Fórum » Mirrorless fórum

Sony alpha 7 II alebo Fujifilm x-t20?

NikaTrik
NikaTrik 2019-03-13 15:23:15+01
Ahojte, viete poradiť čo z týchto dvoch krások sa oplatí viac? Prípadne plusy a mínusy? Ďakujem 😉 Prehľad už ako taky mám, len potrebujem prečítať aj názor viac profi odborníkov ako amatérov po blízku, vďaka 😊 A prosím Vás nehádajte sa 🙏😂

fatality
2019-03-14 13:38:28+01
príspevok od: NikaTrik
Iba toto maju od canonu v sete co je a tak z tamade mam istotu, že aj zaruka aj vsetko bude, lebo mAm z tamade uz x veci a som spokojna
no..mrkol som ten mediamarket a vyber slaby..najma skiel..ak budes trvat na tomto obchode,bude to o kompromisoch..

NikaTrik
2019-03-14 14:07:01+01
Ja by som najskôr kupila hoci so setovymi objektivmi, a naucila sa najprv s nimi robiť, a neskôr riešila zvysne objektivy, ak bude samozrejme za co a ak bude cas sa romu venovat inak ako len hobby Lenze ja som taky strachopuch, či ja to dobre ponastavujem všetko, čítam, ze sony je komplikovane, tajze toto asi definitivne padá... A zvysok musim. Este googlit dakujem Vám zatial

Johnnny
2019-03-14 14:23:45+01
Ja by som najskôr kupila hoci so setovymi objektivmi, a naucila sa najprv s nimi robiť, a neskôr riešila zvysne objektivy, ak bude samozrejme za co a ak bude cas sa romu venovat inak ako len hobby Lenze ja som taky strachopuch, či ja to dobre ponastavujem všetko, čítam, ze sony je komplikovane, tajze toto asi definitivne padá... A zvysok musim. Este googlit dakujem Vám zatial
Tymto sa prilis obtazovat nemusis. Nie je to raketoplan a realne budes vacsinu casu otacat dvoma kolieskami

NikaTrik
2019-03-14 14:26:54+01
príspevok od: Johnnny
Tymto sa prilis obtazovat nemusis. Nie je to raketoplan a realne budes vacsinu casu otacat dvoma kolieskami
Jasne scenária, a automatika alebo este nieco ine?

fatality
2019-03-14 14:30:02+01
tak..len to si potom nemusela predavat d5600 ..cokolvek,o com sme sa tu teraz bavili,so setakom,bude fotit ako d5600 so setakom

Johnnny
2019-03-14 15:28:22+01
Jasne scenária, a automatika alebo este nieco ine?
Nie, ale realne tie manualne nastavenia su hlavne o clone a case co nastavis jednym kruzkom. Samozrejme v tych fotakoch toho ide nastavovat viac, ale chvilu potreva nez to pre Teba zacne byt zaujimave. Rozhodne sa nemas coho bat. Teda, ja oosbne mam trochu strach z ovladania Fuji s XC sklami, ale asi staci len preluskat navod

blahoslav J B Art
2019-03-14 16:58:00+01
doporucujem si pred zbrklou kupou akejkolvek zrkadlovky ci bezzrkadlovky precitat tento clanok (plati aj pre bezzrkadlovky):
https://www.fotoradce.cz/zrcadlovka-za-vas-hezke-fotky-neudela

brnj
2019-03-14 20:16:10+01
X trans nemusí vyhovovat každému ja osobne som ho mal a prešiel som radšej na nikon, so sony nemám skúsenost ale bude to snád OK foták, uvažoval by som nad sony mat na to rozpočet.

NikaTrik
2019-03-14 21:14:51+01
A panasonic lumix?ci radšej ani ne pozerať?

sharkyyy
2019-03-14 21:41:13+01
Telo strati cenu. Investuj do objektivu- ten ti prinesie vacsiu radost z fotenia a posunie ta dalej. Objektiv nestraca na cene, ak kupis z bazosu. Aj ked kupis novy, strati cenu na zaciatku a potom si uz ju drzi.
Ak kupis ci sony, fuji, olympus so setakom - nepolepsis si velmi a cela diskusia bola zbytocna-presne ako pise fatality.

blahoslav J B Art
2019-03-14 21:43:26+01
ja mam Panasonic GX80, maly sikovny fotacik so setovym 12-32mm objektivom, k tomu moze byt maly a pomerne lacny portretny Olympus 45/1.8mm

Johnnny
2019-03-15 06:15:13+01
Panasonic ma velku vyhodu v mnozstve a cene objektivov, pretoze ich ojektivy su navzajom kompatibilne s Olympusom, takze to mozes miesat. Oproti Fuji a Sony ale musis pocitat s horsim vykonom za nizsieho osvetlenia, co by sa ale mozno v tvojom pripade dalo kompenzovat objektivom

close
2019-03-15 11:22:52+01
Ahojte, viete poradiť čo z týchto dvoch krások sa oplatí viac? Prípadne plusy a mínusy? Ďakujem 😉 Prehľad už ako taky mám, len potrebujem prečítať aj názor viac profi odborníkov ako amatérov po blízku, vďaka 😊 A prosím Vás nehádajte sa 🙏😂
- nekupuj sony na kvalitu nemáš rozpocet
- nekupuj setovy objektiv k NICOMU ak chceš vidieť kvalitu
- obzvlášť v tvojom pripade pred kúpou vyskúšaj naživo inak budeš znova predávať ako ten nikon

PeCh
2019-03-15 18:36:24+01
príspevok od: close
- nekupuj sony na kvalitu nemáš rozpocet
- nekupuj setovy objektiv k NICOMU ak chceš vidieť kvalitu
- obzvlášť v tvojom pripade pred kúpou vyskúšaj naživo inak budeš znova predávať ako ten nikon
Máš pravdu vo všetkom, okrem toho, že svetový objektív u Fuji je dosť veľký nadpriemer (zato u Sony dosť veľký podpriemer).

NikaTrik
2019-03-15 19:09:28+01
Hmm, tak ja ked tak pozerám, tak aj fuji je drahé, aj všetko co sa týka techniky, cize na začiatok musim zacat, a aj bazarove popozerám v rakúsku maju dost sony objektivov na willhabene musim niečo pošpekulovat, hlavne sa bojim toho že to nebudem vediet nastavit dobre, aby to robilo pekne fotky... A popravde nepoznám nikoho z okolia kto ma Bezzrkadlovku, aby pomohol, takže google, manuál a Pan Boh pomáhaj

sharkyyy
2019-03-15 19:30:26+01
Hmm, tak ja ked tak pozerám, tak aj fuji je drahé, aj všetko co sa týka techniky, cize na začiatok musim zacat, a aj bazarove popozerám v rakúsku maju dost sony objektivov na willhabene musim niečo pošpekulovat, hlavne sa bojim toho že to nebudem vediet nastavit dobre, aby to robilo pekne fotky... A popravde nepoznám nikoho z okolia kto ma Bezzrkadlovku, aby pomohol, takže google, manuál a Pan Boh pomáhaj
Ano, fuji je drahe.

Najhorsie je, ze nevies co chces.
Nikon si nemala predavat, akurat si si mala dokupit svetelny pevny objektiv. Tym si si to skomplikovala, a kupou sa vratis tam kde si bola, akurat budes nanovo studovat manual a ucit sa obsluhovat fotoaparat.

M41
2019-03-15 22:36:33+01
Je jedno či má niekto v tvojom okolí foťák so zrkadlom alebo bez. Expozičný trojuholník (nastavenie clony, času a iso) to nezmení. Hlavne že sa tu stále točí o panike zo seťákov..

Paladin25
2019-03-16 18:05:27+01
Taktiež netreba zabúdať na nasledovnú uprávu v PC. JPG z foťáku ťa nemusí uspokojiť a je jedno o akú značku sa jedná.

Som z toho debil
2019-03-17 08:35:38+01
príspevok od: Paladin25
Taktiež netreba zabúdať na nasledovnú uprávu v PC. JPG z foťáku ťa nemusí uspokojiť a je jedno o akú značku sa jedná.
Ved to, nechcem byt zly, ale ked citam tak vsetky prispevky, tak urcite by jej stacil nejaky mobil s "dobrym" fotakom. S akym kolvek fotakom nebude nikdy spokojna.

aesace
2019-03-18 11:05:21+01
Podla mna by si si mala kupit Fuji (alebo panasonic/olympus). Snazim sa pochopit tvoje ocakavania od fotaku a myslim, ze ak ti mobil doposial dobre sluzil na fotenie a pritom by si to chcela trochu povysit na inu uroven a nestratit komfort toho, ze z fotaku aj realne dostanes dobru fotku uz po odfoteni a nie az po nastudovani a excelovani vo Photoshope, tak vo Fiji/Olympus/Panasonic vyuzijes tie kreativne rezimy fotenia (ci uz sa to 'naozajstnym fotografom' paci alebo nie). Minule som pozeral youtube video profika, co fotil s Leicou a skusal to s panasonicom a prave to bolo to, z coho bol nadsedny: Realna pouzitelnost fotiek cvaknutych v kreativnych rezimoch, aj ked vsetko mal ulozene aj v RAWe. Fotky sa mu pacili take, ake vyliezli z fotaku a nie po hodinach uprav. V tomto myslim Sony nie je az taky privetivy a realne pouzitelny, napriek tomu, ze nepochybujem o jeho kvalite.

Strana 3 z 4

Inzercia
  • ()

• ()

• ()

• ()

• ()