objektivy a 2.neznalost ovladania/fotenia..
takze ak sa chces vyhnut dalsiemu sklamaniu,kup si za tych 1300 telo+objektiv lepsi nez setovy..
a chod na workshop alebo zaskolenie k skusenemu fotografovi..
koli vyssie uvedenemu by som vylucil a7II,lebo k nemu v tvojom budgete zasa dostanes iba
podpriemerne sklo..
vyberal by som si z fuji xt20,canon m50,olympus omd em10 m2 alebo panasonic g8,80,800..
k tymto v tvojom rozpocte dostanes nielen univerzalny setak,ale aj pevne svetle sklicko na portrety a umelecke hranie sa s hlbkou ostrosti..
ale mam tak trochu pocit dejavu a myslim ze nieco podobne som ti pisal aj minule
Tak prehovorili ma z okolia ľudia zrkadlovi pardon, nevadí, každý sa učí na svojich chybách %)
 
fatality
2019-03-14 11:22:51+01
príspevok od: NikaTrik
Tak prehovorili ma z okolia ľudia zrkadlovi pardon, nevadí, každý sa učí na svojich chybách %)
fpoho..nepoucila si sa na chybach druhych,tak sa pouc aspon na svojich ale necakaj automaticke zazraky ani od bezzrkadla..treba sa aj ucit..
 
NikaTrik
2019-03-14 11:23:57+01
príspevok od: Johnnny
Som Ti to vtedy pisal xkrat Ludi ktori Ti tvrdia, ze bezzrkadlo foti horsie nepocuvaj. Okrem fotografa robi fotku snimac a objektiv. Snimace v bezzrkadlovkach su rovnake (rovnake, nie podobne) ako tie v zrkadlovkach (akurat bezzrkadlovky sa daju kupit aj s mensim a teda horsim snimacom) a teda to cvaka uplne rovnako. Rozdiel je len v sposobe akym funguje hladacik a ostrenie

Tu mas fotaky zoradene podla kvality obrazu na zaklade laboratornych testov
https://www.dxomark.com/best-cameras-under-45200-dollars
Skrachujem tak teda uz som teraz uplne ze mimo to je stale tak, clovek sem pride ponradu a nakoniec ma hlavu ako globus ale dakujem Krasne 😂🙏cize ak pojdem do fuji tak do x-t20, len vhodne objektivy vybrať, teda portrétovy chcem hlavne a nievo na fotenie krajiny no a sony asi skrtneme, keďže je to take komplikovane s nou a este canon asi popozeram
 
NikaTrik
2019-03-14 11:26:30+01
https://www.mediamarkt.at/de/product/_fujifilm-x-t20-xc15-45mm-pz-schwarz-1656224.html
 
Johnnny
2019-03-14 11:27:48+01
príspevok od: NikaTrik
Skrachujem tak teda uz som teraz uplne ze mimo to je stale tak, clovek sem pride ponradu a nakoniec ma hlavu ako globus ale dakujem Krasne 😂🙏cize ak pojdem do fuji tak do x-t20, len vhodne objektivy vybrať, teda portrétovy chcem hlavne a nievo na fotenie krajiny no a sony asi skrtneme, keďže je to take komplikovane s nou a este canon asi popozeram
Zacni tym, ze si urcis co chces fotit. Z toho sa da zistit ake ohniska(objektivy) potrebujes, pripadne ake su tvoje naroky na rychlost ostrenie a podobne. A na zaklade dostupnych objektivov sa da vybrat konkretny system/fotak. Nema zmysel kupit super fotak ak si k nemu nevies kupit objektivy, co bol zrejme jeden z problemov Nikonu, kedze fotky ten fotak dokaze robit skvele
 
NikaTrik
2019-03-14 11:27:50+01
https://www.mediamarkt.at/de/product/_fujifilm-systemkamera-x-t20-mit-objektiv-xc-16-50mm-ois-ii-und-xc-50-230mm-ois-ii-schwarz-1555985.html
 
NikaTrik
2019-03-14 11:33:07+01
príspevok od: Johnnny
Zacni tym, ze si urcis co chces fotit. Z toho sa da zistit ake ohniska(objektivy) potrebujes, pripadne ake su tvoje naroky na rychlost ostrenie a podobne. A na zaklade dostupnych objektivov sa da vybrat konkretny system/fotak. Nema zmysel kupit super fotak ak si k nemu nevies kupit objektivy, co bol zrejme jeden z problemov Nikonu, kedze fotky ten fotak dokaze robit skvele

Tak urcite chcem fotiť deti, a ľudí tak, ako rodine oslavy a pod., no a bavi ma aj fotenie prírody cize niečo takéto by som chcela aj do budúcna Kamoska. Ma volala fotiit svadbu, ale nie, odmietla som, toto je uz vyzva a ja zasa nerada skazim niekomu ich deň keďže s nikonom. Som. Na to nemala ani vhdny objektiv, tam som mala set do lesa na jelena
 
sharkyyy
2019-03-14 11:40:51+01
vezmi Fuji xf 16-50 a Fuji xf 35 f1.4. Ta 35 f1.4 ta posunie niekde uplne inde.
 
NikaTrik
2019-03-14 11:47:41+01
príspevok od: sharkyyy
vezmi Fuji xf 16-50 a Fuji xf 35 f1.4. Ta 35 f1.4 ta posunie niekde uplne inde.
No lenže tam,kde chcem kupovať nemajú ten objektiv,maju ten co je v sete
 
fatality
2019-03-14 11:55:33+01
príspevok od: NikaTrik
No lenže tam,kde chcem kupovať nemajú ten objektiv,maju ten co je v sete
a musis ho kupovat tam? ak hej,tak fuji xt20+15-45+35/1.4 alebo canon m50+15-45+32/1.4...
 
adam99
2019-03-14 11:57:18+01
príspevok od: Johnnny
Na tie fotky hore co vidim by sa podla mna celkom hodil aj Olympus/Panasonic. Je sice pravda, ze vystup je horsi nez u Fuji, ale kvalitne skla Ta vyjdu menej.
olympus em5II bol nedávno kdesi za 500€, v bazároch ešte menej. s objektívom ako 12-40 f2.8 môže mať na krajinu a na portréty 45mm 1.8. má to okolo 1000€ ako chcela. je to malé, ľahké, spratné, odolné mrazu, vode, prachu, fotky zaberú menej miesta v PC, s tými objektívmi budú super ostré, má to aj parádne jpeg. foťák je síce starší ale má výklopný otáčací displej, špičkovú STABILIZÁCIU, hľadáčik dostatočne veľký, môže si to celé naprogramovať ako chce tie tlačítka, užívateľské programy, celkovo je to nabité funkciami.

ale s olympusom jej tu aj kde inde určite všetci povedia že sa fotiť nedá takže nič
 
NikaTrik
2019-03-14 12:17:30+01
príspevok od: fatality
a musis ho kupovat tam? ak hej,tak fuji xt20+15-45+35/1.4 alebo canon m50+15-45+32/1.4...
Iba toto maju od canonu v sete co je a tak z tamade mam istotu, že aj zaruka aj vsetko bude, lebo mAm z tamade uz x veci a som spokojna
 
Johnnny
2019-03-14 13:08:35+01
príspevok od: NikaTrik
Iba toto maju od canonu v sete co je a tak z tamade mam istotu, že aj zaruka aj vsetko bude, lebo mAm z tamade uz x veci a som spokojna
Canonu by som sa asi vyhol. Na zaciatok je to solidny system, objektivy nan tiez nie su uplne zle, ale osobne sa o buducnost toho syetmu bojim, takze pokial mas alternativu, siel by som skor do nej
 
PeCh
2019-03-14 13:13:24+01
Musíš si stanoviť priority. V zásade sa musíš zmieriť s faktom, že za bežných okolností nezbadáš rozdiel medzi Sony A7, Fuji X20 alebo nejakým Olympusom. Dokonca za istých okolností urobíš ľahšie dobrú fotku mobilom ako systémovým fotoaparátom (veľa závisí od schopností fotografa a sveteľných podmienok). Ak nevieš fotiť, nevieš využiť svetlo, tak ti žiadny fotoaparát nepomôže. Ak vieš, tak dobrú fotku urobíš čímkoľvek.

V zásade pre tvoje potreby vidím medzi nimi tieto rozdiely:
* Váha a veľkosť - v neprospech Sony A7 najmä čo sa týka objektívov
* Kvalita objektívov - v neprospech Sony A7
* Cena - v neprospech Sony A7 najmä čo sa týka objektívov

Sony má dobré telá. V tomto prípade naozaj má väčší potenciál ako Fuji (ale otázne je, či to dokážeš využiť, osobne si myslím, že nedokážeš, lebo pôjde o špecifické situácie). Ale z hľadiska objektívov sa ti Sony neplatí. Keby som mal ísť na tvojom mieste do Sony, tak by som skôr uvažoval o Sony A6x00 a k tomu Sigma DN objektívy. Inak ti ostane Fuji alebo Olympus. Fuji má dobré aj telá aj objektívy. Olympus takisto (ale pozor na niektoré objektívy) a má mierne menší senzor (čo je pre niektoré veci nevýhoda pre iné výhoda). Chybu však neurobíš ani v jednom prípade. Dokonca Sony A7 je s poriadnymi objektívmi parádna, problémom je tvoj obmedzený rozpočet, kde sa na poriadne objektívy nedostaneš a váha tých dobrých objektívov, kde ťa fotenie rýchlo prestane baviť.

V každom prípade sa mi aj tak zdá, že špekuluješ zbytočne. Nech si vyberieš Sony, Fuji alebo Olympus ani s jedným neurobíš lepšie fotky ako z druhým (za predpokladu, že fotky nebudeš pozerať pod mikroskopom).

Keby som si vyberal systém teraz s tvojim rozpočtom, tak by mojou prvou voľbou bola Fuji X-Tx0 + ľubovoľný seťák + nejaké pevné sklá (35/1.4 alebo na portréty i 50/2.0 alebo kopec iných). Druhá voľba by bol Olympus, treťou voľbou Sony A6x00 plus starý seťák SEL1855 a Sigma DN objektívy.
 
marcus_labeo
2019-03-14 13:19:56+01
Mojich 5 centov k výberu: aktuálne je na eglobale Fuji X-T20 za 492 eur, to je bezkonkurenčná cena:
https://www.eglobalcentral.eu/fujifilm-x-t20-mirrorless-digital-cameras-body-only-silver.html
K tomu objektív 18-55/2,8-4, kvalitný a aj relatívne svetelný zoom a máš super univerzálnu zostavu so slušným sklom za cenu nižšiu ako a7 II bez objektívu.
 
fatality
2019-03-14 13:21:15+01
príspevok od: NikaTrik
Iba toto maju od canonu v sete co je a tak z tamade mam istotu, že aj zaruka aj vsetko bude, lebo mAm z tamade uz x veci a som spokojna
aj toto je ok..len nezabudaj ze ta "prava kvalita" pride az s tym svetlym pevnym objektivom..takze si priestor v rozpocte nechaj aj nan a rataj,ze bude stat cca 400-500e..
 
zvonec
2019-03-14 13:25:57+01
Pokial sa rozhodnes pre Fuji by som z vlastnej skusenosti akurat doporucoval X-T30 vs. X-T20 dovod, rychlejsi AF, celkovo novsi stroj. Lepsia ergonomia ovladania pri X-T30 (resp veci riesene dotykovym displayom a joystickom)

http://j.mp/2XXZfeb
 
fatality
2019-03-14 13:36:36+01
príspevok od: zvonec
Pokial sa rozhodnes pre Fuji by som z vlastnej skusenosti akurat doporucoval X-T30 vs. X-T20 dovod, rychlejsi AF, celkovo novsi stroj. Lepsia ergonomia ovladania pri X-T30 (resp veci riesene dotykovym displayom a joystickom)

http://j.mp/2XXZfeb
podla mna to za ten cenovy rozdiel nestoji..najma ak sa chce vojst do budgetu a kupit aj slusne svetle sklo..a ako bonus,v tom mediamarkete,kde chce nakupovat,ho ani nemaju
 
Strana 2 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()